2
2
87'

Gol! Strzelił Rusłan Malinowskyj. Asystował mu Josip Ilicić.

Na kilka minut przed końcem podstawowego czasu piłka znalazła się w bramce Wojciecha Szczęsnego. Atalanta jest na prowadzeniu! Rusłan Malinowskyj zdecydował się na kolejne uderzenie zza pola karnego, a pokonanie reprezentanta Polski ułatwił rykoszet od Alexa Sandro.

15
9
6
2
6
83'

Końcówka spotkania to głównie przewinienia. Po kolejnym otworzyła się możliwość pokonania uderzeniem z rzutu wolnego Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski poradził sobie z potężnym uderzeniem oddanym przez Rusłana Malinowskyja.

1
1
1
1
1
82'

1
80'

Próba odnalezienia miejsca do oddania strzału przed polem karnym Juventusu. Czujni byli podopieczni Andrei Pirlo i nie pozwolili niespodziewanemu gościowi - Rafaelowi Toloiowi na zatrudnienie Wojciecha Szczęsnego.

1
1
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Rusłan Malinowskyj za kolejne ostre przewinienie.

1
1
2
78'

Żółtą kartkę otrzymał Robin Gosens za przewinienie w centrum boiska.

1
1
76'

Pozostał kwadrans spotkania, które najpewniej trzeba będzie uznać za rozczarowanie. Teoretycznie jest jeszcze trochę czasu na wywołanie jakiejś piłkarskiej burzy, ale gol jak nie padał, tak nie pada. Próbował Alvaro Morata po podaniu Dejana Kulusevskiego, ale nadział się na interwencję Pierluigiego Golliniego.

2
1
1
72'

Atalanta BC. Schodzi: Joakim Maehle. Wchodzi: Rusłan Malinowskyj.

1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Matthijs de Ligt za odłożone w czasie przewinienie.

1
70'

Możliwość pokonania Wojciecha Szczęsnego uderzeniem z bliska! Oddał je Duvan Zapata po chirurgicznym dośrodkowaniu Josipa Ilicicia. Niewiele brakowało, żeby piłka po uderzeniu Kolumbijczyka poleciała w narożnik bramki Juventusu. Atalanta chyba budzi się po niemrawym w swoim wykonaniu fragmencie meczu.

2
1
1
1
68'
68'
64'

Szansa na pokonanie Pierluigiego Golliniego z rzutu wolnego. Paulo Dybala chciał zaskoczyć bramkarza Neroblu chytrym zagraniem za kołnierz. Futbolówka nie poleciała jednak perfekcyjnie do bramki.

1
61'

Festiwal blokowanych uderzeń na stadionie w Bergamo. Są również niecelne. Luis Muriel podjął dwie próby pokonania Wojciecha Szczęsnego, jednak ani jedna z nich nie poleciała w bramkę reprezentanta Polski. Już ponad godzina starcia za drużynami.

2
58'

Juventus FC. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Danilo.

56'

Beznadziejne podanie prostopadłe Westona McKenniego i Federico Chiesa nie miał najmniejszych szans na dotarcie do piłki zanim ta znajdzie się w objęciach Pierluigiego Golliniego. Tym bardziej, że przy podrywaniu się do sprintu doznał jakiegoś urazu.

1
53'

Rozegranie podopiecznych Andrei Pirlo przed polem karnym przeciwnika. Włączył się w nie nawet Giorgio Chiellini, którego odważna szarża między zawodnikami w czarno-granatowych pasiakach została poskromiona w ostatnim momencie.

1
2
50'

W pięciu minutach po przerwie sporo bezpardonowych starć. Być może szkoleniowcy zalecili swoim podopiecznym nieco bardziej zażartą rywalizację o każdy skrawek boiska. Szkoda, że nadal nie przekłada się to na klarowne sytuacje podbramkowe.

2
46'

Pora na wznowienie konfrontacji w Lombardii. Trenerzy w pośpiechu zajęli swoje miejsca na ławkach, żeby nie przegapić początku drugiej połowy. Na razie jedna zmiana przeprowadzona przez Gian Piero Gasperiniego.

2
46'

Atalanta BC. Schodzi: Matteo Pessina. Wchodzi: Mario Pasalić.

Matteo Pessina #32
1
1
1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
41'

Pusta bramka Neroblu, ponieważ Pierluigi Gollini urządził sobie niepotrzebną wycieczkę. Adrien Rabiot nie znał sposobu na przelobowanie nieroztropnego golkipera Atalanty, a późniejsze podanie zostało powstrzymane przez ustawionych już na pozycjach obronnych podopiecznych Andrei Pirlo.

2
3
38'

Indywidualna szarża przeprowadzona w polu karnym Atalanty przez Juana Cuadrado. Kolumbijczyk poradził sobie z defensorami z Bergamo i wypracował miejsce do oddania uderzenia z ostrego kąta. Poradził sobie z nim Pierluigi Gollini, który interweniował nogami.

