Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
(1:2)
Zakończony
Real Madryt
komentarz

Koniec meczu! Pewna wygrana Realu Madryt w Londynie. Królewscy mają solidną zaliczkę przed rewanżem na własnym boisku.

5
5
1
1
2
90+6'

Mądrze utrzymują się przy piłce goście.

4
3
1
90+5'

Real przetrwał trudny moment i oddalił zagrożenie od własnej bramki.

4
2
1
2
90+3'

To mogła być ta szansa Chelsea! Odegranie Lukaku na trzynasty metr do Ziyecha, jednak ten strzela tuż nad poprzeczką!

1
1
1
2
90+1'

Bolesne starcie w powietrzu Nacho i Havertza. Niemiec już wstał, ale obrońca Realu wciąż się nie podnosi. Zderzyli się głowami.

1
1
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

1
89'

Bez pomysłu piłkarze Chelsea. Nie potrafią wykreować dogodnej sytuacji. Real umiejętnie się broni, jest dobrze zorganizowany w tyłach.

2
1
1
87'

Chelsea miała rzut wolny z bocznego sektora boiska. Dośrodkowanie Jamesa i bardzo pewnie na piątym metrze Courtois.

4
1
86'
85'

Problemy zdrowotne Valverde, chyba jakieś skurcze. Nie wybili piłki zawodnicy Chelsea, ale przerwał grę sędzia Turpin.

2
1
84'

Courtois na posterunku! Mocny strzał z dystansu oddał James, jednak bramkarz Realu kolejny raz wywiązuje się ze swoich obowiązków.

2
83'

Nacho wybija piłkę na oślep i oddaje piłkę za darmo rywalom. Chelsea może zbudować kolejny atak.

2
82'

Wznowienie gry przez Courtois, daleki wykop do rozpędzonego Viniciusa, jednak ten nie opanował piłki w obrębie boiska.

1
80'

Co tu zrobił Mendy? Wróćmy jeszcze do sytuacji z początku pierwszej połowy...

1
1
79'

Havertz z dwudziestu metrów strzela w środek bramki. Courtois nie popełnił błędu.

1
77'

Real gra szybko, utrzymuje się przy piłce, wybija z rytmu Chelsea.

1
1
76'

Kwadrans do końca. Chelsea miała przewagę, jednak Real się wybronił. Obecnie spotkanie się wyrównało.

74'
72'

Piłka trafiła w nogę Thiago Silvę i wyleciała poza boisko. Nie spodziewał się tego Brazylijczyk. Nie kontrolował tej sytuacji.

1
71'

Zablokowany strzał Havertza z dystansu. Chelsea ma rzut rożny. Ależ przycisnęli gospodarze.

2
1
70'

Piękny strzał z dwudziestu pięciu metrów oddał Mount. Niesygnalizowany, bez przyjęcia. Pofrunął Courtois, ale nie musiał interweniować. Chelsea blisko gola na 2:3!

1
1
69'

Teraz już nic nie usprawiedliwia Lukaku! Piąty metr, nikogo dookoła i napastnik Chelsea główkuje obok słupka! To powinien być gol!

1
4
68'

Miał swoją szansę Lukaku! Dobre dośrodkowanie Jamesa, ale Belg był dobrze kryty przez Nacho i strzelił obok bramki.

1
2
1
2
67'

Zdecydowana przewaga gości z Madrytu. Złapali niesamowity luz. Wymieniają kolejne podania na połowie Chelsea, większość na jeden, maksymalnie dwa kontakty.

2
1
64'

Real Madryt. Schodzi: Eder Militao. Wchodzi: Nacho.

2
1
1
2
64'
62'

Militao wyraźnie utyka, jednak podjął próbę powrotu na boisko.

1
1
62'

Real w osłabieniu, ale świetnie utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika.

1
61'

Brazylijczyk ma problem ze swobodnym poruszaniem się. Wyglądało to na uraz kolana.

1
60'

Militao po raz kolejny upadł na murawę i potrzebuje pomocy medycznej.

1
4
59'

Długo budowali akcję piłkarze Chelsea, wreszcie strzał z szesnastu metrów oddał Pulisić, lecz zrobił to zbyt czytelnie dla Courtois i ten bez problemu złapał piłkę.

1
1
57'

Akcja gospodarzy prawym skrzydłem, jednak popsuł to Ziyech, zagrywając zbyt mocno do Mounta. Nie miał najmniejszych szans, by dobiec do piłki.

2
1
56'

Teraz niecelnie strzelał Havertz po centrze Ziyecha.

1
1
55'

Mendy z dośrodkowaniem z lewego skrzydła, jednak w polu karnym był osamotniony Valverde i nie zdołał oddać strzału.

1
3
2
54'

Korner dla Chelsea, ale Courtois nie ma sobie równych na przedpolu. Belg gra dziś wybornie.

1
52'

To jeden z najlepszych meczów Realu Madryt w tym sezonie. Pragmatyczny, wyrachowany i bardzo konkretny. Chelsea nie może sobie poradzić z rywalem.

5
1
1
50'

To byłby fenomenalny gol, ale cóż zrobił Courtois?! Azpilicueta huknął zza pola karnego, piłka zmierzała w okienko, jednak Belg pofrunął niczym najnowszy Boeing i jakimś cudem uchronił swój zespół przed stratą bramki!

9
2
2
2
49'

Kolejna ładna akcja gości. W tempie, na jeden kontakt. Kroos zagrywał miękko w pole karne, jednak tym razem Benzema nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

1
1
48'

Słychać tylko kibiców Realu Madryt. Chelsea totalnie rozbita po tym, co się wydarzyło.

6
4
2
46'

Gol! Strzelił Karim Benzema.

Ależ fatalnie zachował się Mendy! Miał mnóstwo czasu, podawał za lekko do Ruedigera, po chwili ten również nie potrafił wybić piłki. Benzema skorzystał z prezentu i strzelił z ponad trzydziestu metrów do pustej bramki!