SSC Napoli
18' Fabian Ruiz 32' Andre-Franck Zambo Anguissa 41' Lorenzo Insigne 62' Lorenzo Insigne
Bologna FC
40' Gary Medel 40' Lorenzo De Silvestri
3:0

Brawo sędzia. Jednostronna konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Dzięki gospodarzom było na co popatrzeć, ponieważ na Bolognę FC nie można było liczyć. Pierwszego gola strzelił zza pola karnego Fabian Ruiz, następnie dubletem z jedenastek wykazał się Lorenzo Insigne. Ostatecznie 3:0 po meczu bez historii i Napoli jest liderem ligi włoskiej.

Najlepiej byłoby nie doliczać.

Na koniec wieczoru nieco przebudzili się piłkarze z Bolonii. Andreas Skov Olsen próbował poprawić rezultat, ale nie trafił swoim uderzeniem w bramkę.

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

Pierwsze uderzenie celne Bologni FC. Riccardo Orsolini sprawdził z rzutu wolnego Davida Ospinę. Okazało się, że Kolumbijczyk nie usnął na posterunku między słupkami.

Jeszcze Napoli na połowie przeciwnika, Bologna FC ma wszystkiego dość. Piotr Zieliński poradził sobie z dwoma przeciwnikami, a cała nieco nużąca akcja została podsumowana uderzeniem Victora Osimhena. Poradził sobie z nim blisko linii bramkowej Łukasz Skorupski.

Bologna FC. Schodzi: Aaron Hickey. Wchodzi: Mitchell Dijks.

Napoli na połowie przeciwnika i szuka efektownego rezultatu. Matteo Politano nie przebił się na prawym skrzydle, ale wysoko ustawieni gospodarze nie pozwolili Bologni FC na wyprowadzenie piłki.

Bologna FC. Schodzi: Nicolas Dominguez. Wchodzi: Luis Binks.

SSC Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: Dries Mertens.

Andre-Franck Zambo Anguissa huknął zza linii pola karnego. Tym razem piłka odbiła się od poprzeczki ponad próbującym wykonać robinsonadę Łukaszem Skorupskim. Jednokierunkowe spotkanie, pachnie pogromem.

Potwornie zakotłowało się w pobliżu bramki zespołu z regionu Emilia-Romania. Na początku płaskie dośrodkowanie Giovanniego Di Lorenzo w kierunku Victora Osimhena zostało zatrzymane przez defensora, a całe zamieszanie zostało ostatecznie wyjaśnione przez Łukasza Skorupskiego.

20 minut pozostało do końca podstawowego czasu. Gospodarze bawią się na boisku, a z ambitnych zapowiedzi zawodników Bologni FC kompletnie nic tego wieczoru nie wynikło.

Lorenzo Insigne z dubletem. Jego zmiennikiem Piotr Zieliński.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Idą po swoje piłkarze z Neapolu. Ponownie za wykonanie rzutu karnego zabrał się Lorenzo Insigne. Jeszcze raz nie pozwolił na zatrzymanie futbolówki Łukaszowi Skorupskiemu, choć ten rzuca się w odpowiednim kierunku. 3:0 i pozamiatane.

Rzut karny dla Napoli za faul Ibrahimy Mbaye na Victorze Osimhenie.

Trudno nadążyć gościom za atakami Napoli. Giovanni Di Lorenzo zakończył drybling uderzeniem w boczną siatkę bramki Łukasza Skorupskiego.

Podanie do Victora Osimhena, a ten nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku. Piłka kopnięta po ziemi przetoczyła się obok bramki strzeżonej przez Łukasza Skorupskiego. To była potężna próba.

Napoli potraktowało ostrzeżenie poważnie i stara się kontrolować wydarzenia na boisku z piłką pod nogami. Ostatnie rozegranie gospodarzy przerwane przez Bolognę FC przed polem karnym z powodu niedokładności Lorenzo Insigne.

Pierwsze tak konkretne uderzenie w kierunku bramki Azzurrich. Musa Barrow zakręcił defensorem, ułożył sobie piłkę na prawej stopie, ale nie zdołał jej zmieścić w okienku. David Ospina spojrzał na to wszystko z niepokojem.

Pięć minut po przerwie i Łukasz Skorupski nie pozwolił Eljifowi Elmasowi na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Ładne rozegranie gospodarzy. Przyspieszenie Lorenzo Insigne i Eljifa Elmasa. Podanie reprezentanta Macedonii Północnej i zarazem dublera Piotra Zielińskiego starał się wykorzystać Hirving Lozano. Interweniował na przedpolu Łukasz Skorupski.

Pozostała druga połowa.

Rozpoczęła się druga połowa na Stadio Diego Armando Maradona. Jak dotąd mecz przebiega pod dyktando zawodników z Kampanii. Piłkarze Bologni FC mieli o czym rozmawiać ze szkoleniowcem Sinisą Mihajloviciem w szatni.

Bologna w tarapatach.

Napoli z wyraźną przewagą.

Czy SSC Napoli podwyższy prowadzenie po przerwie?

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych Luciano Spallettiego. Gospodarze byli groźniejsi i poza przewagą w posiadaniu piłki, wypracowali przewagę w statystykach strzałowych. Pierwszego gola strzelił Fabian Ruiz z dystansu, a na 2:0 trafił Lorenzo Insigne z rzutu karnego.

Doliczona minuta.

Tym razem bez wpadki reprezentanta Włoch. Lorenzo Insigne skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Łukasz Skorupski co prawda wyczuł intencję, ale piłka po jego palcach prześlizgnęła się do sieci. 2:0 dla Napoli.

