Liga Mistrzów: Finał
29 maj 2021 21:00
90+7'

Piłka meczowa dla City! Mahrez strzelał z szesnastego metra, prawą nogą... zabrakło centymetrów, a piłka wpadłaby w okienko.

28
19
10
15
13
90+5'

Ruediger faulowany we własnym polu karnym. Coraz bliżej wygrania Ligi Mistrzów piłkarze Chelsea.

29
11
6
8
7
90+4'

Kante dał się sfaulować w okolicach linii środkowej. Kradną cenne sekundy zawodnicy z Londynu.

24
7
4
6
8
90+3'

Chelsea broni się całym zespołem właściwie we własnym polu karnym.

25
13
8
6
10
90'

Siedem minut doliczonych przez arbitra.

20
19
15
12
35
90'

Był w polu karnym Mahrez, zagranie do Fodena, ale ten został zablokowany przez Christensena.

3
4
3
2
2
90'

Ostatnia minuta podstawowego czasu gry w Porto. Manchester City w jednym z ostatnich ataków w tym meczu.

9
8
3
1
2
88'

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Jesus. Za bardzo ostre wejście w nogi Havertza.

Manchester City
11
7
9
3
9
87'

Wydawało się, że będzie rzut rożny dla City, ale sędzia uznał, że to Aguero jako ostatni dotykał piłki. Euforia wśród kibiców Chelsea po wskazaniu arbitra na piąty metr.

9
4
2
2
5
86'

Kolejna centra Walkera w "szesnastkę", ale nie zdołali zamknąć tej akcji ani Aguero, ani Foden...

4
9
3
7
5
85'

Szansa dla City, Aguero opanował piłkę w polu karnym, poszukał dośrodkowania w kierunku partnera, jednak przeczytał to zagranie Mendy i zażegnał niebezpieczeństwa.

11
2
2
4
6
83'

Narasta frustracja wśród piłkarzy Guardioli. Mnożą się faule. Robi się nerwowo.

9
11
4
6
9
82'

Chelsea miała rzut wolny, ale wybronili się zawodnicy City. Po chwili zza pola karnego uderzał jeszcze Jorginho, ale wyraźnie się pomylił.

2
3
2
5
3
80'
8
4
2
1
1
78'

Rozpaczliwie wybijają piłkę zawodnicy Chelsea. Rośnie przewaga City.

13
3
2
1
3
77'

Dośrodkowanie Walkera i będzie rzut rożny dla City.

3
2
3
1
3
77'
12
4
4
3
2
76'

Zaskakujący strzał Mounta z dystansu... obok słupka.

2
2
4
1
3
Kwadrans do końca. Czy Manchester City doprowadzi do remisu?
4
3
3
2
2
74'

A teraz w ataku City. Podanie do Sterlinga, ten dogonił piłkę tuż przed linią końcową, zagrał w pole karne, jednak żaden z partnerów nie trafił w piłkę.

4
4
4
3
5
73'

Ależ mieli okazję piłkarze Chelsea. To powinno być 2:0! Znakomicie rozprowadzony kontratak, Havertz zagrał w pole karne do rezerwowego Pulisicia, ale ten w idealnej sytuacji strzelił obok słupka!

4
4
2
5
2
71'

Tymczasem Manchester City wciąż mozolnie buduje swoje akcje. Chelsea nastawiona jest na kontratak, ale w drugiej połowie Londyńczycy mieli niewiele szans.

1
2
1
1
1
70'

Azpilicueta ucierpiał w jednym ze starć. Zderzył się kolanami z rywalem. Konieczna była przerwa w grze.

1
2
1
1
1
68'

Azpilicueta ratuje Chelsea i w ostatniej chwili wybija piłkę po dośrodkowaniu Mahreza. Gdyby nie Hiszpan, stojący obok Mahrez miałby przed sobą pustą bramkę.

5
2
2
2
2
66'
65'

Atak pozycyjny ekipy z Manchesteru, ale niewiele z tego wynika. Chelsea w dalszym ciągu dobrze się broni.

