Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

2
2
1
89'

Korner dla Juventusu i to szansa na rozstrzygnięcie konfrontacji. Douglas Costa nie wykonał dobrego dośrodkowania i oczekujący na piłkę w pobliżu bramki Leonardo Bonucci oraz Giorgio Chiellini nie mieli możliwości oddania strzału.

3
1
1
1
1
86'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Frabotta za faul na Bruno Peresie.

Gianluca Frabotta #38
Juventus FC
1
85'

Juventus. Schodzi: Dejan Kulusevski. Wchodzi: Gianluca Frabotta.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
81'

Błąd Wojciecha Szczęsnego przy wyprowadzeniu futbolówki. Reprezentant Polski oddał ją gospodarzom i miał szczęście, że w Juventusie zadziałała zasada ograniczonego zaufania i obrona zdążyła wrócić na czas.

2
3
1
80'

Drużyny nie podejmują maksymalnego ryzyka. AS Roma ma przy obecnym rezultacie możliwość zapunktowania kosztem najlepszego klubu we Włoszech. Z kolei Juventus FC może wyszarpnąć gospodarzom punkt w dziesięciu. Przed momentem był korner po interwencji Leonardo Bonucciego, który przeciął dogranie Leonardo Spinazzoli w kierunku Henricha Mchitarjana.

2
1
1
76'

Płaskie wstrzelenie w pole bramkowe Wojciecha Szczęsnego. Do futbolówki nie zdążył Pedro Rodriguez, który miał ochotę na oddanie uderzenia z bliska.

1
3
1
2
74'

Pozostało kilkanaście minut rywalizacji i jak niemal we wszystkich konfrontacjach w tej kolejce ligi włoskiej jest na co popatrzeć. Pewnie w głowach Bianconerich pojawiają się wątpliwości, czy uszanować remis czy ruszyć po jeszcze jednego gola, skoro już jednego udało się strzelić w osłabieniu.

2
1
69'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Danilo.

Zgodnie z wpisem sprzed dwóch minut Juventus FC nie zwątpił w możliwość dogonienia przeciwnika. Dziesięciu zawodników z Turynu doprowadziło do remisu 2:2 w konfrontacji w jedenastoma rzymianami. Cristiano Ronaldo z trzecim golem w sezonie. Lider Bianconerich oddał uderzenie głową po perfekcyjnym dośrodkowaniu Danilo z prawego skrzydła.

28
14
4
5
6
68'

AS Roma. Schodzi: Davide Santon. Wchodzi: Bruno Peres.

68'

Juventus. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Rodrigo Bentancur.

67'

Bianconeri na połowie przeciwnika. Odwrócenie rezultatu w dziesięciu na pewno jest skomplikowanym zadaniem, ale jeszcze nie zwątpili w możliwość zapunktowania Cristiano Ronaldo i spółka.

1
64'

AS Roma ma więcej miejsca na boisku i przeprowadza kolejne ataki na bramkę będących w podbramkowej sytuacji przyjezdnych. Podanie w pole karne do Edina Dzeko, który marnuje doskonałe szanse na pokonanie Wojciecha Szczęsnego. Próba napastnika Giallorossich prosto w bramkarza zespołu Andrei Pirlo.

1
1
1
62'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Adrien Rabiot za wślizg w nogi Henricha Mchitarjana.

2
2
5
4
4
58'

Juventus. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Arthur Melo.

58'

Juventus. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Douglas Costa.

57'

Tym razem niebezpieczna akcja Juventusu FC. Alvaro Morata obsłużył podaniem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie oddał takiego uderzenia, jakie powinien i trafił prosto w Antonio Mirante.

1
4
2
56'

Kilku zawodników AS Romy położyło się na boisku i wszyscy nie mogą uwierzyć w to, że nie ma trzeciego gola. Edin Dzeko dostał podanie w pole karne Bianconerich i miał wyśmienitą pozycję do pokonania strzałem Wojciecha Szczęsnego. Piłka po uderzeniu reprezentanta Bośni otarła się o słupek. Fura szczęścia Starej Damy.

1
1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Pellegrini za ostre przewinienie na Aaronie Ramseyu.

1
1
1
1
2
51'

Pedro Rodriguez zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Nieprzyjemne uderzenie pomocnika sprowadzonego do Rzymu i Wojciech Szczęsny nie zdecydował się na wykonanie chwytu. Po interwencji reprezentanta Polski jeszcze korner dla coraz lepiej czujących się na murawie podopiecznych Paulo Fonseki.

