Juventus FC
10' Gianluca Frabotta 63' Alvaro Morata 71' Federico Chiesa 89' Cristiano Ronaldo 90+6' Merih Demiral
3:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec meczu.

Skuteczna interwencja bramkarza, Andrey Galabinov nie zdobył bramki.

Wojciech Szczęsny wykazał się w doliczonym czasie. Praktycznie jedyne celne uderzenie i poradził sobie z nim reprezentant Polski! Andrej Gałabinow chciał go pokonać płaskim strzałem z rzutu karnego w kierunku prawego narożnika, jednak golkiper Juventusu nie dał się ominąć!

Żółtą kartkę otrzymał Merih Demiral (Juventus FC).

Rzut karny dla drużyny Spezia Calcio.

Ten mecz potrwa dłużej niż przez cztery pierwotnie doliczone minuty. Sędzia Juan Luca Sacchi zastanawiał się nad przyznaniem gościom rzutu karnego po kolizji Emmanuela Gyasiego z Merihem Demiralem. Po obejrzeniu powtórek jest gwizdek i wskazanie na 11. metr.

Bianconeri odpierają ataki przeciwników. Spezia Calcio wywalczyła dla siebie korner, ale Wojciech Szczęsny i spółka nie pozwolili po dośrodkowaniu spod chorągiewki na oddanie uderzenia.

Doliczone cztery minuty.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Rodrigo Bentancur.

Jeszcze jedno trafienie Cristiano Ronaldo w końcówce podstawowego czasu. Portugalczyk poprawia swoją sytuację w klasyfikacji strzelców, a także przypieczętował wyższość Bianconerich nad przeciwnikiem.

Juventus FC - zmiana: . Schodzi: Dejan Kulusevski. Wchodzi: Alessandro Di Pardo.

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Riccardo Marchizza, wchodzi Lucien Agoume.

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Leo Sena, wchodzi Simone Bastoni.

Bianconeri na połowie przeciwnika. Gospodarze nabrali wigoru, a najbardziej aktywni są wprowadzeni z ławki rezerwowych Federico Bernardeschi oraz Alvaro Morata. Andrea Pirlo może triumfować, ponieważ jego zmiennicy zmienili obraz pojedynku i najpewniej zagwarantowali komplet punktów.

Spezia Calcio dostała dwa mocne ciosy, jest liczona, ale jeszcze nie została znokautowana. Wypad przyjezdnych na połowę przeciwnika zakończył się wywalczeniem rzutu rożnego przez pracowitego na skrzydle Riccardo Marchizzę.

Uderzenie oddane przez Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego i było ono niebezpieczne dla beniaminka. Portugalczyk nadał piłce odpowiednią rotację, ale chyba zabrakło energii, żeby nie doleciał do niej na linii Ivan Provedel.

Juventus na połowie przeciwnika i stara się grać na utrzymanie piłki. Drużyna z Ligurii ma problem z przetransportowaniem gry spod bramki Ivana Provedela pod bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Giulio Maggiore, wchodzi Gennaro Acampora.

Juventus FC - zmiana: schodzi Federico Chiesa, wchodzi Aaron Ramsey.

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Mbala N'Zola, wchodzi Andrey Galabinov.

Gol! Strzelił Federico Chiesa.

Piłka po raz drugi w bramce Spezii Calcio. Juventus zapewnił sobie zdobycie kompletu punktów po przerwie. Federico Chiesa znalazł się w pobliżu bramki przeciwnika i wykonał dobitkę uderzenia Alvaro Moraty obronionego przez Ivana Provedela.

Spezia Calcio musi zainteresować się atakowaniem bramki Wojciecha Szczęsnego. Na próby ofensywne beniaminka trzeba w aktualnych okolicznościach spoglądać coraz bardziej krytycznie. Przedostatni kwadrans meczu, a reprezentant Polski nie zmierzył się z żadnym niebezpiecznym strzałem.

Piłkarze ze Spezii odrobinę zdeprymowani. Długo czekali na analizę powtórek, a wideo weryfikacja nie okazała się dla nich pomyślna. Beniaminek próbował odpowiedzieć na gola Alvaro Moraty szybkim wyrównaniem. Podania wymienili Nahuen Estevez oraz M'Bala Nzola, a do strzału przewrotką składał się Emmanuel Gyasi. Zamiast w piłkę, to trafił w defensora z Turynu.

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu F. Bernardeschi.

