AS Saint-Etienne
18' Alpha Sissoko 23' Denis Bouanga 32' Ryad Boudebouz 35' Mahdi Camara 45' Timothee Kołodziejczak
Paris Saint-Germain
33' Juan Bernat 45+2' Marquinhos 79' Angel Di Maria 90+1' Marquinhos
1:3

Koniec.

Gol! Strzelił Marquinhos.

Jeszcze jedno trafienie w doliczonym czasie, które pieczętuje wyższość jedenastu gości nad dziesięcioma gospodarzami. Trzecia w spotkaniu asysta Lionela Messiego.

Doliczone cztery minuty.

Paris Saint-Germain. Schodzi: Neymar. Wchodzi: Eric Dina.

AS Saint-Etienne. Schodzi: Yvann Macon. Wchodzi: Jean-Philippe Krasso.

AS Saint-Etienne. Schodzi: Mahdi Camara. Wchodzi: Lucas Calodat.

Neymar zostanie zniesiony z boiska.

Przerwa w grze spowodowana urazem Neymara.

Gol! Strzelił Angel Di Maria. Asystował mu Lionel Messi.

Paris Saint-Germain na prowadzeniu. Ponownie trafia do bramki w kwadransie zamykającym spotkanie. Angel Di Maria miał dużo miejsca w polu karnym przeciwnika po podaniu Lionela Messiego i spokojnie pokonał Etienne'a Greena.

Jak dotąd trzech zawodników wymienił szkoleniowiec Saint-Etienne, a Mauricio Pochettino postanowił jedynie zastąpił Idrissę Gueye'a nowym pomocnikiem Leandro Paredesem. Publiczność pomaga gospodarzom w odpieraniu coraz to kolejnych ataków gości.

AS Saint-Etienne. Schodzi: Ryad Boudebouz. Wchodzi: Lucas Douath.

Pora na wymyślenie czegoś kreatywnego przez podopiecznych Mauricio Pochettino, ponieważ po energicznym rozpoczęciu drugiej połowy spotkania niewiele pozostało. Na dodatek goście są nieskuteczni. Lionel Messi miał za zadanie skierować piłkę do bramki odsłoniętej przez Etienne'a Greena, ale fatalnie spudłował.

Szansa dla gospodarzy na zagrożenie faworytowi z rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu Wahbiego Khazriego nie było uderzenia, ale nie było też odpowiednio zorganizowanego kontrataku Paris Saint-Germain.

Denis Bouanga próbował skompletować dublet. Gospodarze przeprowadzili zgrabny atak, a zakończył się on uderzeniem z dystansu prosto w odpowiednio ustawionego Gianluigiego Donnarummę.

Awanturka po prowokacjach Wahbiego Khazriego i Sergio Ramosa.

Od czasu do czasu dziesięciu gospodarzy stara się zagrozić Paris Saint-Germain. To musi podobać się publiczności na trybunach. Co prawda warunki do oglądania spotkania nie są komfortowe, ale piłkarze Saint-Etienne starają się odważną postawą rozgrzać kibiców.

Po przerwie Paris Saint-Germain ruszyło do ataku, żeby potwierdzić przewagę liczebną prowadzeniem. Niedawno wznowienie spotkania, a już kilkakrotnie poderwali się na połowie Saint-Etienne tacy piłkarze jak Kylian Mbappe oraz Angel Di Maria.

Pora na wznowienie meczu.

AS Saint-Etienne. Schodzi: Alpha Sissoko. Wchodzi: Harold Moukoudi.

AS Saint-Etienne. Schodzi: Adil Aouchiche. Wchodzi: Zaydou Youssouf.

Czy Paris Saint-Germain zdobędzie prowadzenie?

Paris Saint-Germain nie poszło za ciosem po energicznym początku spotkania i dopuściło do głosu przeciwnika. W 23. minucie niespodzianka na coraz mocniej zasypanym śniegiem stadionie stała się faktem. W pierwszym tempie gol Denisa Bouangi nie został uznany przez sędziego, ale po wideo weryfikacji Saint-Etienne mogło cieszyć się z objęcia prowadzenia 1:0. W doliczonym czasie PSG doprowadziło do remisu 1:1, już w rywalizacji jedenastu na dziesięciu.

Gol! Strzelił Marquinhos. Asystował mu Lionel Messi.

