Borussia Dortmund. Schodzi: Marin Pongracić. Wchodzi: Mats Hummels.

schodzi Schodzi
Marin Pongracić #34
2
82'

Pozostało jeszcze trochę czasu do ostatniego gwizdka sędziego i po szalonym widowisku można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Była w ostatnich minutach możliwość doprowadzenia do remisu, jednak nie została wykorzystana przez dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Lucasa Alario.

1
80'

Erling Haaland z dubletem na koncie!

2
1
2
5
77'

Gol! Strzelił Erling Haaland.

Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Erling Haaland. Właśnie on wziął na siebie odpowiedzialność i swoim uderzeniem doprowadził do przełomu w szalonym pojedynku. Borussia Dortmund jest po raz pierwszy tego popołudnia na prowadzeniu.

12
4
1
3
16
74'

Żółtą kartkę otrzymał Odilon Kossounou za faul we własnym polu karnym.

Odilon Kossounou #6
2
1
1
71'

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro.

Z jednej strony pasjonujące, a z drugiej strony nużące. Jeszcze raz ta sama historia. Borussia Dortmund po raz trzeci pozbawiła prowadzenia Bayer 04 Leverkusen i doprowadziła do remisu. Raphael Guerreiro przymierzył idealnie ponad murem w okienko bramki. Trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego.

13
2
1
3
8
70'

Żółtą kartkę otrzymał Jeremie Frimpong za ostre przewinienie.

Jeremie Frimpong #30
70'

Borussia Dortmund rozwścieczona koniecznością ponownego odrabiania strat do przeciwnika. Mitchell Bakker miał możliwość doprowadzenia do remisu, ale jego próba pokonania Lukasa Hradeckiego okazała się nieskuteczna. Pozostało 20 minut podstawowego czasu i przyjezdni są w niewesołym położeniu.

1
2
65'

Erling Haaland stara się cokolwiek zdziałać na połowie przeciwnika, jest niebezpieczny dla dziurawej obrony gospodarzy. Reprezentant Norwegii strzelił już jednego gola, a asysta przy trafieniu Jude'a Bellinghama została anulowana.

2
63'

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Nadiem Amiri.

Paulinho #7
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Erling Haaland za ostre przewinienie.

3
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Florian Wirtz za ostre przewinienie.

1
1
1
58'

Strzelanina na stadionie Bayeru 04 Leverkusen, a to przecież nie musi być koniec mocnych wrażeń. Patrik Schick starał się w pojedynkę wymanewrować próbujących bronić przyjezdnych. Na reprezentanta Czech zadziałała siła złego na jednego.

2
55'

Gol! Strzelił Moussa Diaby.

Zabawa w Leverkusen trwa w najlepsze. W tym meczu kompletnie nikt nie broni. Bayer ponownie na prowadzeniu, tym razem Gregora Kobela pokonał swoim uderzeniem Moussa Diaby. Znalazł się on w odpowiednim miejscu pola karnego i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził na manowce zawodników Borussii Dortmund.

12
4
2
2
5
49'

Gol! Strzelił Julian Brandt. Asystował mu Erling Haaland.

Julian Brandt zrehabilitował się za niezdarne zachowania w pierwszej połowie meczu. Ten zawodnik zmarnował rewelacyjną sytuację podbramkową, a także popełnił błąd przed golem Patrika Schicka. Tym razem zrobił wszystko tak jak powinien i Borussia Dortmund po raz drugi w meczu doprowadziła do remisu. Tym razem zrobiło się 2:2.

14
5
2
2
5
46'

Pora na wznowienie rywalizacji.

2
1
1
komentarz

Borussia Dortmund musi gonić przeciwnika.

2
komentarz

Bayer 04 Leverkusen bliżej zdobycia kompletu punktów.

2
1
1
1
Czy Borussia Dortmund doprowadzi do remisu po przerwie?
2
1
komentarz

45+1'

Gol! Strzelił Patrik Schick. Asystował mu Florian Wirtz.

Nie zdobyli prowadzenie w pierwszej połowie przyjezdni, odzyskali je gospodarze. Wspominaliśmy o poprzedniej, jeszcze nieskutecznej próbie poprawienia wyniku przez Patrika Schicka. Tym razem reprezentantowi Czech nie zabrakło już niczego do przymierzenia do bramki. Florian Wirtz dołożył asystę do wcześniejszego trafienia.

15
6
1
5
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
39'

Borussia Dortmund poszła za ciosem i ponownie umieściła piłkę w bramce Lukasa Hradeckiego. Tym razem trafienie Jude'a Bellinghama po dograniu Erlinga Haalanda zostało anulowane z powodu wcześniejszego przewinienia. Nadal remis.

2
1
37'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Thomas Meunier.

Erling Haaland doprowadził do remisu 1:1. Ciekawych szarż Borussii Dortmund było coraz więcej i nareszcie znalazła ona sposób na umieszczenie piłki w bramce Lukasa Hradeckiego. Niezawodny Norweg zachował się jak przystało na klasowego napastnika po akcji Thomasa Meuniera.

