Widzew Łódź
12' Karol Danielak 19' Michał Grudniewski 40' Karol Danielak 64' Paweł Tomczyk
Sandecja Nowy Sącz
25' Sebastian Rudol 51' Dawid Błanik 72' Michał Walski 83' Maissa Fall 90' Maissa Fall
3:0

Bardzo obiecujące otwarcie sezonu w wykonaniu Widzewa Łódź. Początek spotkania był jeszcze w miarę wyrównany, ale z czasem zarysowała się przewaga umiejętności gospodarzy. W pierwszej połowie do bramki Dawida Pietrzkiewicza przymierzyli głowami Michał Grudniewski i Karol Danielak, a po przerwie wynik na 3:0 ustalił z rzutu karnego Paweł Tomczyk.

Doliczone trzy minuty.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Maissa Fall za kolejne ostre przewinienie.

Sandecja Nowy Sącz. Schodzi: Błażej Szczepanek. Wchodzi: Robert Prochownik.

Widzew Łódź. Schodzi: Karol Danielak. Wchodzi: Kacper Karasek.

Widzew Łódź. Schodzi: Radosław Gołębiowski. Wchodzi: Filip Becht.

Ostatnie minuty rozstrzygniętego od dłuższego czasu spotkania. Sandecja Nowy Sącz nie ma pomysłu na zaskoczenie zmobilizowanego swoimi golami i generalnie pozytywną grą Widzewa Łódź.

Żółtą kartkę otrzymał Maissa Fall za nieco wcześniejsze przewinienie.

Widzew Łódź nie zadowolił się trzema golami i ma ochotę na odniesienie bardzo efektownego zwycięstwa. Nieskuteczny jest Paweł Tomczyk, który miał już kilka szans na podwyższenie prowadzenia. Generalnie gospodarze nie dają spokoju zdemolowanym podopiecznym Dariusza Dudka.

Sandecja Nowy Sącz. Schodzi: Swetosław Dikow. Wchodzi: Dawid Wolny.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Walski za przewinienie taktyczne.

Paweł Tomczyk jest uskrzydlony swoim trafieniem do bramki i nie daje odpocząć obrońcom Sandecji Nowy Sącz. Szkoleniowiec przyjezdnych wprowadził trzech nowych zawodników z ławki rezerwowych, ale nawet strzelenie gola honorowego jest zbyt trudnym zadaniem.

Gol! Strzelił Paweł Tomczyk.

Głośno na stadionie w Łodzi i trudno się temu dziwić. Wysokie prowadzenie Widzewa. Paweł Tomczyk był skutecznym egzekutorem rzutu karnego przyznanego za przewinienie na Krystianie Nowaku. Sandecja Nowy Sącz nie ma już w sobie wiary w możliwość odwrócenia wyniku.

Rzut karny dla Widzewa Łódź za faul na Krystianie Nowaku.

Mariusz Złotek podbiegł do monitora i zastanawia się nad przyznaniem gospodarzom rzutu karnego.

Szansa na kolejnego gola dla Widzewa Łódź. Paweł Tomczyk trzecim ciosem zadanym Sandecji Nowy Sącz mógł praktycznie zamknąć spotkanie. Napastnik gospodarzy wypracował sobie pozycję bardzo eleganckim dryblingiem, ale później nie wykorzystał własnego wysiłku.

Sandecja Nowy Sącz szuka przestrzeni na połowie przeciwnika. Po jej stracie piłka trafiła do Pawła Tomczyka, który sprowokował jednego z podopiecznych Dariusza Dudka do popełnienia kolejnego przewinienia.

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Błanik za ostre przerwanie kontrataku Widzewa Łódź.

Rozpędza się ponownie Dawid Błanik na połowie gospodarzy. Kopnięta przez niego futbolówka została poskromiona przez skoncentrowanego i pracującego na pierwsze czyste konto w sezonie Jakuba Wrąbla.

Piłkarze powrócili na boisko i wznowili rywalizację w pierwszym meczu ligowym po okresie przygotowań. Jak dotąd Widzew Łódź wykonał dwa duże kroki w kierunku zwycięstwa. Sandecja Nowy Sącz musiała zastanowić się w szatni, w jaki sposób odrobić wyraźną stratę do przeciwnika.

Czy Widzew Łódź strzeli minimum gola również po przerwie?

Widzew Łódź z konkretną, dwubramkową zaliczką po pierwszej połowie konfrontacji z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia strzelili oba gole głowami. Pierwsze trafienie było dziełem Michała Grudniewskiego, a drugie Karola Danielaka. Sandecja Nowy Sącz nie potrafiła dotąd odpowiedzieć skutecznym atakiem.

Doliczona minuta.

Maissa Fall jeszcze w pierwszej połowie sprawdził czujność Jakuba Wrąbla. Uderzenie ze znacznego dystansu, mimo to jego poskromienie nie było banalnym zadaniem dla byłego młodzieżowego reprezentanta Polski.

