(1:0)
Zakończony
Wisła Kraków
90+3'

Nieudana akcja Wiślaków, ale dla podopiecznych Radosława Sobolewskiego priorytetem jest już w tym momencie utrzymanie prowadzenia do ostatniego gwizdka.

5
1
1
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Stolc za faul na Luisie Fernandezie.

7
9
1
2
90'

Doliczone pięć minut.

1
1
88'

Arka Gdynia od rzutu rożnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się najbliżej stojący z podopiecznych Hermesa, a uderzenia ostatecznie nie udało się oddać Marcusowi Viniciusowi.

1
4
86'

Arka Gdynia. Schodzi: Janusz Gol. Wchodzi: Marcus Vinicius.

2
84'

Ostatnie szanse Arki Gdynia na złapanie kontaktu z przeciwnikami. Wszystko wskazuje na to, że goście zdadzą egzamin z zarządzania wynikiem.

3
6
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Żebrowski za ostre przewinienie.

7
7
1
2
3
80'

Na 10 minut przed zakończeniem podstawowego czasu kolejne bardzo niedokładne uderzenie z dystansu Mateusza Żebrowskiego.

5
3
1
80'
79'

Żółtą kartkę otrzymał Tachi za odłożone w czasie przewinienie.

1
1
1
1
4
77'

Arka Gdynia jeszcze próbuje powalczyć o minimum punkt. Na razie brakuje skuteczności Karolowi Czubakowi. Kolejna obiecująco zapowiadająca się akcja tego zawodnika, ale zakończyła się ona niecelnym strzałem.

1
74'
72'

6573 kibiców na trybunach.

1
2
3
70'

Arka Gdynia. Schodzi: Kacper Skora. Wchodzi: Mateusz Stępień.

Kacper Skora #21
1
1
2
69'

Arka Gdynia miała szansę na gola z rzutu rożnego po przerwanym rajdzie Przemysława Stolca. Szymon Marciniak musiał poczekać na dojście do siebie Igora Łasickiego po niebezpiecznym upadku z dużej wysokości.

2
68'

Gdynianie w szoku, ponieważ w krótkim fragmencie meczu stracili trzy gole. Biała Gwiazda z kolei podbudowana swoim szalonym natarciem po przerwie. Teraz to podopieczni Radosława Sobolewskiego spróbują zarządzać wynikiem.

3
1
64'

Gol! Strzelił Mateusz Młyński.

Biała Gwiazda potężnie rozpędziła się i w 64. minucie dorzuciła gola na 3:1. Mateusz Młyński dostał podanie w pole karne, poradził sobie z Bartoszem Rymaniekiem, po czym pokonał bramkarza swojego byłego klubu. Szalony zwrot akcji!

44
21
6
6
14
62'
Miky Villar #19
4
2
62'

Wisła Kraków. Schodzi: Miky Villar. Wchodzi: Sergio Benito.

62'

Wisła Kraków. Schodzi: Kacper Duda. Wchodzi: Tachi.

2
1
60'

Gol! Strzelił Boris Moltenis. Asystował mu Luis Fernandez.

Boris Moltenis imponuje wysoką formą strzelecką, ponieważ w 60. minucie cieszył się już z trzeciego gola w drugim meczu rundy wiosennej. Wisła Kraków zdobyła prowadzenie 2:1 uderzeniem głową po wrzutce Luisa Fernandeza z rzutu wolnego.

Boris Moltenis #4
44
24
2
10
30
57'

Podanie Omrana Haydarego do Karola Czubaka, a uderzenie napastnika Arki Gdynia zostało zatrzymane przez cechującego się dobrym refleksem Mikołaja Biegańskiego.

7
4
1
55'

Gol! Strzelił Boris Moltenis. Asystował mu Igor Łasicki.

Boris Moltenis wykorzystał strącenie Igora Łasickiego po długo szybującym zagraniu z prawego skrzydła. Wisła Kraków doprowadziła do remisu po przerwie!

