Serie A: 23. kolejka
21 lut 2021 18:00
90+2'

Kolejne w ostatnich tygodniach przykre zdarzenie dla trenera Gennaro Gattuso. Jego drużyna nie dokończy meczu w jedenastu, ponieważ kontuzjowany Victor Osimhem opuścił boisko na noszach. To był przed meczem jedyny zdrowy napastnik Napoli w obliczu urazów Driesa Mertensa i Andrei Petagni.

90'

Doliczone cztery minuty.

2
2
90'

Atalanta BC. Schodzi: Joakim Maehle. Wchodzi: Bosko Sutalo.

wchodzi Wchodzi
Bosko Sutalo #4
schodzi Schodzi
Joakim Maehle #3
88'

Napoli ma problem z zagrożeniem jeszcze przynajmniej jednym niebezpiecznym atakiem gospodarzom. Piłka turla się albo szybuje w bezpiecznej odległości od bramki Pierluigiego Golliniego.

87'

Żółtą kartkę otrzymał Robin Gosens za przewinienie na Giovannim Di Lorenzo.

Atalanta Bergamo
1
84'

Atalanta BC. Schodzi: Matteo Pessina. Wchodzi: Jose Palomino.

Matteo Pessina #32
1
2
83'

Sporo kłótni na boisku i musi to temperować sędzia. Po przerwie wysokie tempo i piłkarze jakby szukali możliwości jego obniżenia. Napoli w krytycznym położeniu i można przypuszczać, że konfrontacja została rozstrzygnięta.

81'

Strzelanina w Bergamo po przerwie.

1
1
1
79'

Gol! Strzelił Cristian Romero. Asystował mu Berat Djimsiti.

Atalanta odzyskała dwubramkowe prowadzenie. Cristian Romero wbiegł w pole karne przeciwnika, ukrył się przed przeciwnikami i oddał uderzenie prosto do siatki po dośrodkowaniu Luisa Muriela z rzutu rożnego. Po drodze był jeszcze Berat Djimsiti i to na jego konto zostaje zapisana asysta. Neroblu korzystają z braku dyscypliny w obronie Napoli.

1
2
6
79'
78'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

76'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Robin Gosens.

Napoli z trafieniem kontaktowym na kilkanaście minut przed końcem podstawowego czasu. Jeszcze może być gorąco na finiszu widowiska. Nabrała rumieńców ta konfrontacja po powrocie zawodników z szatni na boisko. Robin Gosens zaskoczył Pierluigiego Golliniego niefortunną interwencją po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

17
9
2
1
73'

Atalanta ma już dwubramkowe prowadzenie. Pozostał nieco ponad kwadrans podstawowego czasu.

1
1
71'

Gol! Strzelił Luis Muriel.

Atalanta ponownie cieszy się z oddania strzału do bramki Napoli. Luis Muriel dołożył efektownego gola do wcześniejszej asysty. Gospodarze przejęli piłkę po niedokładnym jej wyprowadzeniu w wykonaniu Tiemoue Bakayoko. Kolumbijczyk zakręcił defensorem, wypracował sobie miejsce do oddania strzału i huknął w okienko Alexa Mereta.

1
3
1
1
6
69'

Podanie w pole karne gospodarzy do Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch starał się pokonać Pierluigiego Golliniego uderzeniem z bliska, ale nie miał w tej sytuacji szczęścia. Wybroniła się Atalanta, ale zbyt często dopuszcza do zagrożenia własnej bramki w ostatnich minutach.

1
1
3
67'

Robin Gosens i Atalanta ponownie na prowadzeniu!

1
66'

Sporo miejsca otworzyło się na połowie posiadacza Pucharu Włoch. Atalanta nie potrafiła z tego dostatecznie skorzystać. Podanie przed pole karne przeciwnika, a stamtąd uderzenie w plecy broniącego gracza. Alex Meret nie musiał zrobić nic poza pogratulowaniem defensorowi interwencji.

64'

Gol! Strzelił Robin Gosens. Asystował mu Duvan Zapata.

Piłka ponownie w bramce i delikatnie mówiąc, druga połowa wygląda całkowicie inaczej niż pierwsza. Robin Gosens swoim uderzeniem z bliska odzyskał prowadzenie dla Atalanty. Wbiegł on w odpowiednim momencie pod bramkę przeciwnika i oddał uderzenie po dograniu wyrastającego na bohatera spotkania Duvana Zapaty.

1
1
2
3
5
62'

Po uderzeniu Piotra Zielińskiego remis w Bergamo!

2
1
1
60'

Piotr Zieliński strzelił gola na 1:1!

2
2
2
1
2
58'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Matteo Politano.

Polska bramka w Bergamo. Nawiązał do trafień z przeszłości na tym samym stadionie Krzysztofa Piątka czy Arkadiusza Milika. Piotr Zieliński odpowiedział po zaledwie pięciu minutach na gola Duvana Zapaty i jest 1:1 na terenie Atalanty. Perfekcyjne wykończenie. Reprezentant Polski pokonał Pierluigiego Golliniego strzałem z powietrza po miękkim podaniu z głębi pola Matteo Politano.

56'

Zobaczymy, czy zmieni się optyka tego spotkania po zdobyciu prowadzenia przez Atalantę. Napoli nie może już wyłącznie kurczowo bronić się przed atakami przeciwnika. Pytanie też, czy podopiecznych Gennaro Gattuso stać na przejęcie inicjatywy i kreowanie sytuacji podbramkowych.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Berat Djimsiti za ostre przewinienie na Victorze Osimhenie.

1
1
54'

Duvan Zapata dał prowadzenie gospodarzom! Dziewiąte trafienie w sezonie.

53'
52'

Gol! Strzelił Duvan Zapata. Asystował mu Luis Muriel.

Atalanta znalazła się na prowadzeniu. Pierwszy konkretny atak w drugiej połowie spotkania i piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Alexa Mereta. Przypomnieli o swoich nietuzinkowych możliwościach kolumbijscy napastnicy Neroblu. Duvan Zapata wyszedł wysoko w powietrze i główkował prosto do sieci po dośrodkowaniu Luisa Muriela. Szczelna dotąd obrona Azzurrich została zdemontowana.

2
2
1
3
50'

Rajd Piotra Zielińskiego w pobliżu pola karnego przeciwnika. Poradził on sobie efektownie z jednym z defensorów, ale kolejny powstrzymał go wślizgiem. Sztabowcy Napoli domagali się odgwizdania faulu na reprezentancie Polski, jednak gwizdek Marco Di Bello milczał.

1
48'

Na początku drugiej połowy spotkania zawodnicy z Neapolu postanowili wymienić podania na połowie przeciwnika. Na razie trudno przewidzieć, czy to zapowiedź bardziej zdecydowanego ataku zespołu z południa Italii.

46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji włoskich pucharowiczów. Poziom przed przerwą nie przystoi nawet drużynom z dołu tabeli, dlatego szkoleniowcy oraz jego podopieczni mieli o czym rozmawiać w szatniach.