Hirving Lozano nie potrzebował dużo czasu na zdobycie gola.

1
1
86'

Pozostało kilka minut i Spezia Calcio nie wykazuje energii do atakowania. Praktycznie jedna sytuacja podbramkowa beniaminka po przerwie została skonsumowana, ale prawdopodobnie na tym się skończy. Honor został uratowany golem Roberto Piccolego.

1
1
1
1
84'
ZMIANA
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hirving Lozano. Asystował mu Victor Osimhen.

Piłka w bramce Spezii Calcio po miękkim uderzeniu rozpędzonego Hirvinga Lozano. Dostał on podanie od Victora Osimhena i z bliska dopełnił formalności. Napoli odzyskało trzybramkowe prowadzenie w końcówce podstawowego czasu, a to nie musi być jeszcze koniec strzelania.

4
4
1
1
2
78'
ZMIANA

Spezia Calcio. Schodzi: Kevin Agudelo. Wchodzi: Riccardo Saponara.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Kevin Agudelo #80
1
3
78'
ZMIANA

Spezia Calcio. Schodzi: Nahuel Estevez. Wchodzi: Gennaro Acampora.

Gennaro Acampora #4
Nahuel Estevez #24
1
2
78'

Zmiana Driesa Mertensa spowodowana urazem.

1
1
76'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Eljif Elmas.

73'

Matteo Politano wbiegł dynamicznie w pole karne przeciwnika. Jego uderzenie po podaniu Lorenzo Insigne zostało zablokowane. Nie podobało się takie zachowanie Victorowi Osimhenowi, który liczył na dogranie i możliwość skompletowania hat-tricka.

1
1
1
72'

Spezia Calcio na razie lepsza w drugiej połowie.

2
2
70'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Mario Rui.

68'
ZMIANA

Spezia Calcio. Schodzi: Emmanuel Gyasi. Wchodzi: Diego Farias.

Emmanuel Gyasi #11
65'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za ostre przewinienie.

2
64'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Roberto Piccoli.

Pierwsze trafienie Spezii Calcio i może dzięki niemu zrobi się jeszcze interesująco. Nie popisała się obrona Napoli, a przede wszystkim Elseid Hysaj oraz Lorenzo Insigne. Pozwolili oni na aż dwa uderzenia z bliska. Nahuel Estevez jeszcze nie pokonał Alexa Mereta, ale dobitka Roberto Piccolego okazała się skuteczna.

Spezia Calcio
3
2
3
2
3
62'

Żółtą kartkę otrzymał Luca Vignali za odłożone w czasie przewinienie.

Luca Vignali #69
1
1
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie szansa na strzelenie gola kontaktowego po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Interweniował Kostas Manolas i Spezia Calcio musiała zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

1
1
2
58'

Żółtą kartkę otrzymał Nahuel Estevez za przewinienie taktyczne.

1
55'

Niska temperatura po wznowieniu rywalizacji. Napoli w posiadaniu piłki i miało dwie możliwości na strzelenie kolejnego gola przyjezdnym. Przed momentem Matteo Politano huknął nieznacznie obok słupka w bramce Ivana Provedela. Z kolei Alex Meret nie ma nic interesującego do robienia w bramce Azzurrich.

1
2
2
52'

Podanie Piotra Zielińskiego do Victora Osimhena. Miękka wrzutka reprezentanta Polski została wykorzystana do oddania strzału głową na bramkę Ivana Provedela. Nie ma hat-tricka, ponieważ ustawiony w odpowiednim miejscu bramkarz Spezii Calcio popisał się chwytem.

1
1
50'

Rajd Lorenzo Insigne na granicy pola karnego Spezii Calcio. Podanie reprezentanta Włoch do Fabiana Ruiza, którego wstrzelenie było problematyczne dla Ivana Provedela. Z trudem uchronił się beniaminek przed stratą już czwartego gola w spotkaniu.

1
3
46'

Rozpoczęła się druga połowa w spotkaniu wyglądającym z każdego punktu widzenia na rozstrzygnięte. Napoli postara się nadal kontrolować wydarzenia, a Spezia Calcio musi ratować się przed poniesieniem porażki o wstydliwym rozmiarze.

1
komentarz

Wysoka zaliczka Azzurrich.

1
1
Czy Piotr Zieliński strzeli drugiego gola w tym meczu?
Tak
Nie
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Pobawili się piłkarze z Neapolu. Miękkie podanie Lorenzo Insigne z rzutu wolnego trafiło w pobliże bramki Ivana Provedela do Victora Osimhena, którego uderzenie z powietrza wleciało z wysoką prędkością pod poprzeczkę.

13
2
1
2
1
40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Drużyna z Kampanii nie pozwala przeciwnikom na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Przez moment zanosiło się na zagrożenie dla Alexa Mereta, ale malutka szansa na zdobycie gola kontaktowego nie została wykorzystana przez Kevina Agudelo.

3
1
1
3
1
37'

Matteo Politano zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Kopnięta przez skrzydłowego Napoli piłka przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce Ivana Provedela.

2
34'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Ricci za odłożone w czasie przewinienie.