59
32
2
10
20
54'

Akcja Kacpra Dudy oraz Angela Rodado. Wyglądało to wszystko nieskładnie, ale w pewnym momencie Arkowcom zabrakło zdecydowania w obronie i strącona przez Angela Rodado piłka przecięła pole karne.

1
2
52'

Gra została przerwana po kolejnym przewinieniu. Tym razem Szymon Marciniak zauważył nieprzepisowe potraktowanie Sebastiana Milewskiego.

2
50'

Początek drugiej połowy meczu był dynamiczny. Na zakończenie ataków zabrakło dobrych strzałów. Igor Łasicki główkował za wysoko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Karol Czubak spudłował po wrzutce Dawida Gojnego.

2
48'

Nie po raz pierwszy tego popołudnia groźnie zaatakowali Dawid Gojny oraz Karolu Czubak. Napastnik Arki Gdynia główkował ponad poprzeczką po wrzutce bocznego defensora.

1
4
47'

Biała Gwiazda powróciła na boisko z nowymi pomysłami na doprowadzenie do remisu. Igor Łasicki strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak nie przymierzył w bramkę Daniela Kajzera.

komentarz

Bardzo długo rywalizacja w Gdyni przebiegała pod znakiem bezpardonowych fauli z obu stron. Jako pierwsza cokolwiek interesującego pod względem piłkarskim pokazała Arka. To drużyna Hermesa jest na prowadzeniu 1:0 dzięki uderzeniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego.

2
1
1
3
45'

Doliczone dwie minuty.

1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Skora za ostre przewinienie na Luisie Fernandezie.

Arka Gdynia
6
4
1
2
5
42'

Wisła Kraków ma problem ze zorganizowaniem się do ataku po stracie gola. Wymiana podań z udziałem Davida Juncy zakończyła się lądowaniem piłki poza boiskiem. Gorzka mina defensora przyjezdnych - jego mowa ciała nie wskazuje na zadowolenie.

1
1
39'

Gol! Strzelił Dawid Gojny.

Jeszcze jedno przewinienie blisko pola karnego Wiślaków - David Junca powalił nieprzepisowo Karola Czubaka. Tym razem pozycja perfekcyjna do oddania strzału. Dawid Gojny nie czekał na lepsze zaproszenie i poradził sobie zarówno z murem, jak i z Mikołajem Biegańskim. Nie popisali się w murze Luis Fernandez oraz Mateusz Młyński, ponieważ to między nimi przeleciała piłka. 1:0 dla Arki Gdynia!

Arka Gdynia
21
15
2
15
22
37'

Żółtą kartkę otrzymał David Junca za faul blisko własnego pola karnego.

7
3
2
10
7
35'

Przewinienie Bartosza Jarocha blisko pola karnego krakowskiego zespołu. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Dawid Gojny, którego dośrodkowanie zostało zakończone niecelnym strzałem Ołeksandra Azackiego.

1
2
31'

Przez moment gospodarze na boisku i na trybunach domagali się przyznania im rzutu karnego. Szymon Marciniak dał do zrozumienia wyraźnym gestem, że nie będzie jedenastki. Nie spodobało się to publiczności w Gdyni.

3
1
1
3
29'

W 29. minucie groźnie przyspieszyła Arka i dwóch jej zawodników miało szansę na pokonanie Mikołaja Biegańskiego. Nie udała się ta sztuka ani Bartoszowi Rymaniakowi, ani po chwili Omranowi Haydaremu, więc skończyło się na ostrzeżeniu dla Wiślaków.

3
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Miky Villar za ostre przewinienie.

7
1
2
2
5
25'

W drugim kwadransie kibice Arki solidnie nadymili pirotechniką. Zdecydowanie więcej dzieje się na trybunach niż na boisku, gdzie jest problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych.

1
2
24'

Akcja indywidualna Mateusza Młyńskiego została przerwana przez Sebastiana Milewskiego. Na dodatek były zawodnik Arki Gdynia w barwach Wisły Kraków został sprowokowany do popełnienia przewinienia.

