1:2
Zakończony
Hiszpania
90+3'

Gra w centrum boiska w doliczonym czasie. Jedenastu przyjezdnych nie pozwala dzisięciu gospodarzom na kreowanie sytuacji podbramkowych. Gol kontaktowy pobudził publiczność w Mediolanie, ale nie ma ona powodu do fascynowania się kolejnymi atakami podopiecznych Roberto Manciniego.

5
2
3
1
3
90'

Doliczone pięć minut.

6
4
2
1
1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Mikel Oyarzabal za przewinienie taktyczne.

2
2
3
1
1
86'

Zgodnie z zapowiedziami zrobiło się ciekawie po golu kontaktowym. Inna sprawa, że skoncentrowali się ponownie Hiszpanie i znowu nie schodzą z połowy przeciwnika.

3
1
2
84'

Odżyły nadzieje Azzurrich.

6
3
3
1
84'

Hiszpania. Schodzi: Gavi. Wchodzi: Sergi Roberto.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gavi #9
1
83'

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini. Asystował mu Federico Chiesa.

Niespodziewanie 1:2 w Mediolanie! Pogubili się nadmiernie rozluźnieni podopieczni Luisa Enrique, a Federico Chiesa oraz Lorenzo Pellegrini przeprowadzili wzorowy kontratak. Zmiennik nie miał problemu z oddaniem strzału z bliska do siatki.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli za przewinienie na Yeremim Pino.

1
3
1
80'

Tak młodego debiutanta w reprezentacji Hiszpanii jeszcze nie było.

1
1
1
78'

Grają sobie piłką podopieczni Luisa Enrique, a pressing Azzurrich mocno na słowo honoru. Ostatni atak będącego na prowadzeniu zespołu zakończył się dwoma uderzeniami. Pierwsze zostało zatrzymane przez Gianluigiego Donnarummę, a drugie zablokowane przez defensora.

3
1
1
1
75'

Hiszpania. Schodzi: Pablo Sarabia. Wchodzi: Bryan Gil.

Bryan Gil #6
75'

Hiszpania. Schodzi: Koke. Wchodzi: Mikel Merino.

74'

Niewiele dzieje się w drugiej połowie meczu, trzeba było nasycić się przed zejściem drużyn na przerwę do szatni. Przez moment zanosiło się na zagrożenie bramce Unaia Simona, ale jakoś poradzili sobie Hiszpanie po płaskim dośrodkowaniu Federico Chiesy.

1
1
2
71'
71'

Żółtą kartkę otrzymał Yeremi Pino za ostry faul na Manuelu Locatellim.

1
1
1
1
70'

Mikel Oyarzabal na spalonym i gra została przerwana przez sędziów.

1
1
68'

Giorgio Chiellini spojrzał wymownie na Gaviego, który starał się przekonać rosyjskiego sędziego do podyktowania rzutu karnego. Wszystko zgodnie z przepisami.

1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Pablo Sarabia za nadmierną agresję w grze.

1
1
1
64'

Włochy. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Lorenzo Pellegrini.

63'

Mikel Oyarzabal mógł dorzucić gola do dwóch wcześniejszych asyst. Złapał się za głowę po swoim strzale, ale powinien wykorzystać ją do umieszczenia piłki w bramce po świetnym dośrodkowaniu Yeremiego Pino.

1
61'

Jak na zawołanie nieco podniosła się temperatura pod bramką Hiszpanii. Nie ma gola z dwóch powodów. Ten ważniejszy jest taki, że był spalony, a ten mniej ważny, że Federico Chiesa trafił strzałem z ostrego kąta w słupek.

1
1
2
4
60'

Minęła godzina spotkania w Mediolanie. Hiszpania po przerwie bawi się futbolówką i nie pozwala na zagrażanie bramce Unaia Simona. W zasadzie Italia nie zaproponowała nic specjalnego w kwadransie po powrocie z szatni na boisko.

2
1
58'
58'

Włochy. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Moise Kean.

54'

Płaskie wstrzelenie w pole karne Włochów. Bronią się nieco rozpaczliwie gospodarze. W czasie Euro 2020 nie było widać podobnych problemów w działaniach obronnych podopiecznych Roberto Manciniego.

2
2
1
3
51'

Trudno będzie cokolwiek zdziałać gospodarzom, ale ewentualne trafienie kontaktowe mogłoby dodać rumieńców końcówce spotkania. Hiszpania co prawda już bez autora dubletu Ferrana Torresa, ale nadal z chęcią do utrzymywania się w posiadaniu piłki i kontrolowania meczu.

2
1
1
1
49'

Hiszpania. Schodzi: Ferran Torres. Wchodzi: Yeremi Pino.

46'

Przewaga zawodnika w polu oraz dwóch goli wydaje się gwarantować Hiszpanii awans do finału Ligi Narodów. Nie takie historie widziała jednak piłka nożna. Na razie Roberto Mancini załatał dziurę w obronie Giorgio Chiellinim po zejściu Leonardo Bonucciego.