3
3
3
90+2'

Rzut rożny dla Rakowa. To jedna z ostatnich szans, by zacząć 2023 rok od zwycięstwa w lidze.

7
2
4
3
5
90+1'

Kontra Warty, jednak popsuł ją rezerwowy Sarbinowski. Oddał kiepski strzał z dwudziestu metrów i po lekkim rykoszecie złapał piłkę Kovacević.

4
6
2
4
6
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

2
1
3
2
2
90'
4
1
6
2
11
89'

Jean Carlos wycięty równo z trawą przez Matuszewskiego. Sędzia zastosował korzyść, jednak ostatecznie Raków nic nie zrobił z tej akcji.

1
3
2
87'

Niepotrzebny faul Ledermana i cenne sekundy uciekają przyjezdnym. Warta ma rzut wolny na połowie Rakowa.

8
4
1
3
85'
6
7
4
2
84'
83'

Wreszcie odgryźli się gospodarze. Destan strzela minimalnie obok słupka.

5
1
1
1
3
82'

Musiolik nie zabrał się z piłką w pole karne, a następnie został zablokowany przez dwóch rywali i piłkę przechwycił Lis.

5
1
1
81'

Tym razem Ivi Lopez centrował na zbyt niskim pułapie. Piłka nie minęła pierwszego zawodnika przed bramką Warty.

2
3
1
80'

Prosta strata Warty przed polem karnym. Ivi Lopez mógł to zamknąć golem, ale jego uderzenie z dwudziestu metrów broni Lis!

3
2
4
2
7
80'

Płaskie dośrodkowanie Jean Carlosa, ale nie było nikogo do oddania strzału! Brakuje ludzi w polu karnym.

1
3
2
2
1
79'

Warta nie szuka okazji do kontrataków. Żurawski miał moment do podania, ale przytrzymał piłkę i był faulowany. Zwolnił grę.

1
1
1
1
77'
3
6
2
1
9
76'

1846 kibiców ogląda dzisiejszy mecz z perspektywy trybun.

2
2
4
1
75'

Kontratak Rakowa. Było groźnie. Jean Carlos Silva dostał piłkę na dwudziestym metrze, lecz uderzył bardzo niecelnie. Skarżył się później na murawę nowy zawodnik zespołu z Częstochowy.

2
3
2
1
73'

Pierwsza ważna interwencja Arsenicia. Przeciął próbę prostopadłego podania do Zrelaka, który tylko czekał na jakiś błąd.

5
1
2
72'
72'
72'
71'
4
7
1
2
6
69'

Bardzo dobra próba podania do wychodzącego na czystą pozycję Zrelaka. Uratował Raków znakomitym wyjściem na dwudziesty metr Kovacević.

6
4
3
2
67'

Momentami rozpaczliwa obrona Warty.

9
11
3
2
2
65'

Ładny rajd Żurawskiego środkiem pola. Wszystko zrobił idealnie, aż przyszło podanie do Matuszewskiego. Niedokładne, za mocne, w aut.

2
3
3
64'

Miękka centra Ivanova na pole karne, ale Petrasek nie miał sobie równych na piątym metrze.

2
1
3
1
2
63'

Wysoki pressing z obu stron. Kto to wytrzyma? Raków ma trudniej, bo gra o jednego zawodnika mniej.

1
3
1
61'
60'

Mieli kontrę gospodarze, ale wrócił za akcją Jean Carlos i wślizgiem wybił piłkę. Po chwili Kovacević uratował swój zespół przed rzutem rożnym.

1
1
1
2
2
60'

Ten gol wyraźnie pobudził zespół Rakowa. Znów obraz gry zmienił się o 180 stopni. Goście w natarciu.

6
4
1
1
7
58'

Gol! Strzelił Stratos Svarnas. Asystował mu Ivi Lopez.

Wyrównanie! Precyzyjna wrzutka Ivi Lopeza z rzutu rożnego i kompletnie niepilnowany Svarnas z pięciu metrów trafia do siatki. Ależ pokpili sprawę gospodarze!

