Fortuna Puchar Polski: Ćwierćfinały
02 mar 2021 17:30
90+6'

Gol! Strzelił Erik Cikos.

Adam Danch interweniował niefortunnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a piłka trafiła do Erika Ciosa. Ten jeszcze poprawił wynik swoim uderzeniem.

Puszcza Niepołomice
9
6
2
6
10
90+4'

Gol! Strzelił Luis Valcarce.

To już katastrofa Puszczy Niepołomice. Luis Valcarce biegł i biegł i biegł zanim oddał miękkie uderzenie ponad Gabrielem Kobylakiem do siatki. Efektowny wynik.

21
9
2
2
90'

Doliczone pięć minut.

3
1
1
2
88'

Gol! Strzelił Marcus Vinicius da Silva.

Piłka raz jeszcze w bramce Puszczy Niepołomice i wiadomo już, która drużyna wystąpi w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Marcus Vinicius da Silva wykonał dobitkę uderzenia Mateusza Żebrowskiego obronionego przez Gabriela Kobylaka.

26
13
1
2
85'

Puszcza Niepołomice szuka sposobu na zredukowanie strat do przeciwnika. Arka Gdynia zajmuje się pilnowaniem prowadzenia w okolicach własnego pola karnego. Gospodarze mieli kilka sytuacji podbramkowych, jednak momentami szczęśliwie, momentami rozsądnie bronią się podopieczni Dariusza Marca.

4
2
1
80'

Gdynianie już blisko wywalczenia awansu.

7
4
1
79'

Marcus Vinicius da Silva powiększył prowadzenie Arki.

1
76'
75'

Piłka zatańczyła blisko linii bramkowej Arki Gdynia, ale nie wtoczyła się do siatki. Seria uderzeń Puszczy Niepołomice i podopieczni Dariusza Marca musieli ratować się w odrobinę rozpaczliwy sposób.

1
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Ślesicki za przewinienie na Mateuszu Wyjadłowskim.

Damian Ślesicki #28
Arka Gdynia
1
1
2
71'

Rośnie przewaga zespołu z północy Polski, który dużymi krokami przybliża się do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Marcus Vinicius da Silva niepewnie wykonał jedenastkę, ale ostatecznie pokonał swoim uderzeniem Gabriela Kobylaka. Była możliwość zatrzymania piłki, ale nie została wykorzystana.

25
9
2
1
4
69'

Rzut karny dla Arki Gdynia!

16
7
3
2
68'

Sędzia zastanawia się, oglądając powtórki, nad przyznaniem rzutu karnego gościom po starciu Longinusa Uwakwe z Harisem Memiciem.

5
2
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Górski za protestowanie po faulu Longinusa Uwakwe.

Sebastian Górski #19
2
1
63'

Arka Gdynia. Schodzi: Kacper Skóra. Wchodzi: Kamil Mazek.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Kacper Skóra #21
1
1
62'

Puszcza Niepołomice. Schodzi: Karol Knap. Wchodzi: Mateusz Wyjadłowski.

Karol Knap #20
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Hladik za przewinienie taktyczne.

Ivan Hladik #30
1
1
59'

Puszcza Niepołomice. Schodzi: Jewhen Radionow. Wchodzi: Szymon Kobusiński.

Szymon Kobusiński #21
1
53'

Gol! Strzelił Maciej Rosołek.

Arka Gdynia ponownie na prowadzeniu w konfrontacji z Puszczą Niepołomice. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Luisa Valcarce gospodarze mieli problem z wyekspediowaniem piłki. Spadła ona odrobinę przypadkowo pod nogami Macieja Rosołka, który wpakował ją z bliska do siatki.

33
16
1
3
4
50'

Przyblokowane dośrodkowanie Huberta Tomalskiego z prawego skrzydła. Piłka nie doleciała w środek pola karnego Arki Gdynia. Widać po gospodarzach, że uskrzydleni wyrównaniem starają się grać odważniej po powrocie z szatni na boisko.

2
48'

Po przewinieniu na Jewhenie Radionowie rzut wolny dla Puszczy Niepołomice w bocznym sektorze boiska. Piłka kopnięta przez Michała Mikołajczyka przeleciała do Ivana Hladika, którego uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

3
3
46'

Jedna zmiana personalna przed drugą połową spotkania. Trener Tomasz Tułacz zdecydował się na wprowadzenie Longinusa Uwakwe za obciążonego żółtym kartonikiem Konrada Stępnia. Piłka ponownie sunie po murawie w Niepołomicach.

