Liga Europy: Arsenal FC postrzelał. Napoli pozostaje niepewne

Arsenal FC ma komplet 15 punktów w grupie Ligi Europy, a jego piąte zwycięstwo było zdecydowane. Kanonierzy pokonali 4:1 Rapid Wiedeń. Drużyny Polaków bez wygranych. SSC Napoli zremisowało 1:1 z AZ Alkmaar i walczy o awans do ostatniej kolejki.

piłkarze Arsenal FC PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: piłkarze Arsenal FC
Arsenal FC ruszył żwawo do ataku od początku rywalizacji z Rapidem Wiedeń i nie miał problemu z wypracowaniem przewagi. Alexandre Lacazette, Pablo Mari oraz Edward Nketiah sprawili, że Kanonierzy praktycznie mieli w kieszeniach piąte zwycięstwo z rzędu w Lidze Europy już po 45 minutach. Ostatecznie konfrontacja w Londynie zakończyła się rezultatem 4:1.

SSC Napoli przyleciało do Holandii żądne rewanżu za porażkę poniesioną z AZ Alkmaar na Stadio San Paolo. Wtedy podopieczni Gennaro Gattuso byli nieefektywni w ataku i nie potrafili ani razu skierować piłki do bramki przeciwnika. W czwartek dla odmiany objęli prowadzenie już w 6. minucie dzięki strzałowi Driesa Mertensa. W podstawowym składzie Napoli był Piotr Zieliński i grał przez godzinę. Azzurri jeszcze nigdy nie zdobyli kompletu punktów w Holandii i nie udało się to również tym razem. AZ wyrównał na 1:1, a mógł nawet zwyciężyć, gdyby David Ospina nie obronił rzutu karnego.

Karol Świderski grał od początku w meczu PAOK-u Saloniki z Omonią Nikozja. Drużyna Polaka potrzebowała zwycięstwa w konfrontacji z podopiecznymi Henninga Berga, żeby pozostać poważnym kandydatem do awansu, a już w 9. minucie straciła gola po strzale Andronikosa Kakoullisa. Sytuacja skomplikowała się, ponieważ Omonia potrafi działać konsekwentnie w obronie. PAOK zdołał co prawda wyrównać, ale ostatnie słowo należało do klubu z Cypru, który wygrał 2:1.

Bayer 04 Leverkusen odzyskał skuteczność po bezbramkowym meczu z Herthą w Bundeslidze. Podopieczni Petera Bosza strzelili OGC Nice dwa gole już w pierwszej połowie i dzięki uderzeniom Moussy Diaby'ego oraz Aleksandara Dragovicia prowadzili 2:1. Gorzej szło Bayerowi bronienie, nieco już tradycyjnie mylił się Lukas Hradecky, przez co dwa razy tracił zaliczkę. Dopiero strzał na 3:2 Juliana Baumgartlingera zapewnił Aptekarzom zwycięstwo.

Grzegorz Sandomierski był na ławce rezerwowych w meczu CFR Cluj z CSKA Sofia. Mistrz Rumunii potrzebował kompletu punktów wywalczonego w Bułgarii, żeby przybliżyć się do będących na miejscach premiowanych awansem AS Romy oraz Young Boys Berno. Remis 0:0 wiele ekipie z Klużu nie daje.

4:1 - Emile Smith-Rowe 66'

Molde FK - Dundalk FC 3:1 (2:0) 1:0 - Magnus Wolff Eikrem 32' 2:0 - Ohi Omoijuanfo 40' 3:0 - Martin Ellingsen 68' 3:1 - Jordan Flores 90'

Liga Europy, gr. B 2020/2021

1 Arsenal FC 6 6 0 0 20:5 18
2 Molde FK 6 3 1 2 9:11 10
3 Rapid Wiedeń 6 2 1 3 11:13 7
4 Dundalk FC 6 0 0 6 8:19 0

Grupa C:

Slavia Praga - Hapoel Beer Szewa 3:0 (2:0)
1:0 - Abdallah Sima 32'
2:0 - Nicolae Stanciu 36'
3:0 - Abdallah Sima 85'

OGC Nice - Bayer 04 Leverkusen 2:3 (1:2) 0:1 - Moussa Diaby 22' 1:1 - Hassane Kamara 26' 1:2 - Aleksandar Dragović 32' 2:2 - Dan Ndoye 47' 2:3 - Julian Baumgartlinger 51'

4:0 - Julian Weigl 89'

Rangers FC - Standard Liege 3:2 (2:2) 0:1 - Maxime Lestienne 6' 1:1 - Connor Goldson 39' 1:2 - Duje Cop 40' 2:2 - James Tavernier (k.) 45' 3:2 - Scott Arfield 63'

0:1 - Donyell Malen 38'

Omonia Nikozja - PAOK Saloniki 2:1 (1:1) 1:0 - Andronikos Kakoullis 9' 1:1 - Christos Tzolis 39' 2:1 - Jordi Gomez (k.) 84'

1:1 - Bruno Martins Indi 53'

Real Sociedad - HNK Rijeka 2:2 (0:1) 0:1 - Darko Velkovski 37' 1:1 - Jon Bautista 69' 1:2 - Stjepan Loncar 73' 2:2 - Nacho Monreal 79'