Sampdoria. Schodzi: Tommaso Augello. Wchodzi: Vasco Regini.

Sampdoria. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Antonio Palumbo.

Antonio Palumbo #33
83'

Gol! Strzelił Valerio Verre. Asystował mu Emil Audero.

Sampdoria ponownie na prowadzeniu i tym razem do odniesienia zwycięstwa brakuje jej zaledwie kilku minut. Najprostsza bramka Włoch, ponieważ Valerio Verre finezyjnie przelobował Bartłomieja Drągowskiego bezpośrednio po dalekim wykopie Emila Audero. Defensywa Violi ucięła sobie słodko-gorzką drzemkę.

Sampdoria Genua
3
2
1
78'

Przez moment niebezpiecznie wyglądała sytuacja Bartosza Bereszyńskiego, ale na szczęście nie doznał poważnej kontuzji po poślizgnięciu się na murawie.

1
1
76'

Sampdoria po raz trzeci skierowała piłkę do bramki gospodarzy, ale po raz drugi nie ma gola. Decyzja absolutnie bez kontrowersji. Zanim Morten Thorsby pokonał strzałem Bartłomieja Drągowskiego, było zagranie ręką Lorenzo Tonelliego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal za przewinienie w centrum boiska.

72'

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Nikola Milenković.

Fiorentina dopadła swojego przeciwnika. Rozsypała się wcześniej solidnie prezentująca się defensywa Sampdorii. Zza pola karnego strzelił Nikola Milenković, a wyszła z tego asysta do kompletnie nieobstawionego w polu karnym Dusana Vlahovicia. Młody napastnik gospodarzy poradził sobie w sytuacji sam na sam z Emilem Audero i już nie ma prowadzenia Blucerchiatich.

69'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli za faul na Dusanie Vlahoviciu.

69'

Sampdoria. Schodzi: Gaston Ramirez. Wchodzi: Kristoffer Askildsen.

Kristoffer Askildsen #16
69'

Sampdoria. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Mehdi Leris.

Mehdi Leris #26
69'

Sampdoria. Schodzi: Mikkel Damsgaard. Wchodzi: Valerio Verre.

Mikkel Damsgaard #38
67'

Fiorentina ma sporo stałych fragmentów gry na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Po podaniu z rzutu rożnego możliwość oddania strzału mieli Gaetano Castrovilli i Cristiano Biraghi. Ostatecznie uderzył Dusan Vlahović obok bramki Sampdorii.

1
1
64'

Franck Ribery złapał się za głowę po godzinie patrzenia na działania swoich kompanów z zespołu. Były reprezentant Francji mógł się odrobinę rozchmurzyć, kiedy obejrzał interwencje Bartłomieja Drągowskiego po strzałach Gastona Ramireza oraz Antonio Candrevy.

1
1
61'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego skierowane do Martina Caceresa. Piłkarz rodem z Urugwaju miał możliwość doprowadzenia do remisu, jednak jakby nie skoncentrował się w momencie oddawania uderzenia i zrobił to niechlujnie obok bramki.

1
1
60'

Minęła godzina meczu. W ostatnich minutach było jeszcze jedno uderzenie, ale do statystyk i Emil Audero nie miał problemu z poskromieniem futbolówki sunącej po murawie po próbie Gaetano Castrovilliego. Pojawił się też w akcji pierwszy zmiennik Patrick Cutrone za nieskutecznego Christiana Kouame.

58'

Fiorentina. Schodzi: Christian Kouame. Wchodzi: Patrick Cutrone.

55'

Dynamicznie na boisku i druga bramka wisi w powietrzu. Ciekawie wyglądają skrzydła Sampdorii, a po kwarantannie dołączy do niej jeszcze Keita Balde Diao. Na razie gra Antonio Candreva, po którego potężnym strzale piłka obiła spojenie słupka z poprzeczką w bramce Bartłomieja Drągowskiego.

1
53'

Piero Giacomelli gwizdnął faul Cristiano Biraghiego na Bartoszu Bereszyńskim. Prawy obrońca Sampdorii umiejętnie wbiegł przed reprezentanta Włoch i sprowokował go do popełnienia kolejnego przewinienia.

50'

Odpowiedział po przeciwnej stronie boiska Fabio Quagliarella. Futbolówka nie umościła się wygodnie na stopie napastnika Sampdorii, przez co spudłował. Ponowienie ataku przez Bartosza Bereszyńskiego i po dośrodkowaniu reprezentanta Polski goście mieli drugi w meczu korner.

2
1
50'

Skoro już mowa o powołaniach do reprezentacji Włoch.

48'

Pierwsze uderzenie po przerwie, a jego autorem był Federico Chiesa. Zostało ono zablokowane przez Sampdorię. Po chwili ponownie ataku przez Fiorentinę, jednak sędzia gwizdnął przewinienie reprezentanta Włoch na Antonio Candrevie.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa i gospodarze po rozmowie z Giuseppe Iachinim mają za zadanie rozerwać defensywę Sampdorii. Claudio Ranieri pewnie zalecił podopiecznym rozsądną kontynuację.