ACF Fiorentina
119'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Youssef Maleh.

Pozamiatane! Jeszcze jedno uderzenie do bramki rozbitych Azzurrich w dogrywce. Nie ma czego zbierać z podopiecznych Luciano Spallettiego.

Youssef Maleh #14
22
9
6
1
3
118'

Fiorentina przybliża się do ćwierćfinału.

7
3
5
3
115'

Problem gospodarzy z przedostaniem się pod bramkę Pietro Terracciano, chyba stracili już resztkę nadziei oraz energii.

13
6
1
3
1
112'

Zaczęło się!

35
15
2
3
2
108'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Lorenzo Venuti.

To trafienie pieczętuje awans Fiorentiny i jest wyczekiwane uderzenie do bramki Krzysztofa Piątka. Podobnie jak w barwach Genoi CFC oraz AC Milanu przymierzył do sieci już w debiucie. 4:2 dla zespołu ze Stadio Artemio Franchi.

9
108'

Nie trzeba rozpisywać się, jak trudna jest ponownie sytuacja Azzurrich. Gospodarze grają w dziewięciu, a muszą raz jeszcze gonić Fiorentinę. Być może tym razem drużyna Vincenzo Italiano nie pozwoli sobie na kompromitujące wypuszczenie z rąk zaliczki.

9
5
1
2
2
106'

Gra wznowiona po raz ostatni.

4
3
6
3
105+1'

Przewaga pod względem posiadania piłki Fiorentiny, ale między innymi Krzysztof Piątek nie miał okazji do odzyskania prowadzenia. Zrobił to Lorenzo Venuti w doliczonej minucie.

12
6
2
8
3
105+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Venuti. Asystował mu Youssef Maleh.

Lorenzo Venuti pokonał Alexa Mereta uderzeniem z powietrza. Obrońca był ustawiony ofensywnie i przydał się po dośrodkowaniu Youssefa Maleha. Fiorentina ponownie na prowadzeniu w szalonym starciu!

Asysta:
17
15
6
4
5
105'

Doliczona minuta.

7
3
2
1
2
102'

Krótka przerwa spowodowana urazem Driesa Mertensa.

6
4
4
4
4
100'

Fiorentina nie potrafi potwierdzić przewagi liczebnej trzecim golem. Nużące rozegrania prowadzone przez podopiecznych Vincenzo Italiano. Denerwuje się obrazem spotkania nieliczna publiczność zgromadzona na Stadio Diego Armando Maradona.

3
2
2
2
2
98'

Kanonada Fiorentiny i ogromne zamieszanie. Sędzia przerwał bombardowanie z powodu spalonego, choć przyjezdni domagali się przyznania rzutu karnego za przewinienie Juana Jesusa na Youssoufie Malehu.

4
4
4
6
5
94'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Andrea Petagna. Wchodzi: Juan Jesus.

93'

Akcja z udziałem Krzysztofa Piątka zakończyła się zablokowanym uderzeniem z linii pola karnego. Rozegranie ACF Fiorentiny zostało przeczytane przez podwójnie osłabionych podopiecznych Luciano Spallettiego.

7
5
3
8
5
91'

Gra ponownie wznowiona.

6
1
1
1
2
90+5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andrea Petagna. Asystował mu Dries Mertens.

Strzeliło gola dziesięciu przyjezdnych i zdobyło też bramkę dziewięciu gospodarzy. Andrea Petagna odebrał prowadzenie roztargnionym przeciwnikom w przedostatniej minucie doliczonego czasu! 2:2 w Neapolu!

4
7
12
15
20
90+3'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Fabian Ruiz za faul taktyczny na Lucasie Torreirze.

SSC Napoli
19
10
4
2
2
90+1'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Stanislav Lobotka. Wchodzi: Antonio Cioffi.

wchodzi Wchodzi
Antonio Cioffi #73
schodzi Schodzi
3
3
1
90'

Doliczone sześć minut.

5
3
1
1
3
89'
ZMIANA

ACF Fiorentina. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Jonathan Ikone.

Nicolas Gonzalez #22
6
2
1
1
87'

Nie idzie gospodarzom, nie idzie.

7
3
2
1
6
85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Axel Tuanzebe za faul blisko własnego pola karnego.

5
2
3
1
83'
ZMIANA
84'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Hirving Lozano za faul sprzed dwóch minut.

13
11
5
3
2
83'

Sędzia jeszcze ogląda powtórki.

4
1
2
1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za faul po stracie piłki.

4
1
3
80'

Realna szansa na doprowadzenie do remisu, w zasadzie pierwsza po golu Cristiana Biraghiego. Piłka kopnięta przez Hirvinga Lozano przeleciała nieznacznie poza celem.

6
4
2
79'

Pierwsze uderzenie Krzysztofa Piątka, po powrocie na włoskie boiska, pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Przynajmniej nie pozwolił Azzurrim na przeprowadzenie niebezpiecznego kontrataku.

4
2
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Ruiz za faul.

SSC Napoli
1
2
75'

Polak ponownie w calcio!

33
13
2
1
2
73'
ZMIANA
70'

Ponownie zaatakowała drużyna z Toskanii i mogła praktycznie zamknąć spotkanie. Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka znalazła się pod nogami Nicolasa Gonzaleza. Pogubił się ponownie Amir Rrahmani, ale zawodnik Fiorentiny nie oddał celnego uderzenia na bramkę Alexa Mereta.

1
1
2
1
67'

Awantura. Faouzi Ghoulam starł się z Nicolasem Gonzalezem. Sędzia musiał pofatygować się do czupurnych zawodników i nieco ich utemperował słownie.

5
1
1
2
2
64'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Diego Demme. Wchodzi: Fabian Ruiz.

3
1
1
1
61'

Fiorentina zbudowana odzyskaniem prowadzenia. Na początku drugiej połowy spotkania goście wyglądali na przestraszonych, ale teraz odpowiadają atakami. Korner dla zespołu Vincenzo Italiano po zablokowanym strzale.

1
1
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Gaetano Castrovilli za ostre przewinienie.

1
1
1
1
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Cristiano Biraghi.

Niespodziewanie dziesięciu gości strzeliło gola jedenastu gospodarzom. Cristiano Biraghi zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, przyznanego za przewinienie Amira Rrahmaniego. Pierwsze trafiło w mur, drugie prosto do siatki. Fiorentina odzyskała prowadzenie.

15
6
3
3
56'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za ostre przewinienie.

2
1
1
4
1
50'

Jedenastu gospodarzy nieustannie naciska na zawodników z Florencji. Kolejna szansa na zdobycie prowadzenia, jednak tym razem Pietro Terracciano popisał się refleksem na linii bramkowej.

2
1
2
1
48'

Po przerwie przyspieszyli podopieczni Luciana Spallettiego. Piłka trafiła w pole karne do Andrei Petagni, którego mocne uderzenie okazało się nieznacznie niedokładne.

2
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Neapolu. Gospodarze będą w niej rywalizować w jedenastu przeciwko dziesięciu gościom. To konsekwencja czerwonej kartki dla Bartłomieja Drągowskiego, którą zobaczył za przewinienie na Eljifie Elmasie.