Gol! Strzelił Karol Danielak.

Idzie po swoje Widzew Łódź. Na razie spotkanie wygląda bardzo obiecująco dla gospodarzy. Tych na boisku i tych na trybunach. Karol Danielak musnął piłkę i po raz drugi tego wczesnego popołudnia znalazła się ona w bramce Dawida Pietrzkiewicza. Ponownie po uderzeniu głową.

Maissa Fall wypracował sobie miejsce do oddania strzału przed polem karnym Widzewa Łódź. Nie zapachniało wyrównaniem. Kopnięta przez pomocnika Sandecji Nowy Sącz piłka poszybowała niemal dokładnie w miejsce zajęte przez Jakuba Wrąbla.

Rozegranie Widzewa Łódź z udziałem Dominika Kuna. Niecierpliwie gospodarze w ataku pozycyjnym i futbolówka ostatecznie posunęła po murawie od Karola Danielaka do przeciwnika Dawida Pietrzkiewicza.

Łodzianie starają się podwyższyć prowadzenie. Ich akcje są przeprowadzane z wykorzystaniem Pawła Tomczyka. Ustawiony na desancie napastnik stara się kombinacyjnie wymieniać podania z pozostałymi gospodarzami, ale cały czas brakuje detali.

Dwa kwadranse meczu za drużynami. Widzew Łódź prowadzi po strzale Michała Grudniewskiego.

Drużyna z województwa małopolskiego musi zainteresować się odrabianiem strat. Zdecydowane ataki podopiecznych Dariusza Dudka, jednak jakby rozkręciła się defensywa Widzewa Łódź i ostatnio neutralizuje między innymi szalejącego Dawida Błanika.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rudol za ostre przewinienie.

Michał Grudniewski i 1:0 dla Widzewa Łódź!

Gol! Strzelił Michał Grudniewski.

Za wykonanie rzutu wolnego na połowie przeciwnika zabrał się Mateusz Michalski. Jego dośrodkowanie wprowadziło w popłoch obrońców Sandecji Nowy Sącz. Piłka trafiła jeszcze do Marka Hanouska, a akcja bramkowa została zakończona strzałem głową przez Michała Grudniewskiego. Dawid Pietrzkiewicz nie miał szans na zatrzymanie futbolówki zanim ta znalazła się w siatce. Widzew Łódź na prowadzeniu!

Sandecja Nowy Sącz przeprowadza coraz bardziej niebezpieczne ataki z wykorzystaniem skrzydeł. Dużo wiatru na połowie gospodarzy robi Dawid Błanik. Nie poradził sobie Krystian Nowak i ponownie otworzyła się możliwość pokonania uderzeniem Jakuba Wrąbla.

Żółtą kartkę otrzymał Karol Danielak za ostre przewinienie.

Seria dośrodkowań wykonanych w pole karne Widzewa Łódź. Jedno z nich nie zostało poskromione w odpowiednim momencie, dlatego do piłki dopadł Błażej Szczepanek. Jego strzał okazał się niecelny, a powinien pokusić się o przymierzenie do bramki Jakuba Wrąbla.

Dawid Błanik starał się odpowiedzieć czymś lepszym na próbę Dominika Kuna. Szarżował na linii pola karnego, ułożył sobie piłkę na stopie, ale trafił swoim uderzeniem w broniącego zawodnika z Łodzi.

Pierwsza i to duża szansa na gola dla Widzewa Łódź. Po zablokowanym uderzeniu Dominika Kuna gospodarze mieli możliwość zdobycia prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kopnięta spod chorągiewki piłka trafiła do Pawła Zielińskiego, a ten oddał uderzenie z kilkunastu metrów obok słupka.

Jakub Wrąbel w odpowiednim momencie wyszedł kilka kroków przed własną bramkę i nie pozwolił na kontynuowanie ataku przyjezdnych ich napastnikowi. Małe ostrzeżenie dla obrońców Widzewa Łódź, ale bałagan został posprzątany przez bramkarza.

Pierwszy gwizdek na stadionie Widzewa Łódź. Stawką pierwsze punkty po okresie przygotowań. Gospodarze liczą na rozegranie lepszego sezonu niż pierwszy po awansie na zaplecze PKO Ekstraklasy, Sandecja Nowy Sącz nie chce narobić sobie podobnych problemów jak na starcie rundy jesiennej rok temu.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Drużyna wybrana przez trenera Dariusza Dudka.

Jedenastka Widzewa Łódź.

Od piątku trwa kolejka otwierająca sezon w Fortuna I lidze. Niedzielne granie rozpocznie się meczem Widzewa Łódź z Sandecją Nowy Sącz. W poprzednich rozgrywkach kluby finiszowały w środku tabeli, co było pewnym rozczarowaniem przede wszystkim dla zespołu z centralnej części Polski.