ACF Fiorentina
72' Dusan Vlahović
Sampdoria Genua
24' Morten Thorsby 42' Fabio Quagliarella 69' Lorenzo Tonelli 73' Albin Ekdal 83' Valerio Verre
1:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec konfrontacji na Stadio Artemio Franchi. Poziom piłkarski momentami pozostawiał trochę do życzenia, ale chęci do atakowania na pewno nie brakowało. Skuteczniejsza okazała się UC Sampdoria, której wygrana 2:1 jest pierwszą w sezonie. W ostatniej doliczonej minucie była szansa na wyrównanie, ale Federico Chiesa trafił w słupek.

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

Sampdoria. Schodzi: Tommaso Augello. Wchodzi: Vasco Regini.

Sampdoria. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Antonio Palumbo.

Gol! Strzelił Valerio Verre. Asystował mu Emil Audero.

Sampdoria ponownie na prowadzeniu i tym razem do odniesienia zwycięstwa brakuje jej zaledwie kilku minut. Najprostsza bramka Włoch, ponieważ Valerio Verre finezyjnie przelobował Bartłomieja Drągowskiego bezpośrednio po dalekim wykopie Emila Audero. Defensywa Violi ucięła sobie słodko-gorzką drzemkę.

Przez moment niebezpiecznie wyglądała sytuacja Bartosza Bereszyńskiego, ale na szczęście nie doznał poważnej kontuzji po poślizgnięciu się na murawie.

Sampdoria po raz trzeci skierowała piłkę do bramki gospodarzy, ale po raz drugi nie ma gola. Decyzja absolutnie bez kontrowersji. Zanim Morten Thorsby pokonał strzałem Bartłomieja Drągowskiego, było zagranie ręką Lorenzo Tonelliego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal za przewinienie w centrum boiska.

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Nikola Milenković.

Fiorentina dopadła swojego przeciwnika. Rozsypała się wcześniej solidnie prezentująca się defensywa Sampdorii. Zza pola karnego strzelił Nikola Milenković, a wyszła z tego asysta do kompletnie nieobstawionego w polu karnym Dusana Vlahovicia. Młody napastnik gospodarzy poradził sobie w sytuacji sam na sam z Emilem Audero i już nie ma prowadzenia Blucerchiatich.

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli za faul na Dusanie Vlahoviciu.

Sampdoria. Schodzi: Gaston Ramirez. Wchodzi: Kristoffer Askildsen.

Sampdoria. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Mehdi Leris.

Sampdoria. Schodzi: Mikkel Damsgaard. Wchodzi: Valerio Verre.

Fiorentina ma sporo stałych fragmentów gry na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Po podaniu z rzutu rożnego możliwość oddania strzału mieli Gaetano Castrovilli i Cristiano Biraghi. Ostatecznie uderzył Dusan Vlahović obok bramki Sampdorii.

Franck Ribery złapał się za głowę po godzinie patrzenia na działania swoich kompanów z zespołu. Były reprezentant Francji mógł się odrobinę rozchmurzyć, kiedy obejrzał interwencje Bartłomieja Drągowskiego po strzałach Gastona Ramireza oraz Antonio Candrevy.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego skierowane do Martina Caceresa. Piłkarz rodem z Urugwaju miał możliwość doprowadzenia do remisu, jednak jakby nie skoncentrował się w momencie oddawania uderzenia i zrobił to niechlujnie obok bramki.

Minęła godzina meczu. W ostatnich minutach było jeszcze jedno uderzenie, ale do statystyk i Emil Audero nie miał problemu z poskromieniem futbolówki sunącej po murawie po próbie Gaetano Castrovilliego. Pojawił się też w akcji pierwszy zmiennik Patrick Cutrone za nieskutecznego Christiana Kouame.

Fiorentina. Schodzi: Christian Kouame. Wchodzi: Patrick Cutrone.

Dynamicznie na boisku i druga bramka wisi w powietrzu. Ciekawie wyglądają skrzydła Sampdorii, a po kwarantannie dołączy do niej jeszcze Keita Balde Diao. Na razie gra Antonio Candreva, po którego potężnym strzale piłka obiła spojenie słupka z poprzeczką w bramce Bartłomieja Drągowskiego.

Piero Giacomelli gwizdnął faul Cristiano Biraghiego na Bartoszu Bereszyńskim. Prawy obrońca Sampdorii umiejętnie wbiegł przed reprezentanta Włoch i sprowokował go do popełnienia kolejnego przewinienia.

Odpowiedział po przeciwnej stronie boiska Fabio Quagliarella. Futbolówka nie umościła się wygodnie na stopie napastnika Sampdorii, przez co spudłował. Ponowienie ataku przez Bartosza Bereszyńskiego i po dośrodkowaniu reprezentanta Polski goście mieli drugi w meczu korner.

Skoro już mowa o powołaniach do reprezentacji Włoch.

Pierwsze uderzenie po przerwie, a jego autorem był Federico Chiesa. Zostało ono zablokowane przez Sampdorię. Po chwili ponownie ataku przez Fiorentinę, jednak sędzia gwizdnął przewinienie reprezentanta Włoch na Antonio Candrevie.

Rozpoczęła się druga połowa i gospodarze po rozmowie z Giuseppe Iachinim mają za zadanie rozerwać defensywę Sampdorii. Claudio Ranieri pewnie zalecił podopiecznym rozsądną kontynuację.

Fiorentina musi gonić przeciwnika.

Sampdoria z zaliczką po 45 minutach.

Czy ACF Fiorentina wyrówna po przerwie?

Dwie fazy miała pierwsza połowa. Przez około 25 minut Fiorentina rządziła na boisku, ale Sampdoria w miarę spokojnie sobie z tym poradziła i doszła do głosu. W 42. minucie Fabio Quagliarella dał prowadzenie 1:0 podopiecznym Claudio Ranierego.

