PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
10 kwi 2023 15:00
komentarz

Koniec meczu. Ważne zwycięstwo Jagiellonii, która ucieka od strefy spadkowej. Lechia natomiast w coraz gorszym położeniu. Już pięć punktów straty do bezpiecznej strefy.

24
17
3
4
6
90+3'

Kontra Lechii. Pietrzak zagrał na obieg do Abu Hanny, a ten... kopnął piłkę w boczną siatkę bramki.

16
22
4
5
4
90+2'

Przewrotka Flavio Paixao z kilkunastu metrów. Strzał niecelny.

16
26
8
3
4
90'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty.

27
21
19
19
26
90'

Lechia niby jest przy piłce po stracie gola, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Tak nie wygląda zespół walczący o życie.

13
16
5
5
7
88'
ZMIANA
87'

Nieudane dośrodkowanie. Wdowik pozwolił, by piłka opuściła boisko. Lechia jest bezzębna w ofensywie.

12
5
2
5
5
85'

Faulowany Diabate. Lechia ma rzut wolny z bocznego sektora.

5
3
4
3
5
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taras Romanczuk. Asystował mu Bartłomiej Wdowik.

Ale, jak to mówią, co się odwlecze... Romanczuk nieatakowany w polu karnym oddał precyzyjny strzał po centrze z rzutu rożnego i piłka wpada do siatki! Kompromitacja w kryciu w zespole Lechii.

Jagiellonia Białystok
43
27
8
15
39
83'

Techniczny błąd Flavio i szansę miała Jagiellonia. Mena wbiegł w pole karne, ale zabrakło decyzji o strzale. W ostatniej chwili ratuje Lechię Maloca.

5
4
3
2
82'
ZMIANA
4
16
16
143
14
82'
ZMIANA
81'

Choć podejmuje jeszcze próbę powrotu na boisko.

10
7
7
1
4
81'

To koniec meczu dla Pazdana. Konieczna będzie zmiana.

7
8
3
7
6
80'
ZMIANA
80'

Pazdan zgłosił jakiś uraz.

3
3
3
6
5
79'

Diabate miał piłkę w polu karnym, ale przed nim znajdował się Pazdan. Zrobił zamach na lewą nogę i strzelił nad bramką.

2
1
1
78'

Płaskie uderzenie Guala z dystansu, prosto w Kuciaka.

6
5
1
4
6
77'

Nguiamba strzelił za lekko z kilku metrów, choć miał dużo miejsca. Broni Kuciak. Szansę mieli gospodarze po prostej stracie Lechii w wyprowadzeniu piłki.

5
4
2
2
77'

Odpowiada po drugiej stronie Wdowik, równie niecelne dośrodkowanie. Nie jest to dobry mecz w drugiej połowie.

2
3
1
4
76'

Odbiór Lechii na połowie Jagiellonii, ale nic z tego. Pietrzak wrzucał prawą nogą. W aut bramkowy.

4
5
1
3
5
75'
ZMIANA
75'
ZMIANA
74'

Zablokowany strzał Flavio i łapie piłkę Alomerović. Dobra komunikacja w zespole gospodarzy.

6
1
1
3
73'

Kontra Lechii, natomiast kończył ją absurdalnym strzałem z dystansu Flavio Paixao. Szczęśliwie piłka odbiła się tak, że goście mają rzut rożny.

6
5
2
2
71'

Terrazzino rozrzucił akcję do boku do Flavio Paixao, ten chciał wrzucić piłkę na głowę Zwolińskiego, jednak zabrakło precyzji. Nie pierwszy dziś raz.

4
4
3
70'

Tobers może mówić o szczęściu. Nieodpowiedzialnie stracił piłkę na własnej połowie, ale nie wykorzystali tego gospodarze. Mena podawał niecelnie w pole karne do Imaza. Trochę za mocno.

4
4
3
2
5
67'

Pazdan wykorzystał błąd techniczny Diabate i agresywnym wślizgiem zapobiegł kontrze gości. Tym razem było czysto.

6
3
2
1
5
66'

Rzut rożny dla Jagiellonii i... faul Pazdana w ataku.

4
2
1
2
3
64'

Przebudził się Diabate. Po fatalnych pierwszych minutach Malijczyk czuje się coraz pewniej na boisku. Przeprowadził kolejny rajd prawym skrzydłem, choć tym razem zagrywał niecelnie na dalszy słupek.

3
2
1
4
63'

Blisko gola Lechia! Diabate dynamicznie wbiegł w pole karne, zagrał płasko wzdłuż bramki i niewiele brakowało, a samobójczego gola strzeliłby Pazdan! Furę szczęścia mieli gospodarze.

6
3
6
3
3
63'
ZMIANA
3
3
1
1
1
61'

Ależ to byłby gol. Nieoczekiwanie ruszył Puerto po odbiorze piłki, huknął prawą nogą z trzydziestu metrów i tylko nieznacznie się pomylił.

8
4
3
4
3
60'

Kibice Jagiellonii są poirytowani coraz bardziej. Nie podoba im się gra zawodników w żółto-czerwonych strojach.

14
7
7
6
6
59'

Był rzut rożny dla Lechii, ale łapie piłkę Alomerović. Przez moment wydawało się, że może być groźnie, jednak trudno nawet mówić o strzale w tym przypadku.

7
9
6
5
6
57'

Nieudany strzał Guala z dalszej odległości. Sporo się pomylił.

10
12
8
12
9
56'

Ryzykuje Pazdan. Tym razem faulował Zwolińskiego. Ma już kartkę, a znowu atakował rywala w okolice głowy.

9
8
4
6
5
55'

Przy okazji Abu Hanna doznał urazu, gdy spadał na murawę. Konieczna interwencja sztabu medycznego.

7
5
5
6
4
54'

Zamieszanie w polu bramkowym. Abu Hanna strzelił głową minimalnie obok słupka! Alomerović sugerował, że był w tej sytuacji faulowany, ale sędzia nic takiego nie odgwizdał.

4
5
2
4
5
53'

Kolejna akcja Lechii. Terrazzino podał w pole karne do Zwolińskiego, ale ten czytelnie składał się do strzału i zablokował go Puerto. Korner.

4
4
2
2
5
52'

Diabate wychodził z kontrą i zanotował kolejne nieudane zagranie. Oj, nie jest to najlepsza zmiana w historii piłki nożnej.

3
3
1
1
2
50'

Flavio Paixao dostał podanie na skrzydle, chciał zagrywać bez przyjęcia do Diabate, który... w zamyśle miał wbiegać w pole karne. On jednak nieoczekiwanie się zatrzymał. Kolejna nieudana akcja gości.

5
4
2
2
4
49'

Długie podanie w kierunku Imaza, ale ten był dobrze pilnowany przez Abu Hannę.

1
1
1
2
1
48'

Był rzut rożny dla Jagiellonii, lecz Pazdan niepotrzebnie atakował łokciem Malocę. Stąd kartka.