Akcja Krykuna, łatwo ograł Steca na skrzydle, ale po chwili zacentrował prosto do rąk Kuciaka.

Minimum cztery minuty doliczone przez arbitra.

1
1
1
90'

Kubicki strzelił w poprzeczkę, ale na początku akcji był spalony. Chorągiewka sędziego w górze.

5
1
89'

Płaski, ale i bardzo lekki strzał Krykuna. Bez problemów broni Kuciak.

3
2
1
88'

Lechia spokojnie utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika. Górnik bez argumentów.

10
2
1
1
85'

Z dystansu strzelał Lokilo, piłka po rykoszecie opuściła boisko. Korner.

2
1
83'

Górnik Łęczna. Schodzi: Leandro. Wchodzi: Gerson.

1
1
1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Kryspin Szcześniak.

1
1
82'

Już widać, że Lechia złapała luz po golu na 2:0. Teraz przedzierał się środkiem pola Conrado, wbiegał w pole karne, ale został wytrącony z rytmu i upadł na murawę. Nie było faulu.

1
2
80'

Gajos w dogodnej sytuacji strzelił w słupek!

2
5
3
1
79'

Sędziowie jeszcze sprawdzali ewentualnego spalonego, ale bramka została zdobyta zgodnie z przepisami.

7
6
1
1
1
77'

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński.

I jakby na przekór Lechia strzela gola na 2:0! Pietrzak był w polu karnym, strzelił, piłka po rykoszecie spadła na głowę Zwolińskiego, który wepchnął ją do siatki z kilku centymetrów.

17
15
1
2
77'

Dośrodkowanie Pietrzaka z rzutu wolnego, po którym nad bramką główkował Gajos.

2
2
1
76'

Kwadrans do końca. Lechia kontroluje to spotkanie, choć jest bardzo nieskuteczna.

2
2
73'

Rzut rożny dla Górnika, ale faulowany był Kuciak. Gra przerwana.

1
4
4
1
73'
69'

Raz jeszcze spróbował Durmus, tym razem zza pola karnego. Lepiej to jednak przemilczeć. Kopnął w trybuny.

1
1
67'

Szybka akcja Lechii, Kałuziński wystawił piłkę Durmusowi, ten miał hektary wolnego miejsca w polu karnym, lecz fatalnie spudłował.

1
1
5
65'

Krykun dostał dobre podanie w polu karnym, opanował piłkę, ale fatalnie skiksował w momencie strzału.

1
64'

Miękka wrzutka z lewego skrzydła, strzelał głową gol, ale pewnie broni Kuciak.

5
3
1
60'

Do piłki podszedł Kałuziński, ale dość mocno się pomylił.

1
4
59'

Nalepa faulowany na 25. metrze od bramki Górnika. Doskonała okazja dla Lechii z rzutu wolnego.

2
3
1
57'

Fatalna strata gości na własnej połowie. Lechia szybko rozegrała akcję. Stec do Clemensa, ten w pole karne do Kubickiego, który jednak uderzył prosto w Gostomskiego. A mógł podawać.

1
3
55'

Co za kontratak Lechii. Wszystko wyglądało dobrze, wydawało się, że lada moment będzie okazja do podwyższenia wyniku, ale spowolnili wszystko gdańszczanie. Wreszcie dośrodkowanie Steca było kompletnie do nikogo.

2
5
1
52'

Durmus z rzutu rożnego, strzelał głową Zwoliński i ponownie dobrze w bramce spisał się Gostomski.

1
4
1
51'

Po dośrodkowaniu Serrano piłka całym obwodem przekroczyła linię końcową. Kolejna nieudana akcja Górnika.

1
50'

Bardzo niecelny strzał zza pola karnego oddał Serrano.

1
48'

Gospodarze mieli rzut wolny, lecz dośrodkowanie Durmusa nie było zbyt udane. Pewnie na piątym metrze zachował się Gostomski.

2
1
46'

Ależ szansa dla Górnika! Gol miał czystą pozycję w polu karnym, uderzył mocno, jednak ofiarną interwencją popisał się Tobers!

2
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Gdańsku!

1
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
komentarz

66 proc. posiadania piłki przez Lechię. Sześć strzałów celnych, parę ciekawych akcji. Brakuje tylko skuteczności, bo jednak prowadzenie gdańszczan mogło być bardziej okazałe.

2
1
komentarz

W końcówce pierwszej połowy Lechia strzeliła gola, na którego solidnie popracowała. Gospodarze prowadzą 1:0.

13
13
1
45+1'

Gol! Strzelił Christian Clemens. Asystował mu Jakub Kałuziński.

Doczekali się gospodarze! Fantastyczny rajd Kałuzińskiego. Trzymał piłkę krótko przy nodze, mijał kolejnych rywali jak tyczki, wreszcie wystawił futbolówkę niepilnowanemu Clemensowi, a ten mocnym uderzeniem z linii pola karnego dał Lechii prowadzenie!

