Puchar Anglii: 1/16 finału
23 sty 2021 13:15
90+2'

Shane Long zabrał się za wykonanie kolejnego rzutu rożnego. Po jego podaniu strata Jamesa Warda-Prowse'a i Arsenal FC będzie mieć ostatnią możliwość przetransportowania piłki w pole karne Jana Bednarka.

2
1
90'

Doliczone trzy minuty.

1
88'

Southampton FC na połowie przeciwnika i jest to słuszne działanie w końcówce nerwowego meczu. Shane Long wypracował korner dla Świętych. Przez moment sędziowie zastanawiali się nad przyznaniem gospodarzom rzutu karnego, ale nie ma gwizdka.

1
85'

Southampton FC. Schodzi: Danny Ings. Wchodzi: Shane Long.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Ryan Bertrand za przewinienie na Nicolasie Pepe.

Southampton FC
1
82'

Rzut wolny dla Southampton na wysokości pola karnego przeciwnika. Edward Nketiah wybił piłkę po dośrodkowaniu. Trafiła ona jeszcze pod nogi Danny'ego Ingsa, którego uderzenie zza szesnastki zostało powstrzymane przez Bernda Leno.

80'

Arsenal posiada inicjatywę, a skromna przewaga na pozwala na ani moment rozprężenia gospodarzom. Zrobiło się groźnie w polu karnym Frasera Forstera, jednak uderzenie nie miało znaczenia z powodu wcześniejszego spalonego Nicolasa Pepe.

78'

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Dan N'Lundulu.

wchodzi Wchodzi
Dan N'Lundulu #40
schodzi Schodzi
76'

Nie było dotąd roszad personalnych w poprawnie funkcjonującej drużynie Southampton. Jej menedżer rozmawia już z pierwszym zawodnikiem, którego niebawem wprowadzi z ławki rezerwowych na boisko.

1
1
74'

Dyskusje między innymi w mediach społecznościowych spowodowała sytuacja z Kylem Walkerem-Petersem w polu karnym Southampton FC. Kilka powtórek zaprezentowanych przez realizatora transmisji pokazały, że był tam kontakt z ręką defensora. Nie ma jednak jedenastki dla Kanonierów.

1
68'

Z kolei uderzeń celnych Arsenalu już dwa. Przed momentem Fraser Forster poradził sobie z techniczną próbą. Niebezpiecznie Kanonierzy, których akcja mogła się podobać.

66'

Przyspieszenie na skrzydle w wykonaniu Theo Walcotta. Jego dośrodkowanie powinno być dokładniejsze. Sposobili się do oddania strzału ofensywni gospodarze, ale żadnemu z nich nie udało się tego zrobić. Dotąd 10 uderzeń Southampton FC, z których jedno celne.

1
1
1
64'

Ucieka czas zawodnikom z Londynu, ale jeszcze powinno być sporo możliwości na odwrócenie rezultatu. Na pewno Arsenal FC przejął inicjatywę, ale ostatnia jego akcja została podsumowana niedokładnym strzałem zza pola karnego Thomasa Parteya.

1
59'

Rob Holding wygarnął piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Poradził sobie z Janem Bednarkiem i wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia. Niezła szansa Arsenalu FC na wyrównanie, jednak zabrakło dokładności strzelcowi.

1
2
58'
56'

Żółtą kartkę otrzymał Jack Stephens za przewinienie na Nicolasie Pepe.

53'

Na pewno zdenerwował się Jan Bednarek, ponieważ sędzia pospieszył się z przyznaniem Kanonierom wrzutu z autu. Piłka została jeszcze strącona ręką przez Edwarda Nketiaha. Na szczęście rozstrzygnięcie bez wpływu na wynik.

50'

Danny Ings strzelił w słupek! Gospodarze powinni być zdenerwowani na swojego napastnika. Miał sporo miejsca w polu karnym, ale nie przymierzył idealnie. Futbolówka odbiła się jeszcze od pleców Bernda Leno, ale szczęśliwie dla Niemca nie wtoczyła się do siatki.

1
1
47'

Jan Bednarek przepychał się z Mohamedem Elnenym, ale nie doszedł do futbolówki wrzuconej w pole karne Arsenalu z rzutu wolnego. Zrobił to natomiast Bernd Leno.

46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji na St. Mary's Stadium. Menedżerowie nie zdecydowali się na przeprowadzenie jakiejkolwiek roszady personalnej w przerwie. Szczególnie w przypadku Southampton FC nie powinno to dziwić, ponieważ gospodarze prezentowali się lepiej przed zejściem do szatni.

2
45'

Doliczona minuta.

44'

Nicolas Pepe popełnił przewinienie na Ryanie Bertrandzie blisko własnego pola karnego. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się James Ward-Prowse. Jego uderzenie okazało się niedokładne.

1
40'

Pozostało pięć minut rywalizacji w pierwszej połowie meczu. Arsenal FC co prawda kilkakrotnie postarał się o odrobienie strat, ale nie można sobie przypomnieć żadnego skomplikowanego strzału celnego. Na razie Fraser Forster nie ma pracowitego popołudnia.

1
36'

Nic nie wynikło z rzutu rożnego Southampton FC, a w odpowiedzi przetransportowanie piłki w pole karne gospodarzy. Nicolas Pepe próbował przymierzyć do bramki Frasera Forstera z kilkunastu metrów. Nie musiał interweniować golkiper, ponieważ blokował świetnie ustawiony Jan Bednarek.