Doliczona minuta.

Fabio Quagliarella dał prowadzenie Blucerchiatim.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Potężne uderzenie z rzutu karnego w środek bramki i Sampdoria prowadzi 1:0 na Stadio Artemio Franchi. Fabio Quagliarella nie kombinował, a choć Bartłomiej Drągowski zobaczył w ostatnim momencie, co się święci, to nie był w stanie już przełożyć ciężaru ciała i zatrzymać piłki.

Rzut karny dla Sampdorii w ostatnich minutach pierwszej połowy. Federico Ceccherini ściągał za koszulkę Fabio Quagliarellę.

Ponownie Bartłomiej Drągowski. Coraz mocniej rozgrzany i coraz mocniej komplementowany bramkarz Violi. Poradził sobie zawodnik z Florencji po uderzeniu głową Gastona Ramireza.

Ponownie Sampdoria, ale cudem uratowała się Fiorentina. Gaetano Castrovilli oszalał po dośrodkowaniu przedłużonym przez Fabio Quagliarellę i trafił w poprzeczkę bramki Bartłomieja Drągowskiego. Po kilku sekundach dobitka i tym razem interweniował reprezentant Polski. Pozbierał się na czas Drago, a i miał odrobinę szczęścia.

Sampdoria poczuła się odrobinę pewniej na Stadio Artemio Franchi. W ostatnich minutach nie widać już wcześniejszej przewagi optycznej gospodarzy, a podopieczni Claudio Ranirego nawet wymienili kilkanaście podań na połowie zespołu Bartłomieja Drągowskiego.

Antonio Candreva wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia zza pola karnego. Próba skrzydłowego Sampdorii została poskromiona przez odpowiednio ustawionego Bartłomieja Drągowskiego.

Żółtą kartkę otrzymał Morten Thorsby za odłożone w czasie przewinienie na Martinie Caceresie.

Fabio Quagliarella oddał uderzenie do bramki Bartłomieja Drągowskiego. Napastnik Sampdorii skorzystał z wyglądającego absurdalnie błędu reprezentanta Polski. Golkiper Fiorentiny miał szczęście, że Piero Giacomelli gwizdnął faul na nim.

Piękne uderzenie z rzutu wolnego Cristiano Biraghiego. Do perfekcji zabrakło odrobiny dokładności i futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce strzeżonej przez Emila Audero. Rzucił się golkiper Sampdorii i miałby szansę na skuteczną interwencję, gdyby reprezentant Włoch przymierzył.

Nie zmienia się zasadniczo optyka tego spotkania. Fiorentina nadaje ton wydarzeniom. To gospodarze wykreowali pierwszą stuprocentową sytuację podbramkową, którą zmarnował Christian Kouame, a także oddali premierowe uderzenie celne.

Celne uderzenie zza pola karnego i musiał wykazać się między słupkami Emil Audero. Robinsonada w wykonaniu bramkarza Sampdorii i dzięki niej Blucerchiati jeszcze nie muszą odrabiać strat do przeciwnika. Tylko korner dla Fiorentiny.

Pierwsza odpowiedź Sampdorii na całą serię ataków gospodarzy. Wrzutka z prawego skrzydła w kierunku Fabio Quagliarelli, ale byłemu królowi strzelców ligi włoskiej nie udało się doskoczyć do zbyt wysoko szybującej pod jego głową futbolówki.

Rewelacyjna szansa na pokonanie Emila Audero, ale nie ma gola dla Fiorentiny. Po podaniu z prawego skrzydła Giacomo Bonaventury futbolówka trafiła w pole karne do Christiana Kouame, który miał odpowiednio dużo czasu, żeby przymierzyć do siatki. Koszmarne pudło i zawodnika rodem z Afryki musiał pocieszać Dusan Vlahović.

Rywalizacja ze wskazaniem na Fiorentinę, która ze spokojem rozgrywała futbolówkę na połowie przeciwnika z Genui. Nie popisał się Martin Caceres, którego crossowe podanie uciekło poza boisko.

Sampdoria pressuje bez przekonania. Samotny Fabio Quagliarella nie miał dużo do powiedzenia między wymieniającymi podania podopiecznymi Giuseppe Iachiniego.

Bartosz Bereszyński ostatecznie wyjaśnił zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Sampdorii, które pozostawiało dużo do życzenia. Ponadto reprezentanta Polski wspomógł na jego stronie Antonio Candreva.

Fiorentina w fioletowych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Sampdoria wybiegła na boisko w biało-niebieskich strojach z pasami również w czerwonych oraz czarnych barwach.

Początek konfrontacji w Toskanii. Fiorentina z zamiarem zejścia z własnego boiska z kompletem punktów po raz drugi w sezonie, a Sampdoria liczy na jakikolwiek łup w nowych rozgrywkach.

Czy Bartłomiej Drągowski zachowa czyste konto w meczu z UC Sampdorią?

Gaetano Castrovilli zamierza sprawić problem obronie z Bartoszem Bereszyńskim w szeregach.

Rozgrzewka Fiorentiny, której szanse na zwycięstwo są oceniane wyżej niż Sampdorii.

Więcej o rozpoczynającej się we Florencji kolejce.

Bartłomiej Drągowski i Bartosz Bereszyński zagrają od początku.

Sędzia: Piero Giacomelli

Kolejka w lidze włoskiej rozpocznie się na Stadio Artemio Franchi. ACF Fiorentina zmierzy się z UC Sampdorią i gospodarze dotąd radzą sobie lepiej w tym sezonie. Zdążyli już wygrać 1:0 z Torino FC i postawić opór w przegranym 3:4 spotkaniu z Interem Mediolan.