Piłka w bramce Spezii Calcio po uderzeniu z bliska Alvaro Moraty. Reprezentant Hiszpanii dał prowadzenie gospodarzom krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Początkowo trafienie nie zostało uznane z powodu wcześniejszego spalonego Federico Bernardeschiego, ale detaliczna analiza pokazała, że Włoch przypilnował linii obrońców Spezii Calcio.

Juventus FC - zmiana: schodzi Gianluca Frabotta, wchodzi F. Bernardeschi.

Juventus FC - zmiana: schodzi Weston McKennie, wchodzi Alvaro Morata.

Wymiana podań Cristiano Ronaldo oraz Dejana Kulusevskiego na połowie przeciwnika. Ostatenie, w założeniu, dogranie reprezentanta Szwecji zostało strącone przez Ivana Provedela, co utrudniło Portugalczykowi zakończenie ataki strzałem z bliska do siatki.

Kolejna akcja w wykonaniu duetu Cristiano Ronaldo i Dejan Kulusevski na połowie przeciwnika. Portugalczyk wymienił podania ze Szwedem. Dośrodowanie tego drugiego okazało się nieco za wysokie, przez co najbardziej bramkostrzelnemu zawodnikowi ligi włoskiej nie udało się oddać strzału.

Niebawem godzina meczu i tylko jedna stuprocentowa sytuacja podbramkowa Juventusu. Źle się dzieje w turyńskim klubie. Gra z nieprzyjemnym przeciwnikiem, ale co to za usprawiedliwienie dla mistrza Włoch.

Ponownie rzut wolny. Tym razem przyznany przyjezdnym za faul Alexa Sandro na Emmanuelu Gyasim. Wojciech Szczęsny musiał ponownie rozstawić swoich obrońców i zrobił to na tyle dobrze, że żaden z zawodników beniaminka nie doszedł do sytuacji podbramkowej.

Juventus od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Piłka trafiła w pobliże bramki Ivana Provedela do Cristiano Ronaldo, który po pierwsze nie potrafił oddać celnego uderzenia, a po drugie był na spalonym.

Spezia Calcio znalazła się w opałach krótko po powrocie z szatni na boisko. Drużyna prowadzona przez Vincenzo Italiano straciła spod kontroli Westona McKenniego, a wstrzelenie Amerykanina nadawało się do oddania strzału do bramki. Na szczęście dla beniaminka pogubili się nieco gospodarze.

Pora na drugą połowę rywalizacji w Turynie. Juventus w klasycznych biało-czarnych pasiakach adekwatnych do przydomka Bianconeri. Spezia Calcio na błękitno. Sędzia zmagał się z technologią swojego zegarka zanim dał gwizdkiem sygnał do wznowienia meczu.

Rozpoczęła się druga połowa.

Waleczna Spezia na terenie mistrza Włoch.

Pierwsza połowa w Turynie na zero.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Juventus miał problem ze zdominowaniem przeciwnika. Konfrontacja nie wyglądała jak typowe starcie mistrza kraju z beniaminkiem. Spezia Calcio swobodnie operowała piłką, potrafiła wymienić podania na połowie Bianconerich, postraszyć niebezpiecznym atakiem. Dopiero w kwadransie poprzedzającym przerwę faworyt zaczął przeważać, a Cristiano Ronaldo oddał uderzenie w słupek.

Przerwa.

Słupek po uderzeniu Cristiano Ronaldo! Portugalczyk dostał podanie na połowie przeciwnika, podbiegł z futbolówką w pobliże narożnika pola karnego, po czym wymanewrował defensora Spezii Calcio i nieznacznie spudłował. Tak blisko prowadzenia Juventus jeszcze nie był!

Minuty ze wskazaniem na Bianconerich. W zasadzie pierwsze od rozpoczęcia meczu. Ivan Provedel został sprawdzony dwoma mocnymi wstrzeleniami. Zdaniem Cristiano Ronaldo jego kompani powinni wykorzystać okres naporu i lepiej rozegrać ataki między lekko zdezorientowanymi gośćmi.

Merih Demiral oddał uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka poszybowała spokojnie w rękawice Ivana Provedela. Bramkarz nie miał prawa na przepuszczenie piłki do bramki Spezii Calcio.

Przewinienie Meriha Demirala na wysokości pola karnego Juventusu. Poszkodowany w tej sytuacji był Diego Farias, a cała Spezia Calcio miała możliwość zagrożenia rozegraniem rzutu wolnego. Odchodzące dośrodkowanie Riccardo Marchizzy nie zostało podsumowane uderzeniem przez Mbalę N'Zolę.

Kwadrans poprzedzający przerwę w Turynie. Nadal nie można powiedzieć, że rywalizacja została zdominowana przez Juventus. Podopieczni Andrei Pirlo nie wyglądają jak przystało na mistrzów Włoch w konfrontacji z beniaminkiem.

