Zakończony
SSC Napoli
90+5'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Juan Cuadrado.

W doliczonym czasie wyższość Juventusu potwierdził drugim golem reprezentant Hiszpanii! Po ostatnim ciosie Paolo Valeri już nawet nie miał zamiaru wznawiać rywalizacji. Akcja zespołowa przeprowadzona między zbyt brawurowo wysuniętymi do przodu zawodnikami z Neapolu, a piłka została skierowana do bramki przez Alvaro Moratę po podaniu Juana Cuadrado.

13
7
2
4
3
90+4'

Jeszcze jedna interwencja Wojciecha Szczęsnego w doliczonym czasie. Ponownie znakomite ustawienie bramkarza Juventusu na linii i jeszcze raz nie dał się pokonać strzałem Hirvinga Lozano. Meksykanin próbował wyrównać po podaniu Giovanniego Di Lorenzo.

4
2
2
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

1
1
2
3
89'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za ostre przewinienie.

5
4
10
3
6
84'
84'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Matteo Politano.

84'
80'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Lorenzo Insigne!

Miękkie, ale koszmarnie niecelne uderzenie Lorenzo Insigne z rzutu karnego. Miał on ogromną szansę na doprowadzenie do remisu po przewinieniu Westona McKenniego na Driesie Mertensie. Nie wykorzystał jej i Juventus niezmiennie na prowadzeniu!

18
11
5
9
16
79'

Będzie rzut karny dla Napoli.

7
4
2
2
3
78'

Sędziowie mogą zastanawiać się nad przyznaniem Napoli rzutu karnego za przewinienie Westona McKenniego na Driesie Mertensie.

4
1
1
2
5
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i trudno jest Napoli zmienić kunktatorski sposób grania prezentowany od początku meczu. Z kolei Juventus jest zbudowany swoim prowadzeniem i stara się jak najdłużej pozostawać w fazie ataku.

2
1
1
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Ronaldo za faul po stracie piłki.

3
3
2
72'
70'

Juventus pozostaje na połowie przeciwnika. Piłka trafiła do Dejana Kulusevskiego, którego uderzenie zostało przyblokowane. Korner dla Starej Damy i tym razem nie udało się przekuć go w gola.

1
5
67'
2
3
4
5
4
64'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Po płaskim dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo nerwowo interweniował Kostas Manolas, dlatego Juventus miał możliwość wykonania rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki niefortunnie zachował się Tiemoue Bakayoko. Po kiksie pomocnika Napoli blisko bramki znalazł się Cristiano Ronaldo i strzałem bez chwili zawahania pokonał Davida Ospinę. Bianconeri na prowadzeniu.

40
19
6
11
12
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie strzał zza pola karnego Cristiano Ronaldo. Piłka odbita od broniącego zawodnika Napoli wytraciła prędkość i jej przechwycenie nie było jakimkolwiek wyzwaniem dla Davida Ospiny.

1
1
1
1
58'

Cristiano Ronaldo uruchomił podaniem Federico Bernardeschiego. Jego dośrodkowania nie opanował Juan Cuadrado i akcja Juventusu nie została zakończona dobrym strzałem. Bianconeri musieli zadowolić się wrzutem z autu na połowie przeciwnika, ale to żaden łup.

1
1
1
56'

Cristiano Ronaldo wystartował do podania z głębi pola. Portugalczyk zamierzał skorzystać z zawahania Kostasa Manolasa oraz Davida Ospiny, jednak jego sytuacyjne strącenie piłki nie było celne. Po zderzeniu lidera Juventusu z bramkarzem Napoli przerwa spowodowana problemem zdrowotnym Kolumbijczyka.

1
3
54'

Pavel Nedved zdenerwował się w loży po kolejnym nieudanym ataku pozycyjnym Juventusu. Futbolówka została przechwycona przez Azzurrich, których akcja została zakończona zablokowanym strzałem Piotra Zielińskiego zza linii pola karnego.

1
3
1
50'

Przewinienie na rozpędzającym się Federico Bernardeschim. Zmiennik został powstrzymany przewinieniem. Wznowienie gry krótkim podaniem z rzutu wolnego i ekipa z Turynu ponownie w pieczołowitym rozegraniu.

1
46'

Pierwsza możliwość zmienienia wyniku w drugiej połowie. Nie minęła nawet minuta i Federico Bernardeschi miał szansę na wpakowanie futbolówki do bramki po dośrodkowaniu Westona McKenniego. Zatańczyła ona blisko linii i została tam powstrzymana przez Davida Ospinę.

1
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Reggio Emilia. Andrea Pirlo zdecydował się na wprowadzenie nowego skrzydłowego zamiast niewidocznego Federico Chiesy. W jedenastce Napoli na razie bez roszad personalnych, a niebawem przekonamy się, czy w strategii drużyn doszło do widocznych zmian.