Serie A: 36. kolejka
11 maj 2021 20:45
90+1'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Jeszcze jedno trafienie w doliczonym czasie, którym Napoli potwierdziło zdecydowaną wyższość nad przeciwnikiem. Lorenzo Insigne nie potrafił wstrzelić się w podstawowym czasie, ale cierpliwie dopiął swego w doliczonym.

17
2
2
3
2
90'

Doliczone dwie minuty.

2
1
1
2
86'

Udinese Calcio. Schodzi: Jean-Victor Makengo. Wchodzi: Martin Palumbo.

wchodzi Wchodzi
Martin Palumbo #64
schodzi Schodzi
Jean-Victor Makengo #6
84'
84'

SSC Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Mario Rui.

82'

Matteo Politano również chce zaszkodzić przeciwnikom z Udine. Po wejściu na boisko z ławki rezerwowych przeprowadził niebezpieczny atak wewnątrz pola karnego. Tylko brakowi dokładności zmiennika Juan Musso zawdzięcza to, że nie musiał po raz piąty zaglądać po piłkę do siatki.

2
1
80'

Piotr Zieliński zakończył udany występ!

2
4
77'

Lorenzo Insigne nie potrafi wstrzelić się od początku meczu. Reprezentant Włoch jest jednak coraz bliżej szczęścia. Kopnięta przez niego zza pola karnego futbolówka zatrzymała się na poprzeczce w bramce strzeżonej przez Juana Musso.

4
1
3
2
4
76'

Udinese Calcio. Schodzi: Stefano Okaka. Wchodzi: Petar Micin.

Petar Micin #29
1
76'

Udinese Calcio. Schodzi: Marvin Zeegelaar. Wchodzi: Samir.

Samir #3
1
1
76'
75'
74'

Pozostało kilkanaście minut na dokończenie spotkania. Piotrowi Zielińskiemu nie udało się wykorzystać niepewnego zachowania defensora i oddać strzału po niechlujnie wybijanym dośrodkowaniu Lorenzo Insigne.

3
1
3
70'
68'

Jest po zawodach po strzale Giovanniego Di Lorenzo. Niebawem trener Gennaro Gattuso wprowadzi pierwszego zmiennika z ławki rezerwowych. Szkoleniowiec Azzurrich może już nieco odetchnąć, ponieważ komplet punktów pozostanie we wtorek w Neapolu.

1
7
66'

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo.

Rewelacyjne przyspieszenie Victora Osimhena przed polem karnym. Nigeryjczyk zgubił trzech przeciwników, którzy nie wykazywali zdecydowania i swoim strzałem wywalczył korner. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki główkował Kostas Manolas. To uderzenie zostało jeszcze zahamowane przez Juana Musso, ale nędznie i ułatwił wykonanie dobitki Giovanniemu Di Lorenzo. Reprezentant Włoch zrehabilitował się za spektakularne pudło z pierwszej połowy meczu.

12
6
2
3
7
62'

Hirving Lozano strzelił trzeciego gola dla Napoli.

2
59'

Niebezpieczne dośrodkowanie z lewego skrzydła mogło polecieć za kołnierz ustawionego w bramce gospodarzy Alexa Mereta. Ostatecznie wylądowało na poprzeczce. Chybił również strzałem z kilkunastu metrów Thomas Ouwejan.

1
1
3
2
56'

Gol! Strzelił Hirving Lozano.

Napoli ponownie na dwubramkowym prowadzeniu. Nacisnęli gospodarze na przeciwników i wysoko odebrali im piłkę. Hirving Lozano wyprzedził defensora oczekującego biernie na podanie Juana Musso i pokonał Argentyńczyka w sytuacji sam na sam.

18
5
4
4
54'

Udinese Calcio. Schodzi: Rodrigo Becao. Wchodzi: Thomas Ouwejan.

Thomas Ouwejan #5
Rodrigo Becao #50
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Bonifazi za ostre przewinienie.

Kevin Bonifazi #14
Udinese Calcio
1
5
52'

Podanie Piotr Zielińskiego do Lorenzo Insigne. Dośrodkowanie wykonanego przez reprezentanta Włoch pozostawiało dużo do życzenia i zostało wyłapane przez skoncentrowanego Juana Musso. Pewne zachowanie Argentyńczyka.

2
50'

Napoli przeniosło się na połowę przeciwnika. Wymiana podań podopiecznych Gennaro Gattuso na obrzeżach pola karnego. Juan Musso umiejętnie dyrygował swoimi kompanami z bloku obronnego, a ci dopuścili wyłącznie do strzału z dystansu Lorenzo Insigne.

1
1
48'

Od rzutu rożnego Udinese Calcio. Przyjezdni długo przymierzali się do rozegrania stałego fragmentu gry, po czym przypadkowe wykonanie i beznadziejne dośrodkowanie zostało poskromione przez Napoli.

2
1
3
46'

Rozpoczęła się druga połowa na Stadio Diego Armando Maradona. Napoli prowadzi, ale jeszcze nie ma w kieszeni kompletu punktów. Udinese Calcio po strzeleniu gola kontaktowego postara się o przeprowadzenie kolejnego skutecznego ataku.

