02 mar 2021 20:45
90+6'
NIESTRZELONY KARNY

Skuteczna interwencja bramkarza, Andrey Galabinov nie zdobył bramki.

Wojciech Szczęsny wykazał się w doliczonym czasie. Praktycznie jedyne celne uderzenie i poradził sobie z nim reprezentant Polski! Andrej Gałabinow chciał go pokonać płaskim strzałem z rzutu karnego w kierunku prawego narożnika, jednak golkiper Juventusu nie dał się ominąć!

5
90+6'

Żółtą kartkę otrzymał Merih Demiral (Juventus FC).

1
1
1
1
1
90+6'

Rzut karny dla drużyny Spezia Calcio.

Ten mecz potrwa dłużej niż przez cztery pierwotnie doliczone minuty. Sędzia Juan Luca Sacchi zastanawiał się nad przyznaniem gościom rzutu karnego po kolizji Emmanuela Gyasiego z Merihem Demiralem. Po obejrzeniu powtórek jest gwizdek i wskazanie na 11. metr.

3
1
2
2
1
90+2'

Bianconeri odpierają ataki przeciwników. Spezia Calcio wywalczyła dla siebie korner, ale Wojciech Szczęsny i spółka nie pozwolili po dośrodkowaniu spod chorągiewki na oddanie uderzenia.

5
3
3
3
3
90'

Doliczone cztery minuty.

2
1
1
1
1
89'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Rodrigo Bentancur.

Jeszcze jedno trafienie Cristiano Ronaldo w końcówce podstawowego czasu. Portugalczyk poprawia swoją sytuację w klasyfikacji strzelców, a także przypieczętował wyższość Bianconerich nad przeciwnikiem.

10
6
1
2
1
88'

Juventus FC - zmiana: . Schodzi: Dejan Kulusevski. Wchodzi: Alessandro Di Pardo.

86'

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Riccardo Marchizza, wchodzi Lucien Agoume.

1
86'

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Leo Sena, wchodzi Simone Bastoni.

1
83'

Bianconeri na połowie przeciwnika. Gospodarze nabrali wigoru, a najbardziej aktywni są wprowadzeni z ławki rezerwowych Federico Bernardeschi oraz Alvaro Morata. Andrea Pirlo może triumfować, ponieważ jego zmiennicy zmienili obraz pojedynku i najpewniej zagwarantowali komplet punktów.

1
1
2
1
1
80'

Spezia Calcio dostała dwa mocne ciosy, jest liczona, ale jeszcze nie została znokautowana. Wypad przyjezdnych na połowę przeciwnika zakończył się wywalczeniem rzutu rożnego przez pracowitego na skrzydle Riccardo Marchizzę.

1
1
1
1
1
78'

Uderzenie oddane przez Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego i było ono niebezpieczne dla beniaminka. Portugalczyk nadał piłce odpowiednią rotację, ale chyba zabrakło energii, żeby nie doleciał do niej na linii Ivan Provedel.

1
1
1
1
1
75'

Juventus na połowie przeciwnika i stara się grać na utrzymanie piłki. Drużyna z Ligurii ma problem z przetransportowaniem gry spod bramki Ivana Provedela pod bramkę Wojciecha Szczęsnego.

2
1
1
1
1
73'

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Giulio Maggiore, wchodzi Gennaro Acampora.

1
72'

Juventus FC - zmiana: schodzi Federico Chiesa, wchodzi Aaron Ramsey.

72'

Spezia Calcio - zmiana: schodzi Mbala N'Zola, wchodzi Andrey Galabinov.

Mbala N'Zola #18
1
1
1
1
1
71'

Gol! Strzelił Federico Chiesa.

Piłka po raz drugi w bramce Spezii Calcio. Juventus zapewnił sobie zdobycie kompletu punktów po przerwie. Federico Chiesa znalazł się w pobliżu bramki przeciwnika i wykonał dobitkę uderzenia Alvaro Moraty obronionego przez Ivana Provedela.

