3
3
3
88'

Sędzia zastanawia się nad przyznaniem rzutu karnego. Tiemoue Bakayoko starł się z Theo Hernandezem.

1
1
3
87'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za niebezpieczny faul na Victorze Osimhenie.

1
2
1
2
84'

W ostatnich minutach była jedna szansa na pokonanie bramkarza Napoli, ale uderzenie z dystansu Theo Hernandeza nie było dokładne. W taki sposób podopieczni Stefano Piolego nie doprowadzą do remisu.

1
1
80'
4
1
1
1
2
80'

SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Mario Rui.

79'

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Jens Hauge.

1
77'

Kolejna solidna partia reprezentanta Polski. Nie zaimponował skutecznością w pierwszej połowie, ale i tak uczestniczył w akcji bramkowej, która może zdecydować o wyniku hitu kolejki. Przez około kwadrans Napoli musi sobie radzić bez Piotra Zielińskiego.

5
1
1
2
3
75'
74'

SSC Napoli oddało inicjatywę gospodarzom, a że zaliczka nie jest wysoka, to takie zachowanie może się źle skończyć. Milan od 65. minuty zaczął stwarzać sytuacje podbramkowe, jednak niezmiennie nie zna sposobu na umieszczenie piłki w bramce Davida Ospiny.

2
1
3
1
70'

Sytuacyjne uderzenie Antego Rebicia po wstrzeleniu z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała ze znaczną prędkością w kierunku bramki przyjezdnych. Dojrzał ją w odpowiednim momencie David Ospina i nie dał się pokonać. Coraz trudniejszy wieczór dla Kolumbijczyka!

1
1
2
69'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za ostre przewinienie.

67'
65'

Rafael Leao oddał strzał z bliska i spudłował! Najlepsza szansa na wbicie gola Napoli, ale została koncertowo zmarnowana. Portugalczyk nie popisał się i rozczarował swoich kompanów z klubu. Być może ostatnie ostrzeżenie dla podopiecznych Gennaro Gattuso.

1
63'

Milan z nowymi siłami próbuje zagrozić przeciwnikom. Akcje kombinacyjne budowane przez zawodników z Lombardii, jednak radzą sobie skoncentrowani przyjezdni. Obrona Napoli jest osłabiona, ale przez ponad godzinę z powodzeniem odpiera ataki wicelidera.

2
60'

AC Milan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Brahim Diaz.

Brahim Diaz #21
1
1
60'

AC Milan. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Ante Rebić.

59'
58'

Napoli zameldowało się ponownie w polu karnym przeciwnika. Mocne uderzenie Fabiana Ruiza zostało zatrzymane przez Gianluigiego Donnarummę. Jeszcze próba dobitki, ale Diogo Dalot nie pozwolił na wepchnięcie futbolówki z bliska do siatki.

1
1
1
1
55'

AC Milan powoli buduje atak na obrzeżach pola karnego przeciwnika z Kampanii. Stefano Pioli zapewne zastanawia się nad wyborem zawodników z ławki rezerwowych, ponieważ gra jego podopiecznych nie ma rumieńców.

1
1
52'

AC Milan już nie może grać na alibi i musi zainteresować się bardziej zdecydowanym zaatakowaniem bramki Davida Ospiny. Akcja bramkowa, z udziałem Piotra Zielińskiego, skomplikowała zadanie zawodnikom z Lombardii.

4
1
1
2
2
49'

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Piotr Zieliński.

Napoli na prowadzeniu krótko po przerwie. Piotr Zieliński wyrównał swoje najlepsze w karierze osiągnięcie w lidze włoskiej. 12 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej reprezentanta Polski. Posłał on podanie po ziemi w pole karne Milanu, a tam Matteo Politano pokonał Gianluigiego Donnarummę płaskim uderzeniem w kierunku dalszego narożnika.

65
33
6
2
5
48'

Rezerwowi przygotowują się do wejścia na boisko. Na razie atakują podstawowi podopieczni Stefano Piolego oraz Gennaro Gattuso. Gospodarze mieli korner, jednak jego wykonanie było katastrofalne. Zero zagrożenia dla Davida Ospiny.

1
1
46'

Pora na drugą połowę meczu w Mediolanie. Na razie szkoleniowcy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w swoich jedenastkach. Był kwadrans na przygotowanie lepszego planu na zaatakowanie niż przed przerwą.

1
Czy Piotr Zieliński strzeli gola albo asystuje w meczu z AC Milanem?
2
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
43'

Niby sporo strzałów, jednak dużo z nich marnej jakości. Dries Mertens obił bandy ustawione za bramką strzeżoną przez Gianluigiego Donnarummę. Dużo wskazuje na to, że pierwsza połowa nie zostanie ozdobiona ani jednym trafieniem do siatki.

2
1
40'

Przewinienie na dobrze znającym stadion w Mediolanie Matteo Politano. Szansa na wykonanie niebezpiecznego dośrodkowania z rzutu wolnego. Piłka dorzucona w kierunku bramki Gianluigiego Donnarummy została wybita na korner przez Rafaela Leao.

2
1
38'

Jeszcze kilka minut do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie spotkania. Napoli niezmiennie z przewagą pod względem posiadania piłki, a gospodarze nie mają ochoty na prowadzenie gry i stawiają na szybkie wypady z wykorzystaniem Rafaela Leao.

1
1
35'

Muszą się budzić gospodarze. Niezależnie od braków kadrowych, podopiecznych Stefano Piolego stać na nieco odważniejszą grę. Pokazali to w czwartek w Manchesterze.

