Serie A. Dobre informacje z Włoch w sprawie gry Bartosza Bereszyńskiego i innych Polaków

Sporo polskich piłkarzy może zacząć niedzielne mecze Serie A w podstawowych składach swoich drużyn. Przede wszystkim, według włoskich mediów, do wyjściowej jedenastki powróci Bartosz Bereszyński.

Szymon Łożyński
Bartosz Bereszyński Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński
W niedzielne popołudnie Sampdorię czeka trudne spotkanie. O 15:00 drużyna z Genui na wyjeździe zagra z AS Roma (3. miejsce w ligowej tabeli). Jednym z podstawowych obrońców gości na to spotkanie ma być Bartosz Bereszyński - poinformował portal tuttomercatoweb.com.

Dla reprezentanta Polski będzie to powrót do składu Sampdorii po prawie miesięcznej przerwie. 6 grudnia Polak doznał urazu mięśnia na początku spotkania z AC Milan (1:2). W ostatnich dniach Bereszyński trenował już z drużyną i najprawdopodobniej szybko przekonał do siebie trenera Ranieriego.

Bereszyński nie ma być jedynym Polakiem, który w niedzielę zagra na boiskach Serie A od pierwszych minut. W pierwszym meczu w Nowym Roku wolnego nie będzie miał bramkarz Wojciech Szczęsny. Juventus FC, który w tabeli zajmuje dopiero 6. miejsce, podejmie Udinese.

W wyjściowym składzie Benevento Calcio na mecz u siebie z Milanem ma znaleźć się Kamil Glik. Szansę od pierwszych minut ma otrzymać także Paweł Dawidowicz, a jego Hellas Werona na wyjeździe zmierzy się ze Spezią.

To nie koniec dobrych wiadomości w sprawie Polaków. Między słupkami bramki Fiorentiny stanie Bartłomiej Drągowski, a przeciwnikiem jego zespołu będzie Bologna. Polskim starcie będzie można nazwać pojedynek pomiędzy Cagliari Calcio i SSC Napoli. Po przeciwnych stronach boiska od pierwszej minuty mają biegać Sebastian Walukiewicz w barwach Cagliari i Piotr Zieliński w koszulce SSC Napoli.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku nie powinno zabraknąć także Karola Linetty'ego, którego Torino FC czeka wyjazdowe starcie z Parmą.

Wszystkie wyjściowe jedenastki opierają się na informacjach dziennikarzy tuttomercatoweb.com.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)