Juventus FC
7' Federico Chiesa 31' Cristiano Ronaldo 33' Weston McKennie 49' Federico Chiesa 64' Matthijs de Ligt 70' Cristiano Ronaldo 90+3' Paulo Dybala
Udinese Calcio
90' Marvin Zeegelaar
4:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek. Najważniejszym zawodnikiem spotkania był niezaprzeczalnie Cristiano Ronaldo. Lider Juventusu strzelił dwa gole, a przy trzecim Federico Chiesy asystował. Gospodarze zwyciężyli 4:1 i zmazali plamę po przedświątecznej porażce 0:3 z Fiorentiną. Wojciech Szczęsny miał do czasu szczęście, ale ostatecznie nie zachował czystego konta. Został pokonany w ostatniej minucie podstawowego czasu.

Gol! Strzelił Paulo Dybala.

Stara Dama zdążyła odzyskać trzybramkowe prowadzenie w doliczonym czasie. Paulo Dybala ustalił wynik na 4:1 w sytuacji sam na sam z Juanem Musso. Gracze z Udine najwyraźniej zbyt długo rozkoszowali się swoim strzałem do bramki Wojciecha Szczęsnego, albo nie spodziewali się jeszcze jednego ataku Juventusu.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Marvin Zeegelaar.

W ostatniej minucie podstawowego czasu Wojciech Szczęsny tradycyjnie stracił gola. Marvin Zeegelaar wepchnął piłkę do bramki Juventusu po dośrodkowaniu Rodrigo De Paula oraz niefortunnej interwencji golkipera Juventusu.

Po trzecim golu Cristiano Ronaldo wiadomo, która drużyna zdobędzie komplet punktów. Z kolei, po uderzeniu Marvina Zeegelaara w poprzeczkę, podopieczni Luki Gottego chyba stracili nadzieję na pokonanie Wojciecha Szczęsnego. Przed momentem strzelił Paulo Dybala, ale niedokładnie.

Juventus FC. Schodzi: Alex Sandro. Wchodzi: Gianluca Frabotta.

Udinese Calcio. Schodzi: Walace. Wchodzi: Jean-Victor Makengo.

Juventus dostał liczne ostrzeżenia od nieskutecznego przeciwnika. Podopieczni Andrei Pirlo starają się utrzymać w posiadaniu piłki i nie dopuścić do kolejnych uderzeń na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Wojciech Szczęsny ma w tym meczu szczęście. Druga poprzeczka w drugiej połowie. Marvin Zeegelaar dostał podanie od Fernando Forestieriego, ale nie zdołał przymierzyć do siatki! Reprezentant Polski niezmiennie niepokonany.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Rodrigo Bentancur.

Nie ma już czego zbierać z Udinese Calcio. Marny występ przyjezdnych, a Juventus zmazuje plamę po przedświątecznej kompromitacji. Cristiano Ronaldo z dubletem. Pokonał on Juana Musso w sytuacji sam na sam po podaniu Rodrigo Bentancura. Futbolówka trafiła w posiadanie Bianconerich po beznadziejnym podaniu Samira w kierunku Rodrigo De Paula.

Na razie ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedział Federico Chiesa.

Juventus FC. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Arthur Melo.

Udinese Calcio. Schodzi: Sebastien De Maio. Wchodzi: Nahuel Molina.

Żółtą kartkę otrzymał Matthijs de Ligt za niebezpieczny wślizg w nogi Rodrigo De Paula.

Zakotłowało się w pobliżu bramki Udinese Calcio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka poszybowała w pobliże Leonardo Bonucciego, którego uderzenie nie było soczyste. Doświadczonemu defensorowi nie udało się skierować futbolówki w lustro bramki.

Jens Stryger Larsen mógł zrehabilitować się za zachowanie przy golu Federico Chiesy. Techniczne uderzenie i Wojciech Szczęsny miał dużo szczęścia! Piłka trafiła w poprzeczkę bramki reprezentanta Polski.

Federico Chiesa! 2:0 dla Bianconerich z Turynu.

Problem Udinese Calcio z przedostaniem się w pobliże bramki Wojciecha Szczęsnego i odpowiedzenie na wcześniejsze ataki Juventusu. Trafienie Aarona Ramseya zostało anulowane, dlatego teoretycznie odwrócenie wyniku jest jeszcze realne, ale aktualnie nic na to nie wskazuje.

