Klubowe Mistrzostwa Świata
08 lut 2021 19:00
90+2'

Jeszcze wymiana podań Bayernu Monachium. W doliczonym czasie pozostało dograć spotkanie. Manuel Neuer zachowa czyste konto w półfinale. Tak naprawdę nie został przeegzaminowany w pierwszym meczu w Katarze.

29
10
7
6
3
90'

Doliczone cztery minuty.

20
8
9
2
8
88'

Dublet Roberta Lewandowskiego. Można zbierać gratulacje!

47
17
3
4
7
85'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Leroy Sane.

Drugi gol Roberta Lewandowskiego! Polak przypieczętował awans Bayernu Monachium do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Zapomnieli o nim przeciwnicy i pozwolili na swobodne wepchnięcie futbolówki z metra do siatki po dograniu Leroya Sane. Niemiec przytomnie przelobował Mohameda El Shenawy'ego i ułatwił zadanie Robertowi. Polak goni lidera klasyfikacji strzelców przed bezpośrednim spotkaniem w decydującym meczu.

501
198
37
22
24
83'

Al Ahly Kair. Schodzi: Taher Mohamed. Wchodzi: Mohamed Sherif.

7
82'

Piłka ustawiona 10 metrów od pola karnego Al Ahly. Możliwość oddania uderzenia do bramki z rzutu wolnego. Leroy Sane oraz David Alaba nie przedarli się ze swoimi strzałami przez ciasno ustawionych w obronie przeciwników. Mohamed El Shenawy umiejętnie ustawił mur i później mógł się relaksować.

4
6
5
3
4
80'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku.

7
3
5
4
5
79'

Przed ostatnimi zmianami w Bayernie Monachium było nieudane rozegranie rzutu wolnego. Piłka została zebrana blisko pola karnego przez Jerome'a Boatenga, którego uderzenie na pożegnanie z półfinałem Klubowych Mistrzostw Świata było niedokładne.

2
2
2
3
7
78'
77'
5
4
8
4
4
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i szarżował w polu karnym przeciwnika Leroy Sane. Reprezentant Niemiec został powstrzymany wślizgiem i Bayern Monachium musi rozgrywać atak od nowa.

2
3
7
8
7
73'

Bez rewelacji Bayern Monachium w drugiej połowie. Hansi Flick nie wygląda na zachwyconego i trudno się temu dziwić. Jego podopieczni nie potrafili strzelić drugiego gola, kiedy były na to szanse, a ostatnio nawet tych okazji jest niewiele.

3
2
7
4
6
70'

Al Ahly Kair. Schodzi: Mohamed Magdi Kafsha. Wchodzi: Aliou Dieng.

1
69'

Al Ahly Kair. Schodzi: Mahmoud Kahraba. Wchodzi: Walter Bwalya.

Walter Bwalya #26
2
2
5
2
1
69'
69'

Al Ahly Kair. Schodzi: Hussein El Shahat. Wchodzi: Marwan Mohsen.

Hussein El Shahat #14
1
4
1
66'

Robert Lewandowski odczuł boleśnie starcie z przeciwnikiem. Polak kuleje, a sędzia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nawet nie przyznał Bayernowi Monachium rzutu wolnego.

5
6
11
12
29
64'

Podanie Roberta Lewandowskiego w pobliże bramki przeciwnika do Marca Roci. Futbolówka poturlała się po murawie w objęcia Mohameda El Shenawy'ego. Spokojna interwencja egipskiego bramkarza, ponieważ między Polakiem a Hiszpanem nie było idealnego porozumienia.

5
8
9
6
9
62'
19
5
8
7
5
60'

Godzina półfinału za zawodnikami. Kwadrans po przerwie to pierwszy, który z małym przymrużeniem oka można nazwać wyrównanym. Bayern Monachium niezmiennie atakuje groźniej od przeciwnika, ale Al Ahly zaczęło się odgryzać.

5
4
7
5
10
57'

Yasser Ibrahim w odpowiednim miejscu! Wprowadzony z ławki rezerwowych defensor zablokował uderzenie Kingsleya Comana. Jeszcze rzut rożny dla Bayernu Monachium, a po nim główkował w środek bramki Thomas Mueller.

1
1
7
5
4
55'

Bayern Monachium dostał co prawda umiarkowane, ale ostrzeżenie od przeciwnika. Podopieczni Hansiego Flicka zabrali się w tej sytuacji do rozgrywania piłki.

4
52'

Thomas Mueller przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika. Kopnięcie byłego reprezentanta Niemiec w kierunku bramki, ale zostało poskromione przez obrońcę z Egiptu. Robert Lewandowski domagał się dogrania od swojego najlepszego asystenta w klubie.

1
1
3
5
3
50'

Trybuny wypełnione kibicami w 10 procentach. Zrobiło się odrobinę głośniej na stadionie po żwawych atakach Al Ahly na początku drugiej połowy spotkania. Musieli popracować w obronie zawodnicy Bayernu Monachium.

7
5
5
4
6
49'

Drugie przewinienie w meczu Bayernu Monachium. Przesadził Marc Roca w konfrontacji blisko koła środkowego. Poszkodowany był Mohamed Magdi Kafsha.

6
3
5
2
6
48'

Rozegranie zespołu z Kairu. Piłka cyrkulowała całkiem zgrabnie między formalnymi gospodarzami, jednak dośrodkowanie zostało skierowane z lewego skrzydła prosto w rękawice Manuela Neuera.

5
4
6
2
46'

Gra została wznowiona. Mobilizowali się przed drugą połową zawodnicy Al Ahly, którzy postarają się o odrobienie strat. Dotąd nie byli niebezpieczni dla Bayernu Monachium, ale pozostają z nim w kontakcie.