3
3
2
2
2
64'
1
1
1
1
4
61'

Bardzo niecelny strzał Fodena z narożnika pola karnego.

5
1
1
1
1
61'

Znamy decyzję VAR - nie ma rzutu karnego.

13
5
1
1
9
61'

Sędzia pokazał, że nie było zagrania ręką, ale sytuacja jest analizowana na wozie VAR.

9
4
3
2
6
60'

Zawodnicy City domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego za zawodników Chelsea.

6
1
1
2
7
60'
58'

Niezbyt ciekawie wygląda sytuacja de Bruyne. Belg cały czas jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

1
1
3
4
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger.

2
1
1
1
2
56'

Zderzenie Ruedigera i de Bruyne. Obaj zawodnicy nie podnoszą się z murawy.

1
1
2
1
2
55'

Dośrodkowanie Chilwella z rzutu wolnego, ale po raz kolejny nie udało się zaskoczyć defensywy City.

1
1
2
2
2
53'

Atak pozycyjny Chelsea, jednak na spalonym złapany został Werner.

1
1
1
2
2
52'

Kante świetnym wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego de Bruyne.

2
1
1
1
2
51'

Manchester City zdecydowanie przycisnął na początku drugiej połowy, ale brakuje konkretów w polu karnym Chelsea.

3
2
2
1
1
49'

Dośrodkowanie Walkera z prawej strony, ale dobrze na piątym metrze interweniował Mendy.

1
1
1
1
1
48'

Po dośrodkowaniu Gundogana z rzutu wolnego piłkę wybił Kante.

1
1
1
2
1
46'

Zaczynamy drugą część spotkania w Porto!

20:58

Moment, w którym kibice Chelsea oszaleli z radości...

7
6
2
3
3
45+3'

Ostatnia minuta w pierwszej połowie. Chelsea kontroluje wydarzenia na boisku.

5
2
5
2
2
45+2'

Werner zmarnował kolejną sytuację. Dobrze przyjął piłkę w polu karnym, jednak nieczysto uderzył i nie trafił nawet w boczną siatkę.

1
2
1
45'

Minimum trzy minuty doliczone przez sędziego.

3
4
1
42'

Gol! Strzelił Kai Havertz. Asystował mu Mason Mount.

Ależ prostopadłe podanie Mounta. Po ziemi, na kilkadziesiąt metrów, idealnie, w tempo. Havertz wyszedł na czystą pozycję, minął Edersona i wpakował piłkę do pustej bramki. Chelsea na prowadzeniu!

101
61
20
15
24
42'

Chelsea stara się dłużej utrzymać przy piłce.

6
2
2
3
5
40'

Kolejne podanie w pole karne do Wernera, ten mógł uderzać bez przyjęcia, ale zabrakło mu pewności siebie. Niemiec próbował jeszcze odgrywać piłkę do kolegi z drużyny, jednak dobrze interweniowali rywale.

1
1
2
6
3
39'
38'

Thiago Silva nie da rady dokończyć meczu. Konieczna będzie zmiana. Łzy Brazyliczyka.

2
1
5
6
38'

W odpowiedzi akcja Mahreza... strzał z ostrego kąta, ale pewnie broni Mendy.

3
3
1
2
1
37'

Kante rozprowadził kontratak Chelsea, zagrał do Havertza, ale ten pogubił się w polu karnym i nie oddał nawet strzału.

1
3
1
1
1
35'

A tymczasem jakiegoś urazu doznał Thiago Silva. Nie wiadomo czy Brazylijczyk będzie w stanie kontynuować grę.

2
1
6
1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Ilkay Gundogan. Za dość ostry faul na Mouncie.

6
3
1
31'

City wyraźnie się przebudziło po paru minutach dominacji Chelsea. Teraz to zawodnicy z Manchesteru nadają ton rywalizacji.