Raków Częstochowa
49
26
7
17
32
58'

Rzut rożny dla gości po akcji Kuna. Protesty, bo ich zdaniem powinien być rzut wolny po wcześniejszym faulu Szmyta na Gutkovskisie.

1
1
1
3
55'

Gra przerwana, bo stojący w murze Stavropoulos został piłką prosto w nos.

3
1
6
3
54'

Ivi Lopez podszedł do piłki, ale trafił prosto w mur.

1
2
4
1
54'

Szansa dla Rakowa. Rzut wolny z 25 metrów.

4
2
1
1
3
52'

Obraz gry diametralnie się zmienił. Teraz to Raków częściej jest zmuszany do biegania za piłką.

5
2
1
50'
11
5
5
3
7
49'

Kapitalne dośrodkowanie Miguela Luisa. Zrelak zgubił krycie w polu karnym, uprzedził wychodzącego z bramki Kovacevicia, ale był odwrócony tyłem i nie potrafił celnie uderzyć.

2
1
2
2
46'

Warta zaczęła od mocnego uderzenia. Szmyt dopadł do piłki na jedenastym metrze, ale w dobrej sytuacji nie oddał czystego strzału.

4
2
1
1
2
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Niespodzianka w Grodzisku Wielkopolskim, bo Warta prowadzi z faworyzowanym Rakowem 1:0. Gospodarze grają wybornie taktycznie i trudno kwestionować aktualny wynik. Częstochowianie grają w osłabieniu po czerwonej kartce Frana Tudora.

10
7
1
2
3
45+3'

Piłka w siatce, ale... spalony! Ivi Lopez zagrał niekonwencjonalnie w kierunku Gutkovskisa, który trafił do bramki z pięciu metrów, ale w momencie zagrania Hiszpana był na minimalnym spalonym.

18
11
5
3
8
45+2'

Ponownie gra przerwana przez sędziego. Szczepański narzekał na jakiś problem zdrowotny i długo nie podnosił się z murawy.

2
45'

3
1
2
2
44'

Raków odzyskał równowagę i wrócił do ataku pozycyjnego. Warta ma jednak komfortową sytuację i robi to, w czym czuje się najlepiej. Mądra gra w obronie gospodarzy.

12
2
3
2
41'

Teraz dla odmiany powinien być remis! Kun znakomicie ograł na skrzydle rywala, zacentrował na piąty metr, ale Papanikolaou fatalnie pudłuje!

14
8
5
2
6
40'

Mogło, a nawet powinno być 2:0! Świetne prostopadłe podanie Maenpyy. Zrelak przyjęciem piłki przygotował sobie pozycję do strzału, ale rzucił mu się pod nogi Petrasek i zapobiegł utracie drugiego gola!

2
1
5
3
4
39'

Raków w polu karnym Warty, ale ponownie nie było okazji do oddania strzału. Podania, szukanie optymalnej pozycji i nic z tego.

3
2
1
37'
35'

Akcja przeniosła się szybko pod drugie pole karne. Szmyt ruszył indywidualnie, łatwo nawinął Petraska, ale następnie ofiarnie zablokował jego strzał Rundić. Korner!

3
4
1
2
35'

Dośrodkowanie Ivi Lopeza na bliższy słupek. Nie było strzału, a tylko upadek jednego z zawodników Rakowa. Sędzia nie reaguje.

4
2
1
34'

Po akcji Kuna będzie rzut rożny dla Rakowa. Dobrze zablokował swojego rywala przy linii końcowej Grzesik.

2
1
2
32'

Pięć minut, które wstrząsnęło Rakowem. Najpierw stracony gol, teraz gra w dziesiątkę. Sprawy mocno się skomplikowały u lidera rozgrywek.

9
5
6
2
2
32'
10
1
5
3
9
31'
11
1
3
3
10
31'
CZERWONA KARTKA

Raków będzie grał w osłabieniu! Nie mogło być inaczej. Czerwona kartka dla Tudora!

