Zakończony
SSC Napoli
90+1'

Gol! Strzelił Andrea Petagna. Asystował mu Dries Mertens.

Jeszcze jedno uderzenie do bramki, żeby nie było za nudno. Andrea Petagna nie pozwolił sobie na zmarnowanie kolejnej szansy i mocnym uderzeniem z centrum pola karnego ominął Alexa Cordaza.

90'

Doliczone trzy minuty.

1
2
88'

W ostatnich kilkunastu minutach nie dzieje się prawie nic poza zbieganiem zawodników z boiska oraz wbieganiem kolejnych. W przerwach między roszadami personalnymi niezdarne rozegrania FC Crotone i od czasu do czasu poszukiwania czwartego gola w wykonaniu Azzurrich.

1
2
86'

FC Crotone. Schodzi: Simeon Nwankwo. Wchodzi: Denis Dragus.

wchodzi Wchodzi
Denis Dragus #11
schodzi Schodzi
1
86'

FC Crotone. Schodzi: Pedro Pereira. Wchodzi: Eduardo Henrique.

Eduardo Henrique #95
84'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za próbę wymuszenia rzutu karnego.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Stanislav Lobotka za przytrzymanie przeciwnika.

78'
77'
76'

Gol! Strzelił Diego Demme. Asystował mu Dries Mertens.

Pora rzucić ręcznik z ławki rezerwowych FC Crotone. Naprawdę można chować się do szatni. Diego Demme dostał podanie przed pole karne od Driesa Mertensa i pokonał płaskim uderzeniem Alexa Cordaza. Gospodarze muszą ponownie wznowić grę od środka.

1
2
2
75'

Kolejne rozegranie podopiecznych Gennaro Gattuso. Teraz muszą sobie radzić bez Piotra Zielińskiego, ale to oczywiście nie przeszkadza kontrolować konfrontacji z ostatnim w tabeli i na dodatek osłabionym przeciwnikiem.

2
72'

Azzurri z wyraźną przewagą pod względem posiadania futbolówki. Trafiła ona w pole karne FC Crotone do Andrei Petagni, który pozwolił Luce Marrone wbiec przed siebie. Sprowokowany do popełnienia przewinienia napastnik Napoli musiał ustawić się do pressingu po gwizdku sędziego.

1
1
1
1
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Reca za przewinienie blisko własnego pola karnego na Hirvingu Lozano.

65'

FC Crotone próbuje odpowiedzieć niebezpiecznym atakiem, ale w osłabieniu nie jest to proste zadanie. Napoli może poczuć się w ostatniej fazie spotkania jak na treningu.

62'

Hirving Lozano podwoił przewagę Azzurrich.

58'

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Drugie trafienie praktycznie zamyka konfrontację. Hirving Lozano zgubił obrońców FC Crotone i po pięknym podaniu Lorenzo Insigne miał dużo czasu na pokonanie uderzeniem z bliska Alexa Cordaza. Reprezentant Włoch dorzucił asystę do wcześniejszego trafienia i wyrasta na najważniejszego zawodnika wieczoru.

8
8
3
1
3
57'

Beznadziejne podanie Arkadiusza Recy prosto pod nogi Hirvinga Lozano. Nie popisał się również Meksykanin swoim rajdem. Nie miał pomysłu ani na uderzenie, ani na uruchomienie żadnego z lepiej ustawionych kompanów.

1
1
1
2
1
55'

Kombinacja Mario Ruiego oraz Piotra Zielińskiego przyniosła drużynie z Neapolu korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki nie było problematyczne dla beniaminka. Bardziej skomplikowane było wyprowadzenie piłki i odsunięcie Napoli od bramki Alexa Cordaza.

2
2
1
1
1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Pereira za ostre przewinienie na Diego Demme.

1
2
51'

Napoli ma jeszcze prostsze zadanie po wykluczeniu pomocnika beniaminka. Podopieczni Gennaro Gattuso z przewagą gola oraz zawodnika w polu. Ewentualna strata punktów przez przyjezdnych będzie niepowodzeniem dużego kalibru.

1
2
49'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Jacopo Petriccione za ostre wejście wyprostowaną nogą w Diego Demme.

