Liga Europy. Wściekli gracze Manchesteru United. Milan z handicapem

Za nami pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Europy. W rywalizacji Manchesteru United z Milanem goście w doliczonym czasie uratowali remis (1:1). Przed rewanżem wszystko jest możliwe.

Michał Piegza
Na zdjeciu: Simon Kjaer (z lewej) i Anthony Martial PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjeciu: Simon Kjaer (z lewej) i Anthony Martial
To jedna z najciekawszych par 1/8 finału Ligi Europy. Żal tylko, że potyczek Manchesteru United z AC Milan nie mogą na żywo zobaczyć kibice.

W spotkanie lepiej weszli goście. Milan starał się wykorzystywać fakt, że gospodarzom gra nie klei się. Włoska drużyna w pierwszym kwadransie dwukrotnie zdobywała gola, ale trafienia arbiter anulował. W 5. minucie bramka Rafaela Leao nie została uznana, sędzia dopatrzył się spalonego.

Z kolei w 11. minucie po kapitalnej próbie Francka Kessiego arbiter stwierdził, że wcześniej doszło do zagrania ręką. Gospodarze swoją szansę na gola stworzyli w 8. minucie. Wykazać musiał się Gianluigi Donnarumma. Bramkarz wybił na rzut rożny strzał z woleja Anthonego Martiala.

Po dość żywym początku na kolejne szanse trzeba było czekać do 31. minuty. Wówczas groźnie przymierzył Alexis Saelemaekers, świetnie między słupkami zachował się Dean Henderson.

Gola do szatni powinni jednak zdobyć piłkarze "Czerwonych Diabłów". W 38. minucie po rzucie rożnym z bliska niemal do pustej bramki uderzał Harry Maguire, trafił jednak w słupek.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla wybrańców Ole Gunnara Solskjaera. W 50. minucie daleko zagrał Bruno Fernandes. Do piłki doszedł Amad Diallo i uderzeniem głową przelobował bramkarza.

Po stracie gola Milan nie potrafi zagrozić graczom United. Gospodarze po bramce grali z dużą pewnością siebie i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Goście okazję bramkową stworzyli sobie dopiero po godzinie gry. W 65. minucie głową ponad poprzeczką uderzył Rade Krunić. Chwilę później próbę Alexisa Saelemaekersa obronił dobrze dysponowany Henderson.

W końcówce goście uzyskali przewagę, jednak nie mieli pomysłu na zaskoczenie rywala. Piłkarze Soskjaera skupili się na defensywie i wydawało się, że dowiozą skromne prowadzenie do końca. Tymczasem w 92. minucie Milan wyrównał. Do dośrodkowania z rogu doszedł Simon Kjaer i Henderson skapitulował.

Przed rewanżem w lepszej sytuacji jest Milan, ale Manchester United jest podrażniony wydarzeniem z doliczonego czasu gry.

Manchester United - AC Milan 1:1 (0:0)
1:0 - Amad Diallo 50'
1:1 - Simon Kjaer 90+2'

Manchester United: Dean Henderson - Alex Telles, Eric Bailly, Harry Maguire, Aaron Wan-Bissaka (74' Brandon Williams) - Scott McTominay, Nemanja Matić - Daniel James (74' Luke Shaw), Anthony Martial (46' Amad Diallo), Bruno Fernandes (73' Fred) - Mason Greenwood.

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (74' Pierre Kalulu), Fikayo Tomori, Simon Kjaer, Diogo Dalot - Rade Krunić, Soualiho Meite, Franck Kessie - Brahim Diaz (69' Sandro Tonali), Rafael Leao, Alexis Saelemaekers (69' Samuel Castillejo).

Żółte kartki: McTominay (United) oraz Saelemaekers (Milan).

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia).