90'

Doliczone trzy minuty.

89'

Gol! Strzelił Carles Perez. Asystował mu Bryan Cristante.

W końcówce podstawowego czasu wyższość AS Romy potwierdzona jeszcze jednym golem. Efektowna kanonada i efektowna bramka Carlesa Pereza na podsumowanie. Akcja indywidualna, w której został banalnie nawinięty między innymi Kamil Glik. Naiwnie i lekkomyślnie zagrała defensywa Benevento Calcio i wyjedzie z Rzymu na południe Włoch z bagażem straconych goli.

86'

Benevento Calcio. Schodzi: Daam Foulon. Wchodzi: Christian Maggio.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Daam Foulon #18
85'

AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Borja Mayoral.

84'

Ostatnie minuty konfrontacji na Stadio Olimpico. Dwubramkowa przewaga daje już spokój gospodarzom. Benevento Calcio jeszcze próbuje szarpać na połowie podopiecznych Paulo Fonseki, ale wygląda na to, że dwie zdobyte bramki przez Gianlucę Caprariego i Gianlucę Lapadulę to wszystko na co było stać beniaminka w niedzielny wieczór.

1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Daam Foulon za nieprzepisowe powstrzymanie przeciwnika.

Benevento Calcio
82'

Benevento Calcio. Schodzi: Pasquale Schiattarella. Wchodzi: Perparim Hetemaj.

Pasquale Schiattarella #28
1
1
1
2
1
82'
1
1
1
1
1
80'

Edin Dzeko z dubletem na koncie.

78'

AS Roma. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Carles Perez.

78'

AS Roma. Schodzi: Roger Ibanez. Wchodzi: Marash Kumbulla.

1
77'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Dużo wskazuje na to, że zabawa została zakończona. Edin Dzeko oddał uderzenie z bliska do odsłoniętej bramki po dograniu Henricha Mchitarjana. Defensywa Benevento Calcio została rozbrojona i również Lorenzo Montipo nie miał możliwości powstrzymania uderzenia Bośniaka. Kamil Glik i spółka sygnalizowali spalonego, ale chorągiewka sędziego asystenta pozostała w dole.

75'

Benevento Calcio. Schodzi: Bryan Dabo. Wchodzi: Riccardo Improta.

Riccardo Improta #16
Bryan Dabo #14
74'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się w pobliżu Edina Dzeko, który strzelił w nogi Lorenzo Montipo. W odpowiedzi ekspresowa riposta Benevento Calcio i Artur Ionita oddał uderzenie z kilkunastu metrów nieznacznie obok bramki rzymian.

1
1
73'

AS Roma. Schodzi: Davide Santon. Wchodzi: Bruno Peres.

73'

AS Roma. Schodzi: Jordan Veretout. Wchodzi: Gonzalo Villar.

Gonzalo Villar #14
72'

Możliwość odpowiedzenia na gola podopiecznych Paulo Fonseki z rzutu rożnego. Zbyt płaskie dośrodkowanie zostało zneutralizowane przez gospodarzy. Nie miał możliwości skorzystania z niego Kamil Glik.

2
69'

Gol! Strzelił Jordan Veretout.

Jordan Veretout zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego w absurdalnych okolicznościach. Francuz zabrał się za wykonanie jedenastki za faul Lorenzo Montipo na Pedro Rodriguezie i bez problemu wymanewrował golkipera Benevento Calcio. Giallorossi ponownie są na prowadzeniu, a do końca konfrontacji pozostało nieco ponad 20 minut.

1
1
1
5
66'

Rzut karny dla AS Romy za faul Lorenzo Montipo na Pedro Rodriguezie.

2
2
1
4
4
65'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Santon za faul na Gianluce Caprarim.

1
1
1
1
1
64'

Benevento Calcio pogubiło się w centrum boiska. AS Roma miała możliwość odpowiedzenia swoim atakiem, jednak Davide Santon w konfrontacji z Bryanem Dabo nie wykonał dobrego dośrodkowania. Giallorossi musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

61'

Gianluca Lapadula miał możliwość skompletowania dubletu. Nawet dwie. Pierwsze uderzenie napastnika zostało poskromione przez Antonio Mirante, a drugie zablokowane przez Rogera Ibaneza. Na dodatek sędzia pokazał z pewnym opóźnieniem spalonego.

4
3
3
3
3
58'

AS Roma próbuje ponownie zorganizować się do ataku, żeby odzyskać prowadzenie. Edin Dzeko wbiegł w pole karne przyjezdnych i oddał uderzenie, tyle że w ustawionego na spalonym Lorenzo Pellegriniego.

3
3
1
1
1
55'

Gol! Strzelił Gianluca Lapadula.

Benevento Calcio doprowadziło do remisu na Stadio Olimpico. Gianluca Lapadula zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za faul Jordana Veretouta na Arturze Ionity. Uderzenie napastnika obronił co prawda Antonio Mirante, ale ten zdążył zebrać się i wykonać skuteczną dobitkę.

9
10
1
1
2
55'

3
53'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout.

Rzut karny dla Benevento Calcio za przewinienie Jordana Veretouta na Arturze Ionity. Absurdalne zachowanie pomocnika.

3
2
1
49'

Henrich Mchitarjan przejął piłkę po juniorskim błędzie Luki Caldiroli. Uderzenie Ormianina zza pola karnego było niecelne i futbolówka przeleciała ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Lorenzo Montipo.

1
1
47'

Na razie wygląda na to, że AS Roma ma zamiar pozostać na połowie przeciwnika. Leonardo Spinazzola przedarł się podobnie jak przy golu Pedro Rodrigueza, ale jego płaskie wstrzelenie nie dotarło do Edina Dzeko pilnowanego przez Kamila Glika i Daama Foulona.

2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku. Benevento Calcio musiało uporządkować swoje działania w szatni, a AS Roma chce kontynuować przebojową ofensywę z końcówki pierwszej połowy spotkania.