5
1
1
1
69'

Spezia Calcio musi zainteresować się atakowaniem bramki Wojciecha Szczęsnego. Na próby ofensywne beniaminka trzeba w aktualnych okolicznościach spoglądać coraz bardziej krytycznie. Przedostatni kwadrans meczu, a reprezentant Polski nie zmierzył się z żadnym niebezpiecznym strzałem.

1
1
66'

Piłkarze ze Spezii odrobinę zdeprymowani. Długo czekali na analizę powtórek, a wideo weryfikacja nie okazała się dla nich pomyślna. Beniaminek próbował odpowiedzieć na gola Alvaro Moraty szybkim wyrównaniem. Podania wymienili Nahuen Estevez oraz M'Bala Nzola, a do strzału przewrotką składał się Emmanuel Gyasi. Zamiast w piłkę, to trafił w defensora z Turynu.

63'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu F. Bernardeschi.

Piłka w bramce Spezii Calcio po uderzeniu z bliska Alvaro Moraty. Reprezentant Hiszpanii dał prowadzenie gospodarzom krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Początkowo trafienie nie zostało uznane z powodu wcześniejszego spalonego Federico Bernardeschiego, ale detaliczna analiza pokazała, że Włoch przypilnował linii obrońców Spezii Calcio.

2
61'

Juventus FC - zmiana: schodzi Gianluca Frabotta, wchodzi F. Bernardeschi.

Gianluca Frabotta #38
1
61'

Juventus FC - zmiana: schodzi Weston McKennie, wchodzi Alvaro Morata.

59'

Wymiana podań Cristiano Ronaldo oraz Dejana Kulusevskiego na połowie przeciwnika. Ostatenie, w założeniu, dogranie reprezentanta Szwecji zostało strącone przez Ivana Provedela, co utrudniło Portugalczykowi zakończenie ataki strzałem z bliska do siatki.

1
1
1
57'

Kolejna akcja w wykonaniu duetu Cristiano Ronaldo i Dejan Kulusevski na połowie przeciwnika. Portugalczyk wymienił podania ze Szwedem. Dośrodowanie tego drugiego okazało się nieco za wysokie, przez co najbardziej bramkostrzelnemu zawodnikowi ligi włoskiej nie udało się oddać strzału.

1
55'

Niebawem godzina meczu i tylko jedna stuprocentowa sytuacja podbramkowa Juventusu. Źle się dzieje w turyńskim klubie. Gra z nieprzyjemnym przeciwnikiem, ale co to za usprawiedliwienie dla mistrza Włoch.

2
1
1
1
1
53'

Ponownie rzut wolny. Tym razem przyznany przyjezdnym za faul Alexa Sandro na Emmanuelu Gyasim. Wojciech Szczęsny musiał ponownie rozstawić swoich obrońców i zrobił to na tyle dobrze, że żaden z zawodników beniaminka nie doszedł do sytuacji podbramkowej.

2
1
1
1
1
51'

Juventus od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Piłka trafiła w pobliże bramki Ivana Provedela do Cristiano Ronaldo, który po pierwsze nie potrafił oddać celnego uderzenia, a po drugie był na spalonym.

2
48'

Spezia Calcio znalazła się w opałach krótko po powrocie z szatni na boisko. Drużyna prowadzona przez Vincenzo Italiano straciła spod kontroli Westona McKenniego, a wstrzelenie Amerykanina nadawało się do oddania strzału do bramki. Na szczęście dla beniaminka pogubili się nieco gospodarze.

1
1
47'

Pora na drugą połowę rywalizacji w Turynie. Juventus w klasycznych biało-czarnych pasiakach adekwatnych do przydomka Bianconeri. Spezia Calcio na błękitno. Sędzia zmagał się z technologią swojego zegarka zanim dał gwizdkiem sygnał do wznowienia meczu.