Serie A: klub Kamila Glika na prostej drodze do katastrofy

Konfrontacja w Benewencie miała ogromne znaczenie dla sytuacji na dole tabeli ligi włoskiej. Porażka 1:3 z Cagliari Calcio mocno ogranicza szansę klubu Kamila Glika na pozostanie w elicie.

radość piłkarzy Cagliari Calcio PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari Calcio
Pojedynek Benevento Calcio z Cagliari Calcio był drugim pod względem ważności wydarzeniem kolejki po meczu Juventus-Milan. Na Stadio Ciro Vigorito zmierzyły się drużyny sąsiadujące przy granicy strefy spadkowej. Minął nieco kwadrans i padły dwie bramki. Charalampos Lykogiannis ekspresowo dał prowadzenie klubowi z Sardynii. Nie trzeba było jednak czekać długo na odpowiedź Gianluci Lapaduli na 1:1.

Z dwójki Polaków na boisku był tylko Kamil Glik, a Sebastian Walukiewicz nie podnosi się z ławki rezerwowych Cagliari. Każda pomyłka którejkolwiek z defensyw mogła mieć wysoką cenę. W 40. minucie skóry gości ratował obroną nogami Alessio Cragno. Po przerwie pojawiło się nieco więcej ostrożności w działaniach kandydatów do spadku. Aż do 64. minuty, w której Leonardo Pavoletti przywrócił prowadzenie gościom. Na tego gola nie było już riposty, a wynik na 3:1 dla Cagliari ustalił w doliczonym czasie Joao Pedro.

Hellas Werona mierzył się na Stadio Marcantonio Bentegodi z Torino FC. Paweł Dawidowicz grał od początku w przeciwieństwie do Karola Linettego i w pierwszej połowie popisał się świetną interwencją na linii bramkowej. Obciążony żółtą kartką Dawidowicz nie wystąpił już po przerwie. Bez niego w szeregach Hellas nie utrzymał czystego konta. W 85. minucie Mergim Vojvoda dał prowadzenie Bykom i późniejszy gol Federico Dimarco zapewnił klubowi z Werony tylko remis 1:1.

Atalanta BC broniła drugiego miejsca w tabeli w prostym meczu z zespołem z drugiego bieguna ligi - przedostatnią Parmą. W 12. minucie Rusłan Malinowskyj przymierzył zza pola karnego w narożnik bramki i dał Neroblu prowadzenie 1:0. Komfortowo na Stadio Ennio Tardini poczuli się po drugim golu Matteo Pessiny w 52. minucie, a ostatecznie wygrali 5:2 w dużej mierze dzięki dubletowi Luisa Muriela.

US Sassuolo cały czas naciska na AS Romę w rywalizacji o grę w Lidze Konferencji. Po zwycięstwie 2:1 z Genoą CFC znalazło się w tabeli przed Giallorossimi. Nie minął kwadrans i Neroverdi prowadzili dzięki strzałowi Giacomo Raspadorego, a w 66. minucie przewagę podwyższył Domenico Berardi. Reprezentant Włoch nie traci rozpędu. Po trafieniu do bramki Mattii Perina jego statystyki to 16 goli oraz pięć asyst. Genoa odpowiedziała jednym golem w 85. minucie i na wyrównanie zabrało czasu.

35. kolejka Serie A:

Benevento Calcio - Cagliari Calcio 1:3 (1:1)

1:1 - Federico Dimarco 88'

Parma Calcio 1913 - Atalanta BC 2:5 (0:1)
2:5 - Aleksiej Mirańczuk 90'

Genoa CFC - US Sassuolo 1:2 (0:1) 0:1 - Giacomo Raspadori 14' 0:2 - Domenico Berardi 66' 1:2 - Davide Zappacosta 85'