SSC Napoli - zmiana: schodzi Victor Osimhen, wchodzi Andrea Petagna.

7
7
7
85'

Piotr Zieliński strał się swoim uderzeniem podsumować spotkanie. Wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko reprezentant Polski nie przymierzył zza pola karnego pod poprzeczkę w bramce FC Crotone. Jeszcze może być interesująco w ostatnich minutach.

3
3
2
4
5
81'

FC Crotone - zmiana: schodzi Niccolo Zanellato, wchodzi Luis Rojas.

Niccolo Zanellato #21
2
1
1
80'

Trudno wierzyć w rozsądek Azzurrich po dotychczasowych wydarzeniach. Na razie jednak można pochwalić podopiecznych Gennaro Gattuso za utrzymywanie futbolówki na połowie przeciwnika po czwartym trafieniu Giovanniego Di Lorenzo.

2
1
1
3
78'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Pereira (FC Crotone).

3
3
73'

SSC Napoli - zmiana: schodzi Dries Mertens, wchodzi Piotr Zielinski.

72'

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo.

Giovanni Di Lorenzo dostał podanie i swoim uderzeniem dorzucił gola do asysty. Piłka kopnięta płasko poleciała w sam narożnik bramki strzeżonej przez Alexa Cordaza. Napoli ponownie na prowadzeniu i czas pokaże, czy tym razem zachowa je do ostatniego gwizdka.

7
2
3
1
8
70'

Napoli musi ponownie zastanawiać się nad sposobem skierowania piłki do bramki Alexa Cordaza. Spieszy się gospodarzom, ponieważ strata punktów w dotychczasowych okolicznościach będzie kompromitacją. Ostatnia akcja podopiecznych Gennaro Gattuso została zakończona uderzeniem Hirvinga Lozano ponad poprzeczką.

1
1
4
67'

Żółtą kartkę otrzymał Ahmed Benali (FC Crotone).

Ahmed Benali #10
FC Crotone
2
1
64'

Alex Cordaz nie dał się pokonać uderzeniem z bliska po dośrodkowaniu Giovanniego Di Lorenzo. Zapachniało ponownie prowadzeniem przyjezdnych, ale doświadczony bramkarz tym razem stanął na wysokości zadania i nie pozwolił się pokonać.

1
1
62'

SSC Napoli - zmiana: schodzi Tiemoue Bakayoko, wchodzi Eljif Elmas.

61'

SSC Napoli - zmiana: schodzi Matteo Politano, wchodzi Hirving Lozano.

59'

Gol! Strzelił Junior Messias.

Napoli już musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. FC Crotone w kwadransie po przerwie zlikwidowało dwubramkową zaliczkę zawodników z Kampanii. Tym razem zbłaźnił się Nikola Maksimović, który zgubił piłkę pod naporem Juniora Messiasa. Ten ostatni dorzucił gola do wcześniejszej asysty w sytuacji sam na sam z Alexem Cordazem. Kanonada i nie wiadomo, która z drużyn zdobędzie komplet punktów.

4
57'

Lorenzo Insigne miał ochotę na przelobowanie Alexa Cordaza. Brawurowa próba kapitana Napoli, ale nie zabrakło mu dużo do wpakowania piłki pod poprzeczkę w bramce FC Crotone. Dostał poważne ostrzeżenie doświadczony golkiper z Kalabrii.

1
2
1
2
55'

Jakby brakowało koncentracji gospodarzom po powrocie z szatni na boisko. Przed momentem Alex Meret nie zauważył nadbiegającego Juniora Messiasa i w ostatnim momencie nie pozwolił zawodnikowi FC Crotone na przechwycenie futbolówki w polu karnym Napoli.

1
3
50'

Dwie zmiany przeprowadzone w przerwie przez szkoleniowca przyjezdnych. Trudno się temu dziwić, ponieważ FC Crotone nie funkcjonowało odpowiednio w pierwszej połowie. SSC Napoli w bazowym zestawieniu i z zamiarem postawienia pieczątki na swoim zwycięstwie.

2
1
1
2
2
48'

Gol! Strzelił Simeon Nwankwo. Asystował mu Junior Messias.