1
1
48'

Piłka na obrzeżach pola karnego Bianconerich. Drużyna z Rzymu zmusiła podopiecznych Andrei Pirlo do powrotu, ale na tym się skończyło, ponieważ tym razem nie wykreowała szansy na pokonanie Wojciecha Szczęsnego.

3
1
1
46'

Rywalizacja na Stadio Olimpico została wznowiona. Juventus FC ma o czym myśleć, ponieważ w pierwszej połowie miał problem z zagrożeniem Giallorossim celnym strzałem, a po przeciwnej stronie boiska myliła się karygodnie.

1
45+1'

Gol! Strzelił Jordan Veretout. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Francuz wyrasta na najważniejszego zawodnika spotkania. Drugie trafienie Jordana Veretouta. Tym razem pomocnik AS Romy przymierzył do bramki Wojciecha Szczęsnego z ruchomej piłki. Podsumował on kontratak przeprowadzony przez Edina Dzeko oraz Henricha Mchitarjana.

45'

Doliczona minuta.

2
1
1
2
44'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Juventus FC znalazł sposób na zlikwidowanie przewagi przeciwnika jeszcze w pierwszej połowie. Cristiano Ronaldo zabrał się za wykonanie rzutu karnego i zamienił go w gola jeszcze pewniej niż zrobił to po przeciwnej stronie boiska Jordan Veretout. 1:1 na Stadio Olimpico.

24
14
4
3
5
43'

Rzut karny dla Juventusu za przewinienie Lorenzo Pellegriniego.

3
2
1
40'

Pozostało pięć minut rywalizacji w pierwszej połowie. Juventus FC szuka sposobu na przedarcie się w pobliże bramki Antonio Mirante. Cristiano Ronaldo ma pretensje o brak podań na wolne pole, a Andrea Pirlo wygląda na mocno zafrasowanego przy ławce gości.

1
38'

Zdezorientowani Bianconeri, a AS Roma niezmiennie gra twardo w swojej strefie obronnej. Niby więcej ataków przeprowadzonych przez Juventus FC, ale to Wojciech Szczęsny był w większych opałach niż Antonio Mirante.

1
1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Marash Kumbulla za atak wślizgiem w nogi Dejana Kulusevskiego.

2
33'

Jedna akcja Juventusu po zmianie rezultatu, ale zbudowani swoim prowadzeniem gospodarze nie dali się przepchnąć i nie dopuścili do celnego uderzenia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

1
1
1
31'

Gol! Strzelił Jordan Veretout.

AS Roma na prowadzeniu w klasyku calcio. Jordan Veretout z problemami, ale wykorzystał rzut karny przyznany za zagranie ręką Adriena Rabiota. Wojciech Szczęsny rzucił się w odpowiednim kierunku, miał piłkę pod dłonią, mimo to nie zdołał jej zatrzymać. Ma do siebie o to pretensje bramkarz Juventusu.

3
8
6
8
12
30'

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot.

Rzut karny dla rzymian. Adrien Rabiot zablokował ręką uderzenie Jordana Veretouta.

1
2
1
2
3
29'

Sytuacja sporna na połowie Juventusu. Głośne protesty na trybunach. Pojedynek Edina Dzeko z Giorgio Chiellinim. Reprezentant Bośni sposobił się do pojedynku z Wojciechem Szczęsnym, ale nieprzepisowo walczył o pozycję z Włochem. Dlatego Marco Di Bello przyznał rzut wolny Bianconerim.

26'

Minuty bez sytuacji podbramkowych. Juventus sprawia coraz lepsze wrażenie na Stadio Olimpico, ale nie ma takiej swobody w atakowaniu jak w pierwszej połowie spotkania z Sampdorią. Widać, że Bianconeri wpadli na lepiej zorganizowanego przeciwnika.

3
1
23'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najbliżej piłki znalazł się Danilo, tyle że nawet w razie oddania lepszego uderzenia do siatki Antonio Mirante, nie byłoby gola z powodu spalonego bocznego defensora.

1
22'

Przyspieszają podopieczni Andrei Pirlo i defensywa gospodarzy znajduje się pod coraz większą presją. Wymiana podań z wiodącym udziałem Dejana Kulusevskiego i AS Roma ponownie ratowała się wyekspediowaniem futbolówki na korner.