1
Czy Napoli powiększy prowadzenie po przerwie?
1
1
3
1
45'

Doliczona minuta.

1
1
3
2
43'

Tak Piotr Zieliński pomógł w strzeleniu gola Fabianowi Ruizowi.

1
1
7
2
41'

Gol! Strzelił Stefano Okaka. Asystował mu Rodrigo De Paul.

Udinese Calcio strzeliło gola kontaktowego i może jeszcze być interesująco w dalszej części meczu. Bardzo dobrze zachował się Stefano Okaka, który w polu karnym poradził sobie z Kostasem Manolasem, wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia i pozbawił Alexa Mereta czystego konta. Podopieczni Luci Gottego dali do zrozumienia, że również są w stanie niebezpiecznie zaatakować.

5
3
1
5
15
40'

Napoli schowało się na własnej połowie boiska i postanowiło sprawdzić, na co stać przeciwnika w ataku pozycyjnym. Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej części spotkania.

2
2
1
3
38'

Udinese Calcio ma problem z odpowiedzeniem niebezpiecznym atakiem po dwóch ciosach zadanych przez Piotra Zielińskiego oraz Fabiana Ruiza. Zebrette są w szoku i nie potrafią przetransportować piłki do ustawionego na desancie Roberto Pereyry oraz Stefano Okaki.

2
2
33'

Piotr Zieliński nie próżnuje w konfrontacji z byłym klubem.

10
3
1
1
31'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Piotr Zieliński.

Nie trzeba było długo czekać na kolejny wyrazisty akcent w grze Piotra Zielińskiego! Reprezentant Polski dorzucił asystę do niewiele wcześniej strzelonego gola. Podanie z bocznego sektora boiska przed pole karne, a tam był Fabian Ruiz. Hiszpan podniósł głowę i oddał techniczne uderzenie za kołnierz Juana Musso. Napoli na dwubramkowym prowadzeniu.

75
40
3
3
7
28'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Tak jest! Piotr Zieliński ponownie z golem. Brawa dla reprezentanta Polski. Wykonał on dobitkę strzału Victora Osimhena. Juan Musso był już na łopatkach, więc uderzenie było tylko dopełnieniem formalności. Napoli na prowadzeniu po odrobinę skomplikowanym początku meczu. Teraz gospodarze mają czego bronić w konfrontacji z Udinese Calcio.

124
61
12
5
6
26'

Przerwa w grze spowodowana urazem Fabiana Ruiza po zderzeniu ze Stefano Okaką. Hiszpan podniósł się z boiska, ale jeszcze nie ma stuprocentowej pewności, że będzie w stanie kontynuować rywalizację z przeciwnikami w biało-czarnych strojach.

1
1
1
3
2
24'

Roberto Pereyra dostał podanie na linii pola karnego. Brawurowa próba zawodnika ofensywnego Udinese Calcio i oceniając po efekcie, to odrobinę poniosła go fantazja. Futbolówka przeleciała wyraźnie poza lustrem bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

2
1
22'

Przybierają na sile rozegrania zespołu z Neapolu. Zabrakło zdecydowania przy oddaniu strzału i poradzili sobie skuteczni w działaniach obronnych podopieczni Luci Gottego.

1
1
1
1
16'

Na początek drugiego kwadransa uderzenie ostrzegawcze zawodnika Udinese Calcio. To Rodrigo De Paul sprawdził czujność Alexa Mereta. W odpowiedzi Victor Osimhen główkował ponad poprzeczką po odchodzącym dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego.

1
1
1
2
13'

Interwencja Elseida Hysaja, który nie pozwolił futbolówce przejść pod bramkę Alexa Mereta po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Udinese Calcio swoim wypadem nieśmiało odpowiedziało na serię ataków przeprowadzonych przez Napoli.

4
1
11'

Spektakularne niepowodzenie Giovanniego Di Lorenzo. Po dośrodkowaniu w pole karne Udinese Calcio było zgranie Victora Osimhena do nieobstawionego prawego defensora. Ten nie potrafił oddać celnego uderzenia z bliska do sieci. Pudło, które może się śnić w nocy.

1
1
1
4
7'

Szansa dla Napoli na zagrożenie przeciwnikom z rzutu wolnego. Wrzutka skierowana w kierunku wysokiego Amira Rrahmaniego, ale uratowali się przyjezdni. Jeszcze możliwość zdobycia prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak przed strzałem Victora Osimhena sędzia gwizdnął przewinienie Kostasa Manolasa na Rodrigo Becao.

2
1
1
5'

Akcja zespołu z Neapolu została przerwana w polu karnym przeciwnika przez skoncentrowanego Juana Musso. Gennaro Gattuso namawia swoich podopiecznych do bardziej żywiołowego poruszania się po połowie Udinese Calcio.

1
2
4
2'

Drużyny w klasycznych strojach. Napoli w błękitnych koszulkach i getrach oraz białych spodenkach, a Udinese Calcio w biało-czarnych trykotach. W rozegraniu futbolówki podopieczni Gennaro Gattuso, a przyjezdni rozstawieni pieczołowicie na swoich pozycjach w defensywie.