2
1
34'

Rozegranie Świętych na obrzeżach pola karnego przyjezdnych. Zostało ono podsumowane płaskim uderzeniem przez Stuarta Armstronga. Odbita rykoszetem piłka przeturlała się w bezpiecznej odległości od bramki Bernda Leno. Jeszcze korner.

1
30'

Dwa kwadranse rywalizacji za zawodnikami oraz widzami. Nie ma na razie powodu do narzekania na poziom konfrontacji. Southampton FC jest konkretniejsze w działaniu, co zresztą ma odzwierciedlenie w wyniku.

1
1
28'

Arsenal FC musi zainteresować się żwawszym atakowaniem i odrobieniem strat. Jan Bednarek i spółka powinni być w najbliższych kilkunastu minutach poważniej przeegzaminowani. Warunkiem jest jednak nadanie szybszego tempa akcjom Kanonierów.

1
1
24'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Gabriel Magalhaes.

Southampton FC na prowadzeniu w meczu Pucharu Anglii. Futbolówka powędrowała dość topornie, ale efektywnie z lewego na prawe skrzydło, a tam znalazł się Kyle Walker-Peters. Płaskie wstrzelenie bocznego defensora powinno być zatrzymane przez Bernda Leno, ale Niemcowi pokrzyżował szyki Gabriel. Nadgorliwy defensor interweniował niefortunnie i wpakował gola samobójczego.

7
9
1
1
22'

Spokojniejszy fragment rywalizacji po minutach wypełnionych sytuacjami podbramkowymi. Jan Bednarek uczestniczy w wyprowadzeniu futbolówki, a przyjezdni z Londynu schowali się w tych okolicznościach w jedenastu na własnej połowie boiska.

1
19'

W ostatnich minutach najlepsza szansa na rozpoczęcia strzelania goli otworzyła się po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego. Piłka trafiła do osamotnionego zawodnika Arsenalu w polu karnym przeciwnika, a ten skiksował i szczęście, że nie zrobił sobie przy tym krzywdy.

1
14'

Rozpędzają się obie drużyny i nie brakuje szans na otwarcie wyniku. Akcja indywidualna Che Adamsa. Poradził sobie z Gabrielem, ale nie ominął płaskim uderzeniem Bernda Leno. Niemiec interweniował jedną ręką, a jego kompan z bloku obronnego uniemożliwił dobitkę.

1
13'

Podanie do Cedrica Soaresa, który ułożył sobie futbolówkę na stopie blisko pola karnego Southampton. Uderzenie bocznego defensora pozostawiało sporo do życzenia i nie poszybowało w bramkę Frasera Forstera.

1
10'

Premierowy korner dla podopiecznych Mikela Artety. Dośrodkowanie nie dotarło do żadnego zawodnika zdolnego do oddania strzału. Arsenal musi szukać innego sposobu na sprawdzenie uderzeniem Frasera Forstera.

8'

Początek rywalizacji ze wskazaniem na gospodarzy. Drużyna Jana Bednarka mogła zdobyć zaliczkę dzięki stałym fragmentom gry, ale zabrakło detali. Formacja z reprezentantem Polski jeszcze nie została poważnie przeegzaminowana.

2
1
1
1
5'

Kolejny stały fragment gry zdobyty przez Southampton FC i już naprawdę mocno zapachniało prowadzeniem gospodarzy. Prawie rewelacyjna próba dokręcenia piłki z rzutu rożnego do bramki. Ta kopnięta przez Jamesa Warda-Prowse'a odbiła się od poprzeczki! Bernd Leno interweniował rozpaczliwie, ale prawdopodobnie nie zdążyłby z reakcją.

1
1
1
3'

Bernd Leno uprzedził Jacka Stephensa i skutecznie interweniował na przedpolu. Nie pozwolił on żadnemu zawodnikowi Southampton FC na oddanie uderzenia z bliska po dograniu z rzutu wolnego.

2'

Gospodarze wyszli na boisko w czerwonych koszulkach z białym pasem, a także w czarnych spodenkach. Arsenal FC w granatowych strojach z różowymi elementami.

1
12:26

Jan Bednarek zagra od początku w Southampton.

4
5
03:02

Przygotowania zespołu z Londynu do meczu.

03:02

Sędzia: Peter Bankes

03:02

Arsenal FC również wygrał poprzednie spotkanie. Przeciwnikiem Kanonierów w Premier League było Newcastle United. Konfrontacja zakończyła się przekonującym wynikiem 3:0 po dwóch strzałach do bramki Pierre'a-Emericka Aubameyanga, a także jednemu Bukayo Saki.

03:02

Southampton chce ponownie wykorzystać atut własnego boiska.

03:02

Jan Bednarek przed zbliżającym się meczem.

03:02

Southampton poradziło sobie spokojnie z poprzednim przeciwnikiem.

03:02

W tym tygodniu Southampton FC rozegrało już spotkanie w Pucharze Anglii. Drużyna z St. Mary's Stadium odniosła zwycięstwo 2:0 z Shrewsbury. Objęła prowadzenie dzięki strzałowi Dana N'Lundulu na początku drugiego kwadransa, a jej wyższość potwierdził w końcówce James Ward-Prowse.

1
03:02

Przeciwnikiem Southampton FC w drodze do najlepszej "16" Pucharu Anglii będzie Arsenal FC. W tabeli Premier League kluby sąsiadują ze sobą. Dziewiąta drużyna Jana Bednarka ma dwa punkty przewagi nad zespołem z Londynu.