21'

Stara Dama stara się zaproponować coś interesującego na Stadio Olimpico. Ciekawe rozegranie na prawej stronie boiska, a piłka po dośrodkowaniu została wybita na korner.

1
17'

Leonardo Spinazzola zaprogramował się na oddanie uderzenia z kilkunastu metrów. Nie była to odpowiednia decyzja zawodnika AS Romy, który trafił w gąszcz ciasno ustawionych obrońców Juventusu.

4
15'

Piłka w posiadaniu Bianconerich, którzy dostali poważne ostrzeżenie od gospodarzy. Rozegranie Juventusu ponownie zostało zahamowane przez żywotnych w defensywie Giallorossich. Za drużynami kwadrans rywalizacji.

1
1
12'

Wojciech Szczęsny! Reprezentant Polski zatrudniony po raz pierwszy w meczu i interweniował z wyczuciem. Szybka akcja AS Romy i Henrich Mchitarjan wpadł w pole karne Juventusu. W sytuacji sam na sam nie poradził sobie z innym byłym zawodnikiem Arsenalu FC. Ormianin nie zdecydował się na podanie do Pedro Rodrigueza, a to mogło być lepsze rozwiązanie.

4
3
1
11'

W odpowiedzi rozegranie zawodników ze stolicy Włoch. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Davide Santona, ale ten zdecydował się jeszcze na jej skierowanie na przeciwną stronę boiska. Ostatecznie podanie w kierunku Edina Dzeko zostało przerwane.

1
8'

Piłka trafiła przed pole karne rzymian do ustawionego tam Cristiano Ronaldo. Portugalczyk czeka na takie szanse i bez długiego zastanawiania się oddał uderzenie. Przed liderem Juventusu FC znajdował się jeden z trzech środkowych obrońców Giallorossich i nie pozwolił na zatrudnienie Antonio Mirante.

2
1
2
3
5'

Spokojnie przesuwają się piłkarze po boisku w początkowych minutach spotkania. Juventus FC wymienił podania, ale w powolnym tempie i na razie zastanawia się nad sposobem na rozbrojenie defensywy Giallorossich.

1
1
1
3'

Przed pojedynkiem murawa została naturalnie zroszona ulewnym deszczem. AS Roma w bordowych strojach z pomarańczowymi wstawkami, natomiast Juventus FC wybiegł na boisko w biało-czarnych pasiakach. Słychać brawa nielicznej publiczności rozrzuconej po trybunach olbrzymiego Stadio Olimpico.

3
1
Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto z AS Romą?
2
1
1
1
1
20:19

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz w jedenastce Juventusu.

1
05:55

W tym tygodniu drużyna Andrei Pirlo została uzupełniona napastnikiem.

05:55

Bianconeri rozpoczęli sezon od zwycięstwa.

05:55

Juventus FC rozpoczął sezon od zwycięstwa 3:0 z UC Sampdorią. Szczególnie w pierwszej połowie prezentował się dobrze na boisku, choć paradoksalnie to po przerwie Leonardo Bonucci i Cristiano Ronaldo dorzucili swoje gole do trafienia Dejana Kulusevskiego.

1
1
05:55

W 2020 roku kluby rozegrały ze sobą już trzy mecze. Juventus wygrał 2:1 na Stadio Olimpico spotkanie ligowe i pokonał 3:1 AS Romę u siebie w Pucharze Włoch. Giallorossi powrócili do Turynu na rewanż w Serie A i tym razem zwyciężyli z podopiecznymi Maurizio Sarriego 3:1.

05:55

Przygotowania AS Roma do pojedynku z mistrzem Włoch.

05:55

AS Roma straciła punkt zdobyty na Stadio Marcantonio Bentegodi.

05:55

AS Roma nie ma jeszcze punktu zdobytego w tym sezonie. Giallorossi na Stadio Marcantonio Bentegodi zremisowali bezbramkowo z Hellasem Werona, po czym zostali ukarani walkowerem 0:3. Powodem było niewłaściwe zarejestrowanie pomocnika Amadou Diawary.

05:55

Niedziela w lidze włoskiej zostanie podsumowana pojedynkiem na Stadio Olimpico. AS Roma zmierzy się w nim z Juventusem FC. Oba kluby będą reprezentować calcio w europejskich pucharach.