3
2
2
3
30'

Jakimś cudem przedarł się prawą stroną Walker, zagrał płasko w pole karne, jednak nie doszedł do piłki Mahrez. Po chwili jeszcze z narożnika pola karnego strzelał Sterling, ale został zablokowany przez Azpilicuetę.

1
2
28'

W niewykorzystanych szansach mamy 1:1. Foden miał piłkę na nodze po podaniu de Bruyne, ale jak spod ziemi wyrósł Ruediger i zdołał zablokować strzał Anglika.

4
1
3
27'

Nieudana szarża Sterlinga lewą stroną. Świetnie w destrukcji James.

26'

Dośrodkowanie Jamesa z rzutu wolnego, ale po raz kolejny dobrze defensywa City.

1
1
24'

Sterling walczył z Jamesem, ale upadł i przypadkowo dotknął piłkę ręką. Sędzia nie odgwizdał faulu, a zagranie ręką Sterlinga.

3
3
2
2
23'

Stones w ostatniej chwili wybija piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

3
2
22'

Płaskie dośrodkowanie Chilwella, ale wybijają piłkę obrońcy City.

1
21'

Na spalonym de Bruyne po zagraniu Sterlinga.

2
1
20'

Znakomite zorganizowana jest w defensywie drużyna Thomasa Tuchela. City ma problem, by cokolwiek wskórać.

3
2
1
2
1
19'

City stara się przejąć kontrolę nad meczem, ale ma trudności z przedostaniem się w okolice pola karnego Chelsea.

6
4
2
3
4
17'

Dośrodkowanie Chilwella w pole karne i Kante wygrał pojedynek powietrzny z dwójką obrońców City, ale Francuz główkował nad bramką.

1
1
3
1
2
17'

Coraz lepiej wygląda zespół Chelsea w środkowej strefie boiska. Manchester City jest w coraz większych tarapatach.

2
15'

Chelsea miała jeszcze rzut rożny, ale Ederson ze spokojem złapał piłkę zagraną przez Jamesa.

1
15'

Jeszcze jedna akcja ekipy z Londynu, podanie w pole karne do Wernera, ale ten strzela tylko w boczną siatkę!

1
1
2
2
14'

Co za okazja dla Chelsea! Werner miał mnóstwo miejsca w polu karnym, ale uderzył za lekko i Ederson nie miał żadnych problemów z interwencją.

2
2
2
3
1
13'

Długie podanie w kierunku Chilwella, ale ten nie przypilnował linii spalonego.

1
1
1
1
12'

Była szansa na kontratak dla Chelsea, ale Gundogan taktycznie faulował Mounta. To mogła być żółta kartka dla zawodnika City, ale inaczej zinterpretował to sędzia Lahoz.

1
5
10'

W odpowiedzi szybki kontratak City, Sterling zagrywał płasko wzdłuż pola karnego, jednak świetnie spisali się obrońcy Chelsea.

4
1
1
2
10'

Znakomite płaskie zagranie z lewej strony do Wernera, ale ten nie trafił w piłkę na piątym metrze!

1
2
1
3
3
8'

Thiago Silva faulowany we własnym polu karnym. Gra przerwana.

2
1
5
8'

Długie podanie do Sterlinga, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Mendym, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i zdążył interweniować obrońca. City ma jednak korner.

1
3
3
4
1
7'

Głęboko ustawiony cały zespół Chelsea. Manchester City wymienia sporo podań.

2
2
1
1
3
6'

Spokojny początek tego finału. Obie drużyny przede wszystkim nie chcą stracić gola. Nikt nie chce zaryzykować.

1
4
5'

Dobrze widzieć stadion zapełniony kibicami. Atmosfera jest kapitalna.

2
2
1
1
4'

Przedzierał się prawą stroną Werner, zagrał do Havertza, ale ten nie znalazł sobie miejsca do oddania strzału. Dobrze zachowała się defensywa City.

4
1
3
1
2
2'

Tak jak można było się spodziewać, od początku dłużej w posiadaniu piłki zawodnicy z Manchesteru. Chelsea nastawiona na kontrę.