Zakończony
AC Milan
90+5'

Gol! Strzelił Jens Petter Hauge. Asystował mu Ismael Bennacer.

Szybka akcja bramkowa podsumowana trzecim strzałem do bramki Alexa Mereta. Ostatnie wątpliwości, co do rozstrzygnięcia tego pojedynku zostały rozwiane w doliczonym czasie. Jens Petter Hauge opanował piłkę po podaniu Ismaela Bennacera, wypracował sobie miejsce do oddania strzału w pojedynku z defensorem i przymierzył z ostrego kąta.

90+3'

Andrea Petagna dostał podanie w polu karnym przyjezdnych. Jego strzał po ziemi został zatrzymany przed odpowiednio ustawionego Gianluigiego Donnarummę. Zmiennikowi nie udało się doprowadzić do remisu.

3
90'

Doliczone pięć minut.

2
1
3
1
4
90'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Eljif Elmas.

89'

Napoli próbowało zagrozić Gianluigiemu Donnarummie uderzeniem z dystansu, ale nie trafił w wymarzone miejsce Fabian Ruiz. W odpowiedzi płaskie dośrodkowanie Rossonerich, ale przechwycone przez podopiecznych Gennaro Gattuso.

87'
85'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Castillejo za faul w centrum boiska.

84'

Napoli ma problem z częstym stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Azzurri jeszcze postarają się kilkakrotnie przedrzeć w pobliże bramki Gianluigiego Donnarummy, ale przeważające siły przeciwnika robią swoje.

2
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za bezpardonowe przewinienie.

SSC Napoli
1
1
79'

AC Milan. Schodzi: Zlatan Ibrahimović. Wchodzi: Lorenzo Colombo.

1
78'

Zlatan Ibrahimović trzyma się za mięsień. To może być łyżka dziegciu w beczce miodu dla sympatyków klubu z Mediolanu.

2
1
1
3
76'

Żółtą kartkę otrzymał Franck Kessie za przewinienie w centrum pola.

75'

Na zakończenie przedostatniego kwadransa powstrzymane przez Mario Ruiego płaskie dośrodkowanie Zlatana Ibrahimovicia. Autorowi dubletu nie udało się uruchomić Samuela Castillejo.

73'
73'

Andrea Petagna przegrał konfrontację z Gianluigim Donnarummą, a ponadto zdaniem sędziego asystenta był na spalonym w momencie podania z drugiej linii.

1
1
1
72'

Sporo czasu jeszcze mają piłkarze z Neapolu, ale wyrównanie w dziesięciu będzie skomplikowanym zadaniem. AC Milan dostał nawet nie ostrzeżenie, ale karę za moment rozprężenia, ale po golu Driesa Mertensa ponownie zwarł szyki obronne.

2
1
1
2
1
69'
67'

Krótko po poprawieniu rezultatu Napoli straciło zawodnika. Ponownie mentalnie gospodarze nie są w najlepszej kondycji. W dziesięciu starają się mimo to odpowiadać na ataki budowane przez podopiecznych Stefano Piolego.

1
1
2
65'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Tiemoue Bakayoko za faul na rozpędzonym Theo Hernandezie.

3
2
2
2
4
65'

Dries Mertens przywrócił nadzieję gospodarzom.

1
2
63'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Podobnie jak po pierwszym golu Zlatana Ibrahimovicia gospodarze potrzebowali odrobiny czasu na otrząśnięcie się. Tym razem jednak zareagowali. Trafienie kontaktowe Driesa Mertensa, który pokonał Gianluigiego Donnarummę uderzeniem z centrum pola karnego. W akcji bramkowej uczestniczył Piotr Zieliński, a autor gola dostał podanie z lewego skrzydła od Mario Ruiego.

13
6
3
3
3
59'

Żółtą kartkę otrzymał Ante Rebić za ostre przewinienie.

1
1
1
58'

Piotr Zieliński ma szansę zmienić los tego meczu.

1
1
56'
54'

Gol! Strzelił Zlatan Ibrahimović. Asystował mu Ante Rebić.

Ponownie AC Milan i jeszcze raz Zlatan Ibrahimović. Najskuteczniejszy zawodnik AC Milanu strzelił na 2:0 z bliska, mimo obecności w pobliżu dwóch defensorów SSC Napoli. Były reprezentant Szwecji wykorzystał wrzutkę Antego Rebicia. Drużyna z Lombardii ma już dwubramkową przewagę nad Azzurrimi i jest bliziutko odniesienia zwycięstwa.

18
12
2
2
4
54'

Przyblokowana również próba uderzenia w wykonaniu Matteo Politano. Po tym wydarzeniu korner dla SSC Napoli, a dośrodkowanie nie dotarło do próbującego oddać uderzenie Kalidou Koulibalego.

1
52'

Alessio Romagnoli zablokował płaskie dośrodkowanie Giovanniego Di Lorenzo, który na małej przestrzeni został uruchomiony przytomnym podaniem przez Matteo Politano. AC Milan odpowiednio ustawiony i skoncentrowany na swoich pozycjach obronnych.

50'

Przewinienie Zlatana Ibrahimovicia na Tiemoue Bakayoko. Francuz zdenerwował się na zbyt agresywnie grającego autora dotychczas jedynego gola. Były reprezentant Szwecji postanowił uspokoić go przyjacielskim gestem.

1
1
47'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Calabria za ostre przewinienie.

46'

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku. SSC Napoli musiało zastanowić się w szatni, jak odrobić stratę gola do przeciwnika. AC Milan z zaliczką, ale absolutnie nie może być jeszcze spokojny o zdobycie kompletu punktów na Stadio San Paolo.