SSC Napoli
44' Dries Mertens 56' Amir Rrahmani 77' Fabian Ruiz 82' Hirving Lozano 84' Hirving Lozano 85' Axel Tuanzebe 90+3' Fabian Ruiz 90+5' Andrea Petagna
ACF Fiorentina
23' Alfred Duncan 41' Dusan Vlahović 45+2' Bartłomiej Drągowski 58' Cristiano Biraghi 59' Gaetano Castrovilli 105+1' Lorenzo Venuti 108' Krzysztof Piątek 119' Youssef Maleh
2:5

Kolejne szalone spotkanie w calcio. Prawie wszystko wydarzyło się w nim na przekór przewidywaniom. Fiorentina zapewniła sobie zwycięstwo 5:2 w dogrywce. Awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch urealnił strzałem do bramki Krzysztof Piątek. Znacznie wcześniej rozczarował swoim przedwczesnym zejściem z boiska Bartłomiej Drągowski.

Gol! Strzelił Youssef Maleh.

Pozamiatane! Jeszcze jedno uderzenie do bramki rozbitych Azzurrich w dogrywce. Nie ma czego zbierać z podopiecznych Luciano Spallettiego.

Fiorentina przybliża się do ćwierćfinału.

Problem gospodarzy z przedostaniem się pod bramkę Pietro Terracciano, chyba stracili już resztkę nadziei oraz energii.

Zaczęło się!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Lorenzo Venuti.

To trafienie pieczętuje awans Fiorentiny i jest wyczekiwane uderzenie do bramki Krzysztofa Piątka. Podobnie jak w barwach Genoi CFC oraz AC Milanu przymierzył do sieci już w debiucie. 4:2 dla zespołu ze Stadio Artemio Franchi.

Nie trzeba rozpisywać się, jak trudna jest ponownie sytuacja Azzurrich. Gospodarze grają w dziewięciu, a muszą raz jeszcze gonić Fiorentinę. Być może tym razem drużyna Vincenzo Italiano nie pozwoli sobie na kompromitujące wypuszczenie z rąk zaliczki.

Gra wznowiona po raz ostatni.

Przewaga pod względem posiadania piłki Fiorentiny, ale między innymi Krzysztof Piątek nie miał okazji do odzyskania prowadzenia. Zrobił to Lorenzo Venuti w doliczonej minucie.

Gol! Strzelił Lorenzo Venuti. Asystował mu Youssef Maleh.

Lorenzo Venuti pokonał Alexa Mereta uderzeniem z powietrza. Obrońca był ustawiony ofensywnie i przydał się po dośrodkowaniu Youssefa Maleha. Fiorentina ponownie na prowadzeniu w szalonym starciu!

Doliczona minuta.

Krótka przerwa spowodowana urazem Driesa Mertensa.

Fiorentina nie potrafi potwierdzić przewagi liczebnej trzecim golem. Nużące rozegrania prowadzone przez podopiecznych Vincenzo Italiano. Denerwuje się obrazem spotkania nieliczna publiczność zgromadzona na Stadio Diego Armando Maradona.

Kanonada Fiorentiny i ogromne zamieszanie. Sędzia przerwał bombardowanie z powodu spalonego, choć przyjezdni domagali się przyznania rzutu karnego za przewinienie Juana Jesusa na Youssoufie Malehu.

SSC Napoli. Schodzi: Andrea Petagna. Wchodzi: Juan Jesus.

Akcja z udziałem Krzysztofa Piątka zakończyła się zablokowanym uderzeniem z linii pola karnego. Rozegranie ACF Fiorentiny zostało przeczytane przez podwójnie osłabionych podopiecznych Luciano Spallettiego.

Gra ponownie wznowiona.

W tej sytuacji dogrywka.

Gol! Strzelił Andrea Petagna. Asystował mu Dries Mertens.

Strzeliło gola dziesięciu przyjezdnych i zdobyło też bramkę dziewięciu gospodarzy. Andrea Petagna odebrał prowadzenie roztargnionym przeciwnikom w przedostatniej minucie doliczonego czasu! 2:2 w Neapolu!

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Fabian Ruiz za faul taktyczny na Lucasie Torreirze.

SSC Napoli. Schodzi: Stanislav Lobotka. Wchodzi: Antonio Cioffi.