26
23
1
4
45'

Sędzia doliczył minimum dwie minuty.

2
44'

Świetna akcja Lechii. Podania w tempo, od Terrazzino, przez Zwolińskiego, do Steca, jednak ten fatalnie pudłuje w dogodnej sytuacji!

1
2
3
3
1
43'

Clemens z rzutu rożnego, ale spokojnie wybijają piłkę goście.

1
4
42'

Najlepsza dziś szansa Lechii! Fantastyczna akcja Kałuzińskiego, dośrodkowanie idealne, na głowę Zwolińskiego, ale ten strzela z pięciu metrów prosto w Gostomskiego!

1
4
4
6
5
41'

Nie wykorzystali tego stałego fragmentu gry goście. Jeden z zawodników Górnika złapany na spalonym.

4
1
4
40'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. I rzut wolny dla Górnika dwa metry od narożnika pola karnego.

2
4
3
37'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Clemens.

4
5
4
36'

Durmus w standardowej dla siebie kiwce, ale dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia. Ponownie bez zarzutu na przedpolu Gostomski.

3
5
1
35'

Conrado opanował piłkę w polu karnym, został pchnięty przez rywala, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. I chyba miał rację.

1
1
6
4
34'

Wrzutka Dziwniela z rzutu rożnego, jednak nad bramką uderzał Śpiączka.

32'

Tu spokojnie mogło paść już parę bramek. W obu zespołach są olbrzymie dziury w defensywie, jednak zarówno Lechia, jak i Górnik popełniają koszmarne błędy w rozegraniu piłki.

1
3
1
29'

Nieźle zapowiadała się kontra Lechii, ale podanie Terrazzino w stronę Zwolińskiego było minimalnie za mocne. Dobrze na przedpolu Gostomski.

4
28'

Uderzenie Dziwniela z narożnika pola karnego blokują obrońcy Lechii.

4
1
26'

Było niebezpiecznie w polu karnym Górnika, bliski oddania strzału był Nalepa, lecz nie pozwolili mu na to rywale. Upadł na murawę obrońca Lechii, natomiast nie ma mowy o rzucie karnym.

1
4
1
26'

Ładna akcja Lechii. Kończył ją strzałem z obrębu pola karnego Conrado, ale nie trafił w bramkę. Był rykoszet i Lechia ma rzut rożny.

2
2
25'

Włączył się do akcji ofensywnej Goliński, ale jego dośrodkowanie w kierunku Śpiączki było niedokładne. Obrona Lechii nie popełniła błędu.

2
1
22'

Dośrodkowanie Durmusa z rzutu wolnego, ale bardzo niecelny strzał głową oddał Zwoliński.

1
4
21'

Serrano dostał siatkę od Conrado i ratował się faulem. Rzut wolny dla Lechii z bocznego sektora boiska.

20'

Brakuje płynności w grze obu drużyn. Momentami i Lechia i Górnik potrafią ładnie wyjść spod pressingu, ale po chwili następuje prosta strata piłki.

17'

Conrado zagrał jakby od niechcenia do Durmusa, ten ograł Szcześniaka na skrzydle i miał otwartą drogę do bramki, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia Turka.

1
2
16'

Kałuziński zebrał piłkę przed polem karnym, jednak strzelił za słabo. Uderzenie do statystyk. Broni Gostomski.

1
13'

Ponownie gospodarze. Z prawego skrzydła centrował Stec, doszedł do strzału głową Terrazino, jednak włożył w to zbyt mało siły i spokojnie broni Gostomski.

1
1
10'

Tym razem przed szansą Lechia! Uderzenie Kałuzińskiego z dwudziestu metrów pięknie broni Gostomski, poradził sobie też z dobitką Zwolińskiego, ale napastnik gospodarzy był na spalonym.

2
8'

Ależ to mogło zaskoczyć Kuciaka! Centrostrzał w wykonaniu Leandro, po którym piłka przeleciała tuż obok bramki!

1
1
1
1
7'

Pierwsza akcja Górnika w tym meczu i od razu było groźnie! Śpiączka dostał znakomite podanie w polu karnym, wyczekał, strzelił i... świetnie broni Kuciak!

3
1
1
1
5'

Świetna indywidualna akcja Conrado, zbiegł z piłką do środka, zagrał do pokazującego się w polu karnym Clemensa, ale ten został uprzedzony przez Leandro, a i tak był na pozycji spalonej.

1
2
3'

Długie podanie w kierunku Śpiączki, ale ten złapany na spalonym.

2'

Gąska faulowany na własnej połowie przez Nalepę. Nie kalkulował obrońca Lechii, przerwał w zarodku kontrę gości.

1
1'

Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika.

1
czas Start meczu
17:27

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

17:08

Przypomnijmy, że w Łęcznej to Lechia wygrała i to aż 4:0.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?