PKO Ekstraklasa: 14. kolejka
06 lis 2021 17:30
90+4'

Gol! Strzelił Marco Terrazzino.

Oszaleli kibice w Gdańsku! Fenomenalny gol Terrazzino daje wygraną Lechii! Piłka wpadła w samo okienko bramki!

Lechia Gdańsk
86
34
7
11
17
90+4'

Zablokowane uderzenie Diabate z dwudziestego metra.

1
1
2
4
90+1'

Płaski strzał Kryeziu zza pola karnego, jednak pewnie broni Hładun. Nie miał prawa popełnić błędu w tej sytuacji.

2
3
1
1
4
90'

Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

8
1
1
2
3
90'

Niecelny strzał głową Flavio Paixao po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
1
2
6
90'

Zagłębie zepchnięte do głębokiej defensywy. Lechia szuka kolejnego gola.

7
5
2
87'

Miękkie dośrodkowanie Durmusa, ale Diabate nie miał z czego uderzyć. Oddał lekki strzał w kierunku bramki i pewnie interweniował Hładun.

2
1
6
85'

Co za rajd Diabate. Zaimponował szybkością. Finalnie upadł w polu karnym, domagali się odgwizdania tego gospodarze, jednak sędzia uznał, że było czysto.

1
3
6
84'

Gol! Strzelił Marco Terrazzino. Asystował mu Mateusz Żukowski.

Lechia przycisnęła i doczekała się wyrównania! Durmus do Żukowskiego, który ruszył na obieg, ten zagrał płasko wzdłuż pola karnego, a Terrazzino precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

45
20
4
8
10
83'

Żółtą kartkę otrzymał Oliwier Sławiński.

KGHM Zagłębie Lubin
3
3
1
81'

Poręba bardzo niecelnym strzałem zwieńczył groźną kontrę Zagłębia.

2
2
79'

Bardzo dobre dogranie Żukowskiego, jednak piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym. Najbliżej trafienia był Diabate, ale nie dał rady.

1
1
4
77'

Kolejna próba Durmusa, tym razem szukał strzału bez przyjęcia z szesnastu metrów, ale ponownie zabrakło mu precyzji.

2
74'

Dośrodkowanie Durmusa, idealne, prosto na głowę Flavio Paixao, ale ten nie trafił czysto w piłkę i uderzył nad poprzeczką.

1
3
4
3
74'
74'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Hładun.

2
2
1
2
73'

Hładun nie spieszy się ze wznowieniem gry. Popędza go arbiter.

1
72'

Piłka w kierunku Flavio Paixao, ten jednak staranował dwóch obrońców i bramkarza w polu karnym rywala.

2
1
1
71'

Dwa nieudane rzuty rożne Lechii z rzędu.

1
1
2
2
70'

Po rzucie wolnym Pietrzaka, piłkę głową wybili obrońcy z Lubina.

1
1
67'

Lechia gra nerwowo, z kolei Zagłębie na spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

3
2
1
2
66'

Durmus miał trochę miejsca z prawej strony, jednak kolejny dziś raz nie popisał się przy dośrodkowaniu. Hładun pozwolił, by piłka opuściła boisko.

1
1
1
1
62'

Goście rklamowali zagranie ręką piłkarza Lechii we własnym polu karnym. Sędzia na razie nie dopatrzył się przewinienia.

1
2
2
5
59'

Lechia wyraźnie przejęła inicjatywę. Zmiany ożywiły zespół Tomasza Kaczmarka. Zagłębie broni się bardzo głęboko.

8
6
1
1
2
57'

Pierwsza znakomita okazja Lechii w tym meczu! Gajos zagrał prostopadle do Terrazzino, ale ten przegrał pojedynek z Hładunem!

8
3
7
7
53'

Kolejna akcja gości, dośrodkowanie Poręby na dalszy słupek, ale źle trafił w piłkę głową Starzyński i uderzył obok bramki.

4
5
2
1
50'

Szysz nie trafia na pustą bramkę! Doskonałe dogranie Poręby z lewej strony i skrzydłowy Zagłębia fatalnie myli się na dalszym słupku!

9
7
1
2
6
49'

W dalszym ciągu gospodarze nie mają pomysłu na przedostanie się pod pole karne Zagłębia. Ci mądrze się bronią.

46'

Wrzutka Starzyńskiego z rzutu rożnego, ale piłka wyleciała poza pole karne. Zagłębie nie stworzyło zagrożenia.

3
1
46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

1
17:13

Piłkarze powoli wracają na murawę. Niedługo początek drugiej części spotkania.