Ponownie piłka w bramce Juana Musso, ale nie ma gola. Federico Chiesa uruchomił podaniem Aarona Ramseya, a ten w sytuacji sam na sam pogubił się i zanim oddał uderzenie do bramki, to przytrzymał sobie piłkę ręką.

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Cristiano Ronaldo.

Juventus podwoił prowadzenie i przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa. Federico Chiesa tym razem miał za zadanie przymierzyć z obrębu pola karnego i zrobił to nienagannie. Reprezentant Włoch uciekł Jensowi Strygerowi Larsenowi i oddał uderzenie po ziemi obok Juana Musso. W sytuacji sam na sam z Argentyńczykiem znalazł się po podaniu Cristiano Ronaldo.

Wymiana podań w wykonaniu Cristiano Ronaldo i Paulo Dybali. Cała akcja Juventusu została podsumowana uderzeniem zza pola karnego przez Federico Chiesę. Reprezentant Włoch nie pokonał nim odpowiednio ustawionego Juana Musso.

Gra w Turynie została wznowiona przez Piero Giacomellego. Juventus wypracował sobie przewagę w pierwszej połowie i teoretycznie może zagrać nieco swobodniej po przerwie. Udinese Calcio musi gonić i zrobi to z nowym napastnikiem w jedenastce.

Udinese Calcio. Schodzi: Ignacio Pussetto. Wchodzi: Fernando Forestieri.

15. sezon z minimum 20 trafieniami.

Mistrz Włoch ma czego bronić po przerwie.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Udinese Calcio?

Pierwsza połowa dla Juventusu. Gospodarze nie prezentują rewelacyjnego futbolu, ale potrafili strzelić gola. Cristiano Ronaldo bezwzględnie ukarał przeciwników za błąd przy wprowadzeniu piłki do gry z autu. Udinese Calcio po zmianie wyniku odpowiedziało wyłącznie anemicznym strzałem Kevina Lasagni w Wojciecha Szczęsnego.

Doliczone dwie minuty.

Przerwa w grze spowodowana urazem Ignacio Pussetto. Napastnik Udinese Calcio niebezpiecznie starł się z Leonardo Bonuccim w pobliżu bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Nerwowo Udinese przy wyprowadzeniu futbolówki na własnej połowie boiska. Drużyna z regionu Friulli już podarowała swoim przeciwnikom jednego gola, a podopieczni Andrei Pirlo czekają na możliwość wykorzystania kolejnego błędu.

Ponownie celne uderzenie na bramkę Juana Musso. Argentyńczyk ustawił się odpowiednio, energicznie wyszedł z powietrze i nie dał się pokonać Aaronowi Ramseyowi. Bianconeri z Turynu musieli zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

Cristiano Ronaldo na 1:0. Z zimną krwią wykorzystał błąd przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Weston McKennie za ostry faul na Samirze.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Aaron Ramsey.

Juventus na prowadzeniu w konfrontacji z Udinese Calcio. Beznadziejnie zachowali się przyjezdni przy wykonywaniu autu. Po wrzucie Aaron Ramsey wymusił stratę, a piłka przechwycona przez Cristiano Ronaldo wylądowała niebawem w siatce. Portugalczyk wbiegł z nią w pole karne i pokonał Juana Musso potężnym uderzeniem. Mają czego żałować podopieczni Luki Gottego!

Leonardo Bonucci nie zdołał kontynuować ataku Bianconerich pod naporem Ignacio Pussetto. Wcześniej podopieczni Andrei Pirlo beznadziejnie wykonali korner.

Cristiano Ronaldo stara się pomóc swoim kompanom z Juventusu w rozgrywaniu futbolówki. Brakuje jednak pomysłów na częste stwarzanie sytuacji podbramkowych. Przed momentem Aaron Ramsey nie zdążył do bezpańskiego podania wrzuconego w pole karne Udinese Calcio.

Piłka ustawiona blisko linii pola karnego po przewinieniu. Była szansa na pokonanie Juana Musso strzałem z rzutu wolnego. Po krótkim przesunięciu piłki, z wykorzystaniem Cristiano Ronaldo, strzelił Paulo Dybala. Juan Musso nie miał problemu z wykonaniem interwencji po korzystnym dla niego rykoszecie.

Udinese Calcio czeka na obrzeżach własnego pola karnego na ruch podopiecznych Andrei Pirlo. Ostatnie rozegranie Juventusu powinno być podsumowane uderzeniem, ale nie popisali się ani Aaron Ramsey swoim przyjęciem, ani Alex Sandro dośrodkowaniem.

