Serie A. Wojciech Szczęsny doceniony po obronionym rzucie karnym. "Spokojny i uśmiechnięty"

Polski bramkarz, Wojciech Szczęsny, grał skupiony do samego końca, choć nie miał wiele pracy, a jego Juventus Turyn wygrał pojedynek 3:0.

Krzysztof Gieszczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
W meczu Serie A Juventus pokonał ekipę Spezia 3:0. Gospodarze długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości, ale w drugiej połowie wreszcie zaczęli trafiać do bramki. Ukoronowaniem wieczoru było rzut karny obroniony przez Wojciecha Szczęsnego.

W 96. minucie Andrej Gałabinow uderzył nieprecyzyjnie, polski bramkarz spokojnie wyczekał na uderzenie przeciwnika i pewnie odbił piłkę. Szczęsny dostał wysokie noty po spotkaniu.

Polak był jednym z najwyżej ocenianych zawodników Juventusu, choć nie miał wiele pracy przez cały mecz. W sofascore.com dostał 7,9, zaś w sportskeeda.com 7. - Nie był niepokojony przez cały wieczór, ale w odpowiednim momencie stanął na wysokości zadania i zachował czyste konto - czytamy na tym ostatnim portalu.

Na tuttomercatoweb.com Szczęsny dostał 7. - Spędził cały mecz jako kibic, a Spezia nie chciała mu przeszkadzać. W samej końcówce przystąpił szybko do gry broniąc rzut karny, zbierając zasłużone gratulacje - napisano.

Na gazzetta.it polski golkiper został oceniony na 6,5. - Przez godzinę był na posterunku, miał potem 30 minut na policzenie kibiców na trybunach. Spokojny i uśmiechnięty nie zawiódł, kiedy trzeba było się skupić w samej końcówce - czytamy. Na juventusnews24.com nasz bramkarza dostał ocenę 6,5.