1
1
33'

AC Milan odpowiedział na sytuacje podbramkowe Piotra Zielińskiego. Piłka wylądowała pod nogami Rafaela Leao, a ten poczęstował uderzeniem celnym Davida Ospinę. Kolumbiczyk z drobnymi problemami, ale ostatecznie poskromił próbę napastnika Rossonerich.

1
1
31'

Dwa kwadranse spotkania za drużynami i na razie najgroźniejszym zawodnikiem na boisku jest Piotr Zieliński. Pierwszy strzał byłego pomocnika Empoli został poskromiony przez Gianluigiego Donnarummę, a drugi okazał się niedokładny. Może do trzech razy sztuka.

2
1
1
29'

Piotr Zieliński jest coraz bliżej pokonania swoim strzałem Gianluigiego Donnarummy! Piłka trafiła kilkanaście metrów przed bramkę Milanu do Polaka. Miał szansę na przymierzenie w narożnik, jednak trochę zabrakło. Szkoda.

3
1
3
2
1
27'

Wymiana podań między stłoczonymi gospodarzami. Futbolówka trafiła w pole karne Milanu, a tam zagranie Driesa Mertensa zostało powstrzymane przez defensora. Na dodatek było po drodze złamanie przepisów piłkarskich i wznowienie zostało przyznane podopiecznym Stefano Piolego.

1
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović za ostre przewinienie.

24'

Ponownie w rozegraniu drużyna z Kampanii, jednak nie kreuje często sytuacji podbramkowych. Chyba najlepszą szansę na pokonanie Gianluigiego Donnarummy miał Piotr Zieliński, ale też nie można było mówić o komfortowym położeniu reprezentanta Polski.

1
2
22'

Kolejne przyspieszenie na skrzydle Elseida Hysaja. Tym razem jego zagranie zostało powstrzymane przez Gianluigiego Donnarummę. Podstawowy bramkarz reprezentacji Włoch nie pozwolił na dotarcie futbolówki do centralnie ustawionego Driesa Mertensa.

1
1
1
20'

Elseid Hysaj stracił piłkę, kiedy wymieniał podania z Piotrem Zielińskim. Gospodarze po przechwycie przeprowadzili prosty atak z wykorzystaniem Rafaela Leao. Napastnik Milanu zakończył go technicznym strzałem obok słupka w bramce Napoli.

1
1
19'

Uwidacznia się przewaga przyjezdnych pod względem posiadania piłki. Podopieczni Gennaro Gattuso potrafią wymienić podania na połowie uczestnika Ligi Europy. Z kolei gospodarze głęboko cofnięci.

1
1
1
16'

Za nami, a przede wszystkim za zawodnikami kwadrans hitu kolejki. Tuż po nim Piotr Zieliński oddał uderzenie po podaniu Giovanniego Di Lorenzo. Pozycja nie była wygodna z powodu naporu dwóch przeciwników i Gianluigi Donnarumma nie miał dużego problemu z zatrzymaniem próby reprezentanta Polski.

3
1
14'

Lorenzo Insigne wypracował sobie miejsce do strzału blisko pola karnego przeciwnika. Kopnięta przez niego piłka poleciała prosto w rękawice Gianluigiego Donnarummy. Niezmiennie trzeba mówić o uderzeniach wyłącznie ostrzegawczych.

1
1
1
13'

Wymiana podań podopiecznych Gennaro Gattuso. Szukali oni miejsca na zdobycie przestrzeni na obu skrzydłach. Nie znaleźli, a piłka po raz drugi w meczu uciekła Lorenzo Insigne pod nogi Gianluigiego Donnarummy.

1
1
11'

Ładna akcja dwójkowa przeprowadzona przez Theo Hernandeza oraz Hakana Calhanoglu. Milan wypracował sobie miejsce do oddania strzału, jednak Turek nie przymierzył technicznie w okienko bramki Napoli. Piłka przeleciała wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
2
1
10'

Uderzenie Driesa Mertensa zza pola karnego, ale beznadziejne. Piłka ledwo doturlała się do Gianluigiego Donnarummy ustawionego między słupkami w bramce Milanu.

1
1
1
9'

Tym razem przerwa spowodowana bolesnym zderzeniem Radego Krunicia z Piotrem Zielińskim. Reprezentant Polski upadł na boisko i odrobinę przeraził szkoleniowca Gennaro Gattuso. Nie doznał jednak poważnego urazu, a gra została wznowiona wrzutem z autu przez Theo Hernandeza.

1
1
1
1
2
6'

Rozegranie podopiecznych Stefano Piolego w znacznej odległości od bramki Davida Ospiny. Gra została na moment przerwana z powodu przewinienia Fikayo Tomoriego na Driesie Mertensie.

1
2
2
5'

Przerwa w grze spowodowana urazem Davida Ospiny. To tradycja w meczach Napoli, ale w 99 procentach przypadków Kolumbijczyk jest niebawem gotowy do kontynuowania rywalizacji i tak samo jest również w niedzielny wieczór.

1
1
1
1
1
3'

Drużyny w klasycznych strojach. AC Milan w czerwono-czarnych pasiakach, a także białych spodenkach oraz getrach. Napoli w strojach przypominających te reprezentacji Argentyny. Zostały one przygotowane w celu upamiętnienia Diego Armando Maradony. Pierwsza groźna akcja Rossonerich, ale przerwana z powodu faulu Rafaela Leao.