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo De Silvestri za awanturowanie się.

Żółtą kartkę otrzymał Gary Medel za sprokurowanie rzutu karnego.

Rzut karny za zagranie ręką Gary'ego Medela.

Sędzia biegnie do monitora - może być rzut karny dla Napoli.

Riccardo Orsolini zacentrował miękko w środek pola karnego Napoli. Piłka została stamtąd wyekspediowana przez ustawionego w odpowiednim miejscu Andrego-Francka Zambo Anguissę. Nie było opcji na zatrudnienie pierwszym strzałem Davida Ospiny.

Bologna FC stara się uspokoić sytuację na Stadio Diego Armando Maradona. Wymiana podań podopiecznych Sinisy Mihajlovicia prowokuje gospodarzy do popełniania fauli. Przed wycenionym na żółty kartonik przewinieniu Andre-Francka Zambo Anguissy było również naruszenie przepisów piłkarskich przez Eljifa Elmasa.

Żółtą kartkę otrzymał Andre-Franck Zambo Anguissa za faul na Nicolasie Dominguezie.

Jak na zawołanie była interwencja Davida Ospiny. Poradził sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a na dodatek został nieprzepisowo staranowany przez Ibrahimę Mbaye. Za nami, a dokładnie za zawodnikami dwa kwadranse rywalizacji i lepiej prezentuje się Napoli.

Ponownie bez interwencji David Ospina. W pobliże bramki Kolumbijczyka poszybowała wrzutka z rzutu wolnego Riccardo Orsoliniego. Poradzili sobie obrońcy Napoli i wyręczyli swojego golkipera.

Napoli prowadzi intensywne bombardowanie. Andre-Franck Zambo Anguissa ułożył sobie piłkę na prawej stopie, ale nie przymierzył po odpowiedniej stronie spojenia słupka z poprzeczką.

Victor Osimhen próbował powiększyć prowadzenie kandydata na lidera. Nieskuteczna próba zawodnika Napoli i tym razem Łukasz Skorupski nie musiał prezentować umiejętności na swoim posterunku.

Potężnie i celnie Fabian Ruiz!

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Eljif Elmas.

Napoli na prowadzeniu po nieco ponad kwadransie konfrontacji! Gospodarze ruszyli z wysokim pressingiem i zabrali piłkę Bologni FC na obrzeżach pola karnego. Trafiła ona do ustawionego przed szesnastką Fabiana Ruiza, a Hiszpan oddał potężne uderzenie prosto do siatki. Było co podziwiać. Euforia na trybunach i w tymczasowym gabinecie nieobecnego na ławce Luciano Spallettiego.

Dwa kolejne uderzenia. Próba Lorenzo Insigne została bez problemu zatrzymana przez Łukasza Skorupskiego, choć po drodze był rykoszet od nóg przeciwnika. W odpowiedzi Nicolas Dominguez, ale ma nad czym pracować.

Szansa na zagrożenie gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego na ich połowie. Trochę przekombinowali podopieczni Sinisy Mihajlovicia i swoim przechwyconym dośrodkowaniem tylko sprowokowali Napoli do przeprowadzenia groźnego kontrataku. Piłka trafiła od Victora Osimhena do Lorenzo Insigne, którego lob ponad Łukaszem Skorupskim zatrzymał defensor Bologni.

Bologna FC odpowiedziała swoim rozegraniem na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Sędzia nie zdecydował się na przyznanie gościom rzutu wolnego za przewinienie na Mattiasie Svanbergu. Zdaniem młodego arbitra Napoli interweniowało zgodnie z przepisami.

Łukasz Skorupski ma coraz więcej zadań między słupkami w bramce Bologni. Dobre ustawienie Polaka i nie pozwolił sobie na przepuszczenie płaskiego uderzenia z kilkunastu metrów. Napoli atakuje z coraz większym rozmachem.

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Gary Medel przepuścił piłkę, ale nie zaskoczył Łukasza Skorupskiego. Futbolówka w dłoniach reprezentanta Polski i to była premierowa skuteczna interwencja.

Kolejna wrzutka skierowana w kierunku Hirvinga Lozano. Meksykanin nie jest zawodnikiem wysokim, dlatego miał problem z oddaniem uderzenia pod naporem zawodników w żółtych koszulkach oraz spodenkach. Na razie Łukasz Skorupski nie musiał interweniować.

Pierwsza piłka zagrana z głębi pola w kierunku wysuniętego Victora Osimhena. Blisko Nigeryjczyka było dwóch przeciwników i nie pozwolili na złożenie się do uderzenia. Sinisa Mihajlović gratuluje ustawienia swoim podopiecznym.

Rozpoczęła się z opóźnieniem konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze z okolicznościowych strojach przygotowanych z uwagi na Halloween. Wygwizdani od momentu pojawienia się na boisku zawodnicy z Bolonii na żółto.

Więcej o nadchodzącym meczu.

Od początku meczu będzie można zobaczyć Łukasza Skorupskiego, a Piotr Zieliński startuje na ławce rezerwowych.

Sędzia: Marco Serra

Na zakończenie kolejki ligi włoskiej dojdzie do konfrontacji w Neapolu. Azzurri będą dysponować atutem własnego stadionu i postarają się o odzyskanie prowadzenia w tabeli. Ich przeciwnikiem będzie Bologna FC, która co prawda jest nierówna, ale pozostaje w kontakcie z klubami będącymi na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów.