(1:0)
Zakończony
Warta Poznań
komentarz

Koniec meczu. Nie było to wielkie widowisko, ale pewnie w Legii nikt nie będzie narzekał.

4
3
1
2
2
90+7'

Była okazja dla Warty! Niecelnie strzelał Corryn! Ależ mogło to się skończyć. Źle trafił w piłkę rezerwowy zawodnik gości.

3
2
2
3
4
90+5'

Warta nie potrafi przedostać się pod pole karne Legii.

9
8
2
7
10
90+5'
3
2
2
4
4
90+3'

Nie ma zmiany decyzji. Gramy dalej.

7
4
3
2
7
90+2'

Być może chodzi o potencjalną czerwoną kartkę dla Grzesika.

4
3
2
4
9
90+2'

Sędziowie coś jeszcze sprawdzają na VAR.

2
2
2
2
4
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

1
2
1
1
2
90'

Faul taktyczny i kartka dla Grzesika. Kopnął wychodzącego do kontry Picha.

1
1
2
1
3
90+1'
4
2
1
2
2
88'
85'

Rozpędził się prawym skrzydłem Zrelak, wycofał piłkę przed pole karne do Destana, ale nie miał dużo miejsca do oddania strzału i został w porę zablokowany.

1
1
1
1
1
84'

Warta już w komplecie. Budują kolejny atak pozycyjny goście.

4
5
3
3
3
83'

Szymonowicz musiał na moment opuścić boisko. To efekt innego urazu. Trochę trwała ta przerwa w grze.

2
2
2
2
2
81'

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Legii. Leży na murawie trzech zawodników. Warta była o krok od wyrównania, zabrakło niewiele do oddania strzału!

2
2
2
3
4
80'
2
2
2
2
3
80'

Płaski i niezbyt mocny strzał Zrelaka z rzutu wolnego. Pewnie broni Tobiasz.

2
1
1
2
1
78'

Josue faulował Kupczaka i Warta ma rzut wolny z trzydziestego metra.

2
2
1
1
2
76'

Kwadrans do końca. Legia ma optyczną przewagę, jednak niewiele z niej wynika.

3
4
2
2
3
75'

Bardzo wolno wychodzą do kontry legioniści. Nie ma tu żadnego elementu zaskoczenia.

1
2
1
1
2
74'

W odpowiedzi szybka kontra Warty. Rezerwowy Destan dostał świetne podanie z głębi pola, ale Nawrocki zablokował wślizgiem jego strzał. Tylko korner dla Warty.

2
3
2
3
3
73'

Nawrocki wygrał walkę w powietrzu na piątym metrze po zagraniu Josue z rzutu rożnego, ale strzelił nad bramką. Tym razem błąd popełnił Lis.

1
1
1
2
2
71'

Pokazywał się do prostopadłego podania Carlitos, ale zawahał się Kapustka i ostatecznie Ivanov zapobiegł groźnej kontrze Legii.

3
1
2
1
2
69'
69'

Dobra centra Josue z rzutu rożnego, ale nie sięgnął piłki Augustyniak.

3
1
1
1
1
66'
66'

Strzał Josue z rzutu wolnego niecelny.

2
2
1
1
1
86'
65'

Sędzia długo zwlekał z decyzją, ale ostatecznie podyktował rzut wolny dla Legii. Do bramki ok. 20 metrów.

64'

Josue do Slisza, ten został zablokowany na dwudziestym metrze. Został wycięty równo z trawą przez Kopczyńskiego.

61'
60'

Tym razem to Tobiasz bardzo pewnie interweniował na dziesiątym metrze po centrze z rzutu wolnego.

1
1
1
1
1
59'

Coraz mocniej pada w Warszawie.

2
1
1
1
1
57'

Prosta strata Warty na własnej połowie. Carlitos wbiegł w pole karne, jednak strzelił niecelnie.

1
2
1
1
1
56'

Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego, ale kolejny raz dobrze na przedpolu spisał się Lis.

1
1
1
1
2
55'

Legia od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika.

3
1
1
2
2
54'

Carlitos zagrał przed pole karne do Augustyniaka, który... no właśnie. Albo wrzucał albo chciał przelobować Lisa, trudno powiedzieć. Piłka wyleciała jednak poza boisko.

2
2
1
1
1
52'

Carlitos! Ależ miał pomysł. Przyjął piłkę tyłem do bramki i poszukał uderzenia przewrotką... zabrakło niewiele.

2
2
2
1
1
50'

Tym razem kiksuje Josue, choć piłka spadła mu idealnie pod nogi w polu karnym.

2
3
1
1
1
48'

Warta przycisnęła. Wrzucał Grzesik, zamykał akcję w polu karnym Matuszewski, ale nie trafił czysto w piłkę.

1
2
1
1
2
46'

Sędzia Przybył dał sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy.

3
2
2
2
2
czas Druga połowa
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Nie jest to wielkie spotkanie, ale póki co o jednego gola lepsza Legia.

4
2
2
3
2
45+1'

Muci miał doskonałą okazję! Fantastyczne podanie Slisza, Muci urwał się na jedenastym metrze, ale jego uderzenie doskonale broni Lis!

6
4
4
4
3
45'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

2
1
2
1
1
45'

Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich kilku minutach. Oglądamy raczej statyczną grę w środku pola.

