(1:1)
Zakończony
Atalanta Bergamo
90+3'

W odpowiedzi dwa strzały ekipy z Neapolu. Jeden odbity od obrońcy, a drugi bardzo niecelny.

1
2
1
90+3'

Andrea Petagna stracił piłkę na środku boiska po podaniu od Ospiny. Atak Atalanty został jednak powstrzymany.

90+2'

Kolejny nieudany atak Napoli. Od bramki Juan Musso.

1
90+1'

Piotr Zieliński był już w polu karnym, ale tam było zbyt gęsto i nie udało się oddać strzału.

1
90+1'

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

1
89'

Adam Ounas indywidualnie, ale miał to pod kontrolą obrońca, który odprowadził go z piłką za linię końcową.

87'

Mario Rui wykonywał rzut wolny niemalże z linii pola karnego, po jego prawej stronie. Przed bramką upadł Eljif Elmas, ale nie było tam faulu.

87'

Żółtą kartkę otrzymał Berat Djimsiti.

2
1
84'

Akcja Muriela przerwana przez obrońców, ale piłka po chwili wróciła do graczy Atalanty Bergamo. Ze skraju pola karnego uderzał Hans Hateboer, ale bardzo niecelnie.

1
83'
82'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Pasalić.

80'

Malcuit nie tylko przegrał pojedynek z obrońcą, ale również nie wywalczył rzutu rożnego.

79'

Nieco ponad 10 minut do końca, ale Atalanta nawet teraz stosuje wysoki pressing, bardzo mocno utrudniając wyprowadzenie piłki przez gospodarzy.

78'

Strzał Malcuita przeleciał wysoko nad bramką.

76'

Piłkarze SSC Napoli próbują odwrócić losy spotkania, ale mądrze w obronie ustawiają się gracze przyjezdnego zespołu.

1
2
1
71'

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Josip Ilicić.

Ilicić wpadł w pole karne, wycofał na linię pola karnego do Freulera, a ten ucisza Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu golem na 3:2 dla Atalanty Bergamo.

4
4
2
10
4
70'

Zapowiada nam się emocjonująca końcówka, bo żadna z drużyn nie wydaje się być zadowolona z remisu.

2
2
69'

Na spalonym gracz gości.

1
67'
67'

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Adam Ounas.

66'

Gol! Strzelił Merih Demiral. Asystował mu Rafael Toloi.

Toloi doskonale wypatrzył Demirala, który z ostrego kąta wcisnął piłkę do siatki obok interweniującego Ospiny. Była jeszcze analiza VAR, ale wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.

3
1
2
6
10
65'

Malinowski wrzucał z lewej strony boiska i Duvan Zapata zdołał uderzyć piłkę głową. Fantastyczna jednak interwencja Davida Ospiny.

1
1
2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Malcuit.

Wślizg Malcuita w Rusłana Malinowskiego do udanych nie należał.

2
60'

Sędziowie sprawdzali jeszcze, czy przy tym strzale nie doszło do dotknięcia piłki ręką. Analiza VAR pokazała jednoznacznie: nie ma podstaw do rzutu karnego.

1
1
59'

Atalanta w natarciu, ale skutecznie bronią się gospodarze. Do strzału doszedł Josip Ilicić, ale uderzył bardzo niecelnie.

1
1
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani.

Ostry wślizg gracza Napoli w Duvana Zapatę.

1
57'

Faulowany Jose Palomino. Piłkarze z Neapolu zmarnowali szansę na przeprowadzenie ataku.

2
3
56'
53'

Atalanta Bergamo bliska wyrównania, ale słupek ratuje SSC Napoli od gola Duvana Zapaty. Wybić na rzut rożny musiał jeszcze Mario Rui.

1
2
3
1
47'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Kevin Malcuit.

Co za trafienie! Gracz SSC Napoli pokazał, jak niesamowite ma przyspieszenie. Był w linii i wystrzelił, gdy tylko piłkę do przodu odbił Kevin Malcuit. Potem już tylko sam na sam z bramkarzem.

16
9
2
4
3
46'

Atalanta Bergamo. Schodzi: Davide Zappacosta. Wchodzi: Hans Hateboer.

wchodzi Wchodzi
Hans Hateboer #33
schodzi Schodzi
1
2
46'

Ładna akcja Lozano, ale jego podanie do Zielińskiego przejęli obrońcy.

1
1
1
1
3
46'

Zaczynamy drugą połowę.

1
3
1
komentarz

A tak wyglądało trafienie Piotra Zielińskiego.

2
2
2
4
komentarz

Piotr Zieliński nie jest jedynym Polakiem, który w sobotę ma występ w zagranicznej lidze. W Bundeslidze grał dziś także Robert Lewandowski. W Der Klassiker jego Bayern Monachium pokonał 3:2 Borussię Dortmund.

2
1
1
1
44'

Szybka wymiana kilku podań na małej przestrzeni zakończona strzałem z pierwszej piłki. Na posterunku jednak Juan Musso.