1
1
komentarz

Arka Gdynia nie potrafiła zarządzać prowadzeniem.

2
1
1
1
komentarz

Marcin Stefanik doprowadził swoim strzałem do remisu.

6
2
1
2
Czy Arka Gdynia odzyska prowadzenie po przerwie?
3
1
1
1
45+2'

Gol! Strzelił Marcin Stefanik.

Dobre wykonanie rzutu karnego przez Marcina Stefanika. Kacper Krzepisz rzucił się w odpowiednim kierunku, ale nie dosięgnął futbolówki. Puszcza Niepołomice odrobinę niespodziewanie wyrównała klasycznym golem do szatni.

11
9
3
4
8
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Valcarce.

Rzut karny za przewinienie Luisa Valcarce na Eriku Cikosie!

6
4
5
4
6
45'

Doliczone dwie minuty.

1
3
1
43'

Rozgrzał się trener Tomasz Tułacz i postanowił pozbyć się kurtki. Jego podopieczni muszą w dalszej fazie meczu bardziej zdecydowanie zaatakować, jeżeli zamierzają pozbawić zaliczki Arkę Gdynia i odwrócić wynik podobnie jak w poprzednim starciu pucharowym przeciwko Lechii Gdańsk.

2
2
1
41'

Arka ma czego bronić w ćwierćfinale pucharu!

1
40'

Mateusz Żebrowski dał prowadzenie gdynianom!

3
2
1
2
37'

Gol! Strzelił Mateusz Żebrowski. Asystował mu Marcus Vinicius da Silva.

Arka Gdynia na prowadzeniu w Niepołomicach i jest to zasłużona zaliczka. Mateusz Żebrowski szarżował blisko linii pola karnego przeciwnika, a gospodarze byli niezdecydowani w obronie. Wreszcie błyskotliwy zawodnik wypracował sobie dostatecznie dużo miejsca, ułożył futbolówkę na lewej stopie i pokonał Gabriela Kobylaka technicznym strzałem. Finezyjne lądowanie piłki w siatce!

33'

Maciej Rosołek oddał uderzenie na bramkę gospodarzy, ale podobnie jak niedawna próba Mateusza Żebrowskiego, nie była ona żadnym wyzwaniem dla ustawionego między słupkami Gabriela Kobylaka.

2
2
1
1
2
32'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Tomalski za przewinienie na Marcusie Viniciusie da Silvie.

1
1
31'

Sebastian Górski dopadł do futbolówki w pobliżu bramki przeciwnika. Jeszcze wstrzelenie w kierunku centralnie ustawionego Jewhena Radionowa, któremu nie udało się pod naporem defensora skierować piłki w lustro bramki Kacpra Krzepisza.

1
1
29'

Erik Cikos nie dał się nabrać na zwody Luisa Valcarce. Próba uruchomienia dośrodkowaniem z lewego skrzydła Macieja Rosołka została zablokowana. Było w ostatnich minutach również uderzenie Mateusza Żebrowskiego, jednak fatalnej jakości i poleciało prosto w rękawice bramkarza niepołomiczan.

1
27'

Puszcza Niepołomice poradziła sobie w obronie, a akcja Arki Gdynia została przerwana przez dobrze ustawionego Marcina Stefanika. Podopieczni Tomasza Tułacza mają natomiast problem z odpowiedzeniem ciekawym atakiem.

2
1
1
25'

Przewinienie na prawej stronie boiska na rozpędzającym się Mateuszu Żebrowskim. Przyjezdni jakby zmienili ustawienie po zejściu z boiska Michała Marcjanika. W tyłach czterech defensorów, a na przykład sprowadzony z Kalisza zawodnik przesunął się na skrzydło.

2
1
2
1
1
22'

Arka Gdynia ponownie na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Możliwość zagrożenia Gabrielowi Kobylakowi dalekim wrzutem z autu. Poradzili sobie gospodarze, a Erik Cikos wyjaśnił krótkie zamieszanie dalekim wyekspediowaniem piłki z szesnastki.