Jacopo Petriccione #44
FC Crotone
2
2
48'

Ostra konfrontacja w centrum boiska, a po niej futbolówka została przyznana Napoli. Jacopo Petriccione potraktował ostro Diego Demme. Medycy Azzurrich zostali wezwani.

1
46'

Druga połowa na Stadio Ezio Scida. Gospodarze nie potrafili zachować czystego konta w pierwszej połowie, dlatego po przerwie muszą odważniej zaatakować faworyta. Napoli zapewne postara się o powiększenie prowadzenia, żeby zagwarantować sobie zdobycie kompletu punktów.

Czy FC Crotone wyrówna po przerwie?
45+2'

W czasie doliczonym do pierwszej połowy możliwość pokonania Alexa Cordaza uderzeniem z rzutu wolnego. Blisko piłki ustawili się Lorenzo Insigne oraz Fabian Ruiz. Autor wciąż jedynego gola oddał uderzenie prosto w mur.

1
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

2
45'

Żółtą kartkę otrzymał Giuseppe Cuomo za przewinienie blisko linii własnego pola karnego na Hirvingu Lozano.

Giuseppe Cuomo #3
FC Crotone
43'

Lorenzo Insigne ponownie współpracował z Piotrem Zielińskim. Poniosła tym razem fantazja reprezentanta Włoch, przez co blisko linii pola karnego wpadł na ciasno ustawionych defensorów FC Crotone.

2
1
40'

Sędzia porozmawiał z zagotowanym Hirvingiem Lozano. Z kolei Meksykanin miał zastrzeżenia do decyzji podejmowanych przez Lucę Marinellego. Dlatego krótka konwersacja przydała się obu zainteresowanym.

1
37'

Milos Vulić miał szansę na wyrównanie. Niebawem po wejściu na boisko znalazł się osamotniony w polu karnym Napoli i oddał uderzenie z powietrza. Azzurri zostali uchronieni przez Davida Ospinę. Dobre ustawienie oraz reakcja Kolumbijczyka.

36'

FC Crotone. Schodzi: Ahmad Benali. Wchodzi: Milos Vulić.

Milos Vulić #77
Ahmad Benali #10
33'

Lorenzo Insigne na 1:0. Napoli prowadzi z beniaminkiem.

1
1
1
31'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Piotr Zieliński.

Wszystko w akcji bramkowej musiało się podobać. Piotr Zieliński ośmieszył swoim dryblingiem Giuseppe Cuomo, przepuścił piłkę między nogami przeciwnika, po czym obsłużył podaniem Lorenzo Insigne. "Lolo" zrobił resztę. Futbolówkę ułożył sobie na prawej stopie i pokonał Alexa Cordaza pięknym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę. Napoli znalazło się na prowadzeniu i konfrontacja zaczyna przebiegać według najmocniej prawdopodobnego scenariusza.

29'

Giovanni Di Lorenzo rzucił się wślizgiem pod nogi Arkadiusza Recy i nie pozwolił reprezentantowi Polski na kontynuowanie rajdu na lewym skrzydle. Przerwa w grze spowodowana urazem poszkodowanego gracza FC Crotone, ale nie jest to poważna kontuzja.

27'

Interwencja Arkadiusza Recy w defensywie. Nie pozwolił on żadnemu przeciwnikowi na opanowanie futbolówki po crossowym podaniu. Niebawem reprezentant Polski zorganizował się do ataku, a jego dośrodkowanie zostało wypiąstkowane przez Davida Ospinę.

1
1
24'

Najlepsza sytuacja podbramkowa od początku meczu. Andrea Petagna dostał świetne podanie od Lorenzo Insigne i miał przed oczami wyłącznie Alexa Cordaza. Nie wyszło już przyjęcie rosłemu napastnikowi, wygonił się do boku i oddał uderzenie w agresywnie wychodzącego na przedpole bramkarza.

1
22'

Giovanni Di Lorenzo nie znalazł sposobu na dostarczenie piłki do centralnie ustawionego Andrei Petagni. Akcja posiadacza Pucharu Włoch została jeszcze przegrana przez lewe skrzydło, z którego Mario Rui nie wykonał dokładnego dośrodkowania.

