Trzy minuty do końca.

3
2
89'

Podopieczni Marco Rose są bezradni. Zawodnicy Ajaksu Amsterdam uspokoili grę i wymieniają podania.

1
1
8
87'

Donyell Malen uaktywnił się w ofensywie. Piłkarz Borussii Dortmund złapany w pułapkę ofsajdową Ajaksu.

1
3
85'

Borussia Dortmund nie ma już nic do stracenia. Ajax chce dowieźć korzystny wynik do końca.

1
1
2
1
2
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastien Haller. Asystował mu Antony.

To była kwestia czasu. Antony precyzyjnie dośrodkował do Sebastiena Hallera, który wygrał pojedynek powietrzny z Manuelem Akanjim. Napastnik Ajaksu Amsterdam walczy o koronę króla strzelców Ligi Mistrzów.

7
80'

Znowu groźnie w polu karnym Borussii Dortmund. Celne dośrodkowanie Dusana Tadicia i Martinez przeniósł piłkę nad poprzeczką.

5
3
78'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Ansgar Knauff.

Ansgar Knauff #36
1
2
1
76'
ZMIANA

Borussia Dortmund. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Ansgar Knauff.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
1
1
2
75'
ZMIANA

Borussia Dortmund. Schodzi: Steffen Tigges. Wchodzi: Donyell Malen.

Steffen Tigges #27
1
75'

Kwadrans do końca. Mohammed Kudus chciał uderzyć nożycami, jednak nieczysto trafił w piłkę.

1
74'

Ajax Amsterdam ma przewagę liczebną i nie ustaje w atakach. Akcja toczy się pod polem karnym gospodarzy.

1
2
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Tadić.

Holendrzy dopięli swego. Fatalny błąd popełnił Marin Pongracić, który zaczął mecz wśród rezerwowych. Obrońca niefortunnie interweniował głową, Dusan Tadić dopadł do piłki i umieścił ją w siatce.

4
4
2
4
12
70'

3
67'
ZMIANA
66'

Dusan Tadić zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Jude Bellingham był na posterunku i odbił piłkę.

1
1
1
65'

Noussair Mazraoui oddał strzał i znokautował Axela Witsela. Belg potrzebował przerwy, ale już jest gotowy do gry.

2
1
63'

Holendrzy szukają luki w defensywie Borussii Dortmund. Jak dotąd Gregor Kobel jest bezbłędny, popisał się dwiema świetnymi interwencjami.

1
1
60'

Godzina gry za nami, Ajax Amsterdam w natarciu. Dortmundczycy cały czas dzielnie się bronią.

1
1
1
1
2
58'
ZMIANA
58'

Kolejna kontuzja w szeregach Borussii Dortmund. Marius Wolf nie podnosi się z boiska.

1
2
56'

Zespołowa akcja Borussii Dortmund. Axel Witsel stracił piłkę przed samym polem karnym.

1
54'

Na początku drugiej odsłony drużyna gości ma wyraźną przewagę. Po stronie BVB aktywny jest Jude Bellingham.

1
1
1
1
52'

1
49'

Jude Bellingham mocno uderzył zza pola karnego. Remko Pasveer odprowadził piłkę wzrokiem.

1
46'
ZMIANA
46'

Gramy dalej!

2
2
45+3'

Akcja przeniosła się pod pole karne amsterdamczyków. Gospodarze czekają na gwizdek Michaela Olivera.

2
45+2'

Ajax wyprowadził kontratak. Steven Berghuis miał bardzo dużo miejsca i oddał strzał. Gregor Kobel interweniował nogami.

1
1
45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej części gry.

4
1
1
44'

Dusan Tadić mocno dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od Juliana Brandta i trafiła w poprzeczkę!

2
1
43'

Steven Berghuis kolejny raz uderzył zza pola karnego, piłka przeleciała obok słupka. Lisandro Martinez przestrzelił chwilę po tej sytuacji.

2
1
41'

Drużyna Marco Rose gra w osłabieniu, ale nie skupiła się na defensywie. Ajax zamknięty na własnej połowie.

2
1
2
1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Edson Alvarez.