42
19
9
3
13
30'

Tudor machnął ręką w kierunku twarzy Szczepańskiego. Czyżby czerwona kartka?

12
4
5
3
30'

Będzie interwencja VAR!

12
4
1
1
29'

Zagotowali się piłkarze obydwu drużyn. Do akcji musiał wkroczyć sędzia.

4
2
4
1
28'

Był rzut wolny dla Warty, ale tym razem Kovacević spokojnie złapał piłkę na przedpolu. Złe dośrodkowanie Miguela Luisa.

2
3
2
1
27'

A więc pierwszy wiosenny gol w PKO Ekstraklasie był autorstwa Jana Grzesika. Mimo wszystko dość nieoczekiwany obrót spraw, bo wydawało się, że Raków miał wszystko pod kontrolą.

5
3
2
2
26'

Gol! Strzelił Jan Grzesik. Asystował mu Miłosz Szczepański.

Warta prowadzi! Sensacyjnie się to zaczyna! Odbiór gospodarzy przed polem karnym, Szczepański precyzyjnie zagrał na piąty metr, a Grzesik okazał się sprytniejszy od dwójki środkowych obrońców i strzałem z bliska pokonał Kovacevicia!

49
24
17
11
20
25'

Na spalonym Tudor, który ruszył do przypadkowo odbitej piłki. Na razie mecz idealnie wpasowuje się w scenariusz tej kolejki, czyli 0:0 po bezbarwnej.

1
1
3
1
2
22'

Sędzia przerywa grę i wzywa medyków na murawę. To efekt nieprzyjemnego starcia Szymonowicza z Gutkovskisem.

2
1
2
20'

Znowu dośrodkowanie do nikogo w wykonaniu Kuna. Po chwili kolejna centra z drugiej strony boiska i łapie piłkę na przedpolu Lis.

3
2
3
1
18'

Dobre podanie otrzymał Nowak, opanował piłkę w polu karnym, ale zabrakło decyzji o strzale.

4
1
17'

Rzut wolny dla Warty z bocznego sektora. Dośrodkowanie Miguela Luisa, jednak żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału. Najbliżej był Zrelak.

1
1
1
2
1
14'

Nieudany wykop Kovacevicia, ale Warta rewanżuje się tym samym. Generalnie początek tego meczu jest dość spokojny. Nie mieliśmy jeszcze ani jednej klarownej sytuacji.

2
1
4
13'

Teraz nie ma już mowy o kontratakach w wykonaniu Warty. Jest wybijanie piłki byle dalej od własnej bramki.

7
5
3
2
1
12'

Warta zepchnięta do głębokiej defensywy. Raków swobodnie czuje się przed polem karnym, jednak brakuje strzałów.

1
4
4
1
2
10'

Niezła próba Ivi Lopeza z rzutu wolnego, choć strzał trochę za lekki. Lis broni bez problemów.

5
4
2
10'

Tudor faulowany trzydzieści metrów od bramki Warty. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

1
2
2
9'

Raków z dużym spokojem rozgrywa piłkę w środkowej strefie.

2
2
1
8'

Kun ruszył przy linii, zagrał do środka do Nowaka, ale ten popełnił błąd w przyjęciu piłki i uniemożliwił sobie kontynuację tej akcji.

1
2
4
1
6'

Wrzutka Szczepańskiego z lewego skrzydła. Puścił piłkę Petrasek, bo dostał sygnał od Kovacevicia, że ten ma wszystko pod kontrolą. Chyba zbyt mało agresywnie atakował piłkę Zrelak.

1
2
1
3
1
6'

Ładna akcja Rakowa. Ivi Lopez chciał prostopadłym podaniem wyprowadzić na czystą pozycję Nowaka, jednak ten został umiejętnie przyblokowany przez obrońcę.

2
1
2
4
4'

Nieudana próba wyjścia z kontrą ze strony Warty. Mógł być to atak dwóch na dwóch, ale piłka wybita przez Svarnasa.

1
1
1
1
3'

Goście od początku w posiadaniu piłki. Chcą narzucić swój styl gry.

2
1
3
1
1'