SSC Napoli. Schodzi: Diego Demme. Wchodzi: Eljif Elmas.

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

84'

Romelu Lukaku dał prowadzenie gospodarzom!

1
81'

Samir Handanović nie pozwolił na doprowadzenie do remisu przyjezdnym! Rewelacyjnie dysponowany jest bramkarz Interu Mediolan. Poskromił on uderzenie Matteo Politano, które oddał z dogodnej pozycji po podaniu Hirvina Lozano.

1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku za utrudnianie wznowienia gry Davidowi Ospinie.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za ostre przewinienie.

74'
74'
73'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku.

Nerazzurri na prowadzeniu. Brakuje im kilkunastu minut do wygrania konfrontacji na szczycie tabeli. Romelu Lukaku zabrał się za wykonanie rzutu karnego i bez większego problemu pokonał Davida Ospinę. Rozwścieczeni gracze Napoli spróbują odrobić stratę bez jednego zawodnika w polu.

7
4
6
71'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Lorenzo Insigne za protestowanie.

3
2
2
1
8
71'

Żółtą kartkę otrzymał David Ospina za przewinienie we własnym polu karnym na Matteo Darmianie.

2
1
1
2
69'

Zapachniało golem Napoli. Rewelacyjna interwencja Samira Handanovicia i tylko dlatego ekipa ze Stadio Armando Maradona nie znalazła się na prowadzeniu. Lorenzo Insigne oddał uderzenie po wstrzeleniu Piotra Zielińskiego. Słoweniec powstrzymał to intuicyjnie.

1
65'

Hirving Lozano jest najbardziej niebezpiecznym zawodnikiem na boisku. Przyspieszenie Meksykanina na prawym skrzydle poskutkowało rzutem wolnym dla Napoli. Dośrodkowanie Lorenzo Insigne zostało poskromione przez Romelu Lukaku.

1
60'

Przerwa w grze spowodowana urazem Marcelo Brozovicia. Drużyny niezmiennie mają problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu i stworzeniem widowiska na miarę wysokich aspiracji.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Tiemoue Bakayoko za przewinienie na Lautaro Martinezie.

57'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović za przewinienie na Hirvingu Lozano.

1
56'

Inter Mediolan jeszcze nie przeprowadził w drugiej połowie interesującego ataku w kierunku bramki Azzurrich. Przed momentem zanosiło się na zagrożenie Davidowi Ospinie, ale Giovanni Di Lorenzo powstrzymał Roberto Gagliardiniego na lewym skrzydle.

1
1
54'

Ponownie górna piłka wrzucona w pole karne strzeżone przez Samira Handanovicia. Tym razem bramkarz nie musiał interweniować, ponieważ wyręczył go Matteo Darmian. Azzurri niebawem ponowili atak po stracie Marcelo Brozovicia, a został on podsumowany niecelnym strzałem z dystansu Lorenzo Insigne.

1
50'

Marcelo Brozović zachował się przytomnie i w porozumieniu z Samirem Handanoviciem przepuścił piłkę po dośrodkowaniu do doświadczonego Słoweńca. Napoli musi szukać innego sposobu na przedostanie się z futbolówkę do bramki Interu Mediolan.

46'

Rywalizacja na terenie Interu Mediolan została wznowiona przez sędziego Davide Massę. Na pewno widzowie liczą na większą liczbę zdecydowanych ataków oraz podjęcie ryzyka przez czołowe zespoły calcio.

1
1
20:43

Pierwsza połowa bezbramkowa.

1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
45'

Romelu Lukaku przestrzelił po dośrodkowaniu Ashleya Younga zgranym jeszcze przez Lautaro Martineza. Wcześniej sędzia Davide Massa odgwizdał przewinienie argentyńskiego napastnika na Giovannim Di Lorenzo.

1
1
41'

Lorenzo Insigne znalazł się z futbolówką blisko narożnika pola karnego. Jego uderzenie zostało przyblokowane przez Milana Skriniara, dlatego Azzurri musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po nim dośrodkowanie Lorenzo Insigne nie dotarło do Andrei Petagni.

1
38'

Nicolo Barella wykonał dośrodkowanie z okolic narożnika pola karnego, a piłka trafiła na głowę Lautaro Martineza. Uderzenie Argentyńczyka zostało wyłapane przez skoncentrowanego od początku rywalizacji Davida Ospinę.