FC Crotone jakoś nie zamierza zrezygnować z zapunktowania na Stadio Diego Armando Maradona. Już 15 goli na koncie Simeona Nwankwo, a także dublet w trwającym spotkaniu. Nieco bezpańska futbolówka spadła pod nogami najskuteczniejszego zawodnika przyjezdnych, który wykorzystał kolejny błąd Kostasa Manolasa i strzałem z bliska pokonał Alexa Mereta.

1
46'

FC Crotone - zmiana: schodzi Andrea Rispoli, wchodzi Pedro Pereira.

46'

FC Crotone - zmiana: schodzi Adam Ounas, wchodzi Milos Vulic.

Milos Vulic #77
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa.

2
2
komentarz

Napoli pewnie zmierza po komplet punktów.

1
Czy SSC Napoli powiększy prowadzenie po przerwie?
1
komentarz

Spotkanie rozgrywane w dość rozrywkowym sposób. Były sytuacje podbramkowe po obu stronach boiska. Więcej stworzyli ich gospodarze, czego akuratnym potwierdzeniem jest wynik 3:1. Lorenzo Insigne gra pierwsze skrzypce i poza strzeleniem gola, zanotował asystę. Swoje robią na boisku Dries Mertens oraz Victor Osimhen.

1
1
2
40'

Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Zaatakowali podopieczni Gennaro Gattuso i mieli ogromną szansę na uatrakcyjnienie swojego prowadzenia. Uderzenie Victora Osihena poskromione przez Alexa Cordaza, a dobitka Driesa Mertensa trafiła w poprzeczkę.

1
1
1
1
38'

Krótko po trafieniu z rzutu wolnego do bramki była możliwość strzelenia gola kontaktowego. Adam Ounas nie pokonał swoim kąśliwym uderzeniem Alexa Mereta. FC Crotone pokazuje jednak, że stać go na kreowanie sytuacji podbramkowych na Stadio Diego Armando Maradona.

1
1
1
2
34'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Po przechwycie Victora Osimhena przewinienie na Mario Ruim. Szansa na przymierzenie z rzutu wolnego do bramki. Pozycja dla techników z Neapolu jest bardzo dogodna. Dries Mertens przymierzył ponad murem do siatki w drugim spotkaniu z rzędu. Napoli odzyskało dwubramkowe prowadzenie.

1
3
1
30'

Drugi kwadrans spotkania z aż dwoma uderzeniami do bramki. Gospodarze stracili cząstkę ze swojego dwubramkowego prowadzenia, a trafienie Simeona Nwankwo przypomniało im o konieczności zachowania koncentracji w działaniach obronnych.

2
25'

Gol! Strzelił Simeon Nwankwo. Asystował mu Ahmed Benali.

Kolejne trafienie do bramki i tym razem z poprawienia rezultatu cieszą się przyjezdni. Pogubili się gracze SSC Napoli z Kostasem Manolasem na czele, z czego skorzystał uderzeniem z powietrza Simeon Nwankwo po pomysłowym podaniu Ahmeda Benalego.

2
22'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Zaczyna pachnieć pogromem w Neapolu. Gospodarze zaczynają robić co chcą na połowie przeciwnika. Fabian Ruiz uruchomił znakomitym podaniem Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli nie połakomił się na oddanie uderzenia, natomiast uruchomił jeszcze lepiej ustawionego Victora Osimhena. Przyjezdni kompletnie nie wiedzieli co się święci.

19'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Napoli na prowadzeniu. Umieszczenie piłki w bramce strzeżonej przez Alexa Cordaza zajęło gospodarzom nieco ponad kwadrans. Po przyspieszeniu Giovanniego Di Lorenzo na prawym skrzydle, piłka trafiła w środek pola karnego pod nogi Lorenzo Insigne. Pokonanie golkipera FC Crotone ułatwił rykoszet od ustawionego w gąszczu zawodników Koffiego Djidjiego.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Rispoli (FC Crotone).

2
1
2
1
17'

Bardzo elegancka akcja przeprowadzona przez Lorenzo Insigne w porozumieniu z Mario Ruim oraz Driesem Mertensem. Reprezentanta Włoch przyjezdni powstrzymali dopiero w momencie oddawania strzału z bliska.