2
1
1
18'

Jak na zawołanie, dobra szansa na pokonanie bramkarza Puszczy Niepołomice. Marcus Vinicius da Silva przyczaił się za plecami Macieja Rosołka oraz obrońców gospodarzy i oddał uderzenie z powietrza po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Futbolówka nie wylądowała wygodnie na stopie Brazylijczyka, który spudłował.

2
2
2
17'

Bez dogodnych sytuacji podbramkowych. Arka Gdynia była nieco aktywniejsza od przeciwnika na początku spotkania, jednak jej ataki poskutkowały wyłącznie wywalczeniem dwóch rzutów wolnych blisko pola karnego przeciwnika oraz jednego rzutu rożnego.

1
15'

Zmiana w zespole z Gdyni jest spowodowana urazem Michała Marcjanika. Trener Dariusz Marzec stracił podstawowego defensora i możliwość przeprowadzenia jednej korekty w dalszej części meczu.

1
1
1
2
14'
13'

Hubert Tomalski wygrał pojedynek z Marcusem Viniciusem da Silvą i kolejne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Arki Gdynia wyglądało katastrofalnie. Gospodarze kontrowali z wykorzystaniem szybkiego Sebastiana Górskiego, po którego płaskim dośrodkowaniu kompanom nie udało się wepchnąć piłki z bliska do siatki.

3
1
11'

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Stępień za ostre przewinienie kilka metrów od własnego pola karnego.

2
2
8'

Piłka w dłoniach Gabriela Kobylaka, który interweniował na przedpolu po przeciągniętym podaniu z drugiej linii w kierunku napastników Arki Gdynia. Po dobrej reakcji próba odpowiedzi Puszczy Niepołomice na początkowe ataki przeciwnika znad morza, jednak Kacper Krzepisz poradził sobie z dalekim wrzutem z autu.

1
4'

Szansa dla Arki Gdynia na zagrożenie gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Adam Deja uruchomił podaniem Mikołaja Łabojkę, a jego dośrodkowanie zostało poskromione przez odpowiednio ustawionych podopiecznych Tomasza Tułacza.

2'

Puszcza Niepołomice w roli gospodarza i w ciemnych strojach ze złotymi elementami. Arka Gdynia wyszła na boisko w klasycznych trykotach, czyli żółtych koszulkach, a także niebieskich spodenkach oraz getrach.

01:56

Arkowcy dostali się do ćwierćfinału dzięki wygranej z Górnikiem Łęczna.

1
1
2
1
01:56

W poprzedniej rundzie Fortuna Pucharu Polski drużyna z Gdyni odniosła zwycięstwo 2:1 na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna. Awans zapewnili swoimi uderzeniami do bramki Adam Deja oraz Michał Marcjanik. Trafienie Bartosza Śpiączki nic nie dało przyjezdnym z Lubelszczyzny.

1
1
01:44

Arka Gdynia rozpoczęła rundę wiosenną na zapleczu PKO Ekstraklasy zwycięstwem. Drużyna prowadzona przez Dariusza Marca pokonała 1:0 GKS 1962 Jastrzębie. Gola na wagę kompletu punktów strzelił Maciej Rosołek. Dla młodego napastnika było to pierwsze trafienie na wypożyczeniu z Legii Warszawa.

1
1
1
1
1
01:44

Arka Gdynia wygrała w piątek w lidze, a Puszcza Niepołomice zaliczyła falstart.

1
1
01:44

Drużynie z Niepołomic nie udała się pierwsza potyczka w rundzie wiosennej Fortuna I ligi. Nie poradziła sobie z zamykającym tabelę beniaminkiem Resovią. Jedynego gola w przegranym 1:2 meczu strzelił z rzutu karnego Jewhen Radionow.

1
1
01:44

Puszcza Niepołomice sprawiła w poprzedniej rundzie niespodziankę i odniosła zwycięstwo 3:1 z Lechią Gdańsk na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Drużyna z województwa małopolskiego poradziła sobie z przedstawicielem PKO Ekstraklasy, choć jako pierwsza straciła gola.

2
1
01:44

O pierwsze miejsce w półfinale Fortuna Pucharu Polski będą rywalizować Puszcza Niepołomice oraz Arka Gdynia. Gospodarzem konfrontacji pierwszoligowców będzie drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza.