Serie A: Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny. Koniec koszmaru Łukasza Skorupskiego

Bartłomiej Drągowski obronił strzał z rzutu karnego Francka Kessiego i popisał się kilkoma innymi interwencjami, ale punktów to nie przyniosło. AC Milan pokonał 2:0 ACF Fiorentinę. Wyczekiwane miesiącami czyste konto zachował Łukasz Skorupski.

Bartłomiej Drągowski Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
AC Milan wykorzystał możliwość powiększenia przewagi między innymi nad Sassuolo, Juventusem oraz Atalantą, które to kluby nie zdobyły kompletu punktów w sobotę. Rossoneri, bez kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia, podjęli ACF Fiorentinę. Przyjezdni grali po raz drugi po powrocie do klubu trenera Cesare Prandellego. Tydzień temu nie pokazali nic ciekawego i przegrali z Benevento Calcio.

W Mediolanie drużyna Prandellego nie wyglądała wyraźnie lepiej i Rossoneri prowadzili już po pierwszej połowie 2:0. Alessio Romagnoli strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Franck Kessie podwoił prowadzenie z rzutu karnego. W 40. minucie Iworyjczyk miał jeszcze jedną szansę na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego z 11. metra, ale tym razem Polak rzucił się w odpowiednim kierunku i sparował piłkę do boku. Po raz pierwszy w sezonie obronił strzał z rzutu karnego. Jego dobrych interwencji było jeszcze kilka, ale tylko uratował drużynę przed porażką wyższą niż 0:2.

Bologna FC była zagrożona ustanowieniem rekordu Europy. Drużyna ze Stadio Renato dall'Ara straciła minimum gola w 41 meczach ligowych z rzędu. Gorszą serię zanotowali w topowych pięciu ligach na kontynencie tylko Girondins Bordeaux w 1960 roku. Możliwość rozegrania mecz "na zero" była niezła, ponieważ Bologna rywalizowała z najgorszym w lidze FC Crotone.

Bologna radziła sobie z atakami zespołu Arkadiusza Recy, a w czasie doliczonym do pierwszej połowy strzeliła gola. Roberto Soriano wykazał najwięcej zdecydowania i w dużym zamieszaniu wepchnął piłkę z bliska do siatki beniaminka. Łukasz Skorupski był 45 minut od wyczekiwanego miesiącami czystego konta i nie pozwolił sobie po przerwie na przepuszczenie piłki do bramki. Reca w 79. minucie został zmieniony, a nie zmienił się wynik 1:0 dla Bologni.

20 Parma Calcio 1913 38 3 11 24 39:83 20

Czytaj także: Juventus nie poradził sobie z beniaminkiem. Kamil Glik w skutecznej obronie Czytaj także: Atalanta zostawiła formę na Anfield. Paweł Dawidowicz pomógł podbić Bergamo

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan będzie liderem na półmetku sezonu w Serie A?