2
35'

Skuteczna interwencja zapracowanego Giorgio Chielliniego i nie pozwolił on na przechwycenie futbolówki najmocniej wysuniętym spośród gospodarzy Luisowi Murielowi oraz Duvanowi Zapacie. Szybka odpowiedź Bianconerich i była możliwość wepchnięcia piłki do bramki po błędzie Joakima Maehle. Zmarnował ją Alvaro Morata!

2
2
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania niespodziewana próba pokonania Pierluigiego Golliniego. Niespodziewana, ponieważ podjęta przez Giorgio Chielliniego. Włoch był blokowany i wypracował dla turyńczyków wyłącznie korner.

2
28'

Kolejna wymiana podań podopiecznych Gian Piero Gasperiniego, a Stara Dama przygląda się ich odrobinę niezdarnym rozegraniom. Zaczyna doskwierać w tym meczu brak stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

1
24'

Sytuacja podbramkowa zespołu z Bergamo. Piłka znalazła się razem z Matteo Pessiną w polu karnym Juventusu. Mocne uderzenie pomocnika Atalanty okazało się niedokładne. Odbiło się ono drobnym rykoszetem od Matthijsa de Ligta, co akurat tym razem mogło pomóc Wojciechowi Szczęsnemu.

1
2
2
2
22'

Atalanta z przewagą pod względem posiadania piłki w ostatnich minutach. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego nie zdołali wymienić podań w odpowiednim tempie i futbolówka została im zabrana kilkadziesiąt metrów od bramki Wojciecha Szczęsnego.

1
1
2
2
3
18'

Jakim Maehle dostał podanie przed polem karnym Juventusu. Wahadłowy starał się pokonać Wojciecha Szczęsnego uderzeniem tuż zza linii pola karnego. Próba ta została zablokowana przez perfekcyjnie ustawionego Giorgio Chielliniego. Atalanta musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu karnego.

1
1
2
2
2
15'

Kwadrans konfrontacji czołowych ekip calcio za nami. Dotychczasowe uderzenia albo blokowane, albo niedokładne. Starają się jedni i drudzy, ale nie otworzyli wcześnie rezultatu. Pierluigi Gollini oraz Wojciech Szczęsny nie mieli skomplikowanego wejścia w mecz.

2
2
2
3
13'

Duvan Zapata ułożył sobie futbolówkę na stopie blisko linii pola karnego Bianconerich. Była odrobina czasu oraz miejsca na oddanie uderzenia, jednak napastnikowi Atalanty nie udało się przymierzyć. Wojciech Szczęsny nie musiał robić nic poza odprowadzeniem tego strzału wzrokiem poza boisko.

1
2
2
3
10'

Juventus odpowiedział kilkoma atakami, ale pozbawiony w ofensywie wsparcia Cristiano Ronaldo jeszcze nie wykreował sytuacji podbramkowej stanowiącej realne niebezpieczeństwo dla Pierluigiego Golliniego. Przed momentem uderzenie z linii pola karnego zostało zablokowane.

3
2
2
2
4'

Luis Muriel wbiegł dynamicznie w pole karne mistrza Włoch. Kolumbijczyk poradził sobie z Giorgio Chiellinim oraz Matthijsem de Ligtem, ale wpadł na ratującego sytuację Juana Cuadrado. W konfrontacji Kolumbijczyków górą defensor Bianconerich i nie pozwolił na zatrudnienie uderzeniem Wojciecha Szczęsnego.

3
1
1
1
2
14:32

Wojciech Szczęsny zagra od pierwszego gwizdka.

01:55

Bianconeri rozprawili się z przeciwnikiem z Ligurii.

1
1
1
1
01:55

Trening Juventusu przed wyprawą do Bergamo.

1
1
1
1
01:55

Juventus rozegrał poprzednie spotkanie na własnym stadionie z Genoą CFC. Energicznie rozpoczął pojedynek i wcześnie zdobył prowadzenie. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:1, a powracający między słupki Wojciech Szczęsny zaprezentował kilka klasowych interwencji. Również w najbliższym meczu nie powinien narzekać na brak zadań.

2
1
01:55

Neroblu przygotowywali się do konfrontacji z Juventusem.

1
1
1
1
01:55

Atalanta wróciła z kompletem punktów z Florencji.

1
1
1
1
01:55

Atalanta zwyciężyła w trzech spotkaniach po pożegnaniu z Ligą Mistrzów. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego rozprawili się kolejno z Hellasem Werona, Udinese Calcio i ACF Fiorentiną. Z przeciwnikiem ze Stadio Artemio Franchi zwyciężyła 3:2 w poprzednim tygodniu.

2
1
1
1
01:55

Niedziela w lidze włoskiej zapowiada się pasjonująco. Jednym z dań głównych jest konfrontacja Atalanty BC z Juventusem FC. Oba kluby znajdują się na miejscach premiowanych awansem do Ligi Mistrzów.