Liga Mistrzów: Grupa D
19 paź 2021 21:00
90+2'

Szansa dla Szachtara, Mudryk był w sytuacji sam na sam z Courtois, ale znakomicie spisał się golkiper gości!

5
1
3
1
3
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Karim Benzema. Asystował mu Marco Asensio.

Ma swojego gola Benzema! Miękkie zagranie Asensio w pole karne, uniknął spalonego Francuz, był kompletnie nieatakowany przez rywali i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

17
8
1
2
5
90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

1
90'

Benzema w polu karnym Szachtara, szukał strzału Francus, ale nie pozwolił mu na to Dodo.

1
1
1
87'
ZMIANA
86'

Niewiele dzieje się na boisku. Jak mawiał trener Bogusław Kaczmarek, od paru minut trwają tzw. dożynki.

1
84'

Pogubili się teraz zawodnicy Realu. Vinicius dostał podanie na wolne pole, wycofał piłkę do Benzemy, ale ten nie zdołał oddać strzału. Po chwili przeszkodzili sobie goście, choć sędzia asystent i tak podniósł chorągiewkę. Vinicius w momencie podania był na spalonym.

1
82'

Nieśmiałe próby zawodników Szachtara. Nie potrafią jednak przedostać się na połowę Realu.

81'

Dziesięć minut do końca spotkania. Tu już nic się nie wydarzy. Real kontroluje wydarzenia na boisku.

78'
ZMIANA
78'
ZMIANA
78'
ZMIANA
77'

Szansa na kontratak dla Szachtara, ale po raz kolejny znakomicie w defensywie spisał się Militao, który dodatkowo był faulowany.

75'
ZMIANA

Szachtar Donieck. Schodzi: Ismaily. Wchodzi: Wiktor Kornijenko.

wchodzi Wchodzi
Wiktor Kornijenko #44
schodzi Schodzi
74'
ZMIANA

Szachtar Donieck. Schodzi: Fernando. Wchodzi: Mychajło Mudryk.

Mychajło Mudryk #20
74'

Marcelo szukał jeszcze strzału z dystansu, ale kopnął wysoko nad poprzeczką.

74'

Płaskie dośrodkowanie Marcelo w pole karne, ale nie opanował piłki Benzema.

73'

Tymczasem szykują się kolejne zmiany w obu zespołach.

72'

Spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska zawodnicy Realu.

1
1
70'

Stuprocentowa szansa dla Realu. Benzema urwał się defensywie Szachtara, w polu karnym łatwo ograł obrońcę i wydawało się, że zostało mu najłatwiejsze, ale strzał Francuza dobrze broni Trubin!

1
1
5
1
2
69'
ZMIANA

Real Madryt. Schodzi: Ferland Mendy. Wchodzi: Marcelo.

68'

Przerwa w grze, ponieważ na boisku leży kontuzjowany Dodo.

1
67'

I okazja dla Szachtara! Po strzale Fernando instynktownie broni Courtois, po chwili dobijał jeszcze Marlos, ale belgijski bramkarz Realu ponownie spisał się bez zarzutów!

1
1
67'

Vinicius przed szansą na hat-tricka, próbował lobować Trubina strzałem zza pola karnego, ale źle trafił w piłkę i dość wyraźnie się pomylił.

2
1
65'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rodrygo Goes. Asystował mu Vinicius Junior.

Kolejna znakomita akcja w wykonaniu gości. Benzema na wolne pole do Viniciusa, ten odegrał płasko wzdłuż pola karnego i pewnym strzałem pod poprzeczkę Rodrygo podwyższył prowadzenie!

11
5
1
5
6
64'

Płaskie uderzenie Pedrinho z dalszej odległości, po którym piłka przeleciała dobre trzy metry obok słupka.

1
1
62'

Dobra centra Dodo z prawej strony, ale Fernando nie zdołał zamknąć tej akcji.

61'

Ciekawie rozegrany ten rzut rożny. Podanie przed pole karne, Alan Patrick przyjął piłkę na klatkę piersiową, huknął z dwudziestu metrów, ale trafił w dobrze ustawionego rywala.

60'

Zagrali na klepkę gospodarze, Ismaily płasko centrował z lewej strony. Mogło być groźnie, ale dobrze wrócił Rodrygo i będzie tylko korner dla Szachtara.

