Żółtą kartkę otrzymał Manuel Lazzari za przytrzymanie przeciwnika.

90'

Doliczone cztery minuty.

1
88'

Akcja zaczepna przeprowadzona jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego przez Andreasa Pereirę. Sprowadzony z Anglii pomocnik nie oddał uderzenia w lustro bramki, dlatego jedynymi strzałami celnymi Lazialich pozostają te oddane przez Ciro Immobile oraz Luisa Alberto.

1
1
85'

Lazio. Schodzi: Luiz Felipe. Wchodzi: Patric.

1
1
82'

Lazio nie rozgrywa wielkiego meczu, ale spokojnie kontroluje rywalizację z bezbronnymi oraz wyraźnie zdemobilizowanymi przeciwnikami z Neapolu. Spotkanie, o którym kibice w Kampanii będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.

1
80'

Lazio. Schodzi: Gonzalo Escalante. Wchodzi: Danilo Cataldi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gonzalo Escalante #18
2
80'

Lazio. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Andreas Pereira.

78'

Przypomniał o sobie Andrea Petagna, którego niebezpieczne uderzenie nie zostało zablokowane przez Luiza Felipe. Lazio miało szczęście, że napastnik przyjezdnych nie przymierzył w bramkę Pepe Reiny.

77'

Napoli jest po przerwie na połowie Lazio, ale posiadające rumieńce ataki Azzurrich można policzyć na palcach dłoni. Przed momentem Nikola Maksimović oddał co prawda celne uderzenie, ale z jego zatrzymaniem poradził sobie Pepe Reina. Trudno w to uwierzyć, ale Biancocelesti są blisko zachowania czystego konta.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Stanislav Lobotka za przewinienie na Luisie Alberto.

74'
71'

Przerwa w grze spowodowana urazem Hirvinga Lozano. Na razie nie wiadomo, czy Meksykanin będzie w stanie kontynuować rywalizację z gospodarzami. Bez niego wykonanie rzutu wolnego i podniosła się temperatura w pobliżu bramki Lazialich.

67'

Lazio. Schodzi: Felipe Caicedo. Wchodzi: Vedat Muriqi.

Vedat Muriqi #94
3
1
1
1
1
64'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

62'

Napoli jest już w bardzo skomplikowanej sytuacji. Z kolei Lazio zbudowane pozytywnym rezultatem i zamierza przełamać niemoc w meczach na Stadio Olimpico. Przed momentem płaskie dośrodkowanie Hirvinga Lozano zostało poskromione przez Stefana Radu.

1
60'

Luis Alberto na 2:0. Lazio coraz bliżej sukcesu!

1
56'

Gol! Strzelił Luis Alberto. Asystował mu Ciro Immobile.

Przebudzenie Luisa Alberto. Hiszpan podwoił prowadzenie Lazio technicznym uderzeniem z kilkunastu metrów. Wykorzystał on podanie Ciro Immobile, który dorzucił asystę do wcześniejszego gola. Całe zamieszanie wynikło z beznadziejnego podania Mario Ruiego na własnej połowie boiska. Oddał on futbolówkę za darmo gospodarzom, a nie naprawił jego błędu David Ospina.

5
3
1
1
55'
53'

Szarża Matteo Politano przyniosła przyjezdnym korner. Po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego futbolówka wybita, ale tylko na moment. Podopieczni Gennaro Gattuso pozostają przez większość czasu na połowie przeciwnika.

1
1
51'

Odpowiedź Lazio na początkowe ataki Azzurrich w drugiej połowie spotkania. Futbolówka nie została spożytkowana przez Felipe Caicedo, którego niekonwencjonalne podanie zostało powstrzymane przez jednego ze środkowych obrońców Napoli.

48'

Futbolówka skierowana na lewe skrzydło, na którym poradził sobie Hirving Lozano z Wesleyem Hoedtem. Akcja została zmarnowana przez Piotra Zielińskiego, którego podanie prostopadłe nie zostało opanowane przez Andreę Petagnę. Nieporozumienie pomocnika z napastnikiem.

1
1
1
46'

Rywalizacja na Stadio Olimpico została wznowiona. Lazio z przewagą, ale nie jest to bezpieczna zaliczka. Na przykład lokalny wróg Biancocelestich przegrał w niedzielę 1:4 z Atalantą, choć na przerwę zszedł z jednobramkowym prowadzeniem.

Czy SSC Napoli wyrówna po przerwie?
45'

Doliczona minuta.

1
44'

Ostre przewinienie Giovanniego Di Lorenzo na Ciro Immobile. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtego kartonika, ale chyba przerwa dobrze zrobi trudnym do utemperowania uczestnikom widowiska.

2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Ciro Immobile za faul na Tiemoue Bakayoko.

1
2
40'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu w pierwszej połowie przeciągnięte dośrodkowanie. Futbolówka kopnięta przez Hirvinga Lozano nie nadawała się do oddania uderzenia dla Matteo Politano.

2
1
38'

Przewinienie blisko narożnika pola karnego Napoli. Tym razem ryzykował Kalidou Koulibaly, który powalił Luisa Alberto. Daniele Orsato nie zdecydował się na usunięcie doświadczonego defensora z boiska. Ciro Immobile nie przekonał do pokazania drugiego żółtego kartonika.

2
35'

Wesley Hoedt interweniował ryzykownie we własnym polu karnym. Holender zrobił to skutecznie i powstrzymał rozpędzonego Hirvinga Lozano. Meksykaninowi nie udało się wypracować nawet rzutu rożnego dla zespołu prowadzonego przez Gennaro Gattuso.