Doliczone sześć minut.

ACF Fiorentina. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Jonathan Ikone.

Nie idzie gospodarzom, nie idzie.

Żółtą kartkę otrzymał Axel Tuanzebe za faul blisko własnego pola karnego.

SSC Napoli. Schodzi: Faouzi Ghoulam. Wchodzi: Kevin Malcuit.

Czerwoną kartkę otrzymał Hirving Lozano za faul sprzed dwóch minut.

Sędzia jeszcze ogląda powtórki.

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za faul po stracie piłki.

Realna szansa na doprowadzenie do remisu, w zasadzie pierwsza po golu Cristiana Biraghiego. Piłka kopnięta przez Hirvinga Lozano przeleciała nieznacznie poza celem.

Pierwsze uderzenie Krzysztofa Piątka, po powrocie na włoskie boiska, pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Przynajmniej nie pozwolił Azzurrim na przeprowadzenie niebezpiecznego kontrataku.

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Ruiz za faul.

Polak ponownie w calcio!

Ponownie zaatakowała drużyna z Toskanii i mogła praktycznie zamknąć spotkanie. Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka znalazła się pod nogami Nicolasa Gonzaleza. Pogubił się ponownie Amir Rrahmani, ale zawodnik Fiorentiny nie oddał celnego uderzenia na bramkę Alexa Mereta.

Awantura. Faouzi Ghoulam starł się z Nicolasem Gonzalezem. Sędzia musiał pofatygować się do czupurnych zawodników i nieco ich utemperował słownie.

SSC Napoli. Schodzi: Diego Demme. Wchodzi: Fabian Ruiz.

Fiorentina zbudowana odzyskaniem prowadzenia. Na początku drugiej połowy spotkania goście wyglądali na przestraszonych, ale teraz odpowiadają atakami. Korner dla zespołu Vincenzo Italiano po zablokowanym strzale.

Żółtą kartkę otrzymał Gaetano Castrovilli za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Cristiano Biraghi.

Niespodziewanie dziesięciu gości strzeliło gola jedenastu gospodarzom. Cristiano Biraghi zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, przyznanego za przewinienie Amira Rrahmaniego. Pierwsze trafiło w mur, drugie prosto do siatki. Fiorentina odzyskała prowadzenie.

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za ostre przewinienie.

Jedenastu gospodarzy nieustannie naciska na zawodników z Florencji. Kolejna szansa na zdobycie prowadzenia, jednak tym razem Pietro Terracciano popisał się refleksem na linii bramkowej.

Po przerwie przyspieszyli podopieczni Luciana Spallettiego. Piłka trafiła w pole karne do Andrei Petagni, którego mocne uderzenie okazało się nieznacznie niedokładne.

Rozpoczęła się druga połowa meczu w Neapolu. Gospodarze będą w niej rywalizować w jedenastu przeciwko dziesięciu gościom. To konsekwencja czerwonej kartki dla Bartłomieja Drągowskiego, którą zobaczył za przewinienie na Eljifie Elmasie.

ACF Fiorentina. Schodzi: Riccardo Saponara. Wchodzi: Youssef Maleh.

SSC Napoli. Schodzi: David Ospina. Wchodzi: Alex Meret.

Niebawem wznowienie meczu.

Czy Napoli obejmie prowadzenie po przerwie?

Piłkarze rozgrzali widzów w końcówce pierwszej połowy. W 41. minucie Dusan Vlahović zdobył prowadzenie dla Violi. Po podaniu Riccardo Saponary zgubił przytomnym zwodem Axela Tuanzebe i pokonał strzałem z bliska Davida Ospinę. Później Bartłomiej Drągowski nie popisał się przy golu Driesa Mertensa na 1:1 i zobaczył czerwoną kartkę za faul na Eljifie Elmasie.

ACF Fiorentina. Schodzi: Alfred Duncan. Wchodzi: Pietro Terracciano.

Czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Drągowski.

Beznadziejny był ten powrót do składu Bartłomieja Drągowskiego. Czerwona kartka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Eljifie Elmasie. Wcześniej nie porozumiał się z Matiją Nastasiciem i próbował ratować sytuację. Rozwiązanie nie jest najszczęśliwsze dla Fiorentiny.

Doliczone dwie minuty.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Andrea Petagna.