59'

Szansa dla Szachtara, ale Marlos zawahał się i ostatecznie nie oddał strzału z narożnika pola karnego, choć wydawało się, że miał niezłą pozycję. Po chwili został wypchnięty z pola karnego i gospodarze stracili futbolówkę.

1
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Vinicius Junior.

Bawi się w tym meczu Vinicius! Ależ on zakręcił teraz rywalami w ich polu karnym. Niesamowity luz, w jednej akcji ograł pięciu zawodników w pomarańczowych koszulkach i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

15
7
1
2
3
55'

Błąd Militao we własnym polu karnym. Przejął piłkę Fernando, oddał strzał z ostrego kąta, ale Courtois nie dał się zaskoczyć.

1
54'

Kontratak gości, Benzema zagrał na prawą stronę do Rodrygo, który nagle upadł po kontakcie (?) z Marlonem. Sędzia nie podyktował jednak rzutu wolnego, czym wprawił w osłupienie zawodników Realu.

1
53'

Zrezygnowani piłkarze Szachtara. Real wymienia podania na własnej połowie, gospodarze muszą biegać za piłką.

2
3
51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Vinicius Junior. Asystował mu Luka Modrić.

Ależ teraz pograli przyjezdni! Kapitalna akcja. Benzema wycofał piłkę do Modricia, a ten znakomitym prostopadłym podaniem wypuścił na czystą pozycję Viniciusa, który bez przelobował Trubina w sytuacji sam na sam. 0:2!

21
6
3
3
5
50'

Obraz gry podobny jak w pierwszej połowie, z tą różnicą, że to Real długo utrzymuje się przy piłce i nie daje rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi.

1
1
1
47'

Casemiro jeszcze nie podnosi się z murawy.

3
1
46'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Antonio. Ależ fatalnie zaczyna się ten mecz dla rezerwowego zawodnika Szachtara. Nadepnął na staw skokowy Casemiro i obejrzał za to żółtą kartkę.

Szachtar Donieck
4
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

1
20:09

Szykują się dwie zmiany w zespole Szachtara.

20:09

Piłkarze wracają na boisko.

20:09

Do przerwy o jednego gola (samobójczego) lepsi goście z Madrytu.

3
1
45'

Kontra Realu. Modrić w tempo do Rodrygo, ale ten nie potrafił oddać celnego strzału z narożnika pola karnego.

1
44'

Goście mają to spotkanie pod kontrolą. Wygląda na to, że dali się wyszumieć Szachtarowi, a potem sami przeszli do konkretów.

2
1
1
42'

Piłka wybita przed pole karne, był tam Benzema i oddał potężny strzał po ziemi, ale znakomitym refleksem w bramce popisał się Trubin!

3
2
41'

Vinicius miał nieco miejsca w narożniku pola karnego, szukał strzału przy dalszym słupku, ale nie trafił w bramkę. Był jednak rykoszet i mamy rzut rożny.

2
1
40'

Piłkarze Szachtara są wyraźnie zdezorientowani. Nie grali w tym meczu źle, choć w ostatnich minutach wyraźnie oddali inicjatywę rywalowi.

3
4
37'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Serhij Krywcow.

Cóż tu się podziało? Pokazał się do prostopadłego podania Benzema, dostrzegł to Vazquez i popisał się dobrym zagraniem, ale Francuz nie doszedł do piłki. Uprzedził go interweniujący Krywcow, który tak niefortunnie trafił w piłkę, że wpakował ją do własnej bramki.

21
13
2
5
15
35'

I jeszcze raz w ataku Królewscy. Benzema tym razem nie strzelał, ale podał w pole karne do Rodrygo. Ten był krótko pilnowany przez obrońcę i pogubił się w dryblingu, tracąc piłkę.

1
34'

Kolejna próba z dystansu - tym razem Modrić. Chorwat został jednak zablokowany.

33'

Obudził się Benzema. Oddał techniczny strzał lewą nogą zza pola karnego, ale nie ustawił dobrze celownika. Piłka poleciała dobry metr nad poprzeczką.

32'

Długie podanie w kierunku Rodrygo, ale Trubin był czujny i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

30'

Kroos ponownie miał sporo miejsca przed polem karnym, pokusił się o uderzenie lewą nogą i trochę niepewnie interweniował Trubin. Nerwowo odbił piłkę przed siebie, ale na jego szczęście nie ruszył do dobitki żaden z rywali.