33'

David Ospina wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu zgranym jeszcze w kierunku Romelu Lukaku. Akcja zainicjowana przez Kolumbijczyka dalekim wykopem do Hirvinga Lozano została podsumowana potężnym uderzeniem Piotra Zielińskiego. Reprezentantowi Polski nie udało się przymierzyć w bramkę Samira Handanovicia, co spotkało się z dezaprobatą na ławce Napoli.

2
1
30'

Zakończenie drugiego kwadransa i tylko po 10 zawodników rywalizowało przed momentem. Nicolo Barella oraz Piotr Zieliński doznali urazów po niebezpiecznych pojedynkach z Kalidou Koulibalym oraz Marcelo Brozoviciem.

1
28'

Niezła kombinacja zespołu z Neapolu. Andrea Petagna strzelił po nodze przeciwnika poza boisko po wrzutce zgranej jeszcze przez Mario Ruiego. Przyjezdni mieli korner, ale dośrodkowanie zostało poskromione przez Inter Mediolan.

25'

Romelu Lukaku ma zastrzeżenia do pracy sędziego, który nie zdecydował się na przyznanie Nerazzurrim rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Na szczęście nie doszło w tej sytuacji do wypaczenia wyniku, ponieważ kontratak Napoli został przerwany przez innych podopiecznych Antonio Conte.

1
1
23'

Dries Mertens doznał groźnie wyglądającej kontuzji.

2
21'

Samir Handanović interweniował po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski próbował wyreżyserować składny atak Napoli blisko pola karnego Interu Mediolan, jednak nie dostarczył futbolówki Andrei Petagni.

1
17'

Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia dla Interu Mediolan. Pogubił się totalnie Kalidou Koulibaly, który wykonał podanie blisko własnego pola karnego do Nicolo Barelli. Reprezentant Włoch uruchomił natychmiast Lautaro Martineza, którego uderzenie z kilkunastu metrów okazało się niecelne. Pozycja była wyśmienita!

1
16'
13'

Dries Mertens jest poza boiskiem z powodu urazu, a Gennaro Gattuso kazał Andrei Petagni podnieść się z ławki rezerwowych. Wszystko wskazuje na konieczność przeprowadzenia zmiany.

2
12'

Napoli przechodzi do rozgrywania futbolówki na połowie przeciwnika. Tym razem to podopieczni Antonio Conte cofnęli się i postanowili przyjęć przeciwników w swojej strefie obronnej. Akcja została przerwana przez Matteo Darmiana, który nie pozwolił wrzutce Driesa Mertensa dojść do Mario Ruiego.

9'

W rozegraniu Nerazzurri. Piłka krążyła długo po połowie przeciwnika zanim Nicolo Barella został sfaulowany przez Diego Demme w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

1
7'

Podopieczni Antonio Conte mieli pierwszy w meczu rzut rożny, ale sędzia zobaczył przewinienie atakującego zawodnika i nie pozwolił Interowi Mediolan nawet o postaranie się o oddanie strzału po dośrodkowaniu. W odpowiedzi akcja Napoli zakończona dopiero w polu karnym przeciwnika po niedokładnym podaniu Hirvinga Lozano do Driesa Mertensa.

1
1
3'

Drużyny w odrobinę niestandardowych strojach. Inter Mediolan w szaro-czarnych z żółtymi wstawkami, a Napoli w przypominających trykoty reprezentacji Argentyny. Koszulki dla podopiecznych Gennaro Gattuso zostały stworzone po śmierci Diego Armando Maradony.

1
20:25

Piotr Zieliński zagra od początku po stronie Napoli.

2
16:07

Sędzia: Davide Massa

16:07

SSC Napoli, podobnie jak Inter Mediolan, straciło gola jako pierwsze w swoim poprzednim meczu. Podopieczni Gennaro Gattuso odwrócili następnie rezultat 0:1 na 2:1 w rywalizacji z UC Sampdorią. Uderzenia do bramki Emila Audero oddali Hirving Lozano i Andrea Petagna.

16:07

Inter Mediolan zagrał w poprzednim meczu z Cagliari Calcio i częściowo poprawił sobie samopoczucie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Podopieczni Antonio Conte zwyciężyli 3:1, choć jako pierwsi stracili gola po uderzeniu Riccardo Sottila.

16:07

Inter Mediolan jest wiceliderem ligi włoskiej i próbuje wywierać jak największą presję na prowadzącym w tabeli, lokalnym przeciwniku, AC Milanie. Podopieczni Antonio Conte podejmą w środę mające duże możliwości SSC Napoli.