Matteo Ricci #8
1
1
31'

Piłkarze weszli już w kwadrans poprzedzający przerwę. Spezia Calcio stara się coś zaproponować, jednak jej rozegranie zostało przerwane w odpowiednim momencie przez skoncentrowanego Giovanniego Di Lorenzo. Dlatego nie było dośrodkowania Giulio Maggiore do Emmanuela Gyasiego.

2
1
1
28'

Konfrontacja na zasadach kandydata do awansu do Ligi Mistrzów. Nic interesującego nie dzieje się pod bramką Alexa Mereta, co tylko utwierdza widzów w przekonaniu, że będzie trudno o zredukowanie pokaźnych już strat do Napoli.

1
3
2
1
26'

Azzurri idą po komplet punktów. Victor Osimhen wykorzystał podanie Piotra Zielińskiego.

1
1
1
2
2
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Piotr Zieliński.

Spokojnie sobie punktuje przeciwnika drużyna z Neapolu. Piotr Zieliński dorzucił asystę do gola, a po jego podaniu z głębi pola Victor Osimhen poradził sobie w sytuacji sam na sam z Ivanem Provedelem. Liczby reprezentanta Polski na wszystkich frontach w tym sezonie to dziewięć goli oraz 11 asyst. Spezia Calcio nie potrafiła ustawić pułapki ofsajdowej, za co winę ponosi Julian Chabot.

57
24
5
8
5
22'

Piotr Zieliński dał prowadzenie Azzurrim!

9
5
1
1
1
20'

Spezia Calcio nie odpowiedziała jeszcze niczym specjalnie interesującym na trafienie Piotra Zielińskiego. Przez moment sędziowie zastanawiali się nad przyznaniem rzutu karnego drużynie z Ligurii, jednak nie było tam podstaw do odgwizdania przewinienia przez Massimiliano Irratiego.

1
4
5
6
15'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Reprezentant Polski z trafieniem do bramki przeciwnika już w początkowym kwadransie meczu! Nie mogło się to lepiej rozpocząć dla Piotra Zielińskiego. Na takie momenty czekamy. Pomocnik Napoli miał dużo miejsca w polu karnym, chyba zapomnieli o nim gospodarze i oddał techniczne uderzenie po dograniu Giovanniego Di Lorenzo.

118
61
14
7
5
12'

Luca Vignali zachował się nieodpowiedzialnie na własnej połowie boiska, dzięki czemu Napoli miało pierwszą doskonałą szansę na pokonanie Ivana Provedela. Na czystą pozycję wybiegł Victor Osimhen, ale jakby odrobinę zaskoczony oddał potężne uderzenie obok słupka.

3
2
2
2
10'

Dwa ataki przeprowadzone przez podopiecznych Gennaro Gattuso, ale zabrakło im miejsca w obrębie boiska. Piłka uciekła poza linię boczną i Spezia Calcio miała możliwość wprowadzenia jej do gry wrzutem z autu. Stanowczo dał o tym znać Massimiliano Irrati.

1
1
7'

Gospodarze w białych koszulkach, a także czarnych spodenkach i getrach. Napoli również miało możliwość skorzystania z najbardziej klasycznych dla siebie strojów. Piotr Zieliński i spółka w błękitnych koszulkach oraz getrach, a ponadto w białych spodenkach. Czekamy na pierwsze stuprocentowe sytuacje podbramkowe.

3
1
1
6'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj za ostre przewinienie.

2
2
1
14:25

Piotr Zieliński rozpocznie mecz w podstawowym składzie.

00:13

Napoli zanotowało rozczarowujący remis w poprzednim meczu.

00:13

Podopieczni Gennaro Gattuso marnowali sytuacje podbramkowe między innymi po podaniach Piotra Zielińskiego.

1
00:13

Azzurri również zremisowali w poprzednim pojedynku, ale podział punktów po zanotowaniu wyniku 1:1 z Cagliari Calcio był dla nich rozczarowaniem. Po golu Victora Osimhena mieli problem z powiększeniem zaliczki. Drużyna z Sardynii walczyła do końca i dopadła Napoli w doliczonym czasie.

1
1
00:13

Spezia Calcio zremisowała w poprzednim meczu z Hellasem Werona.

1
00:13

W poprzednim spotkaniu drużyna z Ligurii zremisowała 1:1 z Hellasem Werona. Przeciwnik Spezii Calcio miał dużo sytuacji podbramkowych, ale potrafił wykorzystać tylko jedną z nich. W efekcie podopieczni Vincenzo Italiano odpowiedzieli w końcówce golem Riccardo Saponary.

1
00:13

Spezia Calcio jeszcze nie jest spokojna o pozostanie w elicie na kolejny sezon. Beniaminek nie zwyciężył od czterech kolejek, a jego przewaga nad otwierającym strefę spadkową Benevento Calcio wynosi trzy punkty. Dlatego podopieczni Vincenzo Italiano muszą szukać punktów również kosztem czołowego ligowca.

1
1
00:13

W sobotę startuje 35. kolejka ligi włoskiej. Spezia Calcio zmierzy się wczesnym popołudniem z SSC Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego zamierza poprawić się po potknięciu sprzed niespełna tygodnia i przybliżyć do awansu do Ligi Mistrzów.