Krzysztof Kamiński efektowną paradą obronił uderzenie Ba Louy z ostrego kąta.

6
6
17
90+4'

Bezradna jest Wisła w doliczonym czasie. Nie potrafi nawet podejść pod bramkę poznaniaków.

35
13
2
4
6
90'

Doliczone 5 minut.

19
5
6
8
26
90'
90'
89'

Dobrze rozgrywa końcówkę Lech, trzymając piłkę z dala od własnej bramki.

14
5
5
2
8
87'

Po akcji Kownackiego, dość przypadkowo okazję do strzału z 10 metrów miał Adriel Ba Loua. Był jednak odchylony i huknął na wiwat, w trybuny.

5
9
1
14
3
84'

Zapachniało wyrównaniem! Po dośrodkowaniu Rzeźniczaka z prawej strony boiska, tuż obok słupka główkował Damian Michalski.

5
3
4
11
18
82'

Pedro Tiba miał czystą pozycję do strzału z ostrego kąta, zamiast tego niedokładnie dośrodkował i zepsuł akcję Lecha.

3
3
17
8
80'
78'

Z ostrego kąta próbował strzelać Jakub Kamiński, jednak piłka zeszła mu ze stopy i trafił w Amarala.

3
5
4
9
5
76'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kownacki. Zbyt ekspresyjnie zareagował na faul rywala.

2
1
4
4
11
76'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch. Faulowany Karlstrom.

Wisła Płock
6
4
3
2
2
76'

Na trybunach stadionu w Płocku pojawiło się 3105 kibiców.

4
6
8
1
2
73'
72'

Kontrolują póki co spotkanie poznaniacy. Wisła próbuje, ale w ofensywie wychodzi jej niewiele.

3
5
1
2
1
70'

Ostry faul Tomasika na Skórasiu. Obyło się jednak bez kartki.

1
4
2
5
12
66'
66'

Próbuje Wisła coś wskórać, jednak ma problem ze sforsowaniem dobrze zorganizowanej defensywy "Kolejorza".

5
3
1
1
62'

Krzysztof Kamiński zatrzymał uderzenie Skórasia. Lech słusznie wychodzi z założenia, że najlepszą obroną jest atak.

10
6
2
2
5
60'

Piotr Tomasik przesadził z mocą dośrodkowania z lewego skrzydła i żaden z jego kolegów nie miał szans tego zamknąć.

4
9
3
56'

Pedro Rebocho idealnie dośrodkował do Amarala, ten wbiegł w pole karne, ale jego płaski strzał był beznadziejny i bardzo niecelny.

8
3
3
3
9
55'

Pierwsze minuty drugiej połowy należą do Lecha, który szuka drugiej bramki.

14
10
2
7
52'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nad poprzeczką główkował Dawid Kownacki.

9
6
3
3
4
51'

Żółtą kartkę otrzymał Kristian Vallo. Faulowany Pereira.

Wisła Płock
4
4
2
1
49'

Płaska centra Skórasia z prawego skrzydła, jednak zabrakło wykończenia.

3
2
2
47'

Celnie, ale zbyt lekko z 16 metrów uderzył Joao Amaral i piłkę złapał Krzysztof Kamiński.

3
3
3
3
46'
46'

Początek drugiej połowy.

4
2
1
1
1
44'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Michał Skóraś.

1:0 dla Lecha! Milić uruchomił Skórasia, ten dośrodkował z lewego skrzydła do Kownackiego, a napastnik poznaniaków pokonał Kamińskiego uderzeniem z ostrego kąta.

74
45
14
3
14
42'

Zrobiło się groźnie w polu karnym Wisły, jednak sędzia przerwał grę, bo Dawid Kownacki centrował w nie już zza linii końcowej.

7
2
1
4
3
39'

Fatalnie z dystansu strzelił Dawid Kownacki. Płasko uderzona piłka minęła słupek w sporej odległości.

3
2
2
5
4
38'

Dwa dośrodkowania Skórasia z prawego skrzydła i jedno Pereiry. Każde groźne, ale z każdym poradzili sobie obrońcy Wisły.

6
2
1
2
3
37'

Goście poradzili sobie z groźnym dośrodkowaniem Szwocha z rzutu rożnego.

4
3
1
2
3
35'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Amaral. Faul taktyczny na Jorginho.

Lech Poznań
3
2
2
4
4
32'

Teraz odpowiedział Lech! Dawid Kownacki "wyciągnął" z bramki Kamińskiego, minął go i uderzył technicznie z narożnika boiska. Bramka była pusta, ale strzał wyraźnie niecelny.

5
5
2
3
5
31'

Z rzutu wolnego z 18 metrów płasko strzelił Mateusz Szwoch i po rękach Van der Harta trafił w zewnętrzną część słupka!

8
10
8
5
5
26'

Mecz się uspokoił. Wisła potrafi już odpowiadać na akcje "Kolejorza".

7
4
3
8
8
22'

Joao Amaral chybił strzałem z dystansu. Mógł jeszcze szukać podaniem Kownackiego. Lech przeważa, ale teraz stwarzanie sytuacji przychodzi mu z większym trudem niż w pierwszych minutach.

10
4
4
3
4
20'

Kiks Amarala przy próbie strzału z dystansu. Piłka nie poleciała w światło bramki.

6
5
2
7
17'

Poznaniacy zablokowali uderzenie Sekulskiego z 18 metrów. To była pierwsza taka okazja "Nafciarzy".

6
2
3
7
7
15'

Wisła nieco wyhamowała ofensywne natarcie poznaniaków. Przez kilka ostatnich minut gra toczyła się w środkowej strefie.

6
3
3
8
11'

Jakub Kamiński zablokowany przy próbie strzału z 13 metrów. Miażdżąca przewaga Lecha.

12
3
1
4
6
10'

Mocny strzał z dystansu Murawskiego i po palcach Kamińskiego piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

8
4
3
5
9'

Kapitalna okazja Lecha! Krzysztof Kamiński odbił piłkę po potężnej bombie Pedro Rebocho, jeszcze płasko dobijał Joao Amaral i chybił o centymetry!

6
5
3
3
6
7'

Po dalekim wykopie Van der Harta, Dawid Kownacki wyszedł na czystą pozycję, przerzucił piłkę nad Krzysztofem Kamińskim, jednak uciekła mu ona poza boisko i zabrakło strzału.

5
1
5
3
5'

Żółtą kartkę otrzymał Anton Krywociuk. Faulowany Skóraś.

Wisła Płock
11
3
1
1
3
4'

Przewaga Lecha w pierwszych minutach, ale Wisła nie panikuje. Stara się wybijać poznaniaków z rytmu.

5
3
1
4
2'

Płasko z dystansu uderzył Jesper Karlstrom. Niezła próba Szweda i piłkę na raty złapał Krzysztof Kamiński.