Rozegrania z udziałem Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski stara się dyscyplinować oraz organizować swoich kompanów, co specjalnie nie wychodzi. Bałagan w ostatnich poczynaniach mistrza Włoch.

Kwadrans rywalizacji w Turynie. Juventus atakował częściej, ale mocniej zapachniało prowadzeniem jego przeciwnika. Przyjezdni przeprowadzili prawie perfekcyjny atak, jednak ich trafienie zostało anulowane.

Udinese Calcio skierowało piłkę do bramki, ale nie ma gola. Trwająca konfrontacja mogła rozpocząć się od trzęsienia ziemi dla Juventusu. Trafienie Rodrigo De Paula zostało anulowane przez Piero Giacomellego po obejrzeniu powtórek. Argentyńczyk pomagał sobie ręką przed oddaniem skutecznego strzału.

Pierwsze uderzenie Udinese Calcio na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Wykonanie interwencji nie było skomplikowanym zadaniem dla reprezentanta Polski. Popisał się spokojnym chwytem po próbie Ignacio Pussetto.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Chiesa za przewinienie taktyczne.

Gospodarze pozostają w natarciu na bramkę Juana Musso. Uderzenie Paulo Dybali zostało zablokowane. Po chwili ponowienie ataku i golkiper Udinese Calcio intuicyjnie poradził sobie ze strzałem Aarona Ramseya po płaskim dośrodkowaniu. Walijczyk złapał się za głowę!

Futbolówka trafiła blisko linii pola karnego Udinese Calcio do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ułożył sobie piłkę na prawej stopie i oddał płaskie uderzenie z dystansu. Nieznaczne pudło i tylko ostrzeżenie od lidera Juventusu.

Po początkowym chaosie drużyna Andrei Pirlo przystąpiła do rozegrania piłki i poszukiwania miejsca do przeprowadzenia ataku między stłoczonymi jedenastoma przyjezdnymi.

Gospodarze w biało-czarnych pasiakach, a ich przeciwnicy musieli przebrać się w nietypowe dla siebie niebieskie stroje z granatowymi oraz żółtymi elementami.

Rozpoczęła się konfrontacja z udziałem mistrza Włoch. Juventus nie może ponieść kolejnych strat w porównaniu z liderem oraz wiceliderem z Mediolanu. Udinese Calcio ostatnio nie prezentowało się dobrze i chce przypomnieć, że potrafi sprawiać niespodzianki.

Coraz bliżej do pierwszego gwizdka.

15. kolejka trwa od wczesnego popołudnia i konfrontacja w Turynie już ją zamknie.

Wojciech Szczęsny zagra od pierwszego gwizdka.

Sędzia: Piero Giacomelli

Podopieczni Luki Gottiego przegrali na własnym stadionie 0:2 z Benevento Calcio. W pierwszej połowie stracili gola po strzale Gianluci Caprariego. Nie potrafili odpowiedzieć na to trafienie, a po przerwie prowadzenie beniaminka podwoił Gaetano Letizia.

Udinese Calcio potrafiło w tym sezonie zaskakiwać nadspodziewanie dobrymi występami oraz rezultatami, ale w drugiej połwie grudnia zwolniło. Remisy z FC Crotone oraz Cagliari Calcio, a także porażka z Benevento Calcio nie są powodem do zadowolenia.

Stara Dama przegrała w poprzednim sezonie 1:2 w Udine. Porażka pod wodzą Maurizio Sarriego była niespodziewana, ponieważ Juventus miał w tym meczu zagwarantować sobie mistrzostwo Włoch. Na koronację musiał jednak jeszcze zapracować.

Juventus zaprezentował się katastrofalnie w meczu poprzedzającym przerwę świąteczno-noworoczną. Wcześnie stracił gola po uderzeniu Dusana Vlahovicia, a osłabiony czerwoną kartką dla Juana Cuadrado, przegrał ostatecznie 0:3 z ACF Fiorentiną. Takiej klęski w Turynie trudno było się spodziewać.

Pierwszym przeciwnikiem Juventusu FC w 2021 roku będzie Udinese Calcio. Gospodarzem konfrontacji Bianconerich będzie mistrz Włoch, którego celem jest ruszenie w pościg za prowadzącymi w wyścigu po scudetto zawodnikami AC Milanu oraz Interu Mediolan.