1
3
43'

Za sprawą Zielińskiego Mertens wyszedł z kolejnym atakiem, ale nie udało się tego skończyć strzałem. Wszystko działo się po rzucie rożnym Atalanty.

1
3
3
1
40'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Dopiero za drugim razem zmieścił to Polak w bramce! Po ataku prawą stroną i odbiciu się od kolegi z zespołu piłka spadła pod nogi Zielińskiego, który uderzy najpierw w obrońców, a potem poprawił i zmieścił "futbolówkę" pod bramkarzem i między obrońcami. Mamy wyrównanie!

69
28
6
8
8
40'

Malinowski dogrywał spod linii bocznej na trzeci metr. Oba strzały oddane przez gości odbiły się od obrońców.

1
1
1
38'

Świetnie na piątym metrze obracał się Zapata, ale nie zdążył zagarnąć piłki. Mogło być groźnie pod bramką gospodarzy.

2
2
2
38'

Coraz częściej pod grą Piotr Zieliński, który stara się kreować akcje ekipy z Neapolu.

6
4
2
1
1
35'

Rozkręca się SSC Napoli.

3
1
1
1
3
33'

Tym razem Lozano z daleka, ale bardzo niecelnie.

1
31'

Leży na boisku Stanislav Lobotka.

1
30'

Długie, prostopadłe podanie górą do Hirvinga Lozano okazało się skuteczne, ale gracz miejscowych nie zdołał pokonać Juana Musso. Mamy jednak pierwszy strzał SSC Napoli w światło bramki.

1
1
1
1
3
28'

SSC Napoli nie oddała jeszcze ani jednego strzału w światło bramki.

1
1
4
27'

Kolejny nieudany atak gospodarzy, którzy nie dotarli nawet na 20. metr. W odpowiedzi mocne uderzenie Davide Zappacosty z prawej strony, ale świetnie David Ospina.

1
1
3
1
25'

Dużo częściej przy piłce Atalanta Bergamo. Piłkarze z Neapolu nie mają łatwo, a rzęsiście padający deszcze z pewnością nie pomaga.

1
24'

Duvan Zapata dostał piłkę w polu karnym, ale strzelił obok bramki.

22'

Zieliński przejął piłkę w środkowej strefie, ale jego kolega z zespołu chwilę później ją stracił. Gracze z Bergamo doszli do strzału, ale był on mocno niecelny.

21'

Piotr Zieliński na razie niezbyt widoczny. Przerzucił ciężar gry na lewą stronę, ale goście pressingiem wymusili błąd i zaczną wrzutem z autu.

1
1
19'

Minimalnie szybszy od obrońcy był napastnik przyjezdnych, ale nie miał szans na groźniejszy strzał na bramkę Davida Ospiny.

1
18'

Znów bliscy szczęścia goście, ale tym razem nikt nie zamknął dogrania Malinowskiego. Chwilę później z daleka próbował Davide Zappacosta. Atalanta Bergamo w natarciu, a gospodarze wyraźnie przygaszeni.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Rusłan Malinowski.

Strzelec bramki ręką przewrócił wybiegającego z akcją Lobotkę.

1
1
13'
12'

Świetna akcja SSC Napoli. Lozano nieznacznie minął się z piłką, którą chciał wślizgiem wbić do siatki po podaniu z lewej strony boiska.

2
11'

Po kolejnej interwencji obrońców gracze SSC Napoli ponownie zaczynali z narożnika, ale nie zdołali dojść do sytuacji strzeleckiej.

2
2
10'

Dobrze zapowiadał się atak Hirvinga Lozano, ale ostatecznie lepszy obrońca Atalanty Bergamo.

1
1
1
1
8'

Była jeszcze analiza VAR na ewentualne zagranie ręką, ale nic takiego nie miało miejsca i bramka została uznana.

1
1
7'

Gol! Strzelił Rusłan Malinowski. Asystował mu Duvan Zapata.

Zapata przepchnął bez faulu Amira Rrahmani w polu karnym, dzięki czemu wywalczył piłkę, po czym wykiwał rywala i podał piłkę tak, że wylądowała ona na wprost bramki. Tam był Malinowski, który wykończył całą akcją mocnym, celnym strzałem!

1
2
2
5
3
6'

Nie udało się graczom gospodarzy stworzyć zagrożenia z rzutu rożnego.

1
1
1
5'

Długi był ten atak pozycyjny, aż w końcu Hirving Lozano podał do Driesa Mertensa, ale jego strzał odbił się od obrońcy.

1
1
2'

Próba ataku Zapaty lewą stroną, ale został odcięty od piłki przez obrońców.

1
1
1
1
2
20:10

W wyjściowym składzie SSC Napoli nie mogło oczywiście zabraknąć Piotra Zielińskiego.

1
1
1
1
1
19:59

Na sobotę zaplanowano łącznie trzy mecze włoskiej Serie A. Dwa z nich już się zakończyły. AC Milan wygrał u siebie 2:0 z US Salernitana 1919, a AS Roma przegrała na własnym terenie z Interem Mediolan 0:3.