Bayer 04 Leverkusen
9' Florian Wirtz 45+1' Patrik Schick 55' Moussa Diaby 60' Florian Wirtz 70' Jeremie Frimpong 74' Odilon Kossounou 86' Moussa Diaby
Borussia Dortmund
20' Thomas Meunier 37' Erling Haaland 49' Julian Brandt 60' Erling Haaland 71' Raphael Guerreiro 77' Erling Haaland 90+2' Marius Wolf
3:4

Ogromne emocje w widowiskowym pojedynku. Borussia Dortmund trzy razy pozbawiała przeciwnika prowadzenia i doprowadzała do remisu zanim uderzeniem Erlinga Haalanda zapewniła sobie zwycięstwo 4:3. Aptekarze nie popisali się, nie potrafili zarządzać wynikiem, a ich obrona była jeszcze bardziej dziurawa niż ta przyjezdnych.

Żółtą kartkę otrzymał Marius Wolf za ostre przewinienie.

Doliczone sześć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Diaby za ostre przewinienie.

Borussia Dortmund. Schodzi: Marin Pongracić. Wchodzi: Mats Hummels.

Pozostało jeszcze trochę czasu do ostatniego gwizdka sędziego i po szalonym widowisku można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Była w ostatnich minutach możliwość doprowadzenia do remisu, jednak nie została wykorzystana przez dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Lucasa Alario.

Erling Haaland z dubletem na koncie!

Gol! Strzelił Erling Haaland.

Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Erling Haaland. Właśnie on wziął na siebie odpowiedzialność i swoim uderzeniem doprowadził do przełomu w szalonym pojedynku. Borussia Dortmund jest po raz pierwszy tego popołudnia na prowadzeniu.

Żółtą kartkę otrzymał Odilon Kossounou za faul we własnym polu karnym.

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro.

Z jednej strony pasjonujące, a z drugiej strony nużące. Jeszcze raz ta sama historia. Borussia Dortmund po raz trzeci pozbawiła prowadzenia Bayer 04 Leverkusen i doprowadziła do remisu. Raphael Guerreiro przymierzył idealnie ponad murem w okienko bramki. Trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego.

Żółtą kartkę otrzymał Jeremie Frimpong za ostre przewinienie.

Borussia Dortmund rozwścieczona koniecznością ponownego odrabiania strat do przeciwnika. Mitchell Bakker miał możliwość doprowadzenia do remisu, ale jego próba pokonania Lukasa Hradeckiego okazała się nieskuteczna. Pozostało 20 minut podstawowego czasu i przyjezdni są w niewesołym położeniu.

Erling Haaland stara się cokolwiek zdziałać na połowie przeciwnika, jest niebezpieczny dla dziurawej obrony gospodarzy. Reprezentant Norwegii strzelił już jednego gola, a asysta przy trafieniu Jude'a Bellinghama została anulowana.

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Nadiem Amiri.

Żółtą kartkę otrzymał Erling Haaland za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Florian Wirtz za ostre przewinienie.

Strzelanina na stadionie Bayeru 04 Leverkusen, a to przecież nie musi być koniec mocnych wrażeń. Patrik Schick starał się w pojedynkę wymanewrować próbujących bronić przyjezdnych. Na reprezentanta Czech zadziałała siła złego na jednego.

Gol! Strzelił Moussa Diaby.

Zabawa w Leverkusen trwa w najlepsze. W tym meczu kompletnie nikt nie broni. Bayer ponownie na prowadzeniu, tym razem Gregora Kobela pokonał swoim uderzeniem Moussa Diaby. Znalazł się on w odpowiednim miejscu pola karnego i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził na manowce zawodników Borussii Dortmund.

Gol! Strzelił Julian Brandt. Asystował mu Erling Haaland.

Julian Brandt zrehabilitował się za niezdarne zachowania w pierwszej połowie meczu. Ten zawodnik zmarnował rewelacyjną sytuację podbramkową, a także popełnił błąd przed golem Patrika Schicka. Tym razem zrobił wszystko tak jak powinien i Borussia Dortmund po raz drugi w meczu doprowadziła do remisu. Tym razem zrobiło się 2:2.

Pora na wznowienie rywalizacji.

Borussia Dortmund musi gonić przeciwnika.

Bayer 04 Leverkusen bliżej zdobycia kompletu punktów.

Czy Borussia Dortmund doprowadzi do remisu po przerwie?

Ten zestaw praktycznie nie zawodzi. Pierwsza połowa przyniosła trzy uderzenia do bramki przeciwnika, a to przecież nie musi być koniec wymiany ciosów. Bayer 04 Leverkusen jest na prowadzeniu 2:1 dzięki uderzeniom Floriana Wirtza oraz Erlinga Haalanda. Dla Borussii Dortmund przymierzył Erling Haaland.

Gol! Strzelił Patrik Schick. Asystował mu Florian Wirtz.

Nie zdobyli prowadzenie w pierwszej połowie przyjezdni, odzyskali je gospodarze. Wspominaliśmy o poprzedniej, jeszcze nieskutecznej próbie poprawienia wyniku przez Patrika Schicka. Tym razem reprezentantowi Czech nie zabrakło już niczego do przymierzenia do bramki. Florian Wirtz dołożył asystę do wcześniejszego trafienia.

Doliczone dwie minuty.