10
5
1
8
14
33'

Kibice Bayeru 04 Leverkusen na razie zadowoleni.

2
1
30'

Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i niezmiennie bliżej zdobycia kompletu punktów jest Bayer 04 Leverkusen. Borussia Dortmund może natomiast cieszyć się faktem, że od czasu do czasu kreuje sytuacje podbramkowe i ma jeszcze dużo czasu na poprawienie rezultatu.

1
27'

Nie porozumieli się Erling Haaland z Marco Reusem, a starali się zagrozić przeciwnikom wymianą podań na obrzeżach pola karnego. Borussia Dortmund potrzebuje więcej dokładności.

1
1
24'

Pokazał się Patrik Schick, czyli jeden z najważniejszych piłkarzy rozegranych niedawno mistrzostw Europy. Kopnięta przez niego futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki Borussii Dortmund. Podwojona zaliczka byłaby już solidnym kapitałem Bayeru 04 Leverkusen.

1
1
1
20'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Meunier za ostre przewinienie.

4
1
18'

Przyjezdni mieli możliwość zaskoczenia przeciwnikom rozegraniem rzutu rożnego. Bezpośrednie dośrodkowanie, a na przedpolu z powodzeniem interweniował Lukas Hradecky. Po jego piąstkowaniu futbolówka znalazła się poza boiskiem.

1
1
1
1
1
16'

Kwadrans spotkania w Leverkusen za drużynami i zagotowało się pod obiema bramkami. Nikt nie kalkulował na początku spotkania, a podjęcie ryzyka opłaciło się na razie gospodarzom. To oni są na prowadzeniu po uderzeniu Floriana Wirtza.

2
1
1
12'

Była już jedna znakomita szansa na doprowadzenie do remisu, jednak nie wykorzystał jej Julian Brandt. Po podaniu Erlinga Haalanda był sam na sam z Lukasem Hradeckim i nie znalazł sposobu na wpakowanie piłki do bramki Bayeru 04 Leverkusen. Przysnęła poważnie defensywa gospodarzy i miała dużo szczęścia.

1
2
2
2
9'

Gol! Strzelił Florian Wirtz. Asystował mu Paulinho.

Zgodnie z przypuszczeniami nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku. Bayer 04 Leverkusen przetrwał początkowe ataki Borussii Dortmund i pokazał przeciwnikom, jak należy przeprowadzić skuteczne natarcie. Florian Wirtz dał prowadzenie Aptekarzom, a wcześniej nie popisał się Raphael Guerreiro w konfrontacji z Paulinho. Przyjezdni muszą gonić przeciwnika.

Asysta:
Paulinho #7
8
6
6
3
5'

Marco Reus wypracował rzut wolny na połowie przeciwnika dla Borussii Dortmund. Piłka wrzucona w pole karne Bayeru 04 Leverkusen trafiła na głowę dobrze ustawionego Manuela Akanjiego, jednak defensor nie oddał wymierzonego uderzenia. Tylko ostrzeżenie dla Lukasa Hradeckiego.

1
3'

Pozostało uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na premierowe sytuacje podbramkowe w meczu. Na razie widać pieczołowicie przygotowane ustawienia, a piłkarze są zdyscyplinowani na swoich pozycjach obronnych.

15:05

Sędzia: Daniel Siebert

02:04

2
02:04

Piłkarze Bayeru 04 Leverkusen w czasie przygotowań do meczu.

1
02:04

Borussia Dortmund ma w tabeli Bundesligi o punkt mniej niż Bayer 04 Leverkusen. Drużyna z Zagłębia Ruhry odniosła zwycięstwa 5:2 z Eintrachtem Frankfurt oraz 3:2 z Hoffenheim. Między tymi spotkaniami rozczarowała swoim występem we Fryburgu i została w tym mieście pokonana 1:2.

1
02:04

Przygotowania zawodników z Dortmundu do wznowienia rywalizacji w Bundeslidze.

1
02:04

Nastroje w Leverkusen dopisują po udanym otwarciu sezonu.

1
1
1
02:04

Bayer 04 Leverkusen jest jak dotąd niepokonany w Bundeslidze. Aptekarze zremisowali 1:1 na inaugurację z Unionem Berlin. Następnie odnieśli zwycięstwa 4:0 z Borussią M'gladbach oraz 4:1 z FC Augsburg. Przed nimi potyczka z uczestnikiem Ligi Mistrzów.

2
02:04

Erling Haaland nie zwolnił w przerwie reprezentacyjnej. Piłkę zabrał po strzeleniu hat-tricka Gibraltarowi.

1
02:04

Borussia Dortmund powraca do rywalizacji w Bundeslidze po przerwie reprezentacyjnej. Dotąd bilans zespołu to dwa zwycięstwa oraz porażka. O kolejne punkty powalczy na terenie wicelidera Bayeru 04 Leverkusen.