Ivan Provedel musiał kontrolować lot piłki po głębokim dośrodkowaniu Alexa Sandro z rzutu wolnego. Brazylijczyk kopnął futbolówkę za mocno, przez co Merih Demiral nie miał możliwości podsumowania stałego fragmentu gry uderzeniem.

M'Bala Nzola wymienił podania kilkanaście metrów od bramki przeciwnika z Diego Fariasem. Akcja dwójkowa została powstrzymana blokiem przez defensora, a pokonać Wojciecha Szczęsnego próbował Brazylijczyk. Spezia Calcio musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

Przyspieszenie w stylu Mbali N'Zoli na połowie Juventusu. Obrona z Turynu musi uważać na dynamicznego zawodnika ofensywnego Spezii Calcio. Tym bardziej, że jest ona osłabiona nieobecnością Matthijsa de Ligta.

Podopieczni Andrei Pirlo przechwycili piłkę w swoje posiadanie, ale niewiele z tego wynikło. Nieudane rozegranie Juventusu i po stracie cofnął się w komplecie na własną połowę boiska. Wojciech Szczęsny musiał głośnymi okrzykami rozstawić swoich kompanów z pola.

Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz uderzenie Federico Chiesy. Tylko ostrzeżenie dla Ivana Provedela stojącego w bramce beniaminka, ponieważ reprezentant Włoch nie przymierzył perfekcyjnie.

Minuty bez klarownych sytuacji podbramkowych. Spezia Calcio potrafi utrzymywać się w posiadaniu piłki, ale dotychczas nie sprawdziła ani jednym niebezpiecznym uderzeniem Wojciecha Szczęsnego.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Frabotta za ostre przewinienie na skrzydle.

W odpowiedzi akcja Juventusu podsumowana uderzeniem Federico Chiesy z podania Dejana Kulusevskiego. Sędzia asystent z pewnym opóźnieniem pokazał wcześniejszego spalonego reprezentanta Szwecji, dlatego próba Włocha była bez znaczenia.

Riccardo Marchizza zameldował się w polu karnym przeciwnika i oddał potężne uderzenie z powietrza. Tylko ostrzeżenie dla Wojciecha Szczęsnego oraz bloku obronnego Juventusu, ponieważ piłka została wystrzelona kilka metrów ponad poprzeczką.

Bezpośrednio przed meczem trener Andrea Pirlo musiał przeprowadzić zmianę w podstawowym składzie Juventusu. Z jedenastki wypadł Matthijs de Ligt, którego zastąpił Gianluca Frabotta. Alex Sandro został z konieczności przesunięty z lewej strony bloku obronnego na środek.

Stara Dama gra w biało-czarnych pasiakach, a jej przeciwnik w błękitnych strojach z białymi elementami. Na samym początku meczu wymienił podania beniaminek i dał zrozumienia, że nie zamierza głęboko chować się przed gospodarzami.

Początek meczu.

Przygotowania między innymi Wojciecha Szczęsnego.

Ostatnie przygotowania do meczu.

Od początku spotkania w bramce Juventusu zagra Wojciech Szczęsny.

Sędzia: Juan Luca Sacchi

Spezia Calcio dopadła Parmę i zremisowała w poprzednim meczu 2:2.

Również Spezia Calcio zremisowała w poprzednim meczu, ale z podziału punktów była zdecydowanie bardziej zadowolona niż Juventus FC. Beniaminek przegrywał 0:2 w konfrontacji z Parmą, mimo to dzięki strzałom Emmanuela Gyasiego zdołał doprowadzić do kompromisowego wyniku.

Juventus zremisował w poprzednim meczu na Stadio Marcantonio Bentegodi.

Podopieczni Andrei Pirlo nie wytrzymują tempa Interu Mediolan w walce o mistrzostwo Włoch.

W sobotę Stara Dama ponownie zgubiła punkty. Jej konfrontacja z Hellasem Werona zakończyła się remisem 1:1. Juventus nie utrzymał prowadzenia zdobytego przez Cristiano Ronaldo. Do bramki Wojciecha Szczęsnego trafił później Antonin Barak.

Andrea Pirlo na konferencji prasowej w przeddzień meczu z beniaminkiem.

Juventus FC zmierzy się w 25. kolejce ligi włoskiej z nieobliczalnym beniaminkiem. W jedynym dotąd meczu przeciwko Spezii Calcio w Turynie poniósł porażkę. Doszło do tego w pierwszej dekadzie tego wieku na Stadio Olimpico.