Zrobiło się ciekawie w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania. Po złym wybiciu Bartłomieja Drągowskiego nastąpiła żwawa akcja bramkowa. Piłka trafiła od Stanislava Lobotki, przez Andreę Petagnę do Driesa Mertensa. Belg popisał się eleganckim lobem ponad bramkarzem Violi do sieci. 1:1!

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Riccardo Saponara.

Najlepszy napastnik ligi włoskiej ukąsił Napoli. Fiorentina na prowadzeniu! Dusan Vlahović zgubił świetnym przyjęciem Axela Tuanzebe i pokonał uderzeniem z bliska Davida Ospinę. Należy pochwalić również Riccardo Saponarę. Włoch bardzo dobrze opanował piłkę i wykonał przytomne podanie do strzelca.

Fiorentina na połowie przeciwnika, rozegranie na obrzeżach pola karnego, ale żaden z podopiecznych Vincenzo Italiano nie zdecydował się na postraszenie uderzeniem bramkarza Napoli.

Na początku kwadransa poprzedzającego przerwę uderzenie z kilkunastu metrów Alfreda Duncana. Odpowiednio ustawiony obrońca Napoli nie pozwolił na przedostanie się futbolówki w pobliże bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

Nie jest to na razie mecz trzymający w ogromnym napięciu. Nie ma powodu do specjalnego narzekania, kilkakrotnie podniosła się temperatura na boisku, jednak pozostaje bezbramkowo.

Kompletnie nieudane podanie prostopadłe wykonał Riccardo Saponara. Piłka nie nadawała się do oddanie strzału dla żadnego innego zawodnika ofensywnego z Florencji.

Żółtą kartkę otrzymał Alfred Duncan za ostry faul na połowie przeciwnika.

Przerwa w grze spowodowana urazem.

Ponownie od rzutu rożnego ekipa z Toskanii. Piłka po dośrodkowaniu poszybowała do Nikoli Milenkovicia, z którego upilnowaniem nie poradził sobie Amir Rrahmani. Uderzenie zawodnika z Bałkanów okazało się nieznacznie niecelne i futbolówka wylądowała po nim na poprzeczce.

Pierwsza próba pokonania Davida Ospiny podjęta przez Dusana Vlahovicia. Serb oddał niebezpieczne uderzenie z kilkunastu metrów, ale piłka nie ominęła po nim Kolumbijczyka. Efektowna interwencja zaprezentowana przez doświadczonego bramkarza i tylko korner dla Fiorentiny.

Akcja Azzurrich z wykorzystaniem szeroko rozstawionego na lewym skrzydle zawodnika. Na razie ani jedna szarża któregokolwiek zespołu nie zakończyła się niebezpiecznym uderzeniem.

Podanie z lewego skrzydła w pole karne zespołu z Neapolu. Piłka została powstrzymana przez bramkarza, a kilkadziesiąt sekund później po przeciwnej stronie boiska interweniował z powodzeniem Bartłomiej Drągowski.

Pierwsza szarża w kierunku bramki strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego. Drużyna z Neapolu uruchomiła podaniem prostopadłym Eljifa Elmasa. Reprezentant Macedonii Północnej dał się dogonić Lorenzo Venutiemu i nie sprawdził strzałem Polaka.

Drużyny w nieklasycznych strojach. Napoli w czerwonych koszulkach i spodenkach z białymi elementami, a Fiorentina na biało z fioletowymi wstawkami.

Początek konfrontacji na Stadio Diego Armando Maradona. W tym sezonie Napoli marzy o mistrzostwie Włoch, a Fiorentina o powrocie do europejskich pucharów. W Coppa Italia spróbują także zaistnieć.

Zestawienie Azzurrich.

Z dwójki Polaków od początku zagra Bartłomiej Drągowski.

Krzysztof Piątek na Stadio Diego Armando Maradona.

Sędzia: Giovanni Ayroldi

O drugie miejsce w ćwierćfinałach Pucharu Włoch powalczą w czwartek SSC Napoli i ACF Fiorentina. W kadrze wybranej przez trenera Vincenzo Italiano na to spotkanie znaleźli się Bartłomiej Drągowski oraz powracający do calcio Krzysztof Piątek. Z powodu zakażenia koronawirusem nie zagra Piotr Zieliński.