2
2
1
1
39'

I kolejna szansa Marco Reusa. Zawodnik Borussii Dortmund nie trafił w światło bramki.

1
2
5
2
3
37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marco Reus.

Kapitan Borussii Dortmund wykonał egzekucję! Remko Pasveer miał piłkę na rękach, ale nie zdołał interweniować.

20
6
6
3
6
36'

Rzut karny dla Borussii Dortmund. Wybuch radości na Signal Iduna Park.

9
5
2
1
4
36'

A jednak! Michael Oliver biegnie do monitora.

1
3
3
34'

Jude Bellingham upadł w polu karnym, ale sędzia nie zareagował. Gramy dalej.

1
2
3
2
33'
ZMIANA

Borussia Dortmund. Schodzi: Thorgan Hazard. Wchodzi: Marin Pongracić.

#0
2
1
1
31'

Michael Oliver podtrzymał swoją decyzję. Borussia Dortmund musi radzić sobie w "dziesiątkę"!

5
2
4
30'

Mats Hummels jeszcze nie opuścił placu gry. Sędziowie VAR sprawdzają tę sytuację.

6
2
1
3
29'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Mats Hummels.

Mats Hummels zaatakował wyprostowaną nogą Antony'ego. Michael Oliver nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił z boiska piłkarza Borussii.

16
7
9
6
15
27'

Jude Bellingham jest wszędzie. Reprezentant Anglii ponownie odnalazł się na skrzydle i wywalczył rzut rożny dla Borussii Dortmund.

4
1
1
25'

Cios za cios. Marco Reus sprawdził czujność golkipera Ajaksu Amsterdam, skuteczna interwencja Remko Pasveera.

1
1
23'

Gregor Kobel ma dużo pracy w ostatnich minutach. Bramkarz fantastycznie obronił strzał Ryana Gravenbercha, chwilę wcześniej Sebastien Haller był na spalonym.

1
21'

Trwa walka o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

19'

Holendrzy są coraz groźniejsi. Z narożnika pola karnego strzelał Steven Berghuis i Gregor Kobel miał dużo szczęścia.

2
1
18'

Składna akcja Ajaksu Amsterdam. Sebastien Haller chciał przetestować Gregora Kobela, piłka wylądowała na trybunach.

1
18'

Mats Hummels zapędził się pod pole karne i mocno uderzył z dystansu. Remko Pasveer nie musiał reagować.

1
17'

Ryan Gravenberch próbował przedrzeć się przez obronę Borussii Dortmund. Manuel Akanji ośmieszył Holendra.

1
3
15'

Ajax Amsterdam nie ma pomysłu na grę. Sebastien Haller jest osamotniony przed polem karnym miejscowych.

1
1
13'

Jude Bellingham pobiegł lewym skrzydłem i płasko dośrodkował do Thorgana Hazarda. Belg próbował strzelać piętką, tylko rzut rożny.

1
12'

Początek meczu ze wskazaniem na Borussię Dortmund. Podopieczni Erika ten Haga mają kłopoty w defensywie.

1
1
8'

Borussia miała dwie stuprocentowe okazje w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw Thorgan Hazard minął Remko Pasveera i nie zdecydował się na strzał, chwilę później Jude Bellingham minimalnie spudłował.

1
1
2
6'

Jude Bellingham ruszył środkiem boiska i oddał piłkę Marco Reusowi. Obrońcy Ajaksu Amsterdam zablokowali strzał Niemca.

1
1
1
4'

Ajax Amsterdam kontratakuje, Dusan Tadić nie zdołał opanować piłki. Kibice gospodarzy już odpalili race.

1
2'

Borussia Dortmund mogła już prowadzić! Z rzutu wolnego zagrywał Julian Brandt, Mats Hummels strzelił głową nad poprzeczką.

2
20:40

W dzisiejszym meczu Tomasz Kwiatkowski będzie pomagał Michaelowi Oliverowi. Polak jest asystentem VAR.

1
1
20:40

Erling Haaland będzie wspierał swoich kolegów z trybun Signal Iduna Park. Napastnik Borussii Dortmund najprawdopodobniej już nie zagra w tym roku.