1
1
30'

Czekamy na jakieś konkrety, bo na razie jesteśmy świadkami słabego spotkania. Niewiele jest sytuacji bramkowych, a gra toczona jest w dość powolnym tempie.

28'

Po stracie Viniciusa doskonałą okazję do kontry miał Szachtar, ale Fernando podawał niecelnie na prawe skrzydło i piłka opuściła boisko. Wściekły napastnik gospodarzy.

26'

Ciekawa akcja Rodrygo. Minął jednego rywala, ale z drugim już sobie nie poradził i nie zdołał komfortowo wbiec w pole karne.

1
25'

Nieudany atak pozycyjny gości. Była długa wymiana podań na prawym skrzydle, ale pod koniec doszło do nieporozumienia Vazqueza z Benzemą i nastąpiła strata.

22'

Dość spokojny początek tego meczu, ale głównie za sprawą Realu, który nie forsuje tempa. Królewscy pozwalają gospodarzom na długie rozgrywanie piłki w środkowej strefie boiska.

19'

Chyba najgroźniejsza sytuacja gości. Casemiro przejął piłkę na szesnastym metrze, wbiegł w pole karne i poszukał uderzenia tzw. fałszem, ale został zablokowany przez ofiarnie interweniujących obrońców.

18'

Płaskie dośrodkowanie Benzemy w pole karne, ale... no właśnie, zabrakło tam właśnie Benzemy. Nie wbiegli ani Vinicius ani Rodrygo.

1
1
15'

Bardzo nieudany strzał Viniciusa z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

1
1
14'

Dośrodkowanie Kroosa z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Benzema, ale jego strzał głową zablokował jeden z obrońców Szachtara.

1
1
12'

Szybka kontra Realu, Rodrygo zagrał na obieg do Vazqueza, ten od razu centrował w okolice piątego metra, ale nie doszedł do strzału głową żaden z partnerów. Dobra postawa gospodarzy w defensywie.

1
1
1
9'

Pedrinho rozrzucił akcję na prawą stronę, ale popsuł ją złym dośrodkowaniem Tete. Piłka opuściła boisko.

8'

Ładna akcja Szachtara, ale Mendy nie pozwolił wejść w pole karne Fernando.

1
7'

Trubin kolejny raz zmuszony do wysiłku. Indywidualna akcja Viniciusa, płaski strzał z linii pola karnego i niewiele brakowało, a Real objąłby prowadzenie.

1
5'

Dość zaskakujący początek, bo to Szachtar jest w ataku pozycyjnym, a Real czeka na kontry.

1
4'

Mocny i precyzyjny strzał Kroosa z dystansu, ale nie popełnił błędu Trubin.

3'

Kontratak Realu. Benzema zaczął i Benzema zakończył. Francuz uruchomił na prawym skrzydle Rodrygo, podanie do Viniciusa, ten oddał piłkę Benzemie, ale strzał z osiemnastu metrów był minimalnie niecelny.

1
2'

Real czeka na gospodarzy na swojej połowie, nie atakuje wysokim pressingiem.

czas Start meczu
20:09

Hymn Ligi Mistrzów i za moment zaczynamy rywalizację Szachtara z Realem.

20:09

Zawodnicy wychodzą na boisko. Tymczasem na trybunach sporo kibiców i to pomimo faktu iż mecz rozgrywany jest w Kijowie, a nie Doniecku.

20:09

Piłkarze zeszli już do szatni. Początek meczu niebawem.

20:09

Rozpoczęła się rozgrzewka obu ekip.

20:09

Sędzią dzisiejszego meczu jest Srdjan Jovanović z Serbii.

20:09

A to skład gospodarzy:

20:09

Na takich zawodników postawił dziś Carlo Ancelotti:

20:09

Real Madryt staje przed szansą rehabilitacji za sensacyjną i kompromitującą przegraną w drugiej kolejce z Sheriffem Tiraspol. Dziś Królewscy zagrają w Kijowie z Szachtarem Donieck, z którym w ubiegłym sezonie przegrali oba spotkania grupowe w Lidze Mistrzów.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Szachtar - Real Madryt?