Czy Real Madryt odpowie na słabsze wyniki? "To nie najważniejszy czas w sezonie"

Po udanym początku sezonu, w ostatnim czasie Realowi Madryt przytrafiła się lekka zadyszka i dwie sensacyjne przegrane - na krajowym podwórku, jak i w Lidze Mistrzów. Teraz przed Królewskimi rywalizacja z bardzo niewygodnym przeciwnikiem.

Tomasz Galiński
Carlo Ancelotti Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
Jest oczywiście zbyt wcześnie, by mówić o kryzysie, bo Real Madryt wciąż jest w czołówce Primera Division, a w Lidze Mistrzów po dwóch kolejkach jest na drugim miejscu w swojej grupie, natomiast ostatnie dwie przegrane z Sheriffem Tyraspol i Espanyolem psują nieco wizerunek Królewskich, którzy zanotowali bardzo efektowne wejście w sezon 2021/22.

Wydaje się, że przerwa na reprezentacje była w Madrycie potrzebna, jak nigdy. - To był dobry czas. Reprezentanci wrócili w dobrej dyspozycji, choć mały problem ma Eden Hazard. Wykorzystaliśmy ten okres, by odzyskać dwie ważne postacie jak Ferland Mendy i Marcelo. Wydaje się, że drużyna jest w dobrej dyspozycji. Zgadzam się, że brakowało nam trochę porządku w dwóch ostatnich meczach i ostatnio pracowaliśmy, by poprawić te błędy, nawet jeśli nie mieliśmy do dyspozycji wszystkich zawodników - powiedział trener Carlo Ancelotti na konferencji prasowej.

Teraz przed zespołem z Madrytu dwa kluczowe mecze. We wtorek z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów, a w niedzielę El Clasico z mającymi swoje problemy FC Barceloną. Ten pierwszy rywal jest dość niewdzięczny - w poprzednim sezonie w europejskich pucharach Real przegrał oba spotkania z Ukraińcami. U siebie 2:3, na wyjeździe 0:2. Los chciał, że w tym roku obie drużyny ponownie znalazły się w jednej grupie.

- Końcówka przed przerwą nie była dobra w naszym wykonaniu, więc to bardzo, dlatego najbliższe dwa mecze są dla nas bardzo ważne. Musimy się poprawić. Zaczęliśmy dobrze, ale ostatnie tygodnie już niekoniecznie takie były. Uważam, że jesteśmy zmotywowani i dobrze przygotowani. Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest to spotkanie z perspektywy sytuacji w grupie - przyznał trener Ancelotti.

Hiszpańskie media zwróciły uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat Real Madryt notował słabsze wyniki na przełomie września i października. - Nie wiem dlaczego tak jest. Nie znam powodu, nie wiem, skąd się to bierze. Na tym etapie sezonu praktycznie żaden zespół nie jest w topowej formie. Duży wpływ mają trzy przerwy na kadrę. Z drugiej strony, to nie jest też najważniejszy okres w sezonie. To ma miejsce w fazie finałów, w kwietniu i maju - uspokaja szkoleniowiec Królewskich.

Początek spotkania Szachtar Donieck - Real Madryt we wtorek o godz. 21. Relacja LIVE.