1
2
3
2
2
43'

Dobre długie podanie w stronę Grzesika, jednak ten nie opanował piłki. Inna sprawa, że był osamotniony i nie za bardzo miałby komu zagrać.

1
1
1
40'

Dośrodkowanie Szmyta z prawej strony, ale Augustyniak dwukrotnie wygrał walkę w powietrzu ze Zrelakiem.

3
1
40'

Ładna klepka zawodników Warty i Slisz musiał (lub nie) faulować taktycznie Szczepańskiego.

2
1
1
2
3
40'
3
1
1
3
38'

Muci faulował po raz kolejny, tym razem ruszającego do ofensywy Żurawskiego. Musi uważać zawodnik Legii.

2
1
1
1
2
36'
2
3
1
3
34'

Skuteczne piąstkowanie Lisa na przedpolu.

1
1
34'

Rzut rożny dla Legii.

1
1
33'

Groźne dośrodkowanie Zrelaka. Wbiegali w pole karne Szczepański i Matuszewski, ale żaden z nich nie zdołał zamknąć tej akcji na dalszym słupku.

1
32'

Była kolejna okazja do wyjścia z szybkim atakiem dla Warty, ale Szmyt nie zagrał w tempo do Grzesika. Ten w pewnym momencie się zatrzymał.

1
30'

Kupczak stracił piłkę na własnej połowie, od razu przeszedł do ofensywy Muci, wypracował sobie sytuację strzelecką przed polem karnym, lecz uderzył obok bramki.

1
1
27'

Warta ruszyła do bardziej agresywnego pressingu, jednak ma problem z odebraniem piłki.

2
1
2
25'

Gol uznany. Legia prowadzi 1:0.

8
6
1
4
5
24'

Sędziowie sprawdzają coś jeszcze na VAR.

1
4
1
1
1
23'

Gol! Strzelił Maciej Rosołek.

Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, Ivanov zbyt krótko wybijał piłkę, dopadł do niej na szesnastym metrze Rosołek i strzałem z powietrza zaskoczył Lisa!

12
5
2
5
9
23'

A teraz było groźnie. Augustyniak kapitalnie zagrał do Wszołka, ten podał do niepilnowanego Ribeiro, który... fatalnie przyjmował sobie piłkę.

1
1
1
22'

Legia ma inicjatywę w ostatnich minutach, ale nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

1
20'

Muci centrował z lewej flanki, jednak Rosołek miał trudną sytuację i strzelił niecelnie.

1
2
2
18'

Jeszcze jeden kontratak Legii. Wyglądał dobrze, ale tylko do momentu dośrodkowania Josue. Bez sensu, niedokładnie, prosto w ręce Lisa.

2
2
2
17'

Warta nie ma większych problemów, by omijać pressing Legii.

1
3
1
1
2
16'

Kontra Legii, ale dwa razy nie popisał się Ribeiro. Najpierw przy dośrodkowaniu do Muciego, później przy próbie odegrania piłki. Na razie gospodarzom brakuje precyzji w ostatniej fazie akcji.

3
2
2
14'

Josue prostopadle do Rosołka, ale ten miał problemy z opanowaniem piłki w polu karnym. Mogło być groźnie.

1
1
1
1
12'

Ponownie Josue zagrywał z narożnika, jednak tym razem Szymonowicz wygrał walkę w powietrzu z Jędrzejczykiem. Zagrożenie oddalone.

2
1
1
1
11'

Josue z rzutu rożnego, zagranie przed pole karne do Muciego. Gdyby lepiej przyjął sobie piłkę, miałby sytuację do oddania strzału. A tak nic z tego nie wyszło.

1
3
3
1
1
11'

Wreszcie składna akcja Legii. Carlitos wycofał piłkę na szesnasty metr do Slisza, ale ten został w ostatniej chwili zablokowany przez Szczepańskiego. Korner.

3
1
2
8'

Pomoc udzielona, wszystko z bramkarzem Warty w porządku. Gra wznowiona.

4
2
1
1
7'

Przerwa w grze. Lis potrzebuje pomocy medycznej.

3
2
6'

Po dośrodkowaniu Josue piąstkował piłkę Lis. Został też przypadkowo trafiony przez Carlitosa i przez moment nie podnosił się z murawy.

2
1
1
1
6'

Slisz fatalnie skiksował na dwudziestym metrze, choć miał bardzo dobrą okazję do oddania strzału.

1
1
3
5'

Dobry pomysł Ivanova z podaniem za linię obrony, jednak Grzesik był minimalnie spóźniony i nie dogonił piłki. Warta przeważa w pierwszych minutach, co nie podoba się miejscowym kibicom. Gwizdy na trybunach.

3
3
4'

Dobre podanie w pole karne do Zrelaka, wydawało się, że ten będzie miał okazję do oddania strzału, lecz chyba się zawahał i ostatecznie zdołał wypchnąć go obrońca Legii.

2
3'

Goście, jak przystało na najlepiej grający zespół na wyjazdach w tym sezonie, nie pękają. Poznaniacy rozgrywają piłkę podaniami po ziemi od własnej bramki.

3
1
2
1
1'

Pierwsza akcja Warty, ale Szmyt uderzył niecelnie zza pola karnego.

7
2
1
1'

Rozpoczynamy mecz Legia - Warta!

3
1
czas Start meczu
17:27

Sędzia Jarosław Przybył (oczywiście z Kluczborka) wyprowadza piłkarzy na boisko.