Irlandia Północna
87' Milan Skriniar 117' Liam Boyce
Słowacja
17' Juraj Kucka 66' Ondrej Duda 110' Michal Duris 117' Marek Rodak
1:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Słowacja wygrała 2:1 i zagrała w finałach Euro 2020. W pierwszym meczu, 14 czerwca, zagra z Polską!

Jeszcze fruną tzw. lagi w pole karne. To jednak już chyba nic nie da.

Słowacy 90 sekund od finałów Euro 2020.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Evans uderzał głową z pięciu metrów. Jednak wprost w ręce Rodaka!

Słowacja. Schodzi: Albert Rusnak. Wchodzi: Norbert Gyomber.

Żółtą kartkę otrzymał Marek Rodak.

Żółtą kartkę otrzymał Liam Boyce.

Przed polem karnym z migreną leży jeden ze Słowaków. A na boisku coraz bardziej nerwowo.

Davis dośrodkował z rzutu wolnego, ale przewrócił się. To "kara" dla gospodarzy, którzy wcześniej nie oddali piłki Słowakom.

Satkę boli końcówka pleców. To rywal go "przytarł".

Słowacy spokojnie, czy tym razem nie spanikują? Coraz bardziej nerwowo na boisku.

Gol! Strzelił Michal Duris. Asystował mu Juraj Kucka. "Co to się stanęło". Jesteśmy w małym szoku. Kucka do Durisa ten podprowadził piłkę i strzałem z pola karnego w kierunku bliższego słupka trafił na 2:1. Tragicznie zachował się bramkarz. Słowacja dziesięć minut od finałów Euro!

Jak mawia klasyk: Zmęczeni i jedni, i drudzy. Dość wolne tempo gry. Jeśli ktoś się pomyli, wówczas może być ciekawie.

Sędzia rozpoczął 2. część dogrywki.

Słowacja. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Jan Gregus.

Piłkarze przy ławkach, a z głośników "We will rock you". Pamiętamy, wkrótce rocznica śmierći Fredd'ego Mercury'ego. To już 29 lat.

Przerwa. Zmiana stron i przed nami ostatni kwadrans.

Hamsik uderzył z pola karnego, ale wprost w bramkarza. Sędzia do 1. części dogrywki dołożył minutę.

Irlandia Północna. Schodzi: Patrick McNair. Wchodzi: Shane Ferguson.

Skurcze łapią graczy gospodarzy. Przed momentem na murawie leżał McNair.

Patrick McNair dośrodkował z rogu, piłkę wybił obrońcy. Po chwili strzelał Lafferty, Rodak spokojnie złapał futbolówkę.

Problemy Craig Cathcart. Konieczna będzie zmiana.

Hamsik dogrywał w pole karne, jednak nikt do piłki nie doszedł.

Słowacy po przejęciu piłki szanują ją, nie kwapią się do natarcia.

Irlandia Północna w ataku, Słowacy bronią się bardzo głęboko.

Rozpoczęliśmy dogrywkę!

Przerwa. Za moment spotkamy się ponownie. Przed nami dogrywka.

Słowacy bez koncepcji, chcą dotrwać do dogrywki. A co potem?

Sędzia doliczył 4 minuty.

Sprzed pola karnego uderzył Kyle Lafferty, piłka odbiła się od słupka! Cóż tam się dzieje!

Coraz więcej wskazuje na to, że czeka nas dogrywka.

Gol samobójczy! Milan Skriniar. A jednak nic nie wiemy! Prawą stroną w pole karne wpadł Patrick McNair, dogranie na piąty metr do własnej bramki wbił Skriniar. 1:1!

Co chwilę w polu karnym Słowaków dochodzi do zamieszania. Dramatycznie bronią się goście. Gol dla Irlandii Północnej wisi na włosku.

Słowacja. Schodzi: Ondrej Duda. Wchodzi: Samuel Mraz.

Słowacy murują bramkę, ale kontrą nie pogardzą. Zapowiada się nerwowa końcówka.

Patrik Hrosovsky płasko uderzył sprzed pola karnego. Niecelnie, ale czas płynie.

Duda zepsuł chorągiewkę, po chwili zaczął ją naprawiać. Kibice wściekli, a Słowacy zyskali kolejne sekundy.

Rodak wypiąstkował piłkę na przedpolu. Znowu zabrakło uderzenia.

Rozgrywali piłkę gospodarze na połowie Słowaków. Nie ma jednak kto zabrać na siebie ciężaru akcji.

Nie mają gospodarze koncepcji na zaskoczenie Słowaków. A czasu coraz mniej.

Pokazał się Duris. Rezerwowy przeprowadził groźną akcję, uderzenie jednak zostało zablokowane.

Żółtą kartkę otrzymał Ondrej Duda.

Irlandia Północna. Schodzi: Conor Washington. Wchodzi: Gavin Whyte.