1
31'

Felipe Caicedo poradził sobie blisko linii pola karnego z Tiemoue Bakayoko i oddał niebezpieczne uderzenie. Futbolówka poszybowała nieznacznie obok słupka w bramce wykonującego robinsonadę Davida Ospiny.

1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za przewinienie na Felipe Caicedo.

1
2
1
29'

Odrobina niepewności w szeregach Napoli z powodu urazu Kalidou Koulibalego. Reprezentant Senegalu zdecydował się na razie pozostać na boisku, a przed momentem pomógł kompanom wybronić się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Escalante za przewinienie w centrum boiska na Hirvingu Lozano.

Lazio Rzym
4
2
2
22'

Akcja za akcję w przeciwnych kierunkach boiska. Uderzenie w kierunku bramki Pepe Reiny zostało zablokowane, a sunącego z kontratakiem Ciro Immobile powstrzymał pracowity w defensywie Fabian Ruiz.

1
2
19'

Coraz lepsze akcje Napoli po bardzo niemrawym początku meczu. Beznadziejnie prezentuje się Wesley Hoedt, którego przedryblował Andrea Petagna. Podanie napastnika przyjezdnych do Fabiana Ruiza, którego uderzenie zostało poskromione przez rodaka Pepe Reinę.

3
1
2
17'

Dla odmiany pierwszy korner w meczu dla Napoli, a za jego wykonanie zabrał się Piotr Zieliński. Niezła wrzutka wykonana przez reprezentanta Polski, ale Tiemoue Bakayoko nie zdołał strącić futbolówki w lustro bramki Lazio.

4
14'

Po wrzutce z rzutu wolnego szansa na podwojenie prowadzenia Lazio. Do futbolówki wystartował Luiz Felipe i oddał uderzenie głową ponad poprzeczką w bramce Napoli. Ponownie totalna dezorganizacja w szeregach obronnych Azzurrich.

1
2
13'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za trafienie w głowę Gonzalo Escalante.

1
1
12'

Lazio na prowadzeniu. Strzelił ten co zawsze.

1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Wesley Hoedt za przewinienie na Andrei Petagni.

2
1
1
9'

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Adam Marusić.

Druga sytuacja podbramkowa wykorzystana przez Ciro Immobile. Napoli nie zdążyło jeszcze niebezpiecznie zaatakować, a Lazio już jest na prowadzeniu. Król strzelców ligi włoskiej uciekł Kalidou Koulibalemu oraz Nikoli Maksimoviciowi i główkował w narożnik bramki Davida Ospiny. Perfekcyjnie centrował z lewego skrzydła Adam Marusić.

5
2
2
6
9
7'

Obaj napastnicy Lazio mieli możliwość zatrudnienia, a może nawet pokonania Davida Ospiny. Po dośrodkowaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia nie zorganizował się do oddania strzału Felipe Caicedo, a próba z powietrza Ciro Immobile była niedokładna. Złapał się za głowę reprezentant Włoch.

1
1
5'

Po zablokowanym dośrodkowaniu Manuela Lazzarego była możliwość zaszkodzenia Napoli z rzutu rożnego. Uderzenie Felipe Caicedo po zagraniu spod chorągiewki przeleciało ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Davida Ospinę.

1
1
4'

Odpowiedzieli swoim wypadem podopieczni Simone Inzaghiego. W pewnym momencie zabrakło im pomysłu na podsumowanie ataku. Spóźnione podanie dostał Luis Alberto, przez co zniknął korytarz do oddania uderzenia.

2
1
2'

Piotr Zieliński dryblował na skraju pola karnego. Po oszukaniu Wesleya Hoedta wykonał dośrodkowanie, ale piłka przefrunęła ponad głowami wszystkich zawodników ustawionych w polu karnym Biancocelestich.

1
2
1
20:05

Rozgrzewka Azzurrich.

20:05

Z jedenastki Lazio wypadł na rozgrzewce Francesco Acerbi, a jego miejsce zajmie Wesley Hoedt.

20:05

Rozgrzewka Biancocelestich.

20:05

Jedenastka przygotowana przez Simone Inzaghiego.

20:05

Piotr Zieliński zagra od początku.

15:08

Więcej o zbliżającym się dużymi krokami pojedynku.

15:08

Sędzia: Daniele Orsato

1
15:08

Napoli postara się odrobić straty poniesione w poprzedniej kolejce. Drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso poniosła porażkę 0:1 z Interem Mediolan. Jedynego gola w nerwowej konfrontacji strzelił z rzutu karnego Romelu Lukaku.

15:08

Lazio ma problem w konfrontacjach z przeciwnikiem z Neapolu. W ostatnich 10 odniosło zaledwie jedno zwycięstwo. W poprzednim sezonie Biancocelesti pokonali drużynę z Kampanii na Stadio Olimpico, ale podopieczni Gennaro Gattuso zdążyli już skutecznie zrewanżować się dwa razy za to rozstrzygnięcie.

15:08
15:08

Rzymianie nie prezentują wysokiej formy w ostatnich tygodniach. Co prawda wywalczyli awans w grupie Ligi Mistrzów, ale na krajowym podwórku przede wszystkim nagannie bronią i tracą punkty raz po raz. W poprzednim spotkaniu zremisowali 1:1 z Benevento Calcio.

15:08

Lazio zmierzy się z Napoli w ostatnim niedzielnym pojedynku w lidze włoskiej. Oba kluby będą reprezentować calcio wiosną w europejskich pucharach. Biancocelesti będą rywalizować w Lidze Mistrzów, a podopieczni Gennaro Gattuso w Lidze Europy.