1
1
20'

Kalidou Koulibaly musi uważać na swoje reakcje w defensywie. Senegalczyk wcześnie zobaczył żółtą kartkę za przewinienie na Juniorze Messiasie. Stoper już kilkakrotnie ryzykował, ale nie pozwolił sobie na błąd.

1
18'

Livio Marinelli nie zdecydował się na przyznanie Napoli rzutu wolnego i pozwolił gospodarzom na przeprowadzenie kontrataku. Nieskuteczne zachowanie Ahmada Benaliego i David Ospina nie musiał mierzyć się z żadnym niebezpiecznym uderzeniem.

1
16'

Nieudana kombinacja Azzurrich blisko narożnika pola karnego. Piotr Zieliński próbował w komitywie z Hirvingiem Lozano stworzyć szansę na pokonanie strzałem Alexa Cordaza. Połapali się w tym wszystkim gracze beniaminka.

1
14'

Podanie do Hirvinga Lozano z głębi pola okazało się zbyt głębokie, dlatego Alex Cordaz zdołał wyłapać futbolówkę zanim dopadł do niej Meksykanin. Pewny chwyt doświadczonego zawodnika.

1
12'

Ahmad Benali został zablokowany w momencie strzału po dośrodkowaniu Arkadiusza Recy zgranym przez Simeona Nwankwo. Napoli musi uważać na początku meczu na ataki FC Crotone, które postarało się o energiczne oraz odważne rozpoczęcie spotkania.

1
1
10'

Świetna piłka wrzucona w pobliże bramki FC Crotone przez Andreę Petagnę do Hirvina Lozano. Uderzenie z ostrego kąta Meksykanina zostało obronione przez Alexa Cordaza, który przesunął się na czas na nogach i nie zostawił wolnego miejsca.

1
8'

Wstrzelenie z rzutu wolnego poskromione przez Napoli. Ahmad Benali jeszcze przytrzymał piłkę na wysokości pola karnego Napoli, a efektem jego akcji był korner dla FC Crotone. Dośrodkowanie Juniora Messiasa nie sprawiło problemu defensywie Azzurrich.

1
6'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za przewinienie na Juniorze Messiasie.

3'

Szarża na lewym skrzydle przeprowadzona przez Arkadiusza Recę. Jej efektem był korner dla FC Crotone. Dośrodkowanie spod chorągiewki zostało przechwycone przez Davida Ospinę, a jego daleki wyrzut miał za zadanie uruchomić szybki kontratak Napoli.

17:10

Arkadiusz Reca i Piotra Zieliński w podstawowych składach.

02:01

Sędzia: Livio Marinelli

02:01

Azzurri nadal nie zapewnili sobie awansu w Lidze Europy.

02:01

SSC Napoli rywalizowało w czwartek w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy z AZ Alkmaar. Wcześnie objęło prowadzenie dzięki strzałowi Driesa Mertensa, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła Giovanniego Di Lorenzo. Po przerwie zaatakował przedstawiciel Eredivisie i doprowadził do rezultatu 1:1.

02:01

Drużyna ze Stadio Ezio Scida znajduje się na ostatnim miejscu we włoskiej elicie. Arkadiusz Reca i spółka nie odnieśli zwycięstwa w dziewięciu kolejkach. Ich bilans to dwa remisy oraz siedem porażek, przez co już tracą sześć "oczek" do bezpiecznych miejsc w tabeli.

1
1
02:01

Piłkarze z południa Italii nie poradzili sobie na Stadio Renato dall'Ara.

02:01

FC Crotone rywalizowało w poprzednim meczu z Bologna FC. Drużyna z południa Italii nie była w stanie strzelić gola klubowi, który tracił minimum jednego w 41 spotkaniach z rzędu. Między innymi dlatego poniósł porażkę 0:1 na Stadio Renato dall'Ara.

02:01

W jednym z niedzielnych pojedynków we włoskiej elicie zmierzą się FC Crotone oraz SSC Napoli. Wyraźnym faworytem konfrontacji najgorszego zespołu ligi z posiadaczem Pucharu Włoch jest drużyna ze Stadio Diego Armando Maradona.