W doliczonym czasie Paris Saint-Germain doprowadziło do remisu. Wszystko posypało się osłabionym gospodarzom. Marquinhos strzelił w narożnik bramki po wrzutce Lionela Messiego z rzutu wolnego. Kompletna cisza na stadionie.

Doliczony czas.

Czerwoną kartkę otrzymał Timothee Kołodziejczak za faul na wychodzącym na czystą pozycję Kylianie Mbappe.

Etienne Green interweniuje znakomicie w ostatnich minutach. Dzięki bramkarzowi utrzymuje się skromne prowadzenie Saint-Etienne. Rozprawił się w sytuacji sam na sam z Kylianem Mbappe. Reprezentant Francji uderzył technicznie, ale przegrał pojedynek!

Pozostało jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Starają się zaatakować piłkarze Paris Saint-Germain, ale bardzo niewiele z tego wynika. Po przeciwnej stronie boiska brawurowa próba przelobowania Gianluigiego Donnarummy podjęta przez Wahbiego Khazriego.

Sypie śnieg i posypały się kartki.

Żółtą kartkę otrzymał Mahdi Camara za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Bernat za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Ryad Boudebouz za niesportowe zachowanie.

Konfrontacja rozgrywana w śnieżycy. Paris Saint-Germain musi zaangażować się w żwawsze rozgrywanie ataku pozycyjnego, ponieważ zbudowani prowadzeniem gospodarze przesuwają się zawsze na czas w defensywie.

Gra wznowiona i jest interesująco.

Gol! Strzelił Denis Bouanga.

Po wideo weryfikacji bramka Saint-Etienne została uznana. Szał radości na stadionie, ponieważ gospodarze są na prowadzeniu w rywalizacji z Paris Saint-Germain. Po ponowieniu wykonania rzutu rożnego Wahbi Khazri oraz Denis Bouanga rozmontowali defensywę przeciwnika.

Piłka coraz dłużej w posiadaniu zawodników Saint-Etienne. Wywalczyli oni dla siebie korner na skutek zablokowanego dośrodkowania Achrafa Hakimiego. Podniosła się wrzawa na trybunach, jednak po rozegraniu stałego fragmentu gry interweniował z powodzeniem Sergio Ramos.

Żółtą kartkę otrzymał Alpha Sissoko za faul na Neymarze.

Rozpoczął się już drugi kwadrans konfrontacji i niezmiennie bezbramkowo. Ostatnia akcja paryżan została podsumowana niedokładnym dośrodkowaniem Angela Di Marii. Piłka kopnięta przez Argentyńczyka przeleciała ponad głowami wszystkich zawodników zainteresowanych oddaniem uderzenia.

Próba zaszkodzenia paryżanom rozegraniem rzutu wolnego. Przeciągnięte dośrodkowanie zostało jednak odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Gianluigiego Donnarummę. W odpowiedzi niebezpieczna szarża Kyliana Mbappe, ale uratowali się w ostatnim momencie gospodarze.

Paris Saint-Germain szuka sposobu na ponowne skierowanie futbolówki do bramki, ale tym razem zgodnie z przepisami piłkarskimi. Gospodarze grają w zielonych strojach z białymi elementami i na razie są oni w nastawieniu delikatnie wyczekującym.

Piłka w bramce gospodarzy, ale nie ma gola. Ewidentny spalony Neymara w momencie podania od Lionela Messiego. Publiczność zachwycona faktem, że trafienie nie zostało uznane, ale miejscowi piłkarze dostali poważne ostrzeżenie od Paris Saint-Germain.

Początek rywalizacji. Wskazanie jej faworyta nie jest dużym wyzwaniem, ale Paris Saint-Germain musi mieć się na baczności. Gospodarze chcą sprawić niespodziankę, a podopieczni Mauricio Pochettino mieli już kilkakrotnie problemy w Ligue 1.

Sędzia: Jerome Brisard

Kolejnym przeciwnikiem Paris Saint-Germain będzie AS Saint-Etienne. Drużyna ze stolicy Francji przystąpiła do sezonu z oczywistym zadaniem - chce odzyskać panowanie w Ligue 1. Jak dotąd podopiecznym Mauricio Pochettino wiedzie się dobrze, ale niezmiennie muszą mieć się na baczności.