Borussia Dortmund poszła za ciosem i ponownie umieściła piłkę w bramce Lukasa Hradeckiego. Tym razem trafienie Jude'a Bellinghama po dograniu Erlinga Haalanda zostało anulowane z powodu wcześniejszego przewinienia. Nadal remis.

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Thomas Meunier.

Erling Haaland doprowadził do remisu 1:1. Ciekawych szarż Borussii Dortmund było coraz więcej i nareszcie znalazła ona sposób na umieszczenie piłki w bramce Lukasa Hradeckiego. Niezawodny Norweg zachował się jak przystało na klasowego napastnika po akcji Thomasa Meuniera.

Kibice Bayeru 04 Leverkusen na razie zadowoleni.

Dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i niezmiennie bliżej zdobycia kompletu punktów jest Bayer 04 Leverkusen. Borussia Dortmund może natomiast cieszyć się faktem, że od czasu do czasu kreuje sytuacje podbramkowe i ma jeszcze dużo czasu na poprawienie rezultatu.

Nie porozumieli się Erling Haaland z Marco Reusem, a starali się zagrozić przeciwnikom wymianą podań na obrzeżach pola karnego. Borussia Dortmund potrzebuje więcej dokładności.

Pokazał się Patrik Schick, czyli jeden z najważniejszych piłkarzy rozegranych niedawno mistrzostw Europy. Kopnięta przez niego futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki Borussii Dortmund. Podwojona zaliczka byłaby już solidnym kapitałem Bayeru 04 Leverkusen.

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Meunier za ostre przewinienie.

Przyjezdni mieli możliwość zaskoczenia przeciwnikom rozegraniem rzutu rożnego. Bezpośrednie dośrodkowanie, a na przedpolu z powodzeniem interweniował Lukas Hradecky. Po jego piąstkowaniu futbolówka znalazła się poza boiskiem.

Kwadrans spotkania w Leverkusen za drużynami i zagotowało się pod obiema bramkami. Nikt nie kalkulował na początku spotkania, a podjęcie ryzyka opłaciło się na razie gospodarzom. To oni są na prowadzeniu po uderzeniu Floriana Wirtza.

Była już jedna znakomita szansa na doprowadzenie do remisu, jednak nie wykorzystał jej Julian Brandt. Po podaniu Erlinga Haalanda był sam na sam z Lukasem Hradeckim i nie znalazł sposobu na wpakowanie piłki do bramki Bayeru 04 Leverkusen. Przysnęła poważnie defensywa gospodarzy i miała dużo szczęścia.

Gol! Strzelił Florian Wirtz. Asystował mu Paulinho.

Zgodnie z przypuszczeniami nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku. Bayer 04 Leverkusen przetrwał początkowe ataki Borussii Dortmund i pokazał przeciwnikom, jak należy przeprowadzić skuteczne natarcie. Florian Wirtz dał prowadzenie Aptekarzom, a wcześniej nie popisał się Raphael Guerreiro w konfrontacji z Paulinho. Przyjezdni muszą gonić przeciwnika.

Marco Reus wypracował rzut wolny na połowie przeciwnika dla Borussii Dortmund. Piłka wrzucona w pole karne Bayeru 04 Leverkusen trafiła na głowę dobrze ustawionego Manuela Akanjiego, jednak defensor nie oddał wymierzonego uderzenia. Tylko ostrzeżenie dla Lukasa Hradeckiego.

Pozostało uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na premierowe sytuacje podbramkowe w meczu. Na razie widać pieczołowicie przygotowane ustawienia, a piłkarze są zdyscyplinowani na swoich pozycjach obronnych.

Rozpoczęła się konfrontacja na stadionie Aptekarzy. Niepokonany od początku sezonu w Bundeslidze zespół z Leverkusen podejmuje przygotowującą się do pierwszego występu w edycji Ligi Mistrzów, Borussię Dortmund. W spotkaniach tych drużyn często dochodzi do kanonad.

Sędzia: Daniel Siebert

Piłkarze Bayeru 04 Leverkusen w czasie przygotowań do meczu.

Borussia Dortmund ma w tabeli Bundesligi o punkt mniej niż Bayer 04 Leverkusen. Drużyna z Zagłębia Ruhry odniosła zwycięstwa 5:2 z Eintrachtem Frankfurt oraz 3:2 z Hoffenheim. Między tymi spotkaniami rozczarowała swoim występem we Fryburgu i została w tym mieście pokonana 1:2.

Przygotowania zawodników z Dortmundu do wznowienia rywalizacji w Bundeslidze.

Nastroje w Leverkusen dopisują po udanym otwarciu sezonu.

Bayer 04 Leverkusen jest jak dotąd niepokonany w Bundeslidze. Aptekarze zremisowali 1:1 na inaugurację z Unionem Berlin. Następnie odnieśli zwycięstwa 4:0 z Borussią M'gladbach oraz 4:1 z FC Augsburg. Przed nimi potyczka z uczestnikiem Ligi Mistrzów.

Erling Haaland nie zwolnił w przerwie reprezentacyjnej. Piłkę zabrał po strzeleniu hat-tricka Gibraltarowi.

Borussia Dortmund powraca do rywalizacji w Bundeslidze po przerwie reprezentacyjnej. Dotąd bilans zespołu to dwa zwycięstwa oraz porażka. O kolejne punkty powalczy na terenie wicelidera Bayeru 04 Leverkusen.