1
45'

Pierwsza połowa potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

2
1
44'

Ależ strzał z rzutu wolnego oddał Gajos! Prawie tak jak w meczu z Legią, gdy strzelił pięknego gola, jednak tym razem zabrakło mu centymetrów.

4
6
1
3
43'

Żukowski miał dużo przestrzeni z prawej strony, popatrzył w pole karne, zobaczył, że tam nikogo nie ma i... wrzucił piłkę.

1
3
1
2
41'

Akcja Lechii. Dośrodkowanie Flavio Paixao, był w polu karnym Zwoliński, ale nie sięgnął piłki.

1
1
2
1
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Żubrowski. Za faul taktyczny.

3
1
2
1
38'

Co by nie mówić, spotkanie nie stoi na najwyższym poziomie. Oglądamy mnóstwo strat piłki, olbrzymią liczbę indywidualnych błędów, głównie po stronie Lechii.

2
2
1
5
35'

Kolejna próba gospodarzy. Durmus miał dużo miejsca z boku pola karnego, poszukał technicznego strzału na dalszy słupek, ale dość mocno się pomylił.

1
2
1
4
34'

Flavio Paixao strzelał z szesnastu metrów, ale został w ostatniej chwili zablokowany. Lepsze minuty Lechii.

2
1
2
1
32'

Żukowski z impetem wbiegł w pole karne, oddał mocny strzał z ostrego kąta, ale nie popełnił błędu Hładun, choć na moment uciekła mu piłka z rąk.

5
1
2
31'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym, jednak ostatecznie wybronili się goście.

2
1
3
1
2
29'

Fatalne zachowanie Zwolińskiego. Lechia wyszła z akcją dwóch na jednego, ale napastnik Lechii przyjmował piłkę zamiast grać od razu do niepilnowanego Sezonienki.

4
1
2
3
27'

Ładny drybling Durmusa na prawym skrzydle, dośrodkowanie w pole karne, ale bardzo długo leciała piłka i bez problemu złapał ją na piątym metrze Hładun.

2
1
2
25'

Powalczył o piłkę Sezonienko, zagrał w pole karne do Zwolińskiego, ale ten się pogubił i nawet nie oddał strzału. A chyba lepszym wyborem byłoby podanie do niepilnowanego Kubickiego.

1
1
1
3
24'

Nieudany strzał Bartolewskiego zza pola karnego. Odważna próba, ale piłka przeleciała wyraźnie obok bramki.

2
22'

Dobre wrażenie sprawia dziś Zagłębie. Odcina Lechię od jakiejkolwiek gry ofensywnej. Goście mają to spotkanie pod pełną kontrolą.

2
1
1
19'

Nerwowo w drużynie gospodarzy. Lechia nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika.

2
1
1
4
18'

Kolejna strata Lechii w środkowej strefie boiska i Zagłębie ruszyło z kontrą. Kończył atak mocnym strzałem z szesnastu metrów Starzyński, ale efektownie wybił piłkę Kuciak!

8
5
1
3
3
15'

Gwizdy z trybun. Gra Lechii w pierwszych minutach nie podoba się nielicznie zgromadzonym na stadionie kibicom.

5
1
1
2
3
14'

Lechia chciała zaskoczyć rywala szybkim rozegraniem rzutu wolnego, ale najbardziej zaskoczony był Zwoliński, który nie zdążył uciec ze spalonego.

2
1
2
5
11'

Lechia miała rzut wolny, ale bardzo niedokładnym dośrodkowaniem popisał się Gajos. Piłka w rękach Hładuna.

1
3
10'

Zagłębie ma korzystny wynik i ustawiło się dość głęboko. Lechia próbuje grać w ataku pozycyjnym, a goście wyraźnie nastawili się teraz na kontrę.

2
8'

Koszmarna strata Lechii na własnej połowie i Zagłębie miało bardzo niebezpieczną kontrę. Zivec dostał dobre podanie, złamał akcję na prawą nogę, ale strzelił za lekko z dwudziestu metrów i Kuciak bez problemu złapał piłkę.

1
1
2
1
6'

Gol! Strzelił Filip Starzyński. Pewnie wykonany rzut karny przez kapitana Zagłębia.

31
19
5
8
14
5'

Zivec schodzi z boiska z pomocą sztabu medycznego.

2
1
3
1
2
4'

A tymczasem sędzia dyktuje rzut karny dla Zagłębia! Zivec faulowany przez Durmusa!

6
6
4
5
9
3'

Pierwsza ofensywna akcja Lechii, dobre dośrodkowanie Conrado z lewego skrzydła, ale nikt nie zaatakował piłki na bliższym słupku i została ona wybita przez obrońców gości.