90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za protestowanie.

SSC Napoli
90+2'

Już w doliczonym czasie szansa na wyrównanie i denerwuje się na swoich defensorów Mattia Perin. Bramkarz Genoi CFC odetchnął po nieudanym uderzeniu z dogodnej pozycji Lorenzo Insigne.

1
1
90'

Doliczone cztery minuty.

2
1
89'

Ostatnie minuty, ostatnie ataki, ostatnie szanse Napoli. Po trafieniu kontaktowym Matteo Politano zmobilizowali się gospodarze i nie pozwalają na kreowanie kolejnych sytuacji podbramkowych zawodnikom z Kampanii.

2
88'

Genoa CFC. Schodzi: Miha Zajc. Wchodzi: Nicolo Rovella.

wchodzi Wchodzi
Nicolo Rovella #65
schodzi Schodzi
Miha Zajc #16
2
84'

Matteo Politano dał nadzieję zawodnikom Napoli.

82'

Trochę rozsypała się w ostatnich minutach obrona z Genui. Przed golem Matteo Politano świetną szansę na poprawienie wyniku miał Lorenzo Insigne, po którego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na słupku.

2
1
1
1
3
79'

Gol! Strzelił Matteo Politano.

Będzie jeszcze interesująco w ostatnich minutach konfrontacji. Trafienie kontaktowe Matteo Politano dodaje wiary zawodnikom Napoli w odrobienie strat i zapunktowanie. W zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi skrzydłowego, który płaskim uderzeniem znalazł sposób na pokonanie dotąd świetnie dysponowanego Mattii Perina.

4
4
2
2
1
79'

Genoa CFC. Schodzi: Mattia Destro. Wchodzi: Manolo Portanova.

Manolo Portanova #17
1
1
1
1
3
78'
1
1
1
1
1
78'

Kombinacja podopiecznych Gennaro Gattuso blisko pola karnego przeciwnika, jednak ponownie została ona przerwana. Nie tracą nadziei gracze z Neapolu, a kolejny ich atak zakończył się uderzeniem w słupek Lorenzo Insigne!

1
75'

Pech Kostasa Manolasa. Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za przewinienie na Mihie Zajcu.

3
1
1
1
1
72'

Przyjezdni grają jak grają, a na domiar złego dla siebie stracili z powodu kontuzji Kostasa Manolasa. Zmiana Greka była spowodowana problemem ze zdrowiem. Gennaro Gattuso nie ma żadnego powodu do zadowolenia.

2
71'

Podanie w pole karne Rossoblu do Victora Osimhena. Nigeryjczyk umiejętnie przytrzymał piłkę i ustawił ją do uderzenia Diego Demme. Pomocnik nie zaskoczył swoją próbą Mattię Perina. Golkiper Genoi CFC prezentuje się na bardzo wysokim poziomie!

3
1
68'
66'

Piłka w koszyczku Mattii Perina. Skuteczna interwencja doświadczonego bramkarza po uderzeniu Lorenzo Insigne, które zostało odrobinę zdradliwie podbite rykoszetem przez Lennarta Czyborrę. Nie dał się zaskoczyć były dubler Wojciecha Szczęsnego.

2
63'

Ekipa z Neapolu wciągnęła przeciwnika do wysokiego pressingu. Założenie jest czytelne - Rossoblu mieli opuścić swoje zasieki obronne. Rozwiązanie okazało się całkiem niezłe, jednak Victor Osimhem zmarnował dogodną sytuację podbramkową po podaniu Giovanniego Di Lorenzo. Nigeryjczyk powinien zdobyć gola kontaktowego!

1
1
60'

Pozostały dwa kwadranse rywalizacji w Ligurii. Genoa CFC nie pozwala na kreowanie sytuacji podbramkowych przeciwnikom również po zmianach personalnych. Lorenzo Insigne i Victor Osimhen pilnowani równie pieczołowicie jak wcześniej Piotr Zieliński oraz Andrea Petagna.

1
1
58'

Matteo Politano oddał całkiem niezłe uderzenie z dystansu, ale do perfekcji trochę zabrakło. Szybująca z wysoką prędkością piłka nie zakończyła lotu w bramce Mattii Perina. Zabrakło do tego pół metra.

1
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Lennart Czyborra za przewinienie na Hirvingu Lozano.

2
56'

Ponownie bezbarwny występ Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski prezentował już w tym sezonie wyższą formę niż obecnie, dlatego jego ściągnięcie z boiska nie jest specjalnym zaskoczeniem.

3
54'
52'

Podanie Piotra Zielińskiego na prawe skrzydło do Matteo Politano. Akcja budowana przez Polaka i Włocha była blokowana przez czujnych na swoich pozycjach obronnych Lennarta Czyborrę oraz Kevina Strootmana.

1
50'

Napoli ponownie w wymianie podań na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Genoa jest odpowiednio skoncentrowana również po kwadransie rozmowy ze swoim szkoleniowcem w szatni. Kolejne wzorowe zachowania w obronie podopiecznych Davide Ballardiniego.

1
48'

Poderwali się gospodarze, a konkretnie Lennart Czyborra. Podanie byłego zawodnika Atalanty do Davide Zappacosty, przez którego kopnięta futbolówka nie poszybowała w lustro bramki Napoli. Tym razem David Ospina musiał wyłącznie odprowadzić ją wzrokiem poza boisko.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Genui. Gospodarze wyszli na boisko z mocnym postanowieniem odegrania się Napoli za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej i zdobyli dwubramkowe prowadzenie. Sytuacja Azzurrich jest bardzo skomplikowana, ale jest jeszcze trochę czasu na uratowanie rezultatu.