2
1
1
15'

Kwadrans otwierający spotkanie za drużynami i jeszcze nikomu nie udało się umieścić piłki w bramce przeciwnika. Inicjatywa należy do podopiecznych Gennaro Gattuso, jednak częstotliwość stwarzania przez nich sytuacji podbramkowych pozostaje niska.

2
2
1
12'

Rozegranie na obrzeżach szesnastki FC Crotone zakończone uderzeniem Victora Osimhena. Nigeryjczyk ponownie nie oderwał się od Vladimira Golemica i został zablokowany w momencie oddawaniu strzału. Kolejna szarża, tym razem Driesa Mertensa, została przerwana wybiciem na korner blisko linii bramkowej.

2
2
10'

Dotąd rozegrania Napoli nie wyglądają imponująco. Zdenerwował się Victor Osimhen i poderwał się do indywidualnego rajdu na połowie przeciwnika. Już wewnątrz pola karnego powstrzymał go wślizgiem Vladimir Golemic. Świetna, ryzykowna interwencja defensora FC Crotone.

1
1
1
1
7'

FC Crotone miało możliwość zrobienia problemu gospodarzom dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale nie podniosła się znacząco temperatura w pobliżu bramki Alexa Cordaza. Azzurri powrócili do ataku pozycyjnego na obrzeżach pola karnego beniaminka.

2
1
4'

Futbolówka wybita z pola karnego FC Crotone spadła po nogami ustawionego blisko szesnastki Tiemoue Bakayoko. Uderzenie Francuza okazało się beznadziejne. Powtórki pokazały, że był otwarty korytarz do bramki Alexa Cordaza, ale można go było wykorzystać wyłącznie precyzyjnym kopnięciem.

2
1
1
1
2'

Rozpoczęła się z delikatnym opóźnieniem konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze w błękitnych koszulkach oraz getrach, a także w białych spodenkach. FC Crotone w mniej standardowych ciemozielonych strojach z różowymi elementami.

2
1
09:46

Sędzia: Antonio Di Martino

1
09:46

FC Crotone zmarnowało szansę na ogranie przeciwnika z Bolonii.

09:46

FC Crotone nie zapunktowało w poprzednim meczu z Bologna FC, choć walczyło ambitnie. Konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:2 dla podopiecznych Sinisy Mihajlovicia. W pierwszym w sezonie meczu przeciwko SSC Napoli beniaminek poniósł porażkę 0:4.

1
2
09:46

W poprzednim spotkaniu Napoli odniosło zwycięstwo 2:0 na Stadio Olimpico z AS Romą. Najważniejszym zawodnikiem przyjezdnych był Dries Mertens. To on wyprowadził w pole defensywę ćwierćfinalisty Ligi Europy i popisał się dubletem. Pierwszego gola strzelił z rzutu wolnego po faulu na Piotrze Zielińskim.

09:46

Celem FC Crotone jest pozostanie w elicie na kolejny sezon. Coraz to nowe niepowodzenia beniaminka zmniejszają w Kalabrii wiarę w wywalczenie utrzymania. Drużyna z południa Italii ma problem przede wszystkim z punktowaniem na wyjazdach, a w sobotę postara się o sprawienie niespodzianki na Stadio Diego Armando Maradona.

1
1
09:46

Napoli stara się w tym sezonie o powrót do Ligi Mistrzów. Drużyna z Kampanii borykała się z licznymi problemami kadrowymi, przez które nie potrafiła regularnie punktować. Przed przerwą reprezentacyjną wyszła na prostą, a przed nią okres z kilkoma istotnymi dla układu tabeli meczami.

1
1
09:46

Wszystkie mecze 29. kolejki ligi włoskiej zostały zaplanowane na sobotę. Przeciwnikiem SSC Napoli będzie zakopany na ostatnim miejscu w tabeli FC Crotone. Nie ma wątpliwości, że to podopieczni Gennaro Gattuso są mocnymi kandydatami do zdobycia kompletu punktów.