1
1
1
20'

Wymiana podań Omrana Haydarego z Januszem Golem. Dogranie doświadczonego pomocnika Arki Gdynia miało być wypieszczone, jednak piłka przemknęła przez pole karne Wiślaków i akcja nie została zakończona uderzeniem. Całe zamieszanie zostało zakończone chwytem Mikołaja Biegańskiego.

2
1
1
1
18'

Tym razem było uderzenie, a oddał je Kacper Skóra na bramkę Wisły Kraków. W odpowiednim miejscu ustawił się między słupkami Mikołaj Biegański i nie pozwolił Arkowcom na zdobycie prowadzenia.

4
1
1
15'

Problem obu zespołów z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku. Za szybko pozbywają się piłki tak gospodarze, jak również przyjezdni.

1
1
1
1
13'

Podanie za plecy Bartosza Rymaniaka, ale połapał się w tym wszystkim defensor Arki Gdynia i nie pozwolił na stoczenie pojedynku z równie skoncentrowanym Danielem Kajzerem.

1
1
11'

Zgodnie z zapowiedziami z konferencji prasowej trenera Radosława Sobolewskiego, na boisku było od początku bardzo ostro. Szymon Marciniak postanowił utemperować żółtą kartką dwóch zawodników w początkowych 10 minutach. Narazili się brzydkimi faulami Luan Capanni i Kacper Duda.

2
2
9'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Duda za spóźniony atak w nogi przeciwnika na skrzydle.

2
1
3
2
4
7'

Żółtą kartkę otrzymał Luan Capanni za ostry atak w nogi przeciwnika.

Arka Gdynia
13
6
2
5'

Arka Gdynia wyszła na boisko w klasycznych żółto-niebieskich strojach. Z kolei drużyna z Krakowa w czerwonych koszulkach i spodenkach z białymi elementami. Była próba zaatakowania przez podopiecznych Radosława Sobolewskiego, jednak piłka zaliczyła lądowanie w rękawicach bramkarza.

1
1
2
4'

Dawid Gojny rozpędził się na boku boiska i zakończył rajd niebezpiecznym dośrodkowaniem. Musieli żwawo popracować w obronie Wiślacy, żeby zażegnać zagrożenie.

01:00

Tak trenowali Wiślacy przed meczem na Pomorzu.

00:59

Wisła Kraków zdobyła komplet punktów na początku rundy wiosennej.

1
1
00:58

Biała Gwiazda rozpoczęła rundę wiosenną zwycięstwem 2:0 z Resovią. Wisła Kraków zapewniła sobie zdobycie kompletu punktów w pierwszej połowie uderzeniami Borisa Moltenisa oraz Luisa Fernandeza. Po przerwie nie pozwoliła sobie na stracenie ani cząstki z prowadzenia.

00:55

Trener Radosław Sobolewski przed wyprawą do Gdyni.

00:52

Przygotowania podopiecznych Hermesa.

00:51

Tak wyglądał poprzedni mecz Arki Gdynia.

1
00:51

Arka Gdynia zwyciężyła na początku rundy wiosennej 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Na Stadionie Ludowym najwięcej wydarzyło się w drugiej połowie. Trafienie Szymona Sobczaka mocno rozdrażniło gdynian. Nie potrzebowali nawet kwadransa na odwrócenie niekorzystnego wyniku. Ozdobą meczu był gol Bartosza Rymaniaka.

1
00:48

Arka Gdynia przegrała w rundzie jesiennej przy Reymonta.

00:37

W szlagierze na zapleczu PKO Ekstraklasy zmierzą się Arka Gdynia z Wisłą Kraków. Oba kluby rozpoczęły sezon w rolach kandydatów do awansu i nadal mają szanse na powrót do elity. Jesienią grały jednak nierówno, co doprowadziły do zmiany szkoleniowca. W Arce zaangażowano Hermesa w miejsce Ryszarda Tarasiewicza. Z kolei w Wiśle zatrudniono Radosława Sobolewskiego zamiast Jerzego Brzęczka.