Irlandia Północna. Schodzi: George Saville. Wchodzi: Jordan Thompson.

Słowacja. Schodzi: Robert Mak. Wchodzi: Michal Duris.

Kucka uderzył z dystansu, piłka minęła jednak bramkę.

W końcu akcja zakończona strzałem Słowaków. Uderzenie było niecelnie, dodatkowo wcześniej Pekarik był na spalonym.

Słowacy coraz pewniej. Goście już na połowie Irlandii Północnej. Brakuje jednak uderzeń,

Cały czas gra toczy się na połowie gości. Słowakom udało się oddalić grę od własnego pola karnego.

Kolejny odbiór piłki na połowie Słowaków. Washington z futbolówką w polu karnym. Miał sporo czasu i miejsca i czasu, przymierzył wprost w Rodaka.

Saville uderzył sprzed pola karnego, dwa metry obok słupka.

Wysoko atakują gości miejscowi, Słowacy mają spore problemy z wyjściem z okolic pola karnego.

Z ogromnymi problemami z opresji wyszli Słowacy. Irlandia Północna ruszyła do zdecydowanego ataku.

Wracamy do gry po przerwie!

Przerwa. Słowacja bliżej finałów Euro 2020, ale tutaj wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Sędzia doliczył minutę.

Kiks Lobotki, piłkę przejął McNair, ten jednak uderzając z ok. 17 metrów przestrzelił.

Nerwowo Rodak. Bramkarz wybił piłkę na aut.

Na strzał zdecydował się Dallas, piłka poszybowała daleko od celu.

Słowacy cofnęli się, wydaje się że niepotrzebnie. Goście mogą za to słono zapłacić.

Ostre starcie w środku pola. Ucierpieli piłkarze obu drużyn, ale po chwili pozbierali się z boiska.

Zamieszanie w okolicach linii pola karnego. Jednak zabrakło uderzenia, po chwili Słowacy przejęli piłkę.

Starają się atakować gospodarze. Ich dogrania w pole karne wyglądają groźnie, ale Słowacy cało wychodzą z opresji.

Dallas to twardy chłop i pozostał na boisku. W sumie racja, gra się nogą, a nie ręką. A że boli...

Mak płasko uderzył sprzed pola karnego, piłka otarła się o obrońcę i obok słupka wyszła na rzut rożny.

Słowacy spokojnie robią swoje. Na razie ich plan na mecz wypalił.

Dallas wrócił na boisko, po chwili został rzucony na boisko. Musiało boleć, ale zawodnik wciąż gra. Do zmiany jednak dojdzie.

Ucierpiał Dallas. Zawodnik gospodarzy uszkodził rękę. Ból jest spory.

Słowacja prowadzi, ale nie zamierza murować  bramki tylko szuka kolejnych goli.

Po dośrodkowaniu z rogu piłka spadła na trzecim metrze, nie miał kto jej wbić do siatki i Rodak złapał futbolówkę.

Niall McGinn dośrodkował z prawej strony, piłka omal nie wpadła za plecy Rodaka do bramki. Golkiper końcami palców na rzut rożny!

Starali się odpowiedzieć gospodarze. Sędzia jednak zatrzymał grę dopatrując się faulu w ataku.

Gol! Strzelił Juraj Kucka. Saville chciał zgrywać piłkę głową do obrońcy. Jednak tak podał, że Kicka przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam strzałem przy słupku pokonał bramkarza. 0:1!

Szarża Pekarika, w ostatnim momencie obrońca wybił piłkę!

Już policzyliśmy. Zgodnie z decyzją władz mecz obserwuje 1060 kibiców. I tylu właśnie jest. A na boisku coraz więcej do powiedzenia mają Słowacy.

Po niemrawym początku uaktywnili się Słowacy. Gospodarze muszą rozbijać próby przyjezdnych.

Pierwsza akcja Słowaków. Rusnak w polu karnym ograł obrońcę, ale uderzył ponad poprzeczką! Mogło być dużo groźniej!

Pierwszy korner dla Irlandii Północnej, piłkę jednak wybili obrońcy gości.

Na bramkę Słowaków sunie akcja za akcją. Gospodarze szybko chcą zrobić swoje.

Washington w polu karnym. Strzał niecelny, dodatkowo wcześniej był spalony.

Pierwsza akcja gospodarzy. Jednak dogranie z prawej strony przeciągnięte.

Hamsik rozpoczął mecz barażowy!

Za moment gramy, a na trybunach miło gościć kibiców. Ależ to dziwnie wygląda. Fani na stadionie. Kiedy na stałe wrócimy do tego co było kiedyś normą?

Mecz w Belfaście poprowadzi Felix Brych (Niemcy).

Która z drużyn awansuje do Euro?

Kto będzie rywalem Polaków w pierwszym meczu podczas Euro? Irlandia Północna czy